Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdelazim, Adam | Sat 2:55pm, WES3 | Egypt | ||||||
2. AbdelMaksoud, Moustafa | , | United States | ||||||
3. Agarwal, Arman E. | Sat 1:10pm, WES4 | Redwood City | CA | United States | ||||
4. Agger, Nick | Sat 2:55pm, WES1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
5. Alston, Henry | Sat 1:10pm, WES1 | Wall | NJ | United States | ||||
6. Arader, Alexander J | Sat 1:45pm, WES2 | King of Prussia | PA | United States | ||||
7. Azzam, Omar | Sat 1:45pm, WES6 | Cairo | Egypt | |||||
8. Bastawy Ahmed, Youssef | Sat 1:10pm, WES2 | Egypt | ||||||
9. Benstock, Ethan | Sat 2:20pm, WES6 | Wynnewood | PA | United States | ||||
10. Blake, Frank | Sat 1:45pm, WES5 | Marietta | GA | United States | ||||
11. Broadhurst, Ryan | Sat 2:20pm, WES1 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
12. Clifford, Brooks P. | Sat 1:10pm, WES3 | Bronxville | NY | United States | ||||
13. Clifford, Charlie | Sat 2:55pm, WES2 | Bronxville | NY | United States | ||||
14. Deverill, Daniel | Sat 1:10pm, WES2 | Cambridge | ON | Canada | ||||
15. Dwidar, Aly | Sat 2:20pm, WES8 | Egypt | ||||||
16. Elmarassy, Mero | Sat 1:45pm, WES3 | Santa Clara | CA | United States | ||||
17. Fatialofa, Apa | Sat 1:45pm, WES2 | Auckland | New Zealand | |||||
18. Glaser, Andrew T | Sat 1:45pm, WES5 | Haverford | PA | United States | ||||
19. Gliklich, Ben R. | Sat 1:45pm, WES8 | Weston | MA | United States | ||||
20. Haq, Ahmad | Sat 2:20pm, WES2 | San Jose | CA | United States | ||||
21. Hernandez, Alejandro | Sat 1:10pm, WES7 | United States | ||||||
22. Hodgson, Johan | Sat 2:55pm, WES4 | Riverside | CT | United States | ||||
23. Ikeda, Yujin | Sat 1:45pm, WES7 | Kawasaki | Japan | |||||
24. Jameson, Freddie | Sat 2:20pm, WES3 | Whangarei | CT | New Zealand | ||||
25. Kaplan, Ronin | Sat 1:10pm, WES5 | Bronxville | NY | United States | ||||
26. Kempner, Teddy G. | Sat 1:10pm, WES1 | New York | NY | United States | ||||
27. Kenny, Charlie | Sat 2:55pm, WES2 | Greenwich | CT | United States | ||||
28. Knapp, Michael | Sat 1:10pm, WES4 | Calgary | AB | Canada | ||||
29. Koretam, Omar | Sat 2:20pm, WES4 | Egypt | ||||||
30. Kouritam, Islam | Sun 9:40am, WES1 | Egypt | ||||||
31. McGillicuddy, Kevin | Sat 2:55pm, WES3 | Toronto | ON | Canada | ||||
32. Menin, Lucas A. | Sat 2:20pm, WES6 | New York | NY | United States | ||||
33. Menin, Mason | Sat 1:10pm, WES6 | New York | NY | United States | ||||
34. Merkel, Leo | Sat 1:45pm, WES3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
35. Mitchell, Isaac L | Sat 12:35pm, WES8 | Baltimore | MD | United States | ||||
36. Mukhin, Artemy | Sat 1:10pm, WES3 | New York | NY | United States | ||||
37. Mukminov, Mark T. | Sat 1:10pm, WES8 | Mountain View | CA | United States | ||||
38. Nayak, Adi | Sat 2:55pm, WES4 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
39. Nieves, Alex | Sat 2:20pm, WES2 | Princeton | NJ | United States | ||||
40. O'connor, James | Sat 1:45pm, WES4 | Greenwich | CT | United States | ||||
41. Oon, Eugene | Sat 2:20pm, WES3 | Kuala Lumpur | Malaysia | |||||
42. Oon, Jayden | Sat 1:45pm, WES4 | Watertown | CT | Malaysia | ||||
43. Paiva, Caio C | Sat 2:55pm, WES1 | Lawrenceville | NJ | Brazil | ||||
44. Patel, Zane | Sat 1:10pm, WES6 | Palo Alto | CA | United States | ||||
45. Raine, Henry W. | Sat 1:45pm, WES8 | Greenwich | CT | United States | ||||
46. Robertson, Hart | Sat 2:20pm, WES4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
47. Robertson, Hollis | Sat 2:55pm, WES5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
48. Romo, Javier Emilio | Sat 1:45pm, WES1 | Quito | Ecuador | |||||
49. Rosenzweig, Nathan | Sat 2:20pm, WES5 | Silver Spring | MD | United States | ||||
50. Ruilova, Mateo | Sun 10:15am, WES6 | Ecuador | ||||||
51. Sawant, Anay | Sat 2:20pm, WES1 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
52. Shaarawy, Ismail | Sat 1:10pm, WES7 | Kuala Lumpur | Egypt | |||||
53. Shatzman, Chase | Sat 1:10pm, WES5 | Newtown Sq | PA | United States | ||||
54. Sipp, Cameron | Sat 12:35pm, WES7 | New York | NY | United States | ||||
55. Smith, Fritz V | Sat 1:45pm, WES7 | Greenwich | CT | United States | ||||
56. Sorour, Ahmed Yasser | Sat 12:35pm, WES7 | Cairo | Egypt | |||||
57. Stewart, Alex | Sat 12:35pm, WES8 | St. Michael | Barbados | |||||
58. Tawfik, Omar | Sat 1:10pm, WES8 | Cairo | Egypt | |||||
59. Thomas, Joshua | Sat 2:55pm, WES5 | Cupertino | CA | United States | ||||
60. Torres, Juan Jose | Sat 2:20pm, WES8 | Marion | MA | Colombia | ||||
61. Vissapragada, Sachith | Sat 1:45pm, WES1 | Redwood City | CA | United States | ||||
62. Walden, Lucas M | Sat 2:20pm, WES5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
63. Zhu, Matthew | Sat 1:45pm, WES6 | Lake Forest | IL | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdellatif, Ismail | Sat 9:05am, WES4 | Heliopolis | Egypt | |||||
2. Agarwal, Avi | Sat 8:30am, WES2 | Monroe Township | NJ | United States | ||||
3. Ahmed, Zain R | Sat 8:30am, WES8 | Morgan Hill | CA | United States | ||||
4. Ali, Labeeb | Sat 9:40am, WES1 | Plano | TX | United States | ||||
5. Anthony, Christopher | Sat 9:05am, WES7 | Glencoe | Trinidad and Tobago | |||||
6. Ayaz, Mustafa | Sat 9:40am, WES5 | Cambridge | MA | United States | ||||
7. Ayres, Beck | Sat 9:05am, WES8 | New York | NY | United States | ||||
8. Baldini, CJ | Sat 4:05pm, WES7 | West Hartford | CT | United States | ||||
9. Bapat, Raj | Sat 10:15am, WES5 | San Jose | CA | United States | ||||
10. Beeson, David | Sat 4:40pm, WES5 | Riverside | CT | United States | ||||
11. Bhagwati, Arav V. | Sat 9:05am, WES3 | Hillsborough | CA | United States | ||||
12. Bhavsar, Auggie H | Sat 4:05pm, WES1 | New York | NY | United States | ||||
13. Bloomfield, Jack | Sat 4:40pm, WES8 | England | ||||||
14. Braff, Charles E | Sat 3:30pm, WES2 | West Palm Beach | FL | United States | ||||
15. Brew, Jesse | Sat 10:15am, WES6 | Bronx | NY | United States | ||||
16. Broadhurst, Kyle | Sat 4:05pm, WES7 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
17. Callaway, Harrison | Sat 8:30am, WES8 | Port Chester | NY | United States | ||||
18. Carney, Tad E. | Sat 5:15pm, WES1 | New Canaan | CT | United States | ||||
19. Chitturi, Varun | Sat 8:30am, WES3 | Fremont | CA | United States | ||||
20. Costales, David | Sat 3:30pm, WES1 | Kent | CT | Ecuador | ||||
21. Cruz, Alejandro | Sat 9:05am, WES1 | Bogota | DC | Colombia | ||||
22. Cupps JR, Bobby A. | Sat 8:30am, WES5 | Chicago | IL | United States | ||||
23. Dean, Ryan | Sat 10:15am, WES4 | United States | ||||||
24. Dunn, Hudson F. | Sat 9:40am, WES6 | Narragansett | RI | United States | ||||
25. El Kholy, Youssef | Sat 4:40pm, WES7 | United States | ||||||
26. Elbendary, Marwan | Sat 9:40am, WES4 | Egypt | ||||||
27. Elkhawas, Aly | Sat 3:30pm, WES7 | Cairo | Egypt | |||||
28. Elkholy, Omar | Sat 2:55pm, WES7 | Cairo | Egypt | |||||
29. Elsherif, Youssef | Sat 4:40pm, WES2 | Egypt | ||||||
30. Elsobaihy, Youssef | Sat 4:40pm, WES6 | Kent | CT | Egypt | ||||
31. Elwabory, Ahmed Sherif | Sat 4:05pm, WES3 | Deerfield | Egypt | |||||
32. Ezzo, Youssef | Sat 4:05pm, WES5 | Cairo | C | Egypt | ||||
33. Falcon, Ross M. | Sat 8:30am, WES2 | Stamford | CT | United States | ||||
34. Fatialofa, Leo | Sat 3:30pm, WES4 | Auckland | New Zealand | |||||
35. Flynn, Liam P. | Sat 10:15am, WES3 | Greenwich | CT | United States | ||||
36. French, Joseph | Sat 9:05am, WES7 | Brooklyn | NY | United States | ||||
37. Gambhir, Shaam P | Sat 5:15pm, WES5 | Berwyn | PA | United States | ||||
38. Gopalakrishnan, Mukunth | Sat 4:05pm, WES2 | Fremont | CA | United States | ||||
39. Grissom, Jacob | Sat 9:40am, WES8 | Louisville | KY | United States | ||||
40. Haggag, Abdel Rahman | Sat 5:15pm, WES4 | United States | ||||||
41. Hazem, Mamdouh | Sat 9:40am, WES7 | Cairo | Egypt | |||||
42. Hernandez, Santiago | Sat 9:40am, WES8 | United States | ||||||
43. Hinostroza, Juanber | Sat 5:15pm, WES4 | Pottstown | PA | Ecuador | ||||
44. Ho, John P | Sat 4:40pm, WES1 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
45. Huffman, Walter | Sat 9:40am, WES3 | Greenwich | CT | United States | ||||
46. Iyer, Rohan | Sat 3:30pm, WES5 | Cincinnati | OH | United States | ||||
47. Jacobs, Dietrich A. | Sat 10:15am, WES3 | Boston | MA | United States | ||||
48. Jinnah, Kameran | Sat 9:40am, WES2 | United States | ||||||
49. Johnson, Griffin L. | Sat 9:40am, WES3 | New York | NY | United States | ||||
50. Kay, Josh | Sat 4:40pm, WES4 | Toronto | ON | Canada | ||||
51. Keller, Patrick | Sat 3:30pm, WES8 | Rye | NY | United States | ||||
52. Kenny, Christopher | Sat 2:55pm, WES8 | Greenwich | CT | United States | ||||
