Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Agarwal, Aryan | Fri 4:00pm, OC3 | Saratoga | CA | United States | ||||
2. Azam, Zarek S. | Fri 5:10pm, OC1 | San Jose | CA | United States | ||||
3. Bhagwati, Arav V. | Fri 4:35pm, OC1 | Hillsborough | CA | United States | ||||
4. Ghafoor, Azhan | Fri 4:35pm, OC1 | Saratoga | CA | United States | ||||
5. Herbert, Grady G | Fri 5:10pm, OC1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
6. Herbert, Graeme G | Fri 4:35pm, OC2 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
7. Ho, John P | Sat 8:00am, OC1 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
8. Kumar, Shivin | Sat 8:35am, OC1 | Redwood City | CA | United States | ||||
9. Menin, Mason | Sat 8:00am, OC3 | New York | NY | United States | ||||
10. Monteiro, Ashton | Fri 4:00pm, OC3 | Riverside | CT | United States | ||||
11. Mushran, Vidur | Fri 4:35pm, OC3 | Redwood City | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Polo, Marco | Fri 4:35pm, OC3 | Toluca | Mexico | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Valia, Rohan | Fri 4:35pm, OC2 | Redwood City | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Thakur, Rohan K. | , | Saratoga | CA | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahmed, Zain R | Fri 4:00pm, UC2 | Morgan Hill | CA | United States | ||||
2. Ali, Labeeb | Fri 5:10pm, UC3 | Plano | TX | United States | ||||
3. Ayres, Beck | Fri 4:35pm, UC1 | New York | NY | United States | ||||
4. Chitturi, Varun | Fri 4:35pm, UC2 | Fremont | CA | United States | ||||
5. Gampala, Roshan | Fri 7:10pm, UC1 | Cupertino | CA | United States | ||||
6. Gargeya, Nikhil | Fri 5:10pm, UC1 | Saratoga | CA | United States | ||||
7. Glaser, Andrew T | Fri 5:10pm, UC1 | Haverford | PA | United States | ||||
8. Huang, Dillon C | Fri 6:55pm, UC2 | Fremont | CA | United States | ||||
9. Iyer, Rohan | Fri 7:10pm, UC2 | Cincinnati | OH | United States | ||||
10. Kovas, Reed | Fri 5:45pm, UC1 | Lake Bluff | IL | United States | ||||
11. Lam, Gordon | Fri 5:10pm, UC2 | Lake Oswego | OR | United States | ||||
12. Lazor, Andrew J. | Fri 5:10pm, UC3 | Westwood | MA | United States | ||||
13. Lee, Jack | Fri 5:45pm, UC1 | San Francisco | CA | United States | ||||
14. Lichtmacher, Adam W. | Fri 7:10pm, UC3 | San Francisco | CA | United States | ||||
15. Malani, Neal R | Fri 4:00pm, UC3 | Saratoga | CA | United States | ||||
16. Menin, Maxwell L | Fri 4:35pm, UC3 | New York | NY | United States | ||||
17. Moncada Gonzalez, Luis Alejandro | Fri 4:35pm, UC1 | Mx | Mexico | |||||
18. Mushran, Avi | Fri 4:00pm, UC1 | Redwood Shores | CA | United States | ||||
19. Reddy, Teja A. | Fri 4:35pm, UC2 | Claremont | CA | United States | ||||
20. Spiro, Alec H. | Fri 8:05pm, UC1 | Portland | OR | United States | ||||
21. Sunkam, Vivek | Fri 4:00pm, UC2 | Campbell | CA | United States | ||||
22. Tariq, Humza | Fri 4:00pm, UC3 | Plano | TX | United States | ||||
23. Thompson, James P. | Fri 4:35pm, UC3 | Scotts Valley | CA | United States | ||||
24. Tobin, John W. | Fri 5:10pm, UC2 | Lake Forest | IL | United States | ||||
25. Vargas, Leonardo Daniel | Fri 8:05pm, UC3 | New York | Mexico | |||||
26. Winston, Thomas (Jack) | Fri 4:00pm, UC1 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Dodson, Julius B. | Fri 6:20pm, UC1 | Paradise Valley | AZ | United States | ||||
2. East, Charlie | Fri 8:40pm, UC1 | Lutherville | MD | United States | ||||
3. Gopalakrishnan, Mukunth | Fri 5:45pm, UC3 | Fremont | CA | United States | ||||
4. Huang, Jack | Fri 6:20pm, UC1 | New York | NY | United States | ||||
