Hang on there...
close
close
close
close
Men 3.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cheng, Jacky | Fri 6:20pm, PC 1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Frazier, Andrew D | Sat 8:40am, PC 1 | New York | NY | United States | ||||
2. Gushee, Charles | Fri 7:00pm, PC 1 | New York | NY | United States | ||||
3. Marmur, Julien | Fri 6:20pm, PC 1 | New York | NY | United States | ||||
4. Peppiatt, Geoffrey | Fri 7:00pm, PC 1 | New York | NY | United States | ||||
5. Tostanoski, Edward | Sat 8:40am, PC 2 | Rye Brook | NY | United States | ||||
Men 3.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Baird, Aaron M | Fri 6:20pm, YC 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burlingame, Edward L | Sat 8:40am, YC 3 | N. Salem | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burns, Brian A | Fri 6:20pm, YC 3 | New York | NY | United States | ||||
2. Didwania, Aneesh | Fri 5:00pm, YC 3 | Rego Park | NY | United States | ||||
3. Dunaif, Anthony | Fri 5:40pm, YC 3 | Brooklyn | NY | |||||
4. Esposito, Joseph | Sat 8:00am, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
5. Garcia, Humberto | Fri 5:40pm, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
6. Gerstein, Alan | Fri 5:00pm, YC 3 | Mount Kisco | NY | United States | ||||
7. Habib, Philippe | Fri 5:00pm, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
8. Istel, John F. | Sat 8:40am, YC 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
9. Khosla, Nikhil | Fri 7:00pm, YC 3 | Brooklyn | WA | |||||
10. Krawczyk, Peter | Fri 5:00pm, YC 1 | NY | United States | |||||
11. Kubarych, Tim | Fri 5:40pm, YC 3 | New York | NY | United States | ||||
12. Leece, Jamie O | Fri 7:00pm, YC 3 | Pleasantville | NY | United States | ||||
13. Libert, Peter | Sat 8:40am, YC 2 | New York | NY | United States | ||||
14. Liftin, Eric | Fri 7:00pm, YC 1 | NY | United States | |||||
15. Malinowitz, Michael | Sat 9:20am, YC 2 | Clifton Park | NY | United States | ||||
16. Mayrock, Bennett A. | Fri 7:00pm, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
17. McGeoch, Cameron | Sat 9:20am, YC 1 | Houston | TX | United States | ||||
18. Rodermond, Justin | Sat 8:00am, YC 3 | New York | ||||||
19. Rossi, Laurent | Fri 6:20pm, YC 1 | Manhattan | NY | United States | ||||
20. Valles, Kevin | Fri 5:40pm, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
21. Vemuri, Amit | Fri 6:20pm, YC 3 | New City | NY | United States | ||||
22. Von Rosenbach, Alexander | Sat 8:00am, YC 2 | Brooklyn | Canada | |||||
Men 4.0 Pool 1 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Angwald, Viktor W | Fri 7:40pm, YC 2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Belmadani, Driss | Sat 10:40am, YC 1 | Charlotte | NC | Morocco | ||||
3. Bhattacharjee, Ranjit | Fri 7:40pm, YC 1 | Bronxville | NY | United States | ||||
4. Didwania, Bharat | Fri 7:40pm, YC 2 | Rego Park | NY | United States | ||||
5. Ehrlich, Michael J.A. J. | Fri 7:40pm, YC 3 | New York | NY | United States | ||||
6. Kaplan, Christian | Sat 10:00am, YC 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
7. Lakhani, Samir | Fri 7:40pm, YC 1 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
8. Macleod, William B | Sat 10:00am, YC 3 | Ny | NY | United States | ||||
9. McGeoch, Stuart | Fri 7:00pm, YC 2 | Houston | TX | United States | ||||
10. McNeill, Mary Katherine | Fri 7:40pm, YC 3 | New York | NY | United States | ||||