53. Kumar, Shivin | Sat 9:40am, WES4 | Redwood City | CA | United States | ||||
54. Lichstein, Will | Sat 9:05am, WES3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
55. Lungstrum, Jack | Sat 10:15am, WES5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
56. Mancilla, Juan Felipe | Sat 10:15am, WES2 | Bogota | Colombia | |||||
57. Manley, Griffin M | Sat 4:05pm, WES4 | Toronto | ON | Canada | ||||
58. Manning, Freddy Q. | Sat 8:30am, WES5 | Rye | NY | United States | ||||
59. Marzouk, Ahmed M | Sat 4:05pm, WES6 | Alexandria | Egypt | |||||
60. Menin, Maxwell L | Sat 4:40pm, WES4 | New York | NY | United States | ||||
61. Merrill, James G. | Sat 9:40am, WES1 | Locust Valley | NY | United States | ||||
62. Mijares, Jose Alfredo | Sat 2:55pm, WES7 | Mexico | ||||||
63. Mohamed, Abdallah | Sat 3:30pm, WES3 | Tanta | Egypt | |||||
64. Moiez, Malik Abdul | Sat 4:40pm, WES3 | Mount Vernon | Pakistan | |||||
65. Mullarkey, Tighe | Sat 10:15am, WES4 | Long Island | NY | United States | ||||
66. Narasimhan, Arjun | Sat 9:40am, WES5 | Greenwich | CT | United States | ||||
67. Nayak, Mitav | Sat 10:15am, WES1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
68. Nguyen, Arthur A | Sat 5:15pm, WES3 | Tacoma | WA | United States | ||||
69. Nyhart, Caleb | Sat 8:30am, WES3 | New Haven | CT | United States | ||||
70. Ogden, Hansen S. | Sat 10:15am, WES1 | Lawrence | NY | United States | ||||
71. Okurowski, William | Sat 10:15am, WES6 | Concord | MA | United States | ||||
72. Orr, Alexander E. | Sat 9:05am, WES6 | Haverford | PA | United States | ||||
73. Park, Winston | Sat 9:05am, WES4 | Baltimore | MD | United States | ||||
74. Refaat Abdelazim, Zeineldin | Sat 9:05am, WES6 | Egypt | ||||||
75. Riaz Khan, Khushal | Sat 5:15pm, WES2 | Peshawar, Pakistan | Pakistan | |||||
76. Ruilova, Pablo Daniel | Sat 4:05pm, WES4 | Ecuador | ||||||
77. Semones, Aaron M. | Sat 9:05am, WES8 | Brookline | MA | United States | ||||
78. Semones, William M. | Sat 9:40am, WES2 | Brookline | MA | United States | ||||
79. Sen, Arjun K | Sat 9:05am, WES5 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
80. Shatzman, Morgan | Sat 9:40am, WES7 | Newtown Square | PA | United States | ||||
81. Sidhu, Kabir S | Sat 9:40am, WES6 | South Plainfield | NJ | United States | ||||
82. Sosa, Federico | Sat 3:30pm, WES6 | Kent | Mexico | |||||
83. Suratt, Tobey | Sat 4:05pm, WES8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
84. Sutton, Lachlan | Sat 3:30pm, WES7 | Cambridge | MA | United States | ||||
85. Syed, Rafay M. | Sat 9:05am, WES2 | Rye | NY | United States | ||||
86. Thin, Gabriel M | Sat 9:05am, WES1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
87. Todd, Sam | Sat 2:55pm, WES6 | Brotherton | YKS | England | ||||
88. Vorbach, Peter C | Sat 10:15am, WES2 | Bronxville | NY | United States | ||||
89. Walford, Patrick W | Sat 9:05am, WES2 | Toronto | ON | Canada | ||||
90. Wiltshire, Shomari | Sat 9:05am, WES5 | Eccles AA | Guyana | |||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Al Amin, Sherif | Sat 8:00am, CHO9 | Egypt | ||||||
2. Allam, Yehia | Sat 8:00am, CHO9 | Cairo | Egypt | |||||
3. Alston, Sam Z. | Sat 8:35am, CHO6 | Wall | NJ | United States | ||||
4. Amin, Ahmed (chotoo) | Sat 11:45am, CHO4 | Charlotte | NC | |||||
5. Amir, Yassin | Sat 9:10am, CHO3 | Tuckahoe | NY | United States | ||||
6. Atef, Ismael A | Sat 4:05pm, CHO7 | Cairo | NY | Egypt | ||||
7. Athar, Daniyal | Sat 9:10am, CHO10 | Avon | CT | United States | ||||
8. Aube, Andrew H. | Sat 9:10am, CHO5 | Rye | NY | United States | ||||
9. Aube, William (Mac) | Sat 8:00am, CHO10 | Rye | NY | United States | ||||
10. Barr, Andrew T | Sat 8:35am, CHO7 | Bloomfield Hills | MI | United States | ||||
11. Bentick, Kai | Sat 8:35am, CHO3 | Kingstown | Saint Vincent and the Grenadines | |||||
12. Bernhard, Alexander | Sat 10:25am, CHO2 | New York | NY | United States | ||||
13. Bicknell, Matt | Sat 11:05am, CHO3 | Vancouver | BC | Canada | ||||
14. Bulbulia, Jacob | Sat 9:10am, CHO9 | Short Hills | NJ | United States | ||||
15. Burde, Jed | Sat 11:05am, CHO9 | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
16. Carter, Jared B. | Sat 4:05pm, CHO8 | Winchester | HAM | England | ||||
17. Charlton, Harry T | Sat 9:45am, CHO8 | Bronxville | NY | United States | ||||
18. Charlton, Samuel T | Sat 9:45am, CHO4 | Bronxville | NY | United States | ||||
19. Chen, Ryan A. | Sat 10:25am, CHO10 | Bedford | NY | United States | ||||
20. Chu, Janson | Sat 9:10am, CHO9 | NH | Hong Kong | |||||
21. Cisse, Frederick | Sat 8:35am, CHO8 | New Haven | CT | United States | ||||
22. Conigliaro, Douglas A | Sat 10:25am, CHO3 | Dedham | MA | United States | ||||
23. Cruz-Gomar, Juan D | Sat 8:00am, CHO1 | Guatemala | ||||||
24. Cumberbatch, Khamal J. | Sat 8:00am, CHO5 | Bridgetown | 4 | Barbados | ||||
25. De Leon, Daniel | Sat 9:10am, CHO4 | Medellin | Colombia | |||||
26. de Loos, Pieter | Sat 11:45am, CHO5 | Netherlands | ||||||
27. Dessouky, Mazen | Sat 11:05am, CHO5 | Egypt | ||||||
28. Deverill, Dylan | Sat 9:45am, CHO6 | Cambridge | ON | Canada | ||||
29. Dinana, Taha | Sat 10:25am, CHO5 | Dobbs Ferry | NY | Egypt | ||||
30. Ding, Andrew | Sat 9:45am, CHO6 | Buffalo Grove | IL | United States | ||||
31. Dweek, Abdelrahman | Sat 2:45pm, CHO4 | Calgary | AB | Canada | ||||
32. Eielson, Oliver J | Sat 11:05am, CHO10 | Boston | MA | United States | ||||
33. Elattal, Yassine | Sat 10:25am, CHO3 | Alexandria | NY | Egypt | ||||
34. El-Demerdash, Ahmed A. | Sat 9:45am, CHO10 | Cairo | Egypt | |||||
35. Elkhawas, Mohamed | Sat 9:45am, CHO4 | Cairo | Egypt | |||||
36. Elsebaie, Yaseen | Sat 9:10am, CHO10 | New York | NY | Egypt | ||||
37. Evans, William H | Sat 11:05am, CHO4 | New York | NY | United States | ||||
38. Eyles, Ethan M | Sat 8:35am, CHO6 | Greenwich | CT | Australia | ||||
39. Fehn, Nicholas G | Sat 9:45am, CHO10 | Cleveland Heights | OH | United States | ||||
40. Ferris, Matthew | Sat 10:25am, CHO2 | Vaughan | ON | Canada | ||||
41. Fishman-Janowitz, Toby | Sat 8:35am, CHO2 | Wassaic | NY | United States | ||||
42. Gampala, Roshan | Sat 11:05am, CHO8 | Cupertino | CA | United States | ||||
43. Gildea, Ned | Sat 8:35am, CHO4 | Stevenson | MD | United States | ||||
44. Giraldo, Mateo | Sat 8:00am, CHO7 | Stamford | CT | United States | ||||
45. Gohary, Omar | Sat 8:35am, CHO5 | cairo | Egypt | |||||
46. Grissom, Peter | Sat 11:05am, CHO2 | Louisville | KY | United States | ||||
47. Gutierrez Gomez, Daniel | Sat 9:45am, CHO8 | Morelia | Mexico | |||||
48. Heath, Charles S | Sat 8:00am, CHO8 | Greenwich | CT | United States | ||||
49. Heikal, Mohamed | Sat 9:45am, CHO5 | Cairo | Egypt | |||||
50. Hinostroza, Flavio | Sat 9:45am, CHO3 | Pottstown | PA | Ecuador | ||||
51. Hitt, Ben | Sat 8:00am, CHO5 | Milton | MA | United States | ||||
52. Huberman, Morgan | Sat 10:25am, CHO9 | New York | NY | United States | ||||
53. Ibrahim, Asser | Sat 3:25pm, CHO6 | Ottawa | ON | Egypt | ||||
54. Islam, Anthony | Sat 9:10am, CHO7 | Philadelphia | PA | Guyana | ||||
55. Islam, Daniel | Sat 11:05am, CHO3 | Philadelphia | Guyana | |||||
56. Jawad, MD | Sat 11:05am, CHO7 | New Haven | CT | United States | ||||
57. Joyce, Graham | Sat 9:10am, CHO8 | Haverford | PA | United States | ||||
58. Koeppel, Jacob | Sat 8:00am, CHO3 | Boston | MA | United States | ||||
59. Korn, Rohan | Sat 10:25am, CHO6 | Stevenson | MD | United States | ||||
60. Kristjansson, Bryce | Sat 9:10am, CHO6 | Winnipeg | MB | Canada | ||||
61. Lam, Gordon | Sat 11:45am, CHO5 | Lake Oswego | OR | United States | ||||
62. Landman, Ryan | Sat 11:05am, CHO1 | United States | ||||||
63. Lawton, Harry | Sat 9:45am, CHO3 | Harare | Zimbabwe | |||||
64. Lazor, Andrew J. | Sat 8:00am, CHO10 | Westwood | MA | United States | ||||
65. Lee, Andrew J. | Sat 8:35am, CHO3 | Weston | MA | United States | ||||
66. Lee, Jarod Jun Ze | Sat 9:10am, CHO1 | United States | ||||||
67. Leonard, Brian F. | Sat 9:45am, CHO9 | Harrison | NY | United States | ||||
68. Love, Charlie | Sat 10:25am, CHO6 | San Carlos | CA | United States | ||||
69. Lovejoy, Samuel M. | Sat 9:10am, CHO2 | Branford | CT | United States | ||||
70. Mackesy, Coulter | Sat 8:35am, CHO4 | Bronxville | NY | United States | ||||
71. Mackesy, Tyler S. | Sat 10:25am, CHO4 | Bronxville | NY | United States | ||||
72. Martin, Aedan | Sat 10:25am, CHO7 | Harare | Zimbabwe | |||||
73. Mavani, Sayeed | Sat 11:05am, CHO8 | West Vancouver | BC | Canada | ||||
74. McIntyre, Myles | Sat 8:00am, CHO1 | Andover | MA | United States | ||||
75. Mead, Nathan | Sat 11:05am, CHO6 | New York | United Kingdom | |||||
76. Menon, Ayush | Sat 2:45pm, CHO3 | Edison | NJ | United States | ||||
