Hang on there...
close
close
close
close
Men 35+ Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kenny, Liam | Fri 3:00pm, 4 | Greenwich | Ireland | |||||
2. Krishnan, Manu | Fri 3:00pm, 7 | Easton | CT | United States | ||||
3. Mangiagli, Sebastien | Fri 3:00pm, 4 | Atlanta | GA | United States | ||||
4. Martinez, Gregory A. | Sat 1:10pm, 3 | Riverside | CT | United States | ||||
5. Sayward, John | Fri 3:00pm, 7 | Branford | CT | United States | ||||
6. Wyant, Tim | Sat 1:10pm, 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Pastel, Jonathan | , | Greenwich | CT | United States | ||||
Men 40+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Christiansen, Eric M. | Sat 11:50am, 8 | New York | NY | United States | ||||
2. Cukierman, David | Sat 9:45am, 11 | West Hartford | CT | United States | ||||
3. Harris, Brad | Sat 9:45am, 11 | Barrie | ON | Canada | ||||
4. Hecker, Philipp M | Sat 11:50am, 8 | Westport | CT | Germany | ||||
5. Mackesy, D. Scott | Sat 11:50am, 7 | Bronxville | NY | United States | ||||
6. Naseem, Jahangir | Sat 11:50am, 9 | Columbia | MD | United States | ||||
7. Odeh, Francis F | Sat 11:50am, 10 | Cliffwood | NJ | United States | ||||
8. Sharplin, Daniel A | Sat 11:50am, 7 | Rock Spring | GA | New Zealand | ||||
Men 45+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Beeson, Gary | Fri 7:30pm, 3 | Riverside | CT | United States | ||||
2. Blaise, Mario | Fri 2:15pm, 5 | Mason | OH | United States | ||||
3. Brillinger, Frank R. | Fri 2:15pm, 5 | Hamilton | ON | Canada | ||||
4. Britton, Glenn | Fri 2:15pm, 7 | Toronto | ON | Canada | ||||
5. Chiarella, Peter B. | Fri 2:15pm, 3 | Delmar | NY | United States | ||||
6. English, Scott | Fri 2:15pm, 6 | New Canaan | CT | United States | ||||
7. Falcon, Andrew M. | Fri 2:15pm, 9 | Stamford | South Africa | |||||
8. Garg, Naveen | Fri 2:15pm, 8 | Seattle | WA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gedney, John C. | Fri 7:30pm, 7 | Darien | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gemma, Peter A | Fri 2:15pm, 9 | Barrington | RI | United States | ||||
2. Goldberg, Ken | Fri 3:00pm, 1 | Westport | CT | United States | ||||
3. Haase, Trent A | Fri 7:30pm, 10 | Toronto | ON | Canada | ||||
4. Hindermann, D.Tyler | Fri 3:00pm, 11 | West Roxbury | MA | United States | ||||
5. Horan, Dan | Fri 2:15pm, 8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Maur, Andre | , | Alpharetta | GA | Ireland | ||||
7. Mitchell, Geoff | Fri 7:30pm, 4 | Chatham | NJ | United States | ||||
8. Munich, Matthew A. | Fri 2:15pm, 6 | Durham | NC | United States | ||||
9. Prince, Jay D. | Fri 2:15pm, 3 | Maple Valley | WA | United States | ||||
10. Raynor, Eric | Fri 3:00pm, 11 | Midway | UT | United States | ||||
11. Roper, Geoff | Fri 3:00pm, 1 | Waxhaw | NC | |||||
12. Ryan, Sean R | Fri 7:30pm, 11 | Portland | OR | Australia | ||||
13. Wahlstedt, Anders | Fri 7:30pm, 8 | New York | NY | United States | ||||
14. Walker, Adam K | , | Brewster | NY | United States | ||||
15. Wren, Steve K. | Fri 7:30pm, 1 | Gatineau | QC | Canada | ||||
16. Zonis, Jon | Fri 2:15pm, 7 | New York | NY | United States | ||||
Men 50+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amm, Charles H. | Fri 1:30pm, 3 | Estes Park | CO | United States | ||||
2. Berner, Rob | Fri 2:15pm, 2 | Greenwich | CT | |||||
3. Bigelow, Will | Fri 1:30pm, 10 | Acton | MA | United States | ||||
4. Boissier, Andre | Fri 2:15pm, 4 | Los Angeles | CA | United States | ||||
5. Bradt, Rick | Fri 1:30pm, 6 | Rye | NY | United States | ||||
6. Burton, Greg | Tue 1:30pm, 7 | Sag Harbor | NY | United States | ||||
7. Campbell, Ross | Fri 1:30pm, 6 | Silver Spring | MD | United States | ||||
8. Carlin, Will | Fri 6:45pm, 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
9. Evans, Tom | Fri 2:15pm, 10 | MONCTON | QC | Canada | ||||
10. Friend, Tad | Fri 2:15pm, 11 | Brooklyn | NY | United States | ||||
11. Gill, Simon | Tue 1:30pm, 7 | Darien | CT | United States | ||||
12. Goldman, Daniel | Fri 2:15pm, 11 | Greenwich | CT | United States | ||||
13. Harding, Bryce W | Fri 6:45pm, 3 | Arlington | VA | United States | ||||
14. Hindermann, Terry | Fri 6:45pm, 8 | Charlottesville | VA | United States | ||||