11. Mennitt, Reiji J. | Sat 10:40am, YC 3 | New York | NY | United States | ||||
12. Miley, Harry W | Sat 10:40am, YC 2 | Columbia | SC | |||||
13. Moncho, Lee | Sat 10:00am, YC 1 | Southport | CT | United States | ||||
14. OBrien, Jonathan | Sat 10:40am, YC 2 | Nyc | NY | United States | ||||
15. Ontanon, Santiago | Sat 10:00am, YC 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
16. Pepper, Michael R | Sat 9:20am, YC 3 | Ridgewood | NY | United States | ||||
17. Singh, Mandeep | Fri 7:00pm, YC 2 | Long Island | NY | United States | ||||
18. Stevens, Jeff | Sat 10:00am, YC 2 | New York | NY | United States | ||||
19. Van Deventer, Hugh | Sat 10:00am, YC 2 | New York | NY | United States | ||||
20. Zied, Brian | Sat 11:20am, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
Men 4.0 Pool 2 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Alavi, Naj | Sat 1:20pm, YC 3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aseff, Jorge | Sat 12:00pm, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
2. Buckingham, William A | Sat 1:20pm, YC 3 | New York | NY | United States | ||||
3. Burns, Kyle J | Sat 12:40pm, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
4. Fearn, Rolland C | Sat 11:20am, YC 3 | Louisville | CO | United States | ||||
5. Harmon, Emlen | Sat 1:20pm, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
6. kong, derek | Sat 12:00pm, YC 1 | New Haven | CT | United States | ||||
7. Laguna, Julio | Sat 11:20am, YC 2 | Great Neck | NY | United States | ||||
8. Malitsky, Yuri | Fri 8:20pm, YC 1 | United States | ||||||
9. Martin, Patrick F | Sat 1:20pm, YC 1 | New York | NY | United States | ||||
10. McClintick, Chris | Sat 12:40pm, YC 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
11. Miller, Cleve | Sat 12:00pm, YC 3 | St. Paul | MN | United States | ||||
12. Provizor, Erez | Fri 8:20pm, YC 3 | Kingston | ON | Canada | ||||
13. Sheng, Young | Sat 12:40pm, YC 3 | Fort Lee | NJ | United States | ||||
14. Sherkow, Jake | Fri 8:20pm, YC 1 | Champaign | IL | United States | ||||
15. Vilas, Alfredo R. | Sat 11:20am, YC 3 | Houston | TX | United States | ||||
16. Zimmer, Gabriel H | Sat 12:00pm, YC 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
17. Zranchev, Amanda | Fri 8:20pm, YC 3 | New York | NY | United States | ||||
Men 4.0 Singles Playoff View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lakhani, Samir | , | Pittsburgh | PA | United States | ||||
2. Provizor, Erez | , | Kingston | ON | Canada | ||||
Men 4.5 Pool 1 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Braverman, Carlos | Sat 10:40am, HC 7 | Simsbury | CT | United States | ||||
2. Covarrubias, Jorge | Fri 5:40pm, HC 4 | Rio de Janeiro | RJ | Mexico | ||||
3. Davidson, Guy | Fri 7:00pm, HC 4 | Boston | MA | United States | ||||
4. Delicate, Robert | Sat 10:00am, HC 7 | Paramus | NJ | United States | ||||
5. Devorsetz, Sam | Fri 7:00pm, HC 4 | New York | NY | United States | ||||
6. Didwania, Saumya | Fri 6:20pm, HC 4 | New York | NY | United States | ||||
7. Ennis, Brian | Fri 5:40pm, HC 6 | Charlestown | RI | United States | ||||
8. Fjermedal, Glen | Fri 6:20pm, HC 5 | Victor | NY | United States | ||||
9. Gormley, Scott | Fri 5:40pm, HC 6 | Whitby | ON | Canada | ||||
10. Hays, Jake | Fri 6:20pm, HC 4 | New York | NY | United States | ||||
11. Hedemann, Thomas | Sat 10:00am, HC 6 | Cheshire | CT | United States | ||||
12. Lee, Sudhamma | Fri 7:00pm, HC 5 | Australia | ||||||
13. Limaye, Atul | Fri 5:40pm, HC 4 | New York | NY | Australia | ||||
14. Mald, Lance R | Sat 10:40am, HC 5 | Weston | CT | United States | ||||
15. Mills, David W | Sat 10:00am, HC 5 | Stamford | CT | United States | ||||
16. Nussbaum, Zach | Fri 6:20pm, HC 6 | Cambridge | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Oblamski, Clair | Fri 7:00pm, HC 5 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Pulles, Sergio | Fri 6:20pm, HC 5 | Chestnut Ridge | NY | United States | ||||
2. Renon, Damien | Sat 10:40am, HC 6 | New York | NY | France | ||||
3. Schwartz, Alexander D | Sat 10:40am, HC 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Snyder, David | Fri 6:20pm, HC 6 | Pikesville | MD | United States | ||||
5. Somers, James E | Sat 10:00am, HC 5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Stephens, Willis H | Sat 10:00am, HC 4 | New York | CT | United States | ||||
Men 4.5 Pool 2 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ashfaq, Arif | Fri 7:40pm, HC 5 | Lexington | SC | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bekic, Michael | Fri 7:40pm, HC 5 | Newmarket | ON | Canada | ||||
2. Berger, Alex | Sat 9:20am, HC 6 | New York | NY | United States | ||||
3. Charbonneau, Trevor | Fri 7:40pm, HC 6 | Pickering | ON | Canada | ||||
4. Chun, Hunter | Sat 11:20am, HC 7 | White Plains | NY | United States | ||||
5. Curley, Morgan | Fri 7:00pm, HC 6 | Red Hook | NY | United States | ||||
6. Duffy, Liam H | Fri 8:20pm, HC 5 | Richmond | VA | United States | ||||
7. Garrett, Benjamin | Fri 8:20pm, HC 4 | Forest Hills | NY | United States | ||||
8. Joublin, Matthieu | Fri 7:40pm, HC 4 | West Hartford | CT | United States | ||||
9. Knapp, Geoff | Sat 11:20am, HC 4 | Norwalk | CT | United States | ||||
10. Lambert, John-Paul | Fri 8:20pm, HC 5 | Whitby | ON | Canada | ||||
11. Moadel, Samantha | Sat 12:00pm, HC 5 | Old Westbury | NY | United States | ||||
12. Osborne, Robert C. | Fri 8:20pm, HC 6 | United States | ||||||
13. Roger, Michel | Fri 7:40pm, HC 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
14. Shapiro, Robert | Sat 11:20am, HC 6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
15. Sunderland, Brad | Sat 12:00pm, HC 4 | East Greenwich | RI | United States | ||||
16. Swanson, Daniel | Sat 12:40pm, HC 6 | New York | NY | United States | ||||
17. Tatti, Nicholas | Fri 7:00pm, HC 6 | New York | NY | United States | ||||
18. Tiger, Alexander E | Fri 7:40pm, HC 6 | Forest Hills | NY | United States | ||||
19. Tiltmann, Erik | Sat 11:20am, HC 5 | New York | NY | United States | ||||
20. Vadera, Sameer | Fri 8:20pm, HC 4 | Pickering | ON | Canada | ||||
21. Warner, Andrew | Fri 8:20pm, HC 6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
22. Zolnosky, Eric | Sat 12:00pm, HC 6 | Woodbury | MN | United States | ||||
Men 4.5 Singles Playoff View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chun, Hunter | , | White Plains | NY | United States | ||||
2. Snyder, David | , | Pikesville | MD | United States | ||||
Men 5.0 Pool 1 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chokshi, Ashesh | Fri 5:40pm, EQ 2 | Marietta | GA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Duff, Rob M | Sat 9:20am, EQ 2 | Ashtead | SRY | South Africa | ||||
2. Gaddipati, Sarat | Sat 8:40am, EQ 2 | Boston | MA | United States | ||||
3. Gordon, Bruce B | Sat 8:40am, EQ 3 | New York | NY | United States | ||||
4. Kansky, Jan E | Sat 8:40am, EQ 2 | Arlington | MA | United States | ||||
5. Kresberg, Robert B. | Fri 5:40pm, EQ 1 | New York | NY | United States | ||||
6. Li, Jimmy Y | Sat 8:40am, EQ 4 | Mountain View | CA | United States | ||||
7. Miller, Henry | Fri 5:40pm, EQ 3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
8. Mukherjee, Mithun | Sat 9:20am, EQ 4 | Rochester | NY | India | ||||
9. Murthy, Praveen | Fri 5:40pm, EQ 1 | New York | NY | |||||
10. Peppiatt, Jonah A | Sat 9:20am, EQ 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
11. Reiss, David P. | Sat 9:20am, EQ 3 | Easton | CT | United States | ||||
12. Robie, Chip | Sat 9:20am, EQ 3 | New York | NY | United States | ||||
13. Skiff, Shepard S. | Fri 5:40pm, EQ 2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sluder, John C. | Sat 8:40am, EQ 1 | Sudbury | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Uprichard, David E | Sat 8:40am, EQ 4 | Old Lyme | CT | United States | ||||
2. Uribe, Andres | Sat 9:20am, EQ 2 | New York | Colombia | |||||
3. Wan, Brian | Sat 8:40am, EQ 3 | New York | NY | United States | ||||
4. Yang, Carl | Fri 5:40pm, EQ 3 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
Men 5.0 Pool 2 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Almeida, David | Sat 10:40am, EQ 4 | Charlotte | NC | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ball, Russell C. | Fri 6:20pm, EQ 2 | Gladwyne | PA | United States | ||||
2. Cabrera, Danny | Sat 10:00am, EQ 3 | New York | NY | United States | ||||
3. Caplan, Mac | Sat 10:00am, EQ 3 | Wayland | MA | United States | ||||
4. Clarke, Carter | Fri 6:20pm, EQ 1 | McLean | VA | United States | ||||
5. De Marffy, Tom M | Sat 10:40am, EQ 1 | New York | NY | United States | ||||
6. Diebolt, Alexandre | Sat 10:40am, EQ 3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gallagher, Peter | Sat 10:40am, EQ 2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gemma, Peter A | Fri 6:20pm, EQ 2 | Barrington | RI | United States | ||||
2. Goldberg, Aaron | Fri 5:40pm, EQ 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Hernady, Eric B | Sat 10:00am, EQ 1 | Fairport | NY | United States | ||||
4. Jamshed, Saad | Sat 10:00am, EQ 2 | Pittsford | NY | United States | ||||
5. Lilien, Julie L. | Fri 5:40pm, EQ 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Mansour, Ahmed | Sat 10:00am, EQ 4 | Rhinebeck | NY | United States | ||||
7. Mehdi, Ali R. | Sat 10:40am, EQ 2 | New York | NY | United States | ||||
8. Ray, Abir | Sat 10:40am, EQ 3 | Washington | DC | United States | ||||
9. Vig, Chetan | Sat 10:00am, EQ 4 | New York | NY | United States | ||||
10. Wall, TR | Fri 6:20pm, EQ 1 | New York | NY | United States | ||||
11. You, Michael | Sat 10:00am, EQ 2 | Piscataway | NJ | United States | ||||
Men 5.0 Singles Playoff View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Almeida, David | , | Charlotte | NC | |||||
2. Miller, Henry | , | Philadelphia | PA | United States | ||||
Men 5.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Charlton, Harry T | Fri 7:00pm, EQ 3 | Bronxville | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Clark, Alastair | Fri 7:00pm, EQ 3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gill, Sandeep S | Fri 7:00pm, EQ 2 | New York | NY | United States | ||||
2. Hassan, Usmar | Fri 7:00pm, EQ 1 | Lahore | Pakistan | |||||
3. Hope, Jonathan | Fri 7:40pm, EQ 3 | England | ||||||
4. Marmur, Jonathan | Fri 6:20pm, EQ 4 | New York | NY | United States | ||||
5. Miller, Roger | Fri 6:20pm, EQ 4 | Portland | OR | United States | ||||
6. Mohsin, Mubarak M. | Sat 11:20am, EQ 1 | Abu Dhabi | United Arab Emirates | |||||
7. Rao-Chakravorti, Tarit | Fri 7:00pm, EQ 1 | Brookline | NY | United States | ||||
8. Riddall, Owen | Fri 7:40pm, EQ 3 | Fairfax | VA | United States | ||||
9. Sayward, John | Sat 11:20am, EQ 4 | Branford | CT | United States | ||||
10. Sharma, Sumer | Sat 11:20am, EQ 3 | New York | NY | United States | ||||
11. Talwar, Anuroop | Fri 7:00pm, EQ 2 | New York | NY | India | ||||
Men 6.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bassil, Gabriel | Fri 7:40pm, EQ 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hoefs, Benjamin | Fri 12:00pm, EQ 1 | Alexandria | VA | Germany | ||||
2. Musto, John B | Fri 8:20pm, PC 2 | Stamford | CT | United States | ||||
3. Park, Luke | Fri 7:40pm, EQ 4 | New York | NY | United States | ||||
4. Reed, Nick | Fri 8:20pm, PC 2 | Forest Hills | NY | United States | ||||
5. Sharma, Pranav | Fri 7:00pm, EQ 4 | Mississauga | ON | Canada | ||||
6. Thompson, Brad | Fri 12:00pm, EQ 1 | Philadelphia | PA | |||||
Women 3.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barbato, Kristin | Fri 9:20am, PC 2 | New York | NY | United States | ||||
2. Collen, Peggy | Fri 9:20am, PC 1 | New York | NY | United States | ||||
3. Honig, Rachel L. | Fri 9:20am, PC 2 | New York | NY | United States | ||||
4. Honig, Rachel L. | Fri 9:20am, PC 1 | New York | NY | United States | ||||
5. McGeoch, Jennifer | Fri 5:00pm, PC 1 | Houston | TX | United States | ||||
6. Mehdi, Alizeh | Fri 12:40pm, PC 2 | New York | CA | United States | ||||
Women 3.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abramson, Jennifer S. | Sat 10:40am, PC 2 | Somerville | MA | United States | ||||
2. Busey, Amy E. | Sat 10:00am, PC 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Habbas, Amy E. | Sat 10:00am, PC 2 | New York | NY | United States | ||||
4. Mehl, Kate S, | Sat 10:00am, PC 1 | Bronx | NY | United States | ||||
5. Meyers, Rachel | Sat 10:40am, PC 1 | Waban | MA | United States | ||||
6. Meyers, Rachel | Sat 10:40am, EQ 3 | Waban | MA | United States | ||||
7. Simons, Barbara | Sat 10:40am, PC 1 | New York | NY | United States | ||||
8. Wainwright, Elizabeth K | Sat 10:40am, PC 2 | New York | NY | United States | ||||
9. Withington, Marcy K | Sat 10:00am, PC 2 | Old Lyme | CT | United States | ||||
Women 4.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Women 4.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Callahan, Juliet W. | Sat 11:20am, PC 2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cameron, Leslie | Fri 7:40pm, PC 1 | Kenosha | WI | United States | ||||
2. Chevrette, Connie Kay | Fri 8:20pm, PC 1 | Sudbury | ON | Canada | ||||
3. Pongor, Mariah T | Sat 11:20am, PC 1 | NY | United States | |||||
4. Schoenberg, Pam | Fri 8:20pm, PC 1 | South Salem | NY | United States | ||||
5. Wheeler, Virginia | Fri 7:40pm, PC 1 | Larchmont | NY | United States | ||||
Women 5.0 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women 5.5 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found |