Hang on there...
close
close
close
close
Men Professional Doubles Q1 View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bews, Adam /Kelly, Peter A. |
Fri 12:00pm, FC | Minneapolis
/Brooklyn |
MN
/NY |
Scotland
/United States |
||||
2. Mehmund, Aurangzeb /Khan, Faraz |
Thu 7:00pm, GCC | Miamisburg
/Stamford |
/CT |
Pakistan
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Purrazzella, Joseph /Dinerman, Robert |
Thu 7:00pm, GCC | Norwalk
/New York |
CT
/NY |
United States
/United States |
||||
Men Professional Doubles Q2 View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burns, Bobby P /Bamber, James |
Fri 1:00pm, RHC | Greenwich
/Greenwich |
CT
/CT |
United States
/England |
||||
2. Hollings, Joshua J /Lasusa, Timothy |
Thu 6:30pm, RHC | Nobleton
/Old Lyme |
ON
/CT |
Canada
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kenny, Liam /McAtee, John C. |
Thu 6:30pm, RHC | Greenwich
/Greenwich |
/CT |
Ireland
/United States |
||||
Men Professional Doubles Q3 View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Eyles, Rodney /Learoyd, Andy |
Thu 6:00pm, GCC | New York
/Mamaroneck |
/NY |
Australia
/England |
||||
2. McDavid, Robert A /Perkiomaki, Adam |
Thu 6:00pm, GCC | Bronx
/Portland |
NY
/ |
United States
/Finland |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Scharff, Steven A /McArthur, Greg |
Fri 12:00pm, RHC | Greenwich
/Irvington |
CT
/ |
United States
/Scotland |
||||
Men Professional Doubles Q4 View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Baglio, Carl J /Judson, Travis W. |
Fri 1:00pm, FC | Long Island City
/Greenwich |
/CT |
Canada
/United States |
||||
2. Leeuw, Clinton W /Hartigan, William B. |
Thu 7:30pm, RHC | New York
/Concord |
/NH |
South Africa
/United States |
||||
3. Quan, Valentin /Martin, Neil |
Thu 7:30pm, RHC | Mercersburg
/Belfast |
PA
/ |
El Salvador
/Ireland |
||||
Pro Men Doubles Main Draw View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bamber, James /Burns, Bobby P |
Fri 5:00pm, RHC | Greenwich
/Greenwich |
CT
/CT |
England
/United States |
||||
2. Bassett, Graham /Reid, Fred |
Fri 6:45pm, GCC | Mountain Lakes
/Toronto |
NJ
/ON |
United States
/Canada |
||||
3. Bews, Adam /Kelly, Peter A. |
Fri 5:30pm, GCC | Minneapolis
/Brooklyn |
MN
/NY |
Scotland
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ferreira, Michael /Badan, Yvain |
Fri 8:15pm, RHC | New York
/Stamford |
NY
/CT |
England
/Switzerland |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hartigan, William B. /Leeuw, Clinton W |
Fri 4:30pm, GCC | Concord
/New York |
NH
/ |
United States
/South Africa |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Jenson, Matt /Arnold, Scott |
Fri 5:30pm, GCC | Waxhaw
/Toronto |
NC
/ON |
Australia
/Australia |
||||
2. Johnstone, Shaun /Swanepoel, Jacques |
Fri 7:15pm, RHC | Locust Valley
/Evergreen |
NY
/CO |
Zimbabwe
/South Africa |
||||
3. Khan, Imran /Park, Gregory O |
Fri 5:00pm, RHC | Buffalo
/Somers Point |
NY
/PA |
United States
/United States |
||||
4. Lim, Randy J. /Vargas, Andres F. |
Fri 7:45pm, GCC | New York
/New York |
NY
/ |
Malaysia
/Colombia |
||||
5. Mathur, Manek /Mudge, Damien |
Fri 4:30pm, GCC | Brooklyn
/Long Island City |
/NY |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. McArthur, Greg /Scharff, Steven A |
Fri 6:00pm, RHC | Irvington
/Greenwich |
/CT |
Scotland
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Nanda, Raj /Leach, Clive I. |
Fri 7:45pm, GCC | new York
/Jersey City |
/NJ |
Australia
/England |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Qualifier, __ /Qualifier 1b, __ |
, | New York
/New York |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
2. Qualifier, __ /Qualifier 2b, __ |
, | New York
/New York |
NY
/NY |
United States
/United States |
||||
3. Qualifier, __ /Qualifier 3b, __ |
, | New York
/New York |
NY
/NY |
/United States |
||||
4. Qualifier, __ /Qualifier 4b, __ |
, | New York
/New York |
NY
/NY |
/ |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Russell, John /Berg, Viktor |
Fri 7:15pm, RHC | Havertown
/Vancouver |
PA
/BC |
England
/Canada |
||||
2. Samper, Bernardo /Chaudhry, Baset A |
Fri 6:45pm, GCC | Rye
/New York |
/NY |
Colombia
/United States |
||||
3. Smith, Jonny P. /Callis, Christopher C. |
Fri 6:00pm, RHC | New York
/Wyndmoor |
NY
/PA |
England
/United States |
||||
4. Stait, Alex M /Garno, Edmund |
Fri 8:15pm, RHC | Bryn Mawr
/Haverford |
PA
/PA |
England
/United States |