5. Iyer, Nikhil A. | Fri 9:15pm, UC1 | Cincinnati | OH | United States | ||||
6. Kankariya, Aditya | Fri 9:50pm, UC2 | San Francisco | CA | United States | ||||
7. Maldonado, Axel | Fri 6:20pm, UC2 | Yauhquemehcan | Mexico | |||||
8. Mattson, Charles F. | Fri 9:50pm, UC1 | Rye | NY | United States | ||||
9. McManus, Matt | Fri 8:40pm, UC2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
10. Miller, Dillon | Fri 8:40pm, UC2 | Santa Barbara | CA | United States | ||||
11. Moncada, Luis | Fri 9:15pm, UC2 | CMX | Mexico | |||||
12. Moodley, Akhil | Fri 6:20pm, UC3 | San Jose | CA | United States | ||||
13. Pal, Udai | Fri 8:40pm, UC3 | Hillsborough | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Paredes, Sebastian | Fri 6:20pm, UC3 | Santa Barbara | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Patel, Ishaan S. | Fri 5:45pm, UC3 | Cos Cob | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Polo, Francisco | Fri 9:50pm, UC1 | Toluca | Mexico | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Reifschneider, Mario | Fri 5:45pm, UC2 | Rancho Santa Fe | CA | United States | ||||
2. Sarwari, Mohsin E. | Fri 5:45pm, UC2 | Saratoga | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sondhi, Ari | Fri 9:15pm, UC3 | Palo Alto | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Valia, Kunal | Fri 6:20pm, UC2 | New York | NY | United States | ||||
2. Wang, Vincent | Fri 6:55pm, UC1 | Bellevue | WA | United States | ||||
3. Yee, William Yuen | Fri 6:55pm, UC1 | Los Angeles | CA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Angelakis, Marker J. | Fri 4:00pm, BCSF5 | Gladwyne | PA | United States | ||||
2. Barnes, Jeremy C. | Fri 8:40pm, BCSF2 | Bethesda | MD | United States | ||||
3. Dewey, Robert M | Fri 4:35pm, BCSF4 | New York | NY | United States | ||||
4. Dworetzky, Alex | Fri 4:35pm, BCSF3 | San Francisco | CA | United States | ||||
5. Gargeya, Rishab | Fri 4:00pm, BCSF4 | Saratoga | CA | United States | ||||
6. Garner, Adam R | Fri 4:35pm, BCSF3 | Phoenix | AZ | United States | ||||
7. Glaser, William R | Fri 8:40pm, BCSF2 | Villanova | PA | United States | ||||
8. Hinton, Wiatt F. | Fri 8:05pm, BCSF4 | New York | NY | United States | ||||
9. Huang, Zephan C | Fri 8:40pm, BCSF4 | Fremont | CA | United States | ||||
10. Jones, Dennis C. | Fri 8:05pm, BCSF5 | Rye | NY | United States | ||||
11. Katzman, David | Fri 8:40pm, BCSF3 | Bethesda | MD | United States | ||||
12. Khan, Salim | Fri 9:15pm, BCSF1 | Yarrow Point | WA | United States | ||||
13. Kohlmeyer, Christian | Fri 4:00pm, BCSF5 | Lake Forest | IL | United States | ||||
14. Martin, Henry | Fri 8:40pm, BCSF3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
15. Mattson, William J. | Fri 4:00pm, BCSF3 | Rye | NY | United States | ||||
16. Mittal, Aman | Fri 4:00pm, BCSF3 | Palo Alto | CA | United States | ||||
17. Navani, Aman | Fri 8:05pm, BCSF4 | Fremont | CA | United States | ||||
18. Ong, Clarence C. | Fri 8:40pm, BCSF1 | Fremont | CA | United States | ||||
19. Park, Joshua J. | Fri 4:00pm, BCSF4 | Lutherville | MD | United States | ||||
20. Peisch, Chris | Fri 4:35pm, BCSF4 | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Wang, Terrence | Fri 8:05pm, BCSF3 | Bellevue | WA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahmar, Faraaz | , | Longwood | FL | United States | ||||
2. Holey, William C | , | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Sarwari, Khalil R. | , | Saratoga | CA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bernstein, Matthew G. | Fri 8:05pm, BCSF1 | Portland | OR | United States | ||||
2. Bubrosky, Grayson P. | Fri 7:30pm, BCSF3 | New Canaan | CT | United States | ||||
3. Bubrosky, Killian | Fri 8:05pm, BCSF1 | New Canaan | CT | United States | ||||
4. Fitzgerald, John C | Fri 8:05pm, BCSF2 | CT | United States | |||||
5. Geocadin, Ginno G | Fri 7:30pm, BCSF5 | Baltimore | MD | United States | ||||
6. Gupta, Agastya | Fri 8:05pm, BCSF2 | Saratoga | CA | United States | ||||
7. Hansford, Toby S. | Fri 7:30pm, BCSF4 | Darien | CT | United States | ||||
8. Huang, Michael | Fri 7:30pm, BCSF1 | Wildwood | MO | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Nava, Miguel | Fri 7:30pm, BCSF1 | Santa Barbara | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Odrich, Jarett M | Fri 6:55pm, BCSF5 | New York | NY | United States | ||||
2. Paolella, James H. | Fri 7:30pm, BCSF2 | Dedham | MA | United States | ||||
3. Smith, Patrick | Fri 7:30pm, BCSF2 | Foster City | CA | United States | ||||
4. Soslow, Jonathan L. | Fri 7:30pm, BCSF4 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
5. Trehan, Imran | Fri 7:30pm, BCSF3 | New York | NY | United States | ||||
6. Weinik, Max | Fri 7:30pm, BCSF5 | Baltimore | MD | United States | ||||
7. Wu, Jason C. | Fri 6:55pm, BCSF5 | Fremont | CA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ali, Alysa | , | Watchung | NJ | United States | ||||
2. Ho, Madison L | , | Cambridge | MA | United States | ||||
3. Joshi, Riddhi | , | Fremont | CA | United States | ||||
4. Khan, Yasmine | , | Seattle | WA | United States | ||||
5. Pal, Roshni | , | Hillsborough | CA | United States | ||||
6. Pathak, Tanmai | , | TX | India | |||||
7. Spencer, India | , | Santa Barbara | CA | United States | ||||
8. Stefanoni, Lucie M. | , | Darien | CT | United States | ||||
9. Townsend, Annika B. | , | Bethesda | MD | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Rajagopal, Meera | , | Los Altos | CA | United States | ||||
2. Suresh, Tara | , | Cupertino | CA | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Adams, Josephine A | , | Vancouver | BC | Canada | ||||
2. Daniel, Serena | , | Saratoga | CA | United States | ||||
3. Dewey, Griffin G. | , | New Canaan | CT | United States | ||||
4. Gupta, Simren | , | Sunnyvale | CA | United States | ||||
5. Ho, Sho Sho L | , | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
6. Pliam, Portia L | , | Los Altos | CA | United States | ||||
7. Reddy, Tanisha | , | Sammamish | WA | United States | ||||
8. Thawani, Maanvi | , | San Jose | CA | United States | ||||
9. Vissapragada, Sanjana | , | Redwood City | CA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdelrahman, Sabreen M | Fri 6:20pm, OC2 | Santa Clara | CA | United States | ||||
2. Anand, Avni | Fri 6:55pm, OC3 | Saratoga | CA | United States | ||||
3. Cooper, Halle | Fri 6:55pm, OC1 | Merion | PA | United States | ||||
4. Dworetzky, Anna | Fri 4:00pm, OC1 | San Francisco | CA | United States | ||||
5. Glaser, Katherine A | Fri 6:55pm, OC1 | Haverford | PA | United States | ||||
6. Gopalakrishnan, Manaswini | Fri 6:20pm, OC3 | Fremont | CA | United States | ||||
7. Lakhotia, Esha | Fri 6:20pm, OC2 | Saratoga | CA | United States | ||||
8. Lee, Jennifer J. | Fri 6:55pm, OC2 | San Francisco | CA | United States | ||||
9. Macieira-Kaufmann, Matilde | Fri 4:00pm, OC2 | San Francisco | CA | United States | ||||
10. Mital, Nina | Fri 6:55pm, OC3 | West Harrison | NY | United States | ||||
11. Ong, Cassandra | Fri 7:30pm, OC2 | Fremont | CA | United States | ||||
12. Park, Eujung G | Fri 6:55pm, OC2 | Lutherville | MD | United States | ||||
13. Patel, Prianca S | Fri 7:30pm, OC1 | Cos Cob | CT | United States | ||||
14. Pathak, Daksha | Fri 7:30pm, OC3 | Houston | TX | India | ||||
15. Pear, Alexandra | Fri 6:20pm, OC3 | Philadelphia | PA | |||||
16. Reddy, Anjali A | Fri 7:30pm, OC1 | Claremont | CA | United States | ||||
17. Spencer, Emma K | Fri 4:00pm, OC2 | Los Angeles | CA | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Beinkampen, Emily B | Fri 4:35pm, BCSF5 | Haverford | PA | United States | ||||
2. Chai, Madeleine P. | Fri 8:40pm, BCSF5 | Norwell | MA | United States | ||||
3. Chun, Allison S | Fri 5:10pm, BCSF4 | New Haven | CT | United States | ||||
4. Connor, Grace | Fri 5:45pm, BCSF4 | Boston | MA | United States | ||||
5. Conza, Adrienne | Fri 9:15pm, BCSF2 | Canton | MA | United States | ||||
6. Delisser, Mimi G. | Fri 5:45pm, BCSF4 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
7. Dowling, Rumur | Fri 5:45pm, BCSF3 | Narragansett | RI | United States | ||||
8. gillette, julia | Fri 6:20pm, BCSF2 | Lake Forest | IL | |||||
9. Horwitz, Olivia | Fri 9:15pm, BCSF3 | Plymouth Meeting | PA | United States | ||||
10. Joshi, Radhika | Fri 5:10pm, BCSF3 | Fremont | CA | United States | ||||
11. Kalra, Riya | Fri 5:45pm, BCSF5 | Chandler | AZ | United States | ||||
12. Ketcham, Georgia | Fri 6:20pm, BCSF2 | Seattle | WA | United States | ||||
13. Ku, Sydney | Fri 5:10pm, BCSF5 | Redmond | WA | United States | ||||
14. Lakhotia, Aarushi | Fri 4:35pm, BCSF5 | Saratoga | CA | United States | ||||
15. Lazor, Alexis K. | Fri 9:45pm, BCSF1 | Westwood | MA | United States | ||||
16. Martin, Lucy | Fri 9:15pm, BCSF5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
17. Mital, Riya | Fri 5:10pm, BCSF3 | West Harrison | NY | United States | ||||
18. Molani, Madiha | Fri 5:10pm, BCSF4 | Lake Zurich | IL | United States | ||||
19. Munn, Cameron D | Fri 9:45pm, BCSF3 | New York | NY | United States | ||||
20. Nides, Taylor B. | Fri 5:10pm, BCSF5 | Washington | DC | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Pena, Karen | Fri 5:45pm, BCSF3 | Mexico City | Mexico | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Stefanoni, Marina E | Fri 5:45pm, BCSF5 | Darien | CT | United States | ||||
2. Yacobucci, Jessica M | Fri 9:15pm, BCSF4 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Young, Isabel | Fri 9:45pm, BCSF2 | Annapolis | MD | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Jessica, Whetzell | , | Seattle | WA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. DeLuca, Nicole M. | Fri 6:55pm, BCSF3 | Newtown Square | PA | United States | ||||
2. Ezratty, Isabelle | Fri 6:20pm, BCSF5 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Haroche, Juliette A. | Fri 6:55pm, BCSF1 | New York | NY | United States | ||||
4. Horwitz, Lex P | Fri 6:20pm, BCSF3 | PA | United States | |||||
5. Hunter, Alexandra R. | Fri 6:20pm, BCSF3 | Woodbridge | CT | United States | ||||
6. Imperiale, Alexandra G. | Fri 6:55pm, BCSF4 | San Anselmo | CA | United States | ||||
7. Jones, Bella C. | Fri 6:20pm, BCSF4 | Rye | NY | United States | ||||
8. Melby, M. Grayson | Fri 6:55pm, BCSF4 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
9. Nguyen, Nghi | Fri 6:55pm, BCSF1 | McLean | VA | United States | ||||
10. Poddar, Megha N. | Fri 6:55pm, BCSF2 | Mendham | NJ | United States | ||||
11. Potter, Julia R. | Fri 6:55pm, BCSF2 | Baltimore | MD | United States | ||||
12. Schoeller, Caroline E | Fri 6:20pm, BCSF5 | Concord | MA | United States | ||||
13. Steelman, Morgan | Sat 8:10am, BCSF5 | Philadelphia | PA | United States | ||||
14. Terry, Alden | Fri 6:20pm, BCSF4 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Trujillo, Karla | Fri 6:55pm, BCSF3 | Tultitlan | Mexico |