Tournaments - Entrants by division

2017 College Individual Championships

Entrants by division

Holleran East   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Chai, Samantha Fri 2:00pm, 7 Norwell MA United States
 2.  O'Connor, Madlen S. Fri 2:40pm, 9 Toronto ON Canada
 3.  Keating, Kira E. Fri 2:40pm, 7 Princeton NJ United States
 4.  Rarere, Lakeesha Sat 1:30pm, 2 Gold Coast QC Australia
 5.  Hughes, Anna Fri 2:00pm, 2 Philadelphia PA New Zealand
 6.  Hughes, Hayley Fri 2:10pm, 4 PA United States
 7.  Gaube, Janel Fri 2:10pm, 4 Victoria NH United States
 8.  Beck, Quincy Fri 2:00pm, 5 Charlottetown PE Canada
 9.  Kuijpers, Beatrijs Fri 2:00pm, 9 Brooklyn NY
 10.  Gupta, Anandita Fri 2:00pm, 2 United States
 11.  Kagan, Zoe Fri 2:00pm, 7 New York NY United States
 12.  Arjoon, Victoria C Fri 2:00pm, 9 Georgetown Guyana
 13.  Hay-Smith, Hannah Fri 2:40pm, 7 Boston MA United States
 14.  Terry, Emily Fri 2:40pm, 9 Canton NY United States
 15.  Nayar, Meera Fri 2:00pm, 5 Mamaroneck NY United States
Holleran North   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Losty, Margaux Sat 12:45pm, 2 Radnor PA United States
 2.  Toth, Alexandra M. Sat 1:30pm, 9 Princeton NJ Canada
 3.  Uible, Emma Fri 1:20pm, 7 New Richmond OH United States
 4.  Kalgutkar, Jui Fri 12:40pm, 5 Mumbai NY United States
 5.  Soukup, Madison E. Fri 1:20pm, 5 Vail CO United States
 6.  Polgar, Luca Fri 12:40pm, 7 Lakeville MN United States
 7.  Fung-A-Fat, Mary S. Fri 12:40pm, 2 Georgetown Guyana
 8.  Barnes, Jacqueline A. Fri 1:20pm, 2 Bethesda MD United States
 9.  Feeley, Kate G. Fri 1:20pm, 7 Greenwich CT United States
 10.  Elmandouh, Engy M. Fri 1:20pm, 5 Egypt
 11.  Knaggs, Charlotte Fri 12:40pm, 5 Maraval NY Trinidad and Tobago
 12.  Fraser, Gabrielle Fri 12:40pm, 2 Georgetown PA Guyana
 13.  Comai, Alexa Fri 1:20pm, 2 Haverford PA
 14.  Mahalingam-Dhingra, Ananya Fri 12:40pm, 7 Brookline MA United States
Holleran South   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Mehta, Alyssa J Sat 2:15pm, 2 Toronto ON Canada
 2.  Evans, Eleonore L Fri 2:40pm, 5 Towson MD United States
 3.  Haley, Jennifer Sat 2:50pm, 10 United States
 4.  Ho, Zandra Sat 2:50pm, 4 Belmont MA
 5.  Blasberg, Anne Fri 3:20pm, 9 Boston MA United States
 6.  Friedman, Nicole T. Sat 2:15pm, 5 Great Neck NY United States
 7.  Shannon, Tara Fri 4:00pm, 7 Calgary QC United States
 8.  Garr, Gabriella S. Fri 2:40pm, 2 New York NY United States
 9.  Power, Fiona Fri 3:20pm, 9 PA Ireland
 10.  Brownell, Rebecca Fri 4:00pm, 7 Belmont MA United States
 11.  Udangawa, Nadindhi Fri 2:40pm, 2 MA United States
 12.  Krayacich, Kim Fri 2:40pm, 5 Randolph NJ United States
Holleran West   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Yong, Sue Ann Fri 6:00pm, 9 Watertown CT United States
 2.  Mehta, Sophie Fri 5:20pm, 9 Toronto ON Canada
 3.  Morgan, Ryan Fri 5:20pm, 7 Bryn Mawr PA United States
 4.  Sultana, Colette Fri 6:00pm, 7 Malta
 5.  Scherman, Rachel TL Sat 3:00pm, 2 La Jolla CA United States
 6.  Hirshberg, Isabel W Fri 6:00pm, 2 Elkins Park PA United States
 7.  Bell, Sarah Fri 6:00pm, 5 Boston MA United States
 8.  Steelman, Morgan Sat 3:00pm, 2 Philadelphia PA