15. Hughes, Dominic | Fri 6:45pm, 1 | Berwyn | PA | United States | ||||
16. Kohlberg, Curt P | Fri 1:30pm, 3 | Weston | MA | United States | ||||
17. Luchars, Alex | Fri 2:15pm, 1 | Rowayton | CT | |||||
18. Millman, Richard C | Fri 6:45pm, 11 | Ooltewah | TN | United States | ||||
19. Mitchell, Todd | Fri 2:15pm, 4 | Aspen | CO | United States | ||||
20. Pye, Wayne F | Fri 2:15pm, 1 | Pickering | ON | Canada | ||||
21. Reed, Mark H | Fri 6:45pm, 7 | Lebanon | NH | United States | ||||
22. Rind, Erik H. | Fri 2:15pm, 2 | Rockville | MD | United States | ||||
23. Sadler, Chris D | Fri 1:30pm, 8 | Barrie | ON | Canada | ||||
24. Schabes, Yves | Fri 1:30pm, 8 | Newton | MA | United States | ||||
25. Sealy, Mark | Fri 2:15pm, 10 | St. Michael | Barbados | |||||
26. Wahlstedt, Rick | Fri 1:30pm, 10 | Katonah | NY | Sweden | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Von Holstein, Mark | , | Mount Kisco | NY | United States | ||||
Men 55+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aziz, Rashid | Fri 6:00pm, 3 | Vancouver | BC | Canada | ||||
2. Bedore, Thomas P | Fri 6:00pm, 4 | Niagara Falls | ON | Canada | ||||
3. Bell, Ian | Fri 6:00pm, 7 | Calgary | AB | |||||
4. Bertin, Michael | Fri 6:00pm, 1 | Mississauga | ON | Canada | ||||
5. Bostwick, Pete | Fri 6:00pm, 2 | Village of Golf | FL | United States | ||||
6. Costa, Duilio | Fri 1:30pm, 11 | Apollo | PA | United States | ||||
7. Driscoll, Dan | Fri 1:30pm, 9 | Lemoyne | PA | United States | ||||
8. Esselen, Jack | Fri 1:30pm, 11 | Bristol | RI | United States | ||||
9. Gould, Christopher W. | Fri 6:00pm, 10 | New York | NY | United States | ||||
10. Kaplan, Bill | Fri 6:00pm, 2 | Lincoln | MA | United States | ||||
11. Korn, Daniel | Fri 1:30pm, 1 | Baltimore | MD | United States | ||||
12. Leavy, John F | Fri 6:00pm, 3 | Houston | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. McKenna, Brian V | Thu 1:30pm, 2 | Greenwich, CT | RI | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Mehta, Mehul | Fri 1:30pm, 1 | Birmingham | MI | United States | ||||
2. Miller, Richard C. | Fri 1:30pm, 9 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
3. Niederman, Derrick C | Fri 6:00pm, 8 | Charleston | SC | |||||
4. Perry, David A | Fri 6:00pm, 11 | Atlanta | GA | United States | ||||
5. Tendler, Hal | Fri 6:00pm, 10 | Ocean View | NJ | United States | ||||
6. Wilson, John L | Fri 6:00pm, 8 | Newport | RI | United States | ||||
7. Wong, Bruce J. | Thu 1:30pm, 2 | Radnor | PA | United States | ||||
Men 60+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arshad, Riaz R | Fri 5:15pm, 9 | Columbia | MD | United States | ||||
2. Beck, Ron | Fri 12:45pm, 1 | Acton | MA | United States | ||||
3. Block, Lair | Fri 12:45pm, 11 | Cary | NC | |||||
4. Blomstedt, Jeffrey | Fri 4:30pm, 2 | Gill | MA | United States | ||||
5. Brickman, Bruce | Fri 5:15pm, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Burrows, Christopher M. | Fri 5:15pm, 10 | Seattle | WA | United States | ||||
7. Clement, Frederick T. | Fri 5:15pm, 2 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
8. Cronin, James T. | Fri 12:45pm, 9 | Andover | MA | United States | ||||
9. England, Robert A. | Fri 12:45pm, 11 | Littleton | MA | United States | ||||
10. Hawken, Michael J. | Fri 12:45pm, 1 | Fairfield | CT | United States | ||||
11. Jacobs, Steve | Fri 1:30pm, 4 | Squamish | BC | Canada | ||||
12. Kilgallon, Michael | Fri 5:15pm, 10 | Sandy Springs | GA | United States | ||||
13. Miller, Harvey | Fri 12:45pm, 9 | Longwood | FL | United States | ||||
14. Mitha, Alladin | Fri 4:30pm, 9 | Louisville | KY | United States | ||||
15. Oberdorfer, Thomas | Fri 5:15pm, 9 | Arlington | VA | United States | ||||
16. Pepi, Raymond M. | Fri 4:30pm, 9 | New York | NY | United States | ||||
17. Rumpler, Thomas | Fri 4:30pm, 1 | Kennesaw | GA | United States | ||||
18. Sheer, Don P | Fri 5:15pm, 11 | Glendale | AZ | United States | ||||
19. Sosnick, Gary | Fri 4:30pm, 2 | Detroit | MI | United States | ||||
20. Wheelwright, Nat T. | Fri 1:30pm, 4 | Brunswick | ME | United States | ||||
Men 65+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bale, Tim M. | Wed 12:00pm, 9 | Vancouver | BC | Canada | ||||
2. Berlinghof, William | Fri 12