77. Merrill, Charles | Sat 8:35am, CHO10 | Locust Valley | NY | United States | ||||
78. Minnis, Andrew | Sat 11:45am, CHO4 | Bryan Mawr | PA | United States | ||||
79. Mohamed, Abdelrahman | Sat 9:10am, CHO2 | Tanta | Egypt | |||||
80. Moncada, Luis | Sat 10:25am, CHO1 | CMX | Mexico | |||||
81. Moncada Gonzalez, Luis Alejandro | Sat 8:35am, CHO10 | Mx | Mexico | |||||
82. Narayanan, Hari | Sat 11:05am, CHO4 | Newton | MA | United States | ||||
83. Oliveros, Israel | Sat 11:05am, CHO10 | Corregidora | Mexico | |||||
84. Orr, Maxwell E | Sat 9:10am, CHO5 | Haverford | PA | United States | ||||
85. Preusse, Charlie | Sat 11:05am, CHO9 | Bronxville | NY | United States | ||||
86. Qasim, Haris | Sat 3:25pm, CHO5 | Lahore | Pakistan | |||||
87. Quigley, Ruslan P. | Sat 11:05am, CHO6 | Boston | MA | United States | ||||
88. Randell, Millen | Sat 9:10am, CHO8 | Chicago | IL | United States | ||||
89. Raouf, Seif | Sat 11:05am, CHO7 | Cairo | Egypt | |||||
90. Reda, Marwan | Sat 8:35am, CHO2 | Alexandria / Egypt | Egypt | |||||
91. Rosini, Thomas P | Sat 9:45am, CHO7 | Gladwyne | PA | United States | ||||
92. Sairsingh, Jasun M. | Sat 9:45am, CHO9 | George Town | Cayman Islands | |||||
93. Santry, Dana A. | Sat 10:25am, CHO10 | Greenwich | CT | United States | ||||
94. Scherl, Jonah B. | Sat 8:00am, CHO7 | Englewood | NJ | United States | ||||
95. Shah, Christian | Sat 9:45am, CHO2 | Villanova | PA | United States | ||||
96. Sharaf, Mohamed | Sat 11:05am, CHO2 | Egypt | ||||||
97. Shaw, Damian | Sat 11:05am, CHO5 | Zimbabwe | ||||||
98. Sosa, Jonathan | Sat 8:35am, CHO7 | Queretaro | QUE | Mexico | ||||
99. Sparkman, Henry | Sat 9:45am, CHO7 | New York | NY | United States | ||||
100. Spiro, Alec H. | Sat 10:25am, CHO7 | Portland | OR | United States | ||||
101. Spizzirri, Nicholas | Sat 9:45am, CHO1 | Greenwich | CT | United States | ||||
102. Stoltz, Conner | Sat 8:35am, CHO8 | Bronxville | NY | United States | ||||
103. Stuparich Nouel, Sebastian | Sat 9:10am, CHO3 | Newton Center | MA | United States | ||||
104. Suratt, Tate | Sat 9:10am, CHO1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
105. Swire, Sam | Sat 8:35am, CHO5 | Ross | CA | United States | ||||
106. Thabet, Karim | Sat 4:45pm, CHO1 | Sherouk city | Egypt | |||||
107. Tobin, John W. | Sat 8:35am, CHO1 | Lake Forest | IL | United States | ||||
108. Tolba, Aly | Sat 2:05pm, CHO10 | Alexandria | Egypt | |||||
109. Vargas, Juan Carlos | Sat 8:00am, CHO3 | New York | Mexico | |||||
110. Vargas, Leonardo Daniel | Sat 9:10am, CHO6 | New York | Mexico | |||||
111. Velazquez, Maxwell | Sat 11:05am, CHO1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
112. wagenmans, yos | Sat 9:45am, CHO1 | Gorssel | Netherlands | |||||
113. Wilkinson, Nick J. | Sat 10:25am, CHO9 | New Haven | CT | United States | ||||
114. Willwerth, Andrew | Sat 9:10am, CHO4 | Needham | MA | United States | ||||
115. Winston, Thomas (Jack) | Sat 9:45am, CHO2 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
116. Yager, Spencer | Sat 8:35am, CHO1 | Villanova | PA | United States | ||||
117. Yun, William J | Sat 10:25am, CHO5 | New York | NY | United States | ||||
118. Zachary, Chris | Sat 9:45am, CHO5 | Summit | NJ | United States | ||||
119. Zeb, Abbas | Sat 9:10am, CHO7 | Peshwar | Pakistan | |||||
120. Zhu, Daniel S | Sat 8:00am, CHO8 | Lake Forest | IL | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdelkhalek, Abdelrahman | Sat 9:00am, TRN6 | cairo | Egypt | |||||
2. Abou El Einen, Aly | Sat 8:40am, YAL9 | Alexandria | Egypt | |||||
3. Abouelsoud, Hazem | Sat 9:20am, YAL2 | Dokki | Egypt | |||||
4. Adly Gadalla, Omar | Sat 8:40am, YAL8 | Cairo | Egypt | |||||
5. Ardito, Adam M | Sat 8:40am, YAL8 | Kingston | Jamaica | |||||
6. Armour, Robinson J. | Sat 10:20am, TRN3 | New Haven | CT | United States | ||||
7. Assal, Mostafa | Sat 9:40am, TRN10 | New York | Egypt | |||||
8. Assran, Marawn | Sat 9:20am, YAL4 | Egypt | ||||||
9. Barba, Ernesto | Sat 11:00am, TRN1 | New York | Mexico | |||||
10. Barba, Roberto | Sat 10:20am, TRN1 | New York | Mexico | |||||
11. Becker, Cole | Sat 8:00am, YAL15 | San Mateo | CA | United States | ||||
12. Best, Theodore S. | Sat 9:40am, TRN5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
13. Bhargava, Yash | Sat 8:00am, YAL8 | Philadelphia | PA | India | ||||
14. Bhavnani, Krish S | Sat 9:00am, TRN8 | Warren | NJ | United States | ||||
15. Blatchford, Ian | Sat 9:40am, TRN6 | Wilton | CT | United States | ||||
16. Boyer, Anton | Sat 9:20am, YAL1 | Easton | PA | United States | ||||
17. Braff, Andrew C. | Sat 9:00am, TRN2 | Locust Valley | NY | United States | ||||
18. Braff, William | Sat 8:40am, YAL10 | Locust Valley, Ny | NY | United States | ||||
19. Brewster, Reginald M. | Sat 11:00am, TRN2 | New York | NY | United States | ||||
20. Buenano, Carlos | Sat 9:40am, TRN1 | ambato | United States | |||||
21. Buenańo Araque, Alvaro Jose | Sat 10:20am, TRN5 | United States | ||||||
22. Buitrago, Juan | Sat 8:40am, YAL3 | Saskatoon | Canada | |||||
23. Caddle, Nicholas | Sat 11:00am, TRN6 | San Fernando | Trinidad and Tobago | |||||
24. Cardenas, Leonel | Sat 9:20am, YAL11 | Mexico | ||||||
25. Carney, Tyler M. | Sat 10:20am, TRN9 | New Canaan | CT | United States | ||||
26. Cheng, Hao-Chen | Sat 8:40am, YAL13 | Hong Kong | Hong Kong | |||||
27. Chileshe, Lwamba | Sat 8:00am, YAL11 | Hamilton | New Zealand | |||||
28. Collins, Alex | Sat 8:00am, YAL3 | Toronto | ON | Canada | ||||
29. Cruz Gomar, Jose G. | Sat 9:00am, TRN6 | Guatemala | Guatemala | |||||
30. Cummings, Nicholas | Sat 9:20am, YAL6 | Weston | MA | United States | ||||
31. De La Vega, Sebastian | Sat 9:40am, TRN4 | Weybridge | TX | Spain | ||||
32. De Larrauri, Inaki | Sat 11:00am, TRN4 | Colombia | Colombia | |||||
33. Dewire, William F. | Sat 8:40am, YAL4 | Baltimore | MD | United States | ||||
34. Dorbyk, Alex | Sat 9:20am, YAL11 | Toronto | ON | |||||
35. Dukarm, Matthew | Sat 10:20am, TRN2 | Buffalo | NY | United States | ||||
36. Dworetzky, Alex | Sat 8:40am, YAL7 | San Francisco | CA | United States | ||||
37. East, Charlie | Sat 11:00am, TRN4 | Lutherville | MD | United States | ||||
38. Elmashad, Ahmed | Sat 9:00am, TRN1 | Tanta | Egypt | |||||
39. Epley, John C | , | Greenwich | CT | United States | ||||
40. Espinosa, Mateo | Sat 9:20am, YAL7 | United States | ||||||
41. Ezratty, William | Sat 8:40am, YAL5 | Greenwich | CT | United States | ||||
42. Ezzat, Marwan | Sat 8:00am, YAL6 | Egypt | ||||||
43. Feeley, Patrick F. | Sat 10:20am, TRN2 | Greenwich | CT | United States | ||||
44. Finkelstein, Max A. | Sat 8:40am, YAL4 | Greenwich | CT | United States | ||||
45. Flynn, James | Sat 9:00am, TRN9 | Toronto | ON | Canada | ||||
46. Franco, Junior | Sat 8:00am, YAL11 | Guatemala | ||||||
47. Galvez, Rafael | Sat 9:00am, TRN4 | Peru | Peru | |||||
48. Ghaeli, Justin | Sat 8:00am, YAL13 | Richmond Hill | ON | Canada | ||||
49. Glaser, William R | Sat 9:20am, YAL8 | Villanova | PA | United States | ||||
50. Gosset, Julien | Sat 8:40am, YAL14 | Toronto | ON | Canada | ||||
51. Greenwood, Michael T | Sat 10:20am, TRN9 | Palm Beach | Canada | |||||
52. Griffith, Josiah | Sat 8:40am, YAL11 | CT | Canada | |||||
53. Heaton, Noel | Sat 11:00am, TRN2 | Calgary | AB | Canada | ||||
54. Hinton, Wiatt F. | Sat 8:00am, YAL13 | New York | NY | United States | ||||
55. Holey, William C | Sat 8:40am, YAL10 | Greenwich | CT | United States | ||||
56. Hutt, Daniel R | Sat 8:00am, YAL8 | Scotch Plains | NJ | United States | ||||
57. Iyer, Nikhil A. | Sat 10:20am, TRN10 | Cincinnati | OH | United States | ||||
58. Iyer, Siddhant | Sat 9:20am, YAL5 | THANE | India | |||||
59. Jeyabalan, Sanjeev | Sat 8:40am, YAL6 | Kuala Lumpur | Malaysia | |||||
60. Joyce, Duncan | Sat 10:20am, TRN8 | Haverford | PA | United States | ||||
61. Juarez, Alejandro | Sat 8:40am, YAL15 | Puebla | Mexico | |||||
62. Kankariya, Aditya | Sat 9:20am, YAL4 | San Francisco | CA | United States | ||||
63. Kanwal, Deven S. | Sat 8:40am, YAL7 | Boston | MA | United States | ||||
64. Kay, Jackson | Sat 8:40am, YAL6 | Toronto | ON | Canada | ||||
65. Khan, Humza A | Sat 10:20am, TRN5 | Dayton | OH | United States | ||||
66. Khan, Salim | Sat 9:40am, TRN2 | Yarrow Point | WA | United States | ||||
67. Kim, Eric | Sat 9:00am, TRN8 | Phoenixville | PA | United States | ||||
68. Knudsen, Matias | Sat 10:20am, TRN6 | Bogota | Colombia | |||||
69. Koeppel, Cole | Sat 9:40am, TRN8 | Boston | MA | United States | ||||
70. Korn, Ben M. | Sat 8:00am, YAL3 | Stevenson | MD | United States | ||||
71. Kuhn, William J. | Sat 3:40pm, TRN2 | Toronto | ON | Canada | ||||