 9.  Potter, Julia R. Fri 6:00pm, 7 Baltimore MD United States
 10.  Nice, Hannah Fri 6:00pm, 5 New York NY United States
 11.  Dunham, Eliza Fri 6:00pm, 2 New Haven CT United States
 12.  Glassie, Anne F. Fri 5:20pm, 7 Newport RI United States
 13.  Reese, Kaitlin Fri 6:00pm, 9 Charlottesville VA United States
 14.  Molani, Madiha Fri 5:20pm, 9 Lake Zurich IL United States
Molloy East   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  De Mulder, Tom Fri 1:30pm, 8 Belgium
 2.  Toth, Matthew Fri 2:20pm, 8 Richmond QC United States
 3.  Lopez, Ricardo Fri 2:20pm, 10 Woodland CA Mexico
 4.  Ismail, Affeeq A. Fri 1:30pm, 6 Boston MA United States
 5.  Watson, James B. Fri 1:30pm, 1 Darien CT United States
 6.  Willemse, Luke Fri 1:30pm, 10 Cape Town PA South Africa
 7.  Freeman, Harry Fri 12:45pm, 1 San Jose CA Canada
 8.  Ruggiero, Jamie Fri 1:30pm, 3 Malvern PA United States
 9.  Thabet, Shehab Fri 1:30pm, 10 Egypt NY Egypt
 10.  Ubina, Senen Fri 1:30pm, 1 Greenwich CT United States
 11.  Ellen, Jacob Fri 2:20pm, 8 New York NY United States
 12.  Kagan, Jacob A. Fri 1:30pm, 6 Chapel Hill NC
 13.  Sneed, David Fri 1:30pm, 3 Philadelphia CT United States
 14.  Kukadia, Vedaant Fri 12:45pm, 1 Manhasset NY United States
 15.  Khawaja, Mohammad Harith Fri 1:30pm, 8 Amherst MA Pakistan
 16.  Lillie, Matthew Fri 2:20pm, 10 Weston MA United States
Molloy North   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Lovejoy, Spencer W. Fri 12:00pm, 4 Branford CT United States
 2.  Gosset, Alexi Fri 12:45pm, 3 Toronto ON
 3.  Kuhn, Lawrence Fri 12:45pm, 6 NY South Africa
 4.  Spahr, Carson Fri 12:45pm, 3 Milton MA United States
 5.  Thompson, Michael R Fri 12:45pm, 10 Philadelphia PA Canada
 6.  Murphy, Hayes Fri 12:45pm, 4 Greenwich CT United States
 7.  de Frutos, Andres F Fri 12:00pm, 3 Bogota Colombia
 8.  Epley, Samuel C. Fri 12:00pm, 3 Old Greenwich CT United States
 9.  Herold, Jack Fri 12:00pm, 6 Chicago IL United States
 10.  Cembalest, Will Fri 12:00pm, 6 Brooklyn NY United States
 11.  Hart, Christopher W. Fri 12:45pm, 8 Darien CT United States
 12.  Campbell, Darrius Fri 12:45pm, 6 Bronx NY United States
 13.  Bassil, Gabriel Fri 12:45pm, 8 Brooklyn NY United States
 14.  Groot, Michael Fri 12:45pm, 10 Victoria BC United States
 15.  McCafferty, Max Fri 12:45pm, 4 Philadelphia PA
 16.  Nordstrom, Rhys V. Fri 12:00pm, 4 Charlottesville VA United States
Molloy South   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Bayoumy, Moustafa H Fri 2:50pm, 4 Charlottesville VA Egypt
 2.  Morgan, Gabriel Fri 3:10pm, 1 Menlo Park CA United States
 3.  Yacobucci, David M Fri 3:10pm, 8 Greenwich CT United States
 4.  Muran, Andrew C. Fri 2:20pm, 6 Brookville NY United States
 5.  Broadwater, Pierson R. Fri 2:20pm, 3 Bronxville NY United States
 6.  De Otaduy, Brandon Fri 3:10pm, 8 Lawrenceville NJ United States
 7.  Cortes, Cody Fri 2:20pm, 3 United States
 8.  Oakley, Jamie Fri 4:00pm, 1 Tauranga DC New Zealand
 9.  Blecher, Thomas Fri 3:10pm, 10 Port Hope ON Canada
 10.  Oakley, Josh Fri 3:10pm, 10 Geneva NY United States
 11.  Losty, James A Fri 2:20pm, 6 Radnor PA United States
