Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Doubles View Draw | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
BU13 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Friz, Charlie /Plumb, Bayard |
Sat 12:45pm, WCC2 | Wilmington
/Newport |
DE
/ |
United States
/United States |
||||
2. Green, Quinn /Rossi, George D. |
Sat 9:00am, WCC2 | Wilmington
/Wilmington |
DE
/DE |
United States
/United States |
||||
3. Zug, Collier /Clark, Drew |
Sat 9:00am, WCC2 | Wilmington
/Kennett Square |
DE
/PA |
United States
/United States |
||||
BU15 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Beeson, David /Wurts, Merritt W. |
Sat 9:00am, VIC | Riverside
/Wyndmoor |
CT
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Lungstrum, Jack /Lichstein, Will |
Sat 10:30am, VIC | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
3. Orr, Alexander E. /Lim, Peter J |
Sat 12:45pm, WCC1 | Haverford
/Haverford |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
4. Polikoff, Benet W. /Carney, Tad E. |
Sat 10:30am, VIC | New Canaan
/New Canaan |
CT
/CT |
United States
/United States |
||||
5. Robertson, Hollis /Agger, Nick |
Sat 9:00am, VIC | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
6. Story, Howard C. /Gates, Carter B |
Sat 9:45am, VIC | Fort Washington
/Rydal |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
7. Suratt, Tobey /Avram, Robert |
Sat 9:45am, VIC | Brooklyn
/New York |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
BU17 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kacergis, Joe P /Segal, Eli B |
Sat 11:15am, WCC1 | Malvern
/Ardmore |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Orr, Maxwell E /Burde, Jed |
Sat 11:15am, WCC1 | Haverford
/Bala Cynwyd |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
3. Raskin Lantos, Joey /Winston, Thomas (Jack) |
Sat 11:15am, WCC2 | Cambridge
/Chestnut Hill |
MA
/MA |
United States
/United States |
||||
4. Santry, Dana A. /Spizzirri, Nicholas |
Sat 11:15am, WCC2 | Greenwich
/Greenwich |
CT
/CT |
United States
/United States |
||||
BU19 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bradlow, Zach R /Eill, Teddy |
Sat 2:15pm, WCC2 | Ardmore
/Malvern |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Holey, William C /Hinton, Wiatt F. |
Sat 10:30am, WCC1 | Greenwich
/New York |
CT
/NY |
United States
/United States |
||||
3. Mazzarelli, James S. /Mazzarelli, Christian |
Sat 2:15pm, WCC1 | Philadelphia
/Philadelphia |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
4. Moyer, Maximo L /Miller, Peter C |
Sat 10:30am, WCC1 | Berwyn
/Bryn Mawr |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
5. Sterman, Grant H /Wu, William |
Sat 10:30am, WCC2 | New York
/Eagleville |
NY
/PA |
United States
/United States |
||||
6. Suratt, Tate /Velazquez, Maxwell |
Sat 10:30am, WCC2 | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
GU11 Doubles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
GU13 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cline, Quincy D. /Ali, Alysa |
Sat 12:45pm, VIC | Brooklyn
/Watchung |
NY
/NJ |
United States
/United States |
||||
2. Lukens, Lucy /Guenther, Frances |
Sat 9:00am, WCC1 | Philadelphia
/Gladwyne |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
3. Mahaffy, Anniston /Fazzinga, Grace E |
Sat 9:00am, WCC1 | Greenwich
/Greenwich |
CT
/CT |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Furnas, Penelope A. | , | Merion Station | PA | United States | ||||
GU15 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cline, Adelaide /Walden, Tessa M. |
Sun 8:45am, WCC2 | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
2. Cowhey, Amanda M /Taylor, Whitney D |
Sun 8:45am, WCC2 | Ft Washington
/Philadelphia |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
3. Schuster, Emily A. /Schuster, Abigail E |
Sun 11:45am, WCC2 | Timonium
/Timonium |
MD
/MD |
United States
/United States |
||||
GU17 Doubles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
GU17/19 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Carney, Emma T. /Pellegrino, Caroline |
Sat 12:00pm, WCC1 | New Canaan
/New Canaan |
CT
/CT |
United States
/United States |
||||
2. Chen, Rachel /Chan, Renee C |
Sat 12:00pm, WCC2 | Florham Park
/Alpine |
NJ
/NJ |
United States
/United States |
||||
3. Mashek, Rachel L. /Walsh, Olivia |
Sat 12:00pm, WCC1 | Swarthmore
/Bryn Mawr |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
4. Sun, Brittany Y /Dichter, Abigail |
Sat 3:45pm, WCC1 | Titusville
/Wayne |
NJ
/PA |
United States
/United States |
||||
5. Velazquez, Sophia /Lungstrum, Ella |
Sat 12:00pm, WCC2 | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
Mixed U11 Doubles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Mixed U13 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Clark, Drew /Guenther, Frances |
Sat 5:15pm, WCC2 | Kennett Square
/Gladwyne |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Lukens, Lucy /Zug, Collier |
Sat 5:15pm, WCC2 | Philadelphia
/Wilmington |
PA
/DE |
United States
/United States |
||||
Mixed U13/15 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burnham, Lindsey /Idinopulos, Zachary |
Sat 12:00pm, VIC | Bryn Mawr
/Philadelphia |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Carney, Tad E. /Pellegrino, Caroline |
Sat 3:00pm, VIC | New Canaan
/New Canaan |
CT
/CT |
United States
/United States |
||||
3. Cline, Quincy D. /Robertson, Hollis |
Sat 12:00pm, VIC | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
4. Lungstrum, Jack /Cline, Adelaide |
Sat 11:15am, VIC | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
5. Walden, Tessa M. /Lichstein, Will |
Sat 11:15am, VIC | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
Mixed U17 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Carney, Emma T. /Spizzirri, Nicholas |
Sat 9:45am, WCC1 | New Canaan
/Greenwich |
CT
/CT |
United States
/United States |
||||
2. Cleary, Jennifer E. /Schiltz, Benjamin C. |
Sat 1:30pm, WCC2 | Wilmington
/Wilmington |
DE
/DE |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kacergis, Joe P /Syed, Sara |
Sat 1:30pm, WCC1 | Malvern
/Malvern |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Schneider, Isabella /Orr, Maxwell E |
Sat 9:45am, WCC2 | Gladwyne
/Haverford |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Suratt, Tate /Velazquez, Sophia |
Sat 9:45am, WCC2 | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
3. Velazquez, Maxwell /Lungstrum, Ella |
Sat 9:45am, WCC1 | Brooklyn
/Brooklyn |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
Mixed U19 Doubles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found |