72. Lentz, Jonathan R | Sat 10:20am, TRN4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
73. Levin, Brad A. | Sat 8:00am, YAL1 | Chicago | IL | United States | ||||
74. Lopez, Andres | Sat 9:40am, TRN9 | San Salvador | PA | El Salvador | ||||
75. Mailman, Max R. | Sat 8:40am, YAL1 | Stamford | CT | United States | ||||
76. Maldonado, Axel | Sat 10:20am, TRN6 | Yauhquemehcan | Mexico | |||||
77. Mancilla, Luis | Sat 8:40am, YAL11 | Bogota | Colombia | |||||
78. Mannion, Luke | Sat 9:40am, TRN9 | Harare | Zimbabwe | |||||
79. Martin, Henry | Sat 9:20am, YAL8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
80. Martino, Tucker V. | Sat 9:20am, YAL6 | Harrison | NY | United States | ||||
81. Mawji, Daelum | Sat 8:40am, YAL12 | Naples | FL | United States | ||||
82. McMaster, Jack | Sat 9:00am, TRN1 | Toronto | ON | Canada | ||||
83. Mehl, Michael | Sat 11:00am, TRN6 | Calgary | AB | Canada | ||||
84. Mehmund, Ijaz | Sat 8:00am, YAL15 | New York | Pakistan | |||||
85. Mill, Robert | Sat 8:40am, YAL12 | Telumseh | ON | Canada | ||||
86. Miller, Peter C | Sat 9:00am, TRN9 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
87. Morneau, Edward | Sat 9:40am, TRN7 | Toronto | ON | Canada | ||||
88. Moya, Juan Jose | Sat 9:40am, TRN8 | Andover | Ecuador | |||||
89. Moyer, Maximo L | Sat 8:40am, YAL15 | Berwyn | PA | United States | ||||
90. Murray, Ryan A | Sat 9:20am, YAL1 | Bronxville | NY | United States | ||||
91. Newey, Jack F. | Sat 9:00am, TRN4 | Budleigh Salterton | England | |||||
92. Orakzai, Asfandar Khan | Sat 9:40am, TRN5 | Toronto | ON | Pakistan | ||||
93. Pizale, Jason | Sat 9:20am, YAL7 | Toronto | ON | Canada | ||||
94. Polyakov, Dennis | Sat 9:20am, YAL2 | Norwalk | CT | United States | ||||
95. Presman, Illia | Sat 10:20am, TRN8 | NY | Ukraine | |||||
96. Rajagopaul, Akasham | Sat 8:40am, YAL1 | Niagara Falls | Canada | |||||
97. Rajagopaul, Akhaylin | Sat 8:40am, YAL9 | Niagara Falls | Canada | |||||
98. Rhee, Jacob | Sat 9:40am, TRN3 | Englewood Cliffs | NJ | United States | ||||
99. Robinson, Nicholas J | Sat 10:20am, TRN10 | Locust Valley | NY | United States | ||||
100. Rodriguez, Carlos | Sat 8:40am, YAL14 | Mexico | ||||||
101. Rodriguez, K. Marco | Sat 9:40am, TRN10 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
102. Rubin, David C. | Sat 11:00am, TRN5 | Brookline | MA | United States | ||||
103. Sanger, Aman | Sat 11:00am, TRN5 | New York | NY | United States | ||||
104. Scherl, Samuel | Sat 8:00am, YAL1 | South Orange | NJ | United States | ||||
105. Scott, Tommy | Sat 9:40am, TRN4 | Pointe-Claire | QC | Canada | ||||
106. Segundo Corona, Cesar | Sat 9:00am, TRN2 | Corte Madera | Mexico | |||||
107. Solecki, A.J. | Sat 9:40am, TRN1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
108. Sorour, Omar Yasser | Sat 8:40am, YAL3 | Cairo | Egypt | |||||
109. Spafford, Alex | Sat 9:20am, YAL3 | Toronto | ON | Canada | ||||
110. Stauffer, Lucas | Sat 9:20am, YAL5 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
111. Stratton, Cameron | Sat 8:40am, YAL2 | Sherfield English | England | |||||
112. Supattapone, Sam | Sat 8:40am, YAL5 | Hanover | NH | United States | ||||
113. Taylor, George | Sat 9:40am, TRN2 | Greenwich | CT | United States | ||||
114. Thabet, Shehab | Sat 10:20am, TRN1 | Egypt | Egypt | |||||
115. Trimble, Finn | Sat 8:40am, YAL2 | Niagra on the Lake | New Zealand | |||||
116. Turvey, Jack | Sat 9:20am, YAL3 | St Peter Port | HAM | Guernsey | ||||
117. Tymkiw, Dylan A | Sat 9:40am, TRN6 | Resistencia | Argentina | |||||
118. Uzair, Muhammad | Sat 11:00am, TRN3 | Lahore | Pakistan | |||||
119. Valles, Guillermo | Sat 8:00am, YAL4 | Holtsville | Canada | |||||
120. Walker, Jonathan M | Sat 10:20am, TRN4 | Kingston 8 | FL | Jamaica | ||||
121. Wang, Terrence | Sat 9:40am, TRN7 | Bellevue | WA | United States | ||||
122. White, Lucan | Sat 8:00am, YAL6 | Belmont | MA | United States | ||||
123. Williamson, Robert | Sat 11:00am, TRN3 | Weston | MA | United States | ||||
124. Worth, Tiber M. | Sat 8:00am, YAL4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
125. Wren, Dominic | Sat 10:20am, TRN3 | Gatineau | QC | Canada | ||||
126. Wu, William | Sat 8:40am, YAL13 | Eagleville | PA | United States | ||||
127. York, Ryan | Sat 9:40am, TRN3 | Hunt Valley | MD | United States | ||||
BU19 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
No Players Found | ||||||||
2. Abbas, Shamseldeen A | Sat 11:25am, YAL11 | Lancaster | Egypt | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdelhafez, Mohamed | Sat 12:55pm, YAL12 | Alexandria | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abouelmakarim, Mostafa | Sat 12:10pm, YAL15 | Egypt | ||||||
2. Ahmed, Israr | Sat 10:40am, YAL9 | Pakistan | ||||||
3. Anderson, Reg | Sat 12:55pm, YAL15 | Brookline | MA | United States | ||||
4. Asif, Kashif | , YAL15 | Pakistan | ||||||
5. Awalt, Mac R. | Sat 12:55pm, YAL14 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Ayaz, Ahsan | Sat 10:40am, YAL13 | Peshawar | Pakistan | |||||
7. Barnes, Jeremy C. | Sat 11:25am, YAL9 | Bethesda | MD | United States | ||||
8. Barreyro, Juan Segundo | Sat 6:35pm, YAL4 | Posadas | Argentina | |||||
9. Bassett, Kingman | Sat 11:25am, YAL2 | PHILADELPHIA | PA | United States | ||||
10. Bassil, Jacob | Sat 12:55pm, YAL12 | Brooklyn | NY | Lebanon | ||||
11. Bell, Jack | Sat 1:40pm, YAL6 | Wellesley | MA | United States | ||||
12. Bell, James | Sat 12:55pm, YAL9 | Boston | MA | United States | ||||
13. Bhatti, Muhammad Hamza | Sat 12:55pm, YAL10 | United States | ||||||
14. Bonnell, Graham | Sat 12:10pm, YAL2 | Cambridge | MA | United States | ||||
15. Broadberry, Matthew | Sat 1:40pm, YAL7 | Walton-on-Thames | England | |||||
16. Broadberry, Paul | Sat 12:55pm, YAL8 | Walton-on--Thames | England | |||||
17. Caraballo, Ben | Sat 1:40pm, YAL1 | Philadelphia | PA | |||||
18. Cembalest, Will | Sat 11:25am, YAL6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
19. Champa, John Paul | Sat 1:40pm, YAL9 | Boston | MA | United States | ||||
20. Changezi, Mujtaba R. | Sat 12:55pm, YAL6 | Karachi | Pakistan | |||||
21. Costa, Amadeo | Sat 12:10pm, YAL5 | Switzerland | ||||||
22. Das, Neel | Sat 12:10pm, YAL10 | Needham | MA | United States | ||||
23. Daugela, David | Sat 1:40pm, YAL5 | Mississauga | ON | Canada | ||||
24. Davis, Owen | Sat 11:25am, YAL4 | Rydal | PA | United States | ||||
25. De Otaduy, Brandon | Sat 10:40am, YAL14 | Lawrenceville | NJ | United States | ||||
26. Douglas, Andrew P. | Sat 1:40pm, YAL4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
27. Doyle, Jason | Sat 1:40pm, YAL11 | Kingstown | Saint Vincent and the Grenadines | |||||
28. Elrayes, Kareem | Sat 10:40am, YAL12 | Cairo | United Arab Emirates | |||||
29. Essam, Mostafa | Sat 11:25am, YAL10 | Closter | NY | United States | ||||
30. Eustace, Alex | Sat 1:40pm, YAL9 | Brisbane | Australia | |||||
31. Fikry, Youssef H | Sat 12:10pm, YAL7 | Cairo | Egypt | |||||
32. Franco, Rodrigo | Sat 11:25am, YAL8 | Mexico | ||||||
33. Gard, Ben | Sat 1:40pm, YAL12 | Greenwich | CT | United States | ||||
34. Gilbert-Bono, Blake A | Sat 10:40am, YAL11 | Wellesley | MA | United States | ||||
35. Gill, Harrison | Sat 12:10pm, YAL3 | Darien | CT | United States | ||||
36. Gillams, Hamish | Sat 12:55pm, YAL2 | New York | United Kingdom | |||||
37. Gomez, Jorge | Sat 11:25am, YAL2 | Mexico | Mexico | |||||
38. Gomez, Luis Fernando | Sat 12:10pm, YAL14 | United States | ||||||
39. Greenwood, Jack P | Sat 11:25am, YAL14 | Toronto | ON | Canada | ||||
40. Hagen, Wil | Sat 1:40pm, YAL5 | Princeton | NJ | United States | ||||
41. Hansford, Toby S. | Sat 1:40pm, YAL10 | Darien | CT | United States | ||||
42. Hassan, Usmar | Sat 11:25am, YAL11 | Lahore | Pakistan | |||||
43. Hekal, Mohanad M | Sat 12:10pm, YAL14 | Oakville | ON | Canada | ||||
44. Henderson, Matthew | Sat 12:10pm, YAL6 | Toronto | ON | Canada | ||||
45. Hitt, Sam | Sat 11:25am, YAL6 | Milton | MA | United States | ||||
46. Houlberg, Theis | Sat 11:25am, YAL12 | Denmark | ||||||
47. Hughes, Sean | Sat 12:10pm, YAL11 | Newtown Square | PA | United States | ||||
48. Ibrahim, Karim | Sat 12:55pm, YAL11 | Philadelphia | PA | Egypt | ||||
49. Janzer, Brock | Sat 12:55pm, YAL1 | Canada | ||||||
50. Kachur, Dylan | Sat 12:55pm, YAL1 | Bethlehem | CT | United States | ||||
51. Kagan, Jacob A. | Sat 12:10pm, YAL13 | Arlington | VA | |||||
52. khan, Muhammad Bilal | Sat 12:10pm, YAL9 | Lahore | Pakistan | |||||
53. Khawaja, Mohammad Harith | Sat 1:40pm, YAL2 | Amherst | Pakistan | |||||
54. Khosrowshahi, Wyatt | Sat 12:10pm, YAL8 | Briarcliff Manor | NY | United States | ||||
55. Kibriya, Muhammad | Sat 11:25am, YAL7 | Houston | TX | Pakistan | ||||