 12.  Davis, Owen Fri 2:20pm, 1 Rydal PA United States
 13.  Elmandouh, Ziad Fri 2:20pm, 1 OH United States
 14.  Rose, Terrance Fri 2:50pm, 4 New York NY United States
 15.  Pantle, Felipe Fri 3:10pm, 1 Whitestone NY United States
 16.  Sallam, Marwan Fri 4:00pm, 1 Boston United States
Molloy West   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Endo, Tomotaka Fri 4:00pm, 8 Japan NY Japan
 2.  Allaudin, Omar Fri 4:50pm, 1 Philadelphia PA Pakistan
 3.  Nawar, Belal Fri 5:40pm, 10 Cairo MA United States
 4.  Logan, Oisin Fri 4:50pm, 10 United States
 5.  Rousselet, Lucas Fri 4:50pm, 8 United States
 6.  Kelly, Atticus D Fri 4:50pm, 1 Hartford CT United States
 7.  Elsergany, Abdelrahman A Fri 5:40pm, 1 Carlisle PA Egypt
 8.  Kochhar, Arjun Fri 5:40pm, 1 New Haven CT United States
 9.  Fitzgerald, John C Fri 5:40pm, 8 CT United States
 10.  French, Wyatt Fri 5:40pm, 8 CT United States
 11.  Kingshott, Thomas Fri 4:00pm, 10 Greenwich CT United States
 12.  Kaelin, Tripp Fri 4:50pm, 8 Boston MA United States
 13.  Yousry, Mahmoud Fri 4:00pm, 10 El-Sayeda Zeinab Egypt
 14.  Pitfield, Ben Fri 4:50pm, 10 Toronto ON Canada
 15.  Gross, Elliot A. Fri 4:00pm, 8 Penn Valley PA United States
 16.  Miller, Wallace T Fri 5:40pm, 10 Philadelphia PA United States
Pool Trophy   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Khalifa, Osama K. Fri 3:30pm, 3 New York NY United States
 2.  El Gawarhy, Mohamed Fri 5:30pm, 6 United States
 3.  Craig, Michael Fri 6:00pm, 4 United States
 4.  Abouaish, Saadeldin Fri 6:00pm, 4 Cairo United States
 5.  Bayoumy, Ahmed H. Fri 4:30pm, 6 Cairo NY Egypt
 6.  Yanez, Mario M Fri 5:30pm, 3 Mexico ME Mexico
 7.  El Atmas, Omar M. Fri 4:30pm, 3 Cairo AZ Egypt
 8.  Hatata, Ahmed Fri 3:30pm, 6 Lewiston ME United States
 9.  Kobayashi, Ryosei Fri 3:40pm, 4 Japan NY Japan
 10.  Heumann, Alvin Fri 5:30pm, 6 Southport NY United States
 11.  Ming, Bransten Fri 3:30pm, 3 Burlingame CA United States
 12.  Mohohlo, Thoboki Fri 4:30pm, 3 New York NY United States
 13.  Penders, Rick Fri 3:30pm, 6 United States
 14.  Raghavan, Adhitya Fri 3:40pm, 4 Princeton NJ India
 15.  Dembinski, Thomas J Fri 5:30pm, 3 Hamden CT United States
 16.  Tandon, Rishi Fri 4:30pm, 6 New York NY United States
Ramsay Cup   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Kennedy, Georgina Fri 4:40pm, 5 United Kingdom
 2.  Sedky, Reeham Fri 4:40pm, 2 Sammamish WA United States
 3.  Henley, Amelia Fri 4:00pm, 2 United States
 4.  Fiechter, Olivia H Fri 4:00pm, 5 Philadelphia PA United States
 5.  Leonard, Kayley M Fri 4:40pm, 4 Harrison NY United States
 6.  Sharaf, Raneem Fri 5:20pm, 4 Elsheikh Zayed Egypt
 7.  Beecroft, Lucy Fri 5:20pm, 5 New Haven CT England
 8.  Alam Eldin, Salma T. Fri 5:20pm, 2 Hartford CT Egypt
 9.  scherl, jenny Fri 4:00pm, 2 Lancaster CT United States
 10.  Stephan, Marie Fri 5:20pm, 2 France
 11.  Raj, Vanessa Fri 5:20pm, 5 Malaysia
 12.  Samy, Laila Fri 4:00pm, 5 Simsbury CT Egypt
 13.  Khanna, Tanvi Fri 5:20pm, 4 New Delhi AK United States
 14.  Flynn, Breanne Fri 4:40pm, 4 Washington DC United States
 15.  Wong, Casey S Fri 4:40pm, 2 Ruxton MD United States
 16.  Garceau, Michele Fri 4:40pm, 5 Surrey BC