Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Beck, Carson | Fri 4:30pm, 1 | Darien | CT | United States | ||||
2. Chowdhry, Yash | Fri 5:15pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
3. Chung, Jesse | Sat 8:00am, 5 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
4. Emery, Harrison | Fri 4:30pm, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Ewald, Thomas | Sat 8:30am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Hecker, Oscar | Sat 8:30am, 1 | Westport | CT | United States | ||||
7. Kenny, Charlie | Fri 5:15pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Kim, Ryan | Sat 8:00am, 5 | New York | NY | United States | ||||
9. Krause, Nikolai | Sat 8:00am, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Moxham, Maddox | Sat 8:00am, 3 | Darien | CT | Belgium | ||||
11. Murphy, James P | Sat 12:30pm, 1 | Bronxville | NY | United States | ||||
12. Neild, Liam | Sat 8:00am, 2 | Bronxville | NY | United States | ||||
13. Santry, Hayden D. | Sat 8:00am, 2 | Greenwich, | CT | United States | ||||
14. Starr, Elias | Sat 8:00am, 3 | Avon | CT | United States | ||||
15. Starr, Zachary | Sat 8:00am, 4 | Rockton | IL | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arader, Alexander J | Sat 9:00am, 5 | King of Prussia | PA | United States | ||||
2. Awan, Shiraz | Sat 8:30am, 4 | Ossining | NY | United States | ||||
3. Caffuzzi, Carlo | Sat 9:00am, 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Comyns, Henri C | Sat 9:00am, 5 | Stamford | CT | United States | ||||
5. Duncan, Robby | Sat 8:30am, 5 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Duncan, William | Sat 9:00am, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
7. Emery, Weber | Sat 8:30am, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Evans, Theo | Sat 8:30am, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
9. Ewald, William B. | Sat 9:00am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Fink, Nicholas W. | Sat 9:00am, 3 | New York | NY | United States | ||||
11. Ketchum, S. Wilson | Sat 8:30am, 5 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. O'connor, James | Sat 8:30am, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Seruma, Linus S | Sat 9:00am, 4 | Princeton | NJ | United States | ||||
2. Seruma, Luke J | Sat 9:00am, 2 | Princeton | NJ | United States | ||||
3. Starr, Ari | Sat 9:00am, 3 | Avon | CT | United States | ||||
4. Velasco, Oliver | Sat 9:00am, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhatti, Zane H | Fri 5:30pm, 5 | Greenwich | CT | United States | ||||
2. French, Joseph | Thu 6:30pm, 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Huffman, Walter | Sat 10:30am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Klein, Warren | Thu 6:30pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Murphy, William F | Sat 10:30am, 4 | Bronxville | NY | United States | ||||
6. Nisar, Waleed N. | Sat 10:30am, 2 | Warren | NJ | United States | ||||
7. Ogden, Hansen S. | Fri 5:30pm, 1 | Lawrence | NY | United States | ||||
8. Prager, Gideon | Sat 10:30am, 3 | New York | NY | United States | ||||
9. Raine, Henry W. | Fri 5:30pm, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Sen, Arjun K | Sat 10:30am, 2 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
11. Sprecher, Jordan D. | Fri 5:30pm, 5 | Rye Brook | NY | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aly, Youssef Y. | Fri 7:00pm, 4 | Dobbs Ferry | NY | United States | ||||
2. anderson, michael | Fri 7:00pm, 1 | NY | United States | |||||
3. Baylis, Charlie | Fri 6:30pm, 5 | Darien | CT | United States | ||||
4. Eun, William Y. | Fri 6:00pm, 1 | New York | NY | United States | ||||
5. Evans, William H | Sat 11:30am, 1 | New York | NY | United States | ||||
6. Goldberg, Isaiah Z. | Fri 7:00pm, 1 | Englewood | NJ | United States | ||||
7. Loop, Ethan | Fri 7:00pm, 3 | Wellesley Hills | MA | United States | ||||
8. Merrill, Charles | Fri 6:30pm, 5 | Locust Valley | NY | United States | ||||
9. Miller, Isaiah | Fri 7:00pm, 2 | Weston | CT | United States | ||||
10. Narasimhan, Arjun | Fri 7:00pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Scherl, Jonah B. | Fri 6:00pm, 1 | Englewood | NJ | United States | ||||
12. Taylor, George | Fri 7:00pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
13. Tompkins, Allen C. | Fri 7:00pm, 3 | Buffalo | NY | United States | ||||
14. Winston, Thomas (Jack) | Sat 11:30am, 4 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chun, Hunter | Fri 6:30pm, 3 | White Plains | NY | United States | ||||
2. Cohen, Alex L | Fri 6:30pm, 1 | Darien | CT | United States | ||||
3. Fries, Shane J | Fri 6:30pm, 2 | Westport | CT | United States | ||||
4. Loop, Christian | Sat 12:00pm, 4 | Wellesley | MA | United States | ||||
5. McCordick, Jack | Sat 12:00pm, 1 | Rye | NY | United States | ||||
6. Nichols, Douglas P | Fri 6:30pm, 1 | Atlanta | GA | United States | ||||
7. O'Shea, Dillon | Sat 12:00pm, 2 | Darien | CT | United States | ||||
8. Prager, Gus | Sat 12:00pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
9. Rizk, Mathieu | Fri 6:30pm, 3 | Rye | NY | United States | ||||
10. Santry, Connor | Fri 6:30pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Stoltz, Conner | Sat 12:00pm, 3 | Bronxville | NY | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bechtel, Mason | Sat 8:00am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
2. Browder, Victoria | Fri 4:30pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Bunn, Eleanor | Sat 8:00am, 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Fazzinga, Grace E | Fri 4:30pm, 5 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Kahn, Julia | Fri 4:30pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lodge, Grace | Fri 4:30pm, 2 | Darien | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Moxham, Savannah | Fri 4:30pm, 3 | Darien | CT | Belgium | ||||
2. Taylor, Lolly | Fri 4:30pm, 5 | Greenwich | CT | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aston, Bracie | Sat 9:30am, 3 | New York | NY | United States | ||||
2. Chowdhry, Ria | Fri 5:00pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
3. Ellison, Ainsley K. | Fri 5:00pm, 3 | Westfield | NJ | United States | ||||
4. Huffman, Poppy P | Fri 5:00pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Jenkins, Victoria C | Fri 5:00pm, 5 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Kelsey, Alexandra | Fri 5:00pm, 1 | Old Lyme | CT | United States | ||||
7. Kim, Kylie E | Fri 5:00pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
8. Kulsakdinun, Sarina | Fri 5:00pm, 5 | Armonk | NY | United States | ||||
9. Nadel, Chiara | Fri 5:00pm, 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
10. Nichols, Katharine | Fri 5:00pm, 1 | Bronxville | NY | United States | ||||
11. Sprecher, Nili | Sat 9:30am, 1 | Rye Brook | NY | United States | ||||
12. Vermani, Sohni | Fri 5:00pm, 2 | Stamford | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Worth, Callie | Sat 9:30am, 4 | Mill Neck | NY | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burns, Catherine F | Fri 5:30pm, 3 | New Canaan | CT | United States | ||||
2. Calcano, Cameron | Fri 5:30pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Gillis, Charlotte A. | Sat 10:00am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Keating, Christina E. | Sat 10:00am, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Ketchum, Catherine F | Sat 10:00am, 3 | Ny | NY | United States | ||||
6. Kim, Chloe | Fri 5:30pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
7. Meyerson, Megan E | Sat 10:00am, 4 | New Canaan | CT | United States | ||||
8. Murdock, Alexandra | Fri 5:30pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
9. Ong, Rachel | Fri 5:30pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Schuster, Kaitlin | Fri 5:30pm, 2 | Sudbury | MA | United States | ||||
11. Weise, Elizabeth I. | Sat 10:00am, 2 | New York | NY | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barber, Sophie | Fri 6:00pm, 5 | Rye | NY | United States | ||||
2. Fink, Julia | Fri 6:00pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
3. Flynn, Beatrice D. | Fri 6:00pm, 2 | Rye | NY | United States | ||||
4. Hatstadt, Ashley | Fri 6:00pm, 5 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
5. Jemiolo, Andrea C | Fri 6:00pm, 4 | Stamford | CT | Philippines | ||||
6. Kapoor, Sara M. | Sat 11:00am, 2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lungstrum, Ella | Sat 11:00am, 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ogden, Coco | Fri 6:00pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
2. Pae, Chloe | Fri 6:00pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
3. Stoltz, Molly B | Sat 11:00am, 4 | Bronxville | NY | United States | ||||
4. Wheeler, Noelle | Fri 6:00pm, 2 | Larchmont | NY | United States | ||||
5. Youssef, Nouran A | Sat 11:00am, 1 | Dobbs Ferry | NY | Egypt | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship |