Hang on there...
close
close
close
close
Men 3.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aslam, Saad P. | Sat 11:30am, HC2 | Sewickley | PA | United States | ||||
2. Eliosoff, Jacob | Sat 11:30am, HC3 | New York | NY | Canada | ||||
3. George, Thomas | Sat 11:30am, HC1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Giordano, Carl | Fri 6:30pm, HC3 | New Vernon | United States | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lehv, Peter | Fri 6:30pm, HC4 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lenoci, Christopher | Sat 11:30am, HC3 | New York | NY | United States | ||||
2. Lora-Michiels, Michael | Fri 6:30pm, HC4 | Great Neck | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Mahboob, Ashar | Sat 11:30am, HC2 | New York | NY | United States | ||||
2. Powell, William H | Sat 12:00pm, HC4 | Long Island City | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Prager, Gideon | Fri 6:30pm, HC3 | New York | NY | United States | ||||
Men 3.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhavsar, Auggie H | Fri 7:00pm, HC1 | New York | NY | United States | ||||
2. Bloch, Stephen | Sat 9:30am, HC2 | Westport | CT | United States | ||||
3. Delo, Dirk A | Sat 9:30am, HC4 | Riverside | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Devorsetz, Sam | Fri 5:30pm, HC1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Diaz, Diego | Sat 9:00am, HC1 | New York | NY | United States | ||||
2. Garcia, Humberto | Fri 7:00pm, HC3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. George, Thomas | , | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Green, James | Sat 9:30am, HC3 | Bronx | NY | United States | ||||
2. Gross, John R. | Sat 9:00am, HC4 | Floral Park | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hidary, Jack | Fri 5:30pm, HC1 | Tarrytown | NY | United States | ||||
2. Katsky, David | Fri 5:30pm, HC4 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Li, Jimmy Y | Fri 7:00pm, HC2 | Mountain View | CA | United States | ||||
2. McLaren, Will | Fri 7:00pm, HC4 | Providence | RI | Brazil | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Michaelis, Henry B. | Fri 7:00pm, HC3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Miggins, Daniel S. | Fri 7:00pm, HC1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Moura, Pedro | Fri 5:30pm, HC2 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
2. Pepper, Michael R | Sat 9:30am, HC1 | Ridgewood | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Prager, Gus | Fri 5:30pm, HC3 | New York | NY | United States | ||||
2. Prasad, Jay V. | Fri 7:00pm, HC4 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Singh, Akshay | Fri 5:30pm, HC3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Stevens, Jeff | Sat 9:00am, HC3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Tatti, Nicholas | Fri 7:00pm, HC2 | New York | NY | United States | ||||
2. Woolnough, Christopher J. | Sat 9:00am, HC2 | New York | NY | United States | ||||
3. Zhou, Jason | Fri 5:30pm, HC4 | New York | NY | United States | ||||
Men 4.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Eisemann, Zach | Fri 6:30pm, HC2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ellen, David G | Fri 6:00pm, HC1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Entwistle, Daniel J | Sat 10:30am, HC4 | New York | NY | |||||
2. Evans, Dane M. | Fri 6:00pm, HC4 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fu, Aaron | Fri 6:30pm, HC2 | New York | NY | Hong Kong | ||||
2. Fu, Andrew C. | Sat 10:30am, HC3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Key, Jamel | Sat 10:30am, HC2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kochhar, Aditya | Fri 6:00pm, HC3 | New York | India | |||||
2. Law, Arthur | Fri 6:00pm, HC4 | Astoria | NY | United States | ||||
3. Lorenzo, Timon F. | Sat 11:00am, HC4 | New York | NY | United States | ||||
4. Macleod, William B | Sat 11:00am, HC3 | Ny | NY | United States | ||||
5. Malik, Hammad | Fri 6:00pm, HC1 | Edison | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Mansfield, Ian | Fri 6:00pm, HC2 | New York | NY | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Nathanson, Reuben P. | Sat 11:00am, HC3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Powell, Brendan | Sat 11:00am, HC2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Prokes, Ona | Sat 11:00am, HC1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
2. Pulles, Sergio | Fri 6:00pm, HC3 | Chestnut Ridge | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Shariff, Hariz | Fri 6:00pm, HC2 | New York | NY | United States | ||||
2. Singh, Rohan | Fri 6:30pm, HC1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Stefanoni, Marina E | Sat 10:30am, HC2 | Darien | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Wilhelm, Charles C. | Fri 6:30pm, HC1 | Yorktown | NY | United States | ||||
2. Young, Isabel | Sat 10:30am, HC1 | Annapolis | MD | United States | ||||
Men 4.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahuja, Aditya V | Fri 6:30pm, SCLA3 | New York | NY | United States | ||||
2. Ashraf, Firaz | Fri 6:30pm, SCLA4 | Queens | NY | United States | ||||
3. Carter, Steven | Fri 6:00pm, SCLA1 | New York | NY | United States | ||||
4. Chhikara, Aditya | Fri 6:00pm, SCLA1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
5. Chlipala, Jason | Fri 6:30pm, SCLA4 | New York | NY | United States | ||||
6. Duffy, Samuel K. | Fri 6:00pm, SCLA2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lo, Jeffrey | Fri 6:30pm, SCLA3 | Oklahoma City | OK | United States | ||||
2. Menon, Ullaas | Fri 5:00pm, YC1 | Edison | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Rothenberg, Garon G. | Fri 6:00pm, SCLA2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Saleh, Olivier | Fri 5:00pm, YC1 | Montreal | QC | Canada | ||||
3. Sanger, Aman | Fri 7:00pm, SCLA4 | New York | NY | United States | ||||
4. Solecki, A.J. | Sat 10:00am, SCLA5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
5. Swanson, Daniel | Fri 7:00pm, SCLA4 | New York | NY | United States | ||||
6. Tkachev, Dima | Sat 10:00am, HC4 | New York | NY | United States | ||||
Men 5.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amir, Yassin | Sat 11:15am, SCLA3 | Tuckahoe | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bassil, Jacob | Sat 10:00am, SCLA2 | Brooklyn | NY | Lebanon | ||||
2. Boulan, Ignacio R. | , | New York | NY | United States | ||||
3. Charlton, Joshua R | Fri 10:30am, SCLA1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Geisser, Dan | Fri 10:30am, SCLA1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hill, Graham F. | Fri 7:15pm, SCLA2 | Darien | United Kingdom | |||||
2. Kamdem, Ronald | Sat 11:15am, SCLA2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Li, Nathan | Sat 11:15am, SCLA2 | CA | United States | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lilien, Julie L. | Sat 10:30am, SCLA4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Mansour, Ahmed | Sat 10:30am, SCLA4 | Rhinebeck | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Mawji, Daelum | Sat 10:00am, SCLA2 | Naples | FL | United States | ||||
2. Perkins, Floyd P | Sat 2:30pm, HC1 | New York | NY | United States | ||||
3. Ray, Abir | Sat 10:30am, SCLA2 | Washington | DC | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Rhee, Jacob | Fri 7:15pm, SCLA3 | Englewood Cliffs | NJ | United States | ||||
2. Scherl, Michael P | Sat 11:15am, SCLA1 | Englewood | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sharma, Sumer | Sat 11:15am, SCLA4 | New York | NY | United States | ||||
2. Skiff, Shepard S. | Fri 7:15pm, SCLA2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Teiger, Evan C | , | San Francisco | CA | United States | ||||
2. Webster, Kincade G. | Fri 7:15pm, SCLA3 | Providence | RI | United States | ||||
Men 5.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bassil, Gabriel | Fri 5:30pm, SCLA2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Clark, Alastair | Fri 6:30pm, SCLA2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Geisser, Dan | Fri 5:30pm, SCLA1 | New York | NY | United States | ||||
2. Gill, Sandeep S | Fri 7:00pm, SCLA3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Giordano, Burke S. | Fri 6:30pm, SCLA2 | New Vernon | NJ | United States | ||||
2. Goldberg, Alec | Fri 5:30pm, SCLA4 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Greenberg, Matthew R | Sat 9:45am, SCLA1 | New York | NY | United States | ||||
2. Imoro, Osuman | Fri 6:30pm, SCLA1 | New Haven | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. McCafferty, Calvin | Fri 5:30pm, SCLA1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Molinari, Luis H | Fri 5:30pm, SCLA4 | Orlando | FL | Brazil | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Reed, Nick | Fri 6:30pm, SCLA1 | Forest Hills | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Reeves, Edward C | Fri 7:00pm, SCLA3 | New York | NY | United States | ||||
2. Rose, Terrance | Fri 5:30pm, SCLA3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sayward, John | Fri 5:30pm, SCLA2 | Branford | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Walker, Adam K | Fri 5:30pm, SCLA3 | Brewster | NY | United States | ||||
Men 6.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amir, Karim | Fri 5:00pm, SCLA1 | Tuckahoe | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arjoon, Alexander P | Fri 5:00pm, SCLA2 | East Coast Demerara | NY | Guyana | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brail, Jordan M | Fri 5:00pm, SCLA1 | Miami Beach | FL | United States | ||||
2. Cady, Brian B | Fri 6:00pm, SCLA3 | New York | NY | United States | ||||
3. Douglas, Andrew P. | Fri 6:00pm, SCLA3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Gill, Jonathan | Fri 6:00pm, SCLA4 | Darien | CT | United States | ||||
5. Kriete, Andrew | Sat 9:00am, SCLA1 | Cincinnati | OH | United States | ||||
6. Leong, Leroy | Sat 9:00am, SCLA3 | Bethel | CT | Malaysia | ||||
7. Marks, Edward H. | Sat 9:00am, SCLA4 | New York | NY | United States | ||||
8. McCafferty, Max | Fri 6:00pm, SCLA4 | Philadelphia | PA | |||||
9. Morris, William D. | Sat 9:00am, SCLA2 | Bronxville | NY | United States | ||||
10. Salem, Assem Y | Fri 5:00pm, SCLA2 | Staten Island | NY | United States | ||||
Men's Professional View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Alexander, Zac | Thu 6:30pm, SCLA | Norwalk | CT | Australia | ||||
2. Ball, Bradley | Thu 12:30pm, SCLA | Ipswich | United Kingdom | |||||
3. Bassett, Graham | Thu 6:30pm, SCLA | Mountain Lakes | NJ | United States | ||||
4. Callis, Christopher C. | Thu 8:30pm, SCLA | Wyndmoor | PA | United States | ||||
5. Cheng, William | Thu 6:30pm, SCLA | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Chin, Richard A | Thu 7:30pm, SCLA | Riverdale | NY | Guyana | ||||
7. Cuskelly, Ryan | Thu 5:30pm, SCLA | Greenwich | Australia | |||||
8. Detter, Johan | Thu 5:30pm, SCLA | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
9. Essam, Mostafa | Thu 5:30pm, SCLA | Closter | NY | United States | ||||
10. Gordon, Christopher | Thu 5:30pm, SCLA | Jackson Heights | NY | United States | ||||
11. Illingworth, Julian T. | Thu 8:30pm, SCLA | portland | OR | United States | ||||
12. Khan, Faraz | Thu 12:30pm, SCLA | Stamford | CT | United States | ||||
13. Leach, Clive I. | Thu 7:30pm, SCLA | Jersey City | NJ | England | ||||
14. Nanda, Raj | Thu 5:30pm, SCLA | new York | Australia | |||||
15. Sobhy, Omar | Thu 5:30pm, SCLA | Baltimore | MD | United States | ||||
16. Walters, Lewis | Thu 6:30pm, SCLA | Jamaica | Jamaica | |||||
Women 3.0 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bloch, Haley | Sat 11:30am, YC1 | Westport | CT | United States | ||||
2. Broughman, Denitza D | Sat 11:30am, YC1 | New York | NY | United States | ||||
3. Dadlani, Deepa | Sat 8:30am, SCLA5 | New York | NY | United States | ||||
4. Kim, Dorothy | Sat 11:30am, YC2 | Brookline | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lampietti, Alessandra M. | Sat 11:00am, YC2 | New York | NY | United States | ||||
2. Lehv, Clara | Fri 6:30pm, YC1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Li, Yue | Fri 6:30pm, YC1 | New York | NY | United States | ||||
2. Rolfe, Isabella | Sat 8:30am, SCLA5 | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Shang, Andrea | Sat 11:30am, YC2 | New York | NY | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Withington, Marcy K | Sat 12:00pm, YC2 | Old Lyme | CT | United States | ||||
Women 3.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arroyo, Patricia | Fri 6:00pm, YC2 | New York | NY | United States | ||||
2. Basar, Alison M | Sat 10:00am, YC2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bates, Lorraine L. | Sat 10:30am, YC2 | Binghamton | NY | United States | ||||
2. Craig, Danielle A. | Sat 10:30am, YC1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. De La Vega, Cristina | Sat 10:00am, YC1 | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gaddis, Vivian | Fri 6:00pm, YC1 | Chicago | IL | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Glassman, Toni | Fri 6:00pm, YC2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kala, Magdalena | Sat 10:30am, YC2 | Boston | MA | United States | ||||
2. Kapoor, Sara M. | Sat 10:00am, YC2 | New York | NY | United States | ||||
3. Sklar, Lauri | Fri 6:00pm, YC1 | Long Island City | NY | United States | ||||
Women 4.0 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women 4.5 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chugh, Mira | Fri 5:30pm, YC1 | New Canaan | CT | United States | ||||
2. Fujimoto, Megumi | Fri 5:30pm, YC2 | West New York | NJ | Japan | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gabler, Jennifer K | Sat 9:00am, SCLA | Westport | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Keil, Barbara | Sat 9:30am, YC1 | Wayne | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lau, Rebecca | Fri 5:30pm, YC1 | Mississauga | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Maroc, Kristi | Sat 9:30am, YC2 | San Diego | CA | Australia | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Robinson, Olivia | Fri 5:30pm, YC2 | Locust Valley | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. sands, ginger | Sat 9:00am, SCLA5 | New York | DC | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Schoenberg, Pam | Fri 5:00pm, YC2 | South Salem | NY | United States | ||||
2. Valvani, Noor | Fri 5:00pm, YC2 | New York City | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Young, Isabel | Sat 9:30am, YC1 | Annapolis | MD | United States | ||||
Women 5.0 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women 5.5 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found |