Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cook, Jack | Sat 11:20am, 2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
2. Cossrow, Ben | Sat 11:20am, 1 | Jenkintown | PA | United States | ||||
3. Killinger, Ramsay | Sat 11:20am, 1 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kouzine, Andrei | Sat 2:20pm, 1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Moran, Aidan | Sat 11:20am, 2 | Locust Valley | NY | United States | ||||
2. Weinstein, Luke | Sat 2:20pm, 2 | Gladwyne | PA | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fletcher-Broderson, Blaze | Sat 2:15pm, 1 | Narberth | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hussain-JR, Nyme | Sat 11:20am, 3 | Hinsdale | IL | United States | ||||
2. kearns, gray | Sat 11:20am, 4 | Philadelphia | PA | |||||
3. Kendall, William P. | Sat 11:20am, 4 | Narberth | PA | United States | ||||
4. Leahy, Cyril D. | Sat 11:20am, 3 | Wayne | PA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cook, Chase V. | Sat 9:00am, 2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
2. Darnell, Cameron | Sat 9:00am, 2 | Bethesda | MD | United States | ||||
3. Hopkins, Walker S. | Sat 9:00am, 3 | Wayne | PA | United States | ||||
4. Hussain-Jr, Mahir | Sat 9:00am, 1 | Hinsdale | IL | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Mazzarelli, Christian | Sat 12:10pm, 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. McDowell, Philip F. | Sat 12:10pm, 2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
2. Parente, Nicholas S. | Sat 9:00am, 1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
3. Weinstein, Jake | Sat 9:00am, 3 | Gladwyne | PA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Allen, Tucker R. | Sat 9:35am, 3 | Malvern | PA | United States | ||||
2. Blake, Finley | Sat 9:35am, 2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
3. Brenman, David E. | Sat 12:35pm, 4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
4. Bundy, Quinn | Sat 12:35pm, 4 | Richmond | VA | United States | ||||
5. Burt, Tyler B | Sat 12:35pm, 3 | Newtown Square | PA | United States | ||||
6. Dyer, Henry | Sat 12:35pm, 1 | Loveland | OH | United States | ||||
7. Gingold, Adam | Sat 12:35pm, 2 | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
8. Glendinning, Griffin | Sat 9:35am, 3 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
9. Hay, Ian P. | Sat 12:35pm, 1 | Strafford | PA | United States | ||||
10. Hussain, Shayan | Sat 9:35am, 1 | Hinsdale | IL | United States | ||||
11. Kleinman, Reid | Sat 9:35am, 2 | New York | NY | United States | ||||
12. Mazzarelli, James S. | Sat 1:10pm, 3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
13. Miller, Tate | Sat 1:10pm, 1 | New Haven | CT | United States | ||||
14. Mulholland, Michael | Sat 12:35pm, 2 | Berwyn | PA | United States | ||||
15. Rankin, Thomas B | Sat 12:35pm, 3 | Atlanta | GA | United States | ||||
16. Schiller, Ryan A | Sat 9:35am, 4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Simone, Winston C. C. | Sat 9:35am, 1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Stavely, J.T. | Sat 1:10pm, 4 | North Wales | PA | United States | ||||
2. Sutherby, Charlie M. | Sat 9:35am, 4 | Radnor | PA | United States | ||||
3. Wu, William | Sat 1:10pm, 2 | Eagleville | PA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Duncan, Abigail | Sat 10:10am, 2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
2. Hager, Jacqueline | Sat 10:10am, 1 | Rochester | NY | United States | ||||
3. Ivashina, Alice | Sat 10:10am, 1 | New York | NY | United States | ||||
4. Silva, Hope A. | Sat 10:10am, 2 | Newtown Square | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Yang, Angela | Sat 1:45pm, 3 | Downingtown | PA | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Baird, Samira E. | Sat 10:10am, 3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Galambos, Emma L. | Sat 10:10am, 4 | Baltimore | MD | United States | ||||
2. Hager, Madeleine | Sat 10:10am, 3 | Rochester | NY | United States | ||||
3. Nimoityn, Eloise F. | Sat 10:10am, 4 | Washington | DC | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bacon, Annabel | Sat 10:45am, 2 | Buffalo | NY | United States | ||||
2. Day, Allison C | Sat 10:45am, 2 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
3. Galambos, Katherine C. | Sat 10:45am, 1 | Baltimore | MD | United States | ||||
4. Halikias, Diana | Sat 10:45am, 4 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
5. Lasusa, Elizabeth H | Sat 10:45am, 3 | New York | NY | United States | ||||
6. Surer, Josephine | Sat 10:45am, 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Wallace, Elizabeth L. | Sat 10:45am, 3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Zachian, Rachel L. | Sat 10:45am, 4 | Villanova | PA | United States |