56. Konigsfeldt, Jonas | Sat 12:10pm, YAL7 | Herlev | Denmark | |||||
57. Kristjansson, Hunter | Sat 12:55pm, YAL5 | Winnipeg | MB | Canada | ||||
58. Kukadia, Vedaant | Sat 12:10pm, YAL15 | Manhasset | NY | United States | ||||
59. Kumar, Raghav | Sat 12:55pm, YAL7 | Redwood City | CA | United States | ||||
60. Kurtin, Alexander | Sat 10:40am, YAL9 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
61. Laguna, Juan S. | Sat 1:40pm, YAL2 | Bogota | Colombia | |||||
62. Laird, Geordie | Sat 11:25am, YAL5 | United States | ||||||
63. Lawton, Callum | Sat 11:25am, YAL12 | United States | ||||||
64. Lee, Inwoo | Sat 12:55pm, YAL6 | Korea, Republic of | ||||||
65. Lee, Mun Hong | Sat 12:55pm, YAL3 | United States | ||||||
66. Letort, Jose Ignacio | Sat 11:25am, YAL7 | France | ||||||
67. Lovejoy, Spencer W. | Sat 12:10pm, YAL10 | Philadelphia | PA | United States | ||||
68. Mahmoud, Mohamed A. | Sat 11:25am, YAL4 | United States | ||||||
69. Man Chin, Chua | Sat 12:55pm, YAL5 | Singapore | Singapore | |||||
70. Mann, Robin Singh | Sat 12:55pm, YAL10 | India | ||||||
71. Marcantonio, Francesco | Sat 12:10pm, YAL8 | Asuncion | Paraguay | |||||
72. Marin, Pol | Sat 12:10pm, YAL5 | Spain | ||||||
73. Martin, Stuart | Sat 11:25am, YAL1 | Auckland | New Zealand | |||||
74. Martinez, Luis | Sat 11:25am, YAL15 | United States | ||||||
75. Maxwell, Gavin | Sat 12:10pm, YAL4 | Victoria | BC | Canada | ||||
76. Mazen, Omar | Sat 10:40am, YAL14 | Kent | Egypt | |||||
77. McCafferty, Calvin | Sat 11:25am, YAL13 | Brooklyn | NY | United States | ||||
78. McKillop, Duncan | Sat 10:40am, YAL13 | London | ON | Canada | ||||
79. Means, William W | Sat 12:10pm, YAL1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
80. Mekdeci, Ben | Sat 12:55pm, YAL13 | Knoxville | TN | Guyana | ||||
81. Merida, Jose | Sat 12:10pm, YAL3 | Guatemala | ||||||
82. Merrill, Alexander O. | Sat 1:40pm, YAL8 | Locust Valley | NY | United States | ||||
83. Mill, David | Sat 12:10pm, YAL12 | Tecumseh | ON | Canada | ||||
84. Millard, Jayden | Sat 12:10pm, YAL12 | Christchurch | New Zealand | |||||
85. Miller, Tate | Sat 1:40pm, YAL4 | New Haven | CT | United States | ||||
86. Monroe, Drew | Sat 12:55pm, YAL2 | New Canaan | CT | United States | ||||
87. Morgan, Gabriel | Sat 12:55pm, YAL4 | Menlo Park | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Najera, Zach | , | Vienna | VA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Nunez, Allan | Sat 10:40am, YAL10 | Mexico | ||||||
2. Oakley, Jamie | Sat 1:40pm, YAL1 | Tauranga | New Zealand | |||||
3. O'Connor, Joe C. | Sat 12:55pm, YAL7 | Madison | NJ | United States | ||||
4. Oen, Sean | Sat 12:55pm, YAL14 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
5. Orozco, Santiago | Sat 12:10pm, YAL13 | BOGOTÁ | QC | Colombia | ||||
6. Pant, Mudit | , YAL15 | OR | India | |||||
7. Park, Joshua J. | Sat 11:25am, YAL13 | Lutherville | MD | United States | ||||
8. Park, Luke | Sat 10:40am, YAL12 | New York | NY | United States | ||||
9. Pincus, David | Sat 12:55pm, YAL11 | Brooklyn | NY | United States | ||||
10. Pitaro, Nicholas L | Sat 1:40pm, YAL11 | Brooklyn | NY | United States | ||||
11. Polikoff, Boden B. | Sat 12:10pm, YAL6 | New Canaan | CT | United States | ||||
12. Proverbs-Harris, Zachary V. | Sat 12:55pm, YAL15 | Bridgetown | Barbados | |||||
13. Qadir, Muhammad Abdul | Sat 1:40pm, YAL10 | Mount Vernon | Pakistan | |||||
14. Ram, Rajiv | Sat 1:40pm, YAL3 | Newton | MA | United States | ||||
15. Ranger, Tyler | Sat 1:40pm, YAL7 | Waihi Beach | New Zealand | |||||
16. Revington, Alex | Sat 10:40am, YAL10 | Tauranga | New Zealand | |||||
17. Rodriguez, Michael | Sat 12:10pm, YAL11 | New Haven | CT | United States | ||||
18. Rothenberg, Garon G. | Sat 11:25am, YAL14 | Brooklyn | NY | United States | ||||
19. Saleem, Salman | Sat 12:55pm, YAL13 | ;Lahore | Pakistan | |||||
20. Sehrawat, Rahul | Sat 1:40pm, YAL8 | New York | NY | Canada | ||||
21. Senthilkumar, Velavan | Sat 11:25am, YAL9 | India | ||||||
22. Shah, Justin S. | Sat 11:25am, YAL8 | Villanova | PA | United States | ||||
23. Shelton-Agar, Michael | Sat 11:25am, YAL3 | Auckland | New Zealand | |||||
24. Shoukat, Abbas | Sat 12:55pm, YAL3 | United States | ||||||
25. Shuck, Carl W. | Sat 12:10pm, YAL9 | Rye | NY | United States | ||||
26. Sivabalan, Dheena Dharshan | Sat 1:40pm, YAL3 | Puchong, Selangor | 10 | Malaysia | ||||
27. Sonobe, Yamato | Sat 11:25am, YAL15 | Osaka | Japan | |||||
28. Spahr, Carson | Sat 11:25am, YAL5 | Milton | MA | United States | ||||
29. Surti, Yohann | Sat 12:10pm, YAL4 | Mumbai | India | |||||
30. Tsukue, Ryunosuke | Sat 1:40pm, YAL12 | Yokohama | Japan | |||||
31. White, Joseph | Sat 11:25am, YAL3 | Darwin | Australia | |||||
32. Wiegand, Max | Sat 12:55pm, YAL4 | Belmont | MA | United States | ||||
33. Wilhelmi, Luca | Sat 10:40am, YAL11 | Grabserberg | Switzerland | |||||
34. Wind, Connor P. | Sat 11:25am, YAL10 | Darien | CT | United States | ||||
35. Yacobucci, David M | Sat 11:25am, YAL1 | Greenwich | CT | United States | ||||
36. Yousry, Mahmoud | Sat 12:55pm, YAL8 | Lewiston | Egypt | |||||
37. Zaman, Munir | Sat 1:40pm, YAL6 | Kpk | Pakistan | |||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdelrahman, Fatima M | Sat 5:50pm, WES2 | Santa Clara | CA | United States | ||||
2. Anwar, Mariam | Sat 5:15pm, WES6 | Fairfield | CT | United States | ||||
3. Aston, Ashleigh | Sun 10:50am, WES8 | New York | NY | United States | ||||
4. Aston, Bracie | Sun 10:50am, WES2 | New York | NY | United States | ||||
5. Bunn, Anne C. | Sun 10:50am, WES5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Clifford, Eleanor T. | Sun 11:25am, WES8 | Bronxville | NY | United States | ||||
7. Cline, Quincy D. | Sun 11:25am, WES5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
8. Eielson, Caroline M | Sat 5:50pm, WES1 | Boston | MA | United States | ||||
9. Fouts, Caroline M | Sat 5:50pm, WES1 | Rye | NY | United States | ||||
10. Gohary Ahmed, Lojayn | Sun 11:25am, WES2 | cairo | Egypt | |||||
11. Ho, Madison L | Sun 10:50am, WES1 | Cambridge | MA | United States | ||||
12. Houser, Caroline | Sat 5:15pm, WES6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
13. Huffman, Poppy P | Sat 5:50pm, WES3 | Greenwich | CT | United States | ||||
14. Jefferson-Sambanis, Naomi | Sun 10:50am, WES5 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
15. Kacergis, Mary | Sun 11:25am, WES1 | Malvern | PA | United States | ||||
16. Kelleher, Zoe | Sun 10:50am, WES3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
17. Kukadia, Khushi | Sun 11:25am, WES4 | Manhasset | NY | United States | ||||
18. Lodge, Grace | Sat 5:50pm, WES3 | Darien | CT | United States | ||||
19. Maebius, Erica | Sun 12:00pm, WES1 | Great Falls | VA | United States | ||||
20. Megahed, Noor | Sun 10:50am, WES2 | Egypt | ||||||
21. Miller, Rachel | Sun 11:25am, WES3 | New Haven | CT | United States | ||||
22. Omar, Alya | Sun 10:50am, WES6 | Cairo | Egypt | |||||
23. Pandit, Rhea | Sun 10:50am, WES7 | New York | NY | United States | ||||
24. Pellegrino, Claire | Sun 10:50am, WES7 | New Canaan | CT | United States | ||||
25. Robertson, Katie | Sun 11:25am, WES8 | Irvine | CA | United States | ||||
26. Salvatore, Celia | Sat 5:15pm, WES8 | New Canaan | CT | United States | ||||
27. Salzman, Eva K | Sun 11:25am, WES4 | New York | NY | United States | ||||
28. Schaftel, Lila B. | Sat 5:15pm, WES7 | Greenwich | CT | United States | ||||
29. Schuster, Eliza J. | Sun 11:25am, WES6 | Timonium | MD | United States | ||||
30. Schwarz, Madeline T | Sun 10:50am, WES8 | Rye | NY | United States | ||||
31. Schwarz, Sabrina | Sun 11:25am, WES7 | Rye | NY | United States | ||||
32. Shaarawy, Malak | Sun 11:25am, WES7 | Giza | Egypt | |||||
33. Shroff, Maya | Sat 5:15pm, WES7 | Stirling | NJ | United States | ||||
34. Tarar, Aisha | Sat 5:15pm, WES8 | Owings Mills | MD | United States | ||||
35. Taylor, Nathalie | Sun 11:25am, WES3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
36. Trauber, Emma R | Sun 11:25am, WES6 | Greenwich | CT | United States | ||||
37. Usman, Zayna A. | Sun 10:50am, WES3 | Dayton | OH | United States | ||||
38. Welch, Winnie | Sat 5:50pm, WES2 | Greenwich | CT | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abouelatta, Habiba | Sat 10:50am, WES5 | Stevenson | MD | Egypt | ||||
2. Aitharaju, Kriti | Sat 10:50am, WES2 | Plainsboro | NJ | United States | ||||
3. Ali, Alysa | Sat 10:50am, WES1 | Watchung | NJ | United States | ||||
4. Bell, Charlotte E | Sat 10:50am, WES8 | Wellesley | MA | United States | ||||
5. Bhavsar, Jhansi D | Sat 10:50am, WES3 | New York | NY | United States | ||||
6. Bondy, Piper L | Sat 11:25am, WES6 | Lattingtown | NY | United States | ||||
7. Burnham, Lindsey | Sat 11:25am, WES3 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
8. Chadwick, Molly F. | Sat 10:50am, WES6 | Toronto | ON | Canada | ||||
9. Cho, Chelsea Y | Sat 12:35pm, WES3 | Andover | MA | United States | ||||
10. Cline, Adelaide | Sat 12:35pm, WES2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
11. Comai, Margaux S | Sat 12:35pm, WES3 | Haverford | PA | United States | ||||
12. Dalal, Ayatallah | Sat 12:00pm, WES8 | Egypt | ||||||
13. Dichter, Jaclyn I. | Sat 12:00pm, WES3 | Wayne | PA | United States | ||||
14. Duffy, Mary E | Sat 12:00pm, WES4 | Darien | CT | United States | ||||
15. El Alfy, Salma | Sat 12:00pm, WES3 | Cairo | Egypt | |||||
16. elattal, malak | Sat 10:50am, WES1 | United States | ||||||
17. Foley, Maureen R | Sat 12:35pm, WES4 | Buffalo | NY | United States | ||||
18. Furnas, Penelope A. | Sat 10:50am, WES5 | Merion Station | PA | United States | ||||
19. Galal, Mariam M. | Sat 11:25am, WES3 | United States | ||||||
20. Gambhir, Maya | Sat 12:00pm, WES5 | Berwyn | PA | United States | ||||
21. Gasca, Sofia | Sat 11:25am, WES4 | DISTRITO FEDERAL | Mexico | |||||
22. Glaser, Devon J | Sat 12:00pm, WES7 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
23. Haq, Sana | Sat 11:25am, WES4 | Santa Clara | CA | United States | ||||
24. Hatstadt, Ashley | Sat 10:50am, WES7 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
25. Haythm, Renad | Sat 12:00pm, WES2 | United States | ||||||
26. Ismail, Hana | Sat 12:00pm, WES8 | 6th october, Giza | Egypt | |||||
27. Joshi, Riddhi | Sat 10:50am, WES4 | Fremont | CA | United States | ||||
28. Kay, Christa C | Sat 12:35pm, WES5 | Haverford | PA | United States | ||||
29. Kay, Theresa F | Sat 11:25am, WES5 | Haverford | PA | United States | ||||
30. Kelleher, Dylan | Sat 11:25am, WES8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
31. Ketchum, Catherine F | Sat 10:50am, WES4 | Ny | NY | United States | ||||
32. Kim, Dami | Sat 12:35pm, WES1 | GOYANG | Korea, Republic of | |||||
33. Lennon, Aubrey | Sat 12:00pm, WES6 | Hunting Valley | OH | United States | ||||
34. Lesperance, Devon A | Sat 10:15am, WES8 | New York | NY | United States | ||||
35. Mansoor, Maya | Sat 10:50am, WES2 | Lakeville | CT | Canada | ||||
36. Martin, Madeleine | Sat 12:35pm, WES4 | Toronto | ON | Canada | ||||
37. McGillicuddy, Leah Rosenblatt | Sat 11:25am, WES8 | Toronto | ON | Canada | ||||
38. Mills, Eliza | Sat 12:00pm, WES5 | Stamford | CT | United States | ||||
39. Minnis, Clare | Sat 12:00pm, WES2 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
40. Mital, Nina | Sun 9:45am, YAL7 | West Harrison | NY | United States | ||||
41. Narvaez Dardon, Mariana | Sat 10:50am, WES3 | Middlebury | CT | Mexico | ||||
42. Odegard, Celine M. | Sat 12:00pm, WES1 | Weston | MA | United States | ||||
43. Pathak, Tanmai | Sat 12:35pm, WES2 | TX | India | |||||
44. Pensler, Natasha L. | Sat 12:00pm, WES7 | Grosse Pointe Park | MI | United States | ||||
45. Prokes, Ava | Sat 11:25am, WES1 | Rego Park | NY | United States | ||||
46. Safy, Jana | Sat 12:35pm, WES6 | Kent | CT | Egypt | ||||
47. Salzman, Sophia | Sat 10:50am, WES6 | Greenwich | CT | United States | ||||
48. Sayed Ahmed, Basmala M | Sat 11:25am, WES2 | Alexandria | ALX | Egypt | ||||
49. Schoonmaker, Ella | Sat 12:35pm, WES6 | Darien | CT | United States | ||||
50. Schuster, Abigail E | Sat 10:50am, WES7 | Timonium | MD | United States | ||||
51. Shatzman, Devon | Sat 12:00pm, WES4 | Newtown Square | PA | United States | ||||
52. Stefanoni, Lucie M. | Sat 11:25am, WES6 | Darien | CT | United States | ||||
53. Stoltz, Molly B | Sat 11:25am, WES7 | Bronxville | NY | United States | ||||
54. Suleman, Sumairaa | Sat 10:50am, WES8 | St. Michael, Barbados | United States | |||||
55. Taylor, Whitney D | Sat 12:00pm, WES1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
56. Tessitore, Nicolina M. | Sat 12:35pm, WES5 | Naples | FL | United States | ||||
57. Trauber, Isabella | Sat 10:15am, WES8 | Greenwich | CT | United States | ||||
58. Walden, Tessa M. | Sat 11:25am, WES2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
59. Watts-Roy, Emma Kate | Sat 12:00pm, WES6 | Louisville | KY | United States | ||||
60. Weber, Darcy E | Sat 12:35pm, WES1 | Newport | RI | United States | ||||
61. Welch, Brecon | Sat 11:25am, WES1 | Greenwich | CT | United States | ||||
62. Woodward, Willow A | Sat 11:25am, WES5 | Bedford Corners | NY | United States | ||||
63. Worth, Callie | Sat 11:25am, WES7 | Mill Neck | NY | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ackerman, Ellie | Sat 11:45am, CHO10 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Anand, Avni | Sat 5:20pm, CHO10 | Saratoga | CA | United States | ||||
3. Anguiano Gomez, Dina Soledad | Sat 4:45pm, CHO2 | Rittman | OH | United States | ||||
4. Anwar, Qirrat | Sat 4:45pm, CHO4 | Boston | MA | United States | ||||
5. Bardorf, Maya R | Sat 12:20pm, CHO6 | Newport | RI | United States | ||||
6. Benson, Marlow | Sat 4:45pm, CHO9 | ON | Canada | |||||
7. Benstock, Danielle | Sat 5:55pm, CHO1 | Wynnewood | PA | United States | ||||
8. Best, Meagan H | Sat 5:20pm, CHO8 | Bridegtown | Barbados | |||||
9. Bhavsar, Jahnavi D | Sat 11:45am, CHO7 | New York | NY | United States | ||||
10. Bicknell, Lucia | Sat 5:20pm, CHO9 | West Vancouver | BC | Canada | ||||
11. Brownell, Jesse S. | Sat 11:45am, CHO3 | Belmont | MA | United States | ||||
12. Buenano, Caridad | Sat 5:20pm, CHO7 | Ecuador | ||||||
13. Carino, Nicole | Sat 12:20pm, CHO9 | New Haven | CT | United States | ||||
14. Carney, Emma T. | Sat 4:45pm, CHO7 | New Canaan | CT | United States | ||||
15. Chai, Julia H. | Sat 12:20pm, CHO2 | Rye | NY | United States | ||||
16. Chan, Renee C | Sat 5:55pm, CHO6 | Alpine | NJ | United States | ||||
17. Chen, Natalie J | Sat 12:55pm, CHO3 | Lexington | MA | United States | ||||
18. Chugh, Tara | Sat 12:20pm, CHO7 | New Canaan | CT | United States | ||||
19. Cleary, Jennifer E. | Sat 11:45am, CHO1 | Wilmington | DE | United States | ||||
20. Cummings, Katerina | Sat 12:20pm, CHO5 | Weston | MA | United States | ||||
21. Curran, Julia A | Sat 4:45pm, CHO4 | Bronxville | NY | United States | ||||
22. Delalio, Callie B | Sat 12:20pm, CHO4 | Syosset | NY | United States | ||||
23. Delalio, Tana R. | Sat 12:20pm, CHO3 | Syosset | NY | United States | ||||
24. Ervasti, Lark | Sat 5:20pm, CHO10 | Brooklyn | NY | United States | ||||
25. Fox, Bunny K | Sat 6:30pm, CHO4 | Wellesley | MA | United States | ||||
26. Fraser, Pippa | Sat 11:45am, CHO6 | Bronxville | NY | United States | ||||
27. Glaser, Caroline J | Sat 11:45am, CHO6 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
28. Glaser, Katherine A | Sat 5:20pm, CHO6 | Haverford | PA | United States | ||||
29. Gondi, Amita | Sat 5:20pm, CHO4 | Stanford | CA | United States | ||||
30. Haghighi, Victoria | Sat 12:20pm, CHO5 | Bronx | NY | United States | ||||
31. Haq, Mahnoor | Sat 12:20pm, CHO10 | Santa Clara | CA | United States | ||||
32. Hemani, Mahek | Sat 6:30pm, CHO3 | Watchung | NJ | United States | ||||
33. Huffman, Binney B | Sat 6:30pm, CHO5 | Greenwich | CT | United States | ||||
34. Hutt, Jessica N. | Sat 12:20pm, CHO1 | Scotch Plains | NJ | United States | ||||
35. Ismail, Rana | Sat 4:45pm, CHO8 | 6th october, Giza | Egypt | |||||
36. Jackson, Anika | Sat 5:55pm, CHO3 | HAMILTON | New Zealand | |||||
37. Keller, Katie | Sat 5:55pm, CHO8 | Rye | NY | United States | ||||
38. Koretam, Habiba | Sat 5:55pm, CHO10 | Cairo | Egypt | |||||
39. Lakhotia, Esha | Sat 4:45pm, CHO9 | Saratoga | CA | United States | ||||
40. Lungstrum, Ella | Sat 12:20pm, CHO1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
41. Mancuso, Margo | Sat 12:55pm, CHO1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
42. Manning, Ashley | Sat 4:45pm, CHO3 | Rye | NY | United States | ||||
43. Mannion, Hannah | Sat 4:45pm, CHO5 | Harare | Zimbabwe | |||||
44. Martagon, Andrea | Sat 5:20pm, CHO5 | CT | Mexico | |||||
45. McGillicuddy, Erica | Sat 12:20pm, CHO9 | Toronto | ON | Canada | ||||
46. Moadel, Samantha | Sat 12:20pm, CHO7 | Old Westbury | NY | United States | ||||
47. Moya, Maria | Sat 5:55pm, CHO9 | Ambato | Ecuador | |||||
48. Ndebele, Patricia N | Sat 6:30pm, CHO3 | Thunder Bay | ON | Canada | ||||
49. O'connor, Erin | Sat 12:20pm, CHO8 | Greenwich | CT | United States | ||||
50. Oh, Penelope | Sat 11:45am, CHO2 | Greenwich | CT | United States | ||||
51. Orcutt, Charlotte | Sat 1:20pm, CHO3 | Toronto | ON | Canada | ||||
52. Orcutt, Courtney | Sat 12:20pm, CHO4 | Toronto | ON | Canada | ||||
53. Paniagua, Gaala | Sat 5:55pm, CHO8 | Mexico | ||||||
54. Park, Eujung G | Sat 5:20pm, CHO1 | Lutherville | MD | United States | ||||
55. Patel, Prianca S | Sat 5:55pm, CHO6 | Cos Cob | CT | United States | ||||
56. Pellegrino, Caroline | Sat 12:20pm, CHO10 | New Canaan | CT | United States | ||||
57. Robinson, Olivia | Sat 1:20pm, CHO3 | Locust Valley | NY | United States | ||||
58. Rolfe, Isabella | Sat 12:20pm, CHO3 | Greenwich | CT | United States | ||||
59. Salvatore, Carolina | Sat 11:45am, CHO3 | New Canaan | CT | United States | ||||
60. Schuster, Emily A. | Sat 12:55pm, CHO2 | Timonium | MD | United States | ||||
61. Seckendorf, Lily | Sat 5:55pm, CHO3 | New York | NY | United States | ||||
62. Sharma, Baani | Sat 12:20pm, CHO2 | Andover | MA | United States | ||||
63. Shatzman, Alexis | Sat 5:20pm, CHO5 | Newtown Square | PA | United States | ||||
64. Solecki, Amanda J. | Sat 12:55pm, CHO1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
65. Solecki, Ariana | Sat 12:20pm, CHO8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
66. Spahr, Caroline | , YAL4 | Milton | MA | United States | ||||
67. Sreedhar, Meghna | , YAL4 | Berwyn | PA | United States | ||||
68. Srivastava, Nikita B | Sat 12:55pm, CHO2 | Redwood Shores | CA | United States | ||||
69. Stefanoni, Marina E | Sat 4:45pm, CHO10 | Darien | CT | United States | ||||
70. Stephenson, India | Sat 5:55pm, CHO4 | Greenwich | CT | Canada | ||||
71. Stephenson, Lucy | Sat 5:55pm, CHO1 | Greenwich | CT | Canada | ||||
72. Stoltz, McKenna | Sat 5:20pm, CHO2 | Bronxville | NY | United States | ||||
73. Supattapone, Emma Y | Sat 12:20pm, CHO6 | Hanover | NH | United States | ||||
74. Sze, Ursula | Sat 11:45am, CHO8 | Cape Elizabeth | ME | England | ||||
75. Velazquez, Sophia | Sat 5:20pm, CHO9 | Brooklyn | NY | United States | ||||
76. Verma, Priya R. | Sat 11:45am, CHO2 | Rumson | NJ | United States | ||||
77. Vissapragada, Sanjana | Sat 11:45am, CHO7 | Redwood City | CA | United States | ||||
78. Walsh, Olivia | Sat 11:45am, CHO1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
79. Watts, Kaitlyn | Sat 5:20pm, CHO3 | New Haven | New Zealand | |||||
80. Weil, Kristen I | Sat 11:45am, CHO10 | Wayne | PA | United States | ||||
81. Weil, Lauren M. | Sat 5:20pm, CHO2 | Wayne | PA | United States | ||||
82. Westerfield, Lindsay | Sat 11:45am, CHO8 | Greenwich | CT | United States | ||||
83. Woodward, Harbour | Sat 12:55pm, CHO3 | Bedford Corners | NY | United States | ||||
84. Youssef, Nouran A | Sat 6:30pm, CHO1 | Dobbs Ferry | NY | Egypt | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdelrahman, Sabreen M | Sat 1:00pm, TRN7 | Santa Clara | CA | United States | ||||
2. Arena, Caroline G | Sat 1:00pm, TRN8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Aube, Claire E. | Sat 4:20pm, TRN5 | Rye | NY | United States | ||||
4. Aube, Haley C. | Sat 4:20pm, TRN8 | Rye | NY | United States | ||||
5. Baldwin, Caroline C | Sat 1:00pm, TRN6 | Rye | NY | United States | ||||
6. Bank, Brynn | Sat 12:20pm, TRN3 | Princeton | NJ | |||||
7. Barr, Hadley | Sat 12:20pm, TRN9 | Bronxville | NY | United States | ||||
8. Beinkampen, Emily B | Sat 1:00pm, TRN10 | Haverford | PA | United States | ||||
9. Berling, Audrey C | Sat 12:20pm, TRN6 | Toledo | OH | United States | ||||
10. Bersani, Clio | Sat 1:00pm, TRN5 | Hong Kong | ||||||
11. Blatt, Hannah | Sat 5:40pm, TRN7 | Winnipeg | MB | Canada | ||||
12. Bonilla, Denise | Sat 12:20pm, TRN1 | New Haven | CT | United States | ||||
13. Brenner, Jackie | Sat 11:40am, TRN5 | Boca Raton | FL | United States | ||||
14. Cabello, Fabiola | Sat 6:20pm, TRN4 | Guadalajara | Mexico | |||||
15. Caraballo, Caroline H. | Sat 12:20pm, TRN1 | Philadelphia | PA | |||||
16. Chai, Madeleine P. | Sat 5:00pm, TRN8 | Norwell | MA | United States | ||||
17. Chatrathi, Samira G. | Sat 12:20pm, TRN2 | Clarksville | MD | United States | ||||
18. Chen, Madison K. | Sat 11:00am, TRN7 | West Harrison | NY | United States | ||||
19. Chen, Megan N. | Sat 11:40am, TRN3 | Bedford | NY | United States | ||||
20. Chen, Rachel | Sat 12:20pm, TRN10 | Florham Park | NJ | United States | ||||
21. Chokshi, Alisa A. | Sat 11:40am, TRN9 | Short Hills | NJ | United States | ||||
22. Commisso, Amy | Sat 4:20pm, TRN6 | Vaughan | ON | Canada | ||||
23. Connor, Grace | Sat 1:00pm, TRN10 | Boston | MA | United States | ||||
24. Deverill, Danica | Sat 1:00pm, TRN9 | Cambridge | ON | Canada | ||||
25. Dhar, Rhea N. | Sat 5:00pm, TRN6 | Mountain View | CA | Canada | ||||
26. Dichter, Abigail | Sat 12:20pm, TRN2 | Wayne | PA | United States | ||||
27. Doyle, M. Grace | Sat 4:20pm, TRN10 | Haverford | PA | United States | ||||
28. Dugel, Brenna L | Sat 11:40am, TRN1 | Paradise Valley | AZ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Eberstadt-Beattie, Zoe | , | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. El Torky, Raneem | Sat 4:20pm, TRN1 | Alexandria, Egypt | Egypt | |||||
2. Elhendawi, Nour | Sat 5:00pm, TRN9 | Edmonton | AB | Egypt | ||||
3. Fialova, Kristyna | Sat 5:40pm, TRN10 | |||||||
4. Foley, Claire | Sat 1:40pm, TRN3 | Buffalo | NY | United States | ||||
5. Galambos, Emma L. | Sat 12:20pm, TRN6 | Baltimore | MD | United States | ||||
6. Gildea, Darden | Sat 11:00am, TRN8 | Stevenson | MD | United States | ||||
7. Gopalakrishnan, Manaswini | Sat 12:20pm, TRN5 | Fremont | CA | United States | ||||
8. Gozigian, Ellie | Sat 5:40pm, TRN6 | Boston | MA | United States | ||||
9. Green, Alexa | Sat 11:40am, TRN5 | Newton | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Greenhill, Liza G. | , | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Haq, Neha | Sat 11:40am, TRN2 | Santa Clara | CA | United States | ||||
2. Haywood, Amanda D. | Sat 5:00pm, TRN3 | Bridgetown | Barbados | |||||
3. Jacobs, Alexa | Sat 1:00pm, TRN8 | Boston | MA | United States | ||||
4. Jones, Amy | Sat 5:00pm, TRN5 | Amersham | England | |||||
5. Jones, Natasha E | Sat 11:40am, TRN10 | Roslindale | MA | United States | ||||
6. Joshi, Radhika | Sat 11:00am, TRN7 | Fremont | CA | United States | ||||
7. Kearns, Isabella | Sat 11:40am, TRN1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
8. Kelly, Casey | Sat 1:00pm, TRN4 | Hartford | CT | United States | ||||
9. Kendall, Nicole | Sat 4:20pm, TRN7 | Newmarket | ON | Canada | ||||
10. Kimmel, Catherine | Sat 11:40am, TRN7 | Rye | NY | United States | ||||
11. Knapp, Emily | Sat 1:40pm, TRN1 | Norwalk | CT | United States | ||||
12. Krishnamurthy, Mia | Sat 1:40pm, TRN4 | Westport | CT | United States | ||||
13. Kuracina, Lindsay | Sat 12:20pm, TRN8 | Lake Forest | Canada | |||||
14. Lakhotia, Aarushi | Sat 1:00pm, TRN9 | Saratoga | CA | United States | ||||
15. LeBlanc, Abigail | Sat 12:20pm, TRN7 | West Hartford | CT | United States | ||||
16. Lentz, Elizabeth | Sat 11:40am, TRN2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
17. Leonard, Emme | Sat 5:40pm, TRN2 | Harrison | NY | United States | ||||
18. Love, Juliette E | Sat 11:00am, TRN10 | San Carlos | CA | United States | ||||
19. Low, Rebecca | Sat 12:20pm, TRN8 | Bronx | Guyana | |||||
20. Mansoor, Mariam | Sat 6:20pm, TRN3 | Richmond Hill | NY | Canada | ||||
21. Manternach, Katherine A. | Sat 1:40pm, TRN1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
22. Martin, Gabriela | Sat 1:00pm, TRN2 | New Haven | CT | United States | ||||
23. Mawji, Ashira | Sat 12:20pm, TRN10 | Naples | FL | United States | ||||
24. Maxwell, Sydney | Sat 11:40am, TRN9 | Toronto | ON | Canada | ||||
25. McKillop, Arden | Sat 1:40pm, TRN4 | Indian Land | SC | |||||
26. Mudgil, Baila P. | Sat 6:20pm, TRN1 | Newtown Square | PA | United States | ||||
27. Munn, Cameron D | Sat 5:40pm, TRN9 | New York | NY | United States | ||||
28. O'Brien, Maeve L | Sat 12:20pm, TRN9 | Essex | CT | United States | ||||
29. Ong, Cassandra | Sat 6:20pm, TRN2 | Fremont | CA | United States | ||||
30. Ortiz, Miriam | Sat 4:20pm, TRN9 | Guadalajara | Mexico | |||||
31. Osborn, Keeley R. | Sat 12:20pm, TRN7 | Chadds Ford | PA | United States | ||||
32. Palacios, Lujan | Sat 5:40pm, TRN1 | Asuncion | Paraguay | |||||
33. Pathak, Daksha | Sat 1:40pm, TRN3 | Houston | TX | India | ||||
34. Pear, Alexandra | Sat 11:40am, TRN10 | Philadelphia | PA | |||||
35. Pettinato, Elisa G. | Sat 1:00pm, TRN2 | Harrison | NY | United States | ||||
36. Pitfield, Kate | Sat 11:00am, TRN8 | Toronto | ON | Canada | ||||
37. Prokes, Ona | Sat 5:40pm, TRN3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
38. Reiss, Sandra C | Sat 11:40am, TRN3 | Fairfield | CT | United States | ||||
39. Rose, Emily H. | Sat 5:00pm, TRN4 | Greenwich | CT | United States | ||||
40. Rosini, Mia A | Sat 1:00pm, TRN4 | Washington | DC | United States | ||||
41. Ross, Elisabeth | Sat 11:00am, TRN9 | Philadelphia | PA | United States | ||||
42. Ruggiero, Elle | Sat 5:00pm, TRN1 | Malvern | PA | United States | ||||
43. Schafer, Natalia Z | Sat 11:40am, TRN7 | Gulph Mills | PA | United States | ||||
44. Schaftel, Anna O | Sat 12:20pm, TRN4 | Greenwich | CT | United States | ||||
45. Sedky, Laila | Sat 6:20pm, TRN6 | Sammamish | WA | United States | ||||
46. Seymour, Grace | Sat 11:00am, TRN10 | Brooklyn | NY | United States | ||||
47. Soroko, Lilly L | Sat 11:40am, TRN6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
48. Sreedhar, Pallavi | Sat 1:00pm, TRN5 | Berwyn | PA | United States | ||||
49. Steelman, Grace | Sat 5:40pm, TRN4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
50. Sun, Brittany Y | Sat 12:20pm, TRN4 | Titusville | NJ | United States | ||||
51. Taimai, Vivien P. | Sat 11:00am, TRN9 | Auckland | CT | Singapore | ||||
52. Tan, Stephanie | Sat 1:00pm, TRN1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
53. Toledo, Anasofia | Sat 1:00pm, TRN1 | Puertro Vallarta | Mexico | |||||
54. Trail, Courtney | Sat 12:20pm, TRN5 | Palmerston North | New Zealand | |||||
55. Tryon Repka, Tori | Sat 1:00pm, TRN6 | West Hartford | CT | United States | ||||
56. Vedikammeyamai, Arunachlam | Sat 4:20pm, TRN9 | United States | ||||||
57. Wagenmans, Elena | Sat 6:20pm, TRN10 | Seattle | WA | Netherlands | ||||
58. Watts-Roy, Maeve C. | Sat 11:40am, TRN6 | Louisville | KY | United States | ||||
59. Willwerth, Sarah | Sat 1:00pm, TRN7 | Boston | MA | United States | ||||
60. Yun, William | Sat 12:20pm, TRN3 | New York | NY | United States | ||||
61. Zelov, Lily | Sat 5:00pm, TRN2 | Haverford | PA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Alam Eldin, Salma T. | Sat 3:40pm, YAL10 | Hartford | CT | Egypt | ||||
2. Anwar, Junnat | Sat 4:20pm, YAL7 | Boston | MA | United States | ||||
3. Arya, Tara | Sat 3:40pm, YAL1 | Hartford | CT | United States | ||||
4. Barriga Ramirez, Laura Ofelia | Sat 4:20pm, YAL5 | Mexico | Mexico | |||||
5. Bergam, Scarlett J. | Sat 10:00am, YAL4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
6. Blasberg, Anne | Sat 4:20pm, YAL2 | Boston | MA | United States | ||||
7. Bower, Elizabeth | Sat 10:00am, YAL12 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
8. Brinkworth, Isobel | Sat 9:20am, YAL12 | Buffalo | NY | United States | ||||
9. Buchholz, Julia D | Sat 9:20am, YAL15 | Flourtown | PA | United States | ||||
10. Carmona, Itzel | Sat 9:20am, YAL13 | Guadalajara | Mexico | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chemtob, Chloe M. | Sat 4:20pm, YAL1 | Winter Park | FL | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chen, Doria | Sat 10:00am, YAL10 | Wellesley | MA | United States | ||||
2. Chugh, Mira | Sat 9:20am, YAL13 | New Canaan | CT | United States | ||||
3. Copas, Charlotte | Sat 4:20pm, YAL10 | Toronto | ON | Canada | ||||
4. Correia, Katherine S | Sat 10:00am, YAL1 | McLean | VA | United States | ||||
5. Davidson, Claire F. | Sat 10:00am, YAL6 | Newport | RI | United States | ||||
6. DeLuca, Nicole M. | Sat 9:20am, YAL10 | Newtown Square | PA | United States | ||||
7. Doss, Sarah R. | Sat 10:40am, YAL4 | Richmond | VA | United States | ||||
8. Dugel, Tara A | Sat 4:20pm, YAL2 | Paradise Valley | AZ | United States | ||||
9. ELATTAL, AYA | Sat 10:40am, YAL2 | alexandria | NY | Egypt | ||||
10. Elmandouh, Engy M. | Sat 4:20pm, YAL14 | Egypt | ||||||
11. Evans, Eleonore L | Sat 3:40pm, YAL11 | Boston | MA | United States | ||||
12. Ezratty, Isabelle | Sat 3:40pm, YAL9 | Greenwich | CT | United States | ||||
13. Feenstra, Natasha W. | Sat 9:20am, YAL12 | Greenwich | CT | United States | ||||
14. Fernandes, Taylor | Sat 10:00am, YAL5 | East Bank Demerara | Guyana | |||||
15. Galambos, Katherine C. | Sat 10:40am, YAL6 | Baltimore | MD | United States | ||||
16. Gasca, Diana | Sat 3:40pm, YAL15 | MEXICO | Mexico | |||||
17. gillette, julia | Sat 3:40pm, YAL14 | Lake Forest | IL | |||||
18. Glassie, Anne F. | Sat 10:40am, YAL6 | Newport | RI | United States | ||||
19. Henley, Amelia | Sat 5:05pm, YAL1 | Kent | United States | |||||
20. Horwitz, Olivia | Sat 10:40am, YAL5 | Plymouth Meeting | PA | United States | ||||
21. Hunter, Alexandra R. | Sat 10:40am, YAL5 | Woodbridge | CT | United States | ||||
22. Jones, Elin | Sat 3:40pm, YAL13 | |||||||
23. Kalra, Riya | Sat 10:00am, YAL4 | Chandler | AZ | United States | ||||
24. Kamal, Mariam A. | Thu 8:15pm, YAL3 | richmond | VA | United States | ||||
25. Kantor, Chloe R. | Sat 10:00am, YAL9 | New York | NY | United States | ||||
26. Klein, Pierson L. | Sat 10:00am, YAL13 | Atlanta | GA | United States | ||||
27. Ku, Sydney | Sat 10:00am, YAL11 | Redmond | WA | United States | ||||
28. Luo, Angela J. | Sat 4:20pm, YAL15 | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
29. MacGillivray, Emma | Sat 10:40am, YAL1 | Lantz | NS | |||||
30. Madden, Natalie L | Sat 10:00am, YAL9 | Weston | MA | United States | ||||
31. Martin, Lucy | Sat 10:40am, YAL3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
32. Masch, Julia | Sat 9:20am, YAL14 | Warren | NJ | United States | ||||
33. Matamoros, Alexandra | Sat 10:00am, YAL10 | New Haven | CT | United States | ||||
34. Merlo, Cindy | Sat 3:40pm, YAL3 | Switzerland | Switzerland | |||||
35. Mital, Riya | Sat 3:40pm, YAL1 | West Harrison | NY | United States | ||||
36. Mohamed, Zeina | Sat 9:20am, YAL10 | Alexandria, Egypt | Egypt | |||||
37. Molani, Madiha | Sat 10:00am, YAL12 | Lake Zurich | IL | United States | ||||
38. Mudgil, Sumrin P | Sat 3:40pm, YAL5 | Newtown Square | PA | United States | ||||
39. Mullarkey, Eva L. | Sat 10:40am, YAL8 | Locust Valley | NY | United States | ||||
40. Neave, Caroline Q. | Sat 4:20pm, YAL6 | Harrison | NY | United States | ||||
41. Nichols, Grace C | Sat 10:40am, YAL7 | Wethersfield | CT | United States | ||||
42. Oasis, Zoe | Sat 9:20am, YAL9 | Dover | MA | United States | ||||
43. Pang, Nikki | Sat 9:20am, YAL9 | Singapore | Singapore | |||||
44. Peacey, Amber | Sat 3:40pm, YAL6 | England | ||||||
45. Perez, Alanis | Sat 10:40am, YAL8 | New Haven | CT | |||||
46. Potter, Julia R. | Sat 3:40pm, YAL9 | Baltimore | MD | United States | ||||
47. Rarere, Lakeesha | Sat 3:40pm, YAL7 | Gold Coast | Australia | |||||
48. Reda, Rowan | Sat 4:20pm, YAL8 | Alexandria / Egypt | Egypt | |||||
49. Rodriguez, Gabriela | Sat 10:00am, YAL7 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
50. Saavedra, Belen | Sat 10:40am, YAL7 | Asunción | Argentina | |||||
51. Scherl, Adinah | Sat 10:00am, YAL14 | Englewood | NJ | United States | ||||
52. Scott, Haley V. | Sat 4:20pm, YAL4 | Riverside | CT | United States | ||||
53. Seckendorf, Hannah | Sat 4:20pm, YAL15 | New York | NY | United States | ||||
54. Sedky, Reeham | Sat 3:00pm, YAL15 | Sammamish | WA | United States | ||||
55. Soukup, Madison E. | Sat 3:40pm, YAL14 | New York | NY | United States | ||||
56. Stanley, Lindsay H. | Sat 3:40pm, YAL2 | Summit | NJ | United States | ||||
57. Steelman, Morgan | Thu 8:15pm, YAL3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
58. Stern, Caitlin H. | Sat 10:00am, YAL1 | New York | NY | United States | ||||
59. Swann, Melissa | Sat 10:00am, YAL2 | Williamstown | MA | United States | ||||
60. Teegan, Helen | Sat 4:20pm, YAL13 | Bellevue | WA | United States | ||||
61. Tryon, Emma | Sat 10:00am, YAL6 | W Hartford | CT | United States | ||||
62. Vallejo, Sara | Sat 4:20pm, YAL3 | Providence | Colombia | |||||
63. Velasquez, Pamela | Sat 10:00am, YAL11 | Guatemala | ||||||
64. Velazquez, Soar | Sat 10:00am, YAL7 | Mexico | ||||||
65. Waite, Olivia | Sat 10:00am, YAL14 | Toronto | ON | Canada | ||||
66. Walser, Celine | Sat 4:20pm, YAL12 | Switzerland | ||||||
67. Walsh, Michelle | Sat 10:40am, YAL2 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
68. Ward, Julia H. | Sat 10:00am, YAL2 | Wilmington | DE | United States | ||||
69. Watanabe, Satomi | Sat 3:40pm, YAL8 | Yokohama | Japan | |||||
70. Werner, Margaret C | Sat 10:40am, YAL1 | Lyme | NH | United States | ||||
71. Wiltshire, Larissa | Sat 10:40am, YAL4 | Guyana | ||||||
72. Windreich, Nicole | Sat 10:40am, YAL3 | Greenwich | CT | United States | ||||
73. Windreich, Rachel | Sat 9:20am, YAL15 | Greenwich | CT | United States | ||||
74. Wong, Casey S | Sat 4:20pm, YAL9 | Ruxton | MD | United States | ||||
75. Woodworth, Emily | Sat 10:00am, YAL5 | Weston | MA | United States | ||||
76. Wren, Chloe | Sat 9:20am, YAL14 | United States | ||||||
77. Yacobucci, Jessica M | Sat 4:20pm, YAL7 | Greenwich | CT | United States | ||||
78. Young, Isabel | Sat 4:20pm, YAL11 | Annapolis | MD | United States | ||||
79. Yun, Susan | Sat 10:00am, YAL13 | NY | United States |