Tournaments - Entrants by division

Newport Steamer Adult Championships

Entrants by division

Men 2.5 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Men 3.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bloom, Peter J Sat 9:00am, 2 Washington DC United States
Pending Waitlist
 1.  Borgeson, Steven E Sat 9:00am, 3 Holliston MA United States
 2.  Crawford, Christopher L Sat 9:00am, 1 Boston MA United States
 3.  DHINGRA, JAGDISH Sat 9:00am, 1 Brookline MA United States
 4.  hovey, elliot Sat 9:00am, 4 Manchester United States
 5.  Lantos, Steve Sat 9:00am, 2 Brookline MA United States
 6.  Peterson, Cory Sat 9:00am, 3 Boston MA United States
 7.  Struzenski, Jeffrey J Sat 9:00am, 4 Wellesley Hls MA United States
Men 4.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Burrows, Arri D. Sat 9:30am, 2 New York NY United States
 2.  Crolius, Steve Sat 9:30am, 1 Wakefield RI United States
 3.  Fleischaker, Jeffrey Sat 9:30am, 3 Allentown PA United States
 4.  Gonzales, Michael Sat 9:30am, 2 Chelsea MA United States
Pending Waitlist
 1.  Kilberg, James Sat 2:00pm, 2 New Milford CT United States
Pending Waitlist
 1.  Mohammed, Tariq Sat 9:30am, 1 ANDOVER MA United States
 2.  Sampath, Shailen Sat 9:30am, 3 Lincoln RI United States
Men 4.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Buroker, Darby Fri 6:00pm, 3 Providence RI United States
Pending Waitlist
 1.  Dowling, Rumur Sat 10:00am, 1 Narragansett RI United States
Pending Waitlist
 1.  Dowling, Rumur Fri 6:30pm, 4 Narragansett RI United States
 2.  Doyle, Philip J Fri 6:00pm, 1 Washington DC United States
 3.  Ennis, Brian Fri 6:30pm, 4 Charlestown RI United States
 4.  Hinckley III, Benjamin B. Fri 6:00pm, 1 Newport RI
Pending Waitlist
 1.  McIntire, Will Fri 6:00pm, 2 West Roxbury MA United States
Pending Waitlist
 1.  McNulty, Jack Fri 6:00pm, 2 South Dennis United States
 2.  Milko, Paulo Sat 10:00am, 4 Lexington MA United States
 3.  Portelance, Samuel Fri 7:15pm, 5 Jersey City NJ United States
 4.  Scanlon, Jason Fri 6:00pm, 3 Barrington RI United States
 5.  Steelman, Grace Sat 10:30am, 4 Philadelphia PA United States
 6.  Sunderland, Bradford Fri 7:15pm, 5 East Greenwich RI United States
Men 5.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Avitable, Pete Fri 7:00pm, 8 Providence RI United States
 2.  Bonnell, Graham Fri 7:30pm, 4 Southport CT United States
 3.  Brown, Scott J Fri 7:00pm, 3 Old Greenwich CT United States
 4.  Carta, Raymond J. Fri 6:30pm, 3 Washington DC United States
 5.  Carter, Steven Fri 7:00pm, 8 New York NY United States
 6.  Dtrer, Ftyr Fri 7:30pm, 4 United States
 7.  Geisser, Dan Fri 7:00pm, 4 New York NY United States
 8.  Gemma, Peter A Fri 6:30pm, 2 Barrington RI United States
 9.  Hill, James M Fri 6:30pm, 3 New York NY Singapore
 10.  Jacobs, Alexa Fri 6:00pm, 4 Boston MA United States
 11.  Jafry, Alexander Fri 7:00pm, 3 Bolton MA United States
 12.  Morais, Jean Paul G. Fri 7:00pm, 1 Dorchester MA United States
 13.  Santoro, Ryan Fri 6:30pm, 2 Boston MA United States
 14.  Shannon, Jack Fri 7:00pm, 1 Old Lyme NY United States
Pending Waitlist
 1.  Struzenski, Nicholas A. Fri 7:00pm, 4 Wellesley MA United States
Pending Waitlist
 1.  Valiant, Paul Fri 6:00pm, 4 Providence RI United States
Men 5.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Men 50+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Berger, Alex Fri 6:45pm, 2 New York NY United States
 2.  Doucette, Peter D. Sat 11:00am, 2 Simsbury CT United States
Pending Waitlist
 1.  Poirier, Scott Sat 11:00am, 1 Wellesley MA United States
Pending Waitlist
 1.  Reiss, David P. Fri 6:45pm, 2 Fairfield CT United States
 2.  Riley, Mike F Fri 6:30pm, 1 Bristol RI United States
 3.  Uprichard, David E Fri 6:30pm, 1 Old Lyme CT United States
Men 6.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bardaro, Anthony P. Sat 1:00pm, 4 Boston MA United States
 2.  Campbell, Darrius Sat 12:00pm, 4 Bronx NY United States
 3.  Cannon, Andy Sat 1:00pm, 4 Watertown ME United States
 4.  Jafry, Syed Sat 1:00pm, 3 Bolton MA United States
 5.  Maxwell, Duncan Sat 1:00pm, 3 Vancouver BC Canada
 6.  McQuan, Chayse Sat 12:00pm, 4 South Richmond Hill NY Trinidad and Tobago
 7.  Moore, William T. Sat 12:00pm, 3 Summit NJ United States
Pending Waitlist
 1.  Tricot, Benoit Sat 12:00pm, 3 Boston MA United States
Women 3.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Brown, Danielle Sat 10:00am, 3 New York NY United States
 2.  O'brien, Casey Sat 12:30pm, 6 Deep River CT United States
Pending Waitlist
 1.  Withington, Marcy K Sat 10:00am, 3 Old Lyme CT United States
Women 4.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bull, Katie Fri 7:30pm, 2 Sudbury MA United States
 2.  Hunt, Haley M Fri 7:30pm, 3 Brookline MA United States
 3.  Jafry, Brynn Fri 7:30pm, 1 Bolton MA United States
 4.  Jafry, Zarena S. Sat 10:30am, 2 Bolton MA United States
 5.  Livingston, Schuyler Fri 7:30pm, 1 Washington DC United States
 6.  Mahalingam-Dhingra, Ananya Fri 7:30pm, 3 Brookline MA United States
 7.  Manternach, Katherine A. Sat 10:30am, 1 Brooklyn NY United States
Pending Waitlist
 1.  O'Brien, Maeve L Sat 10:30am, 3 Essex CT United States
Pending Waitlist
 1.  Weber, Ainsley T Fri 7:30pm, 2 Newport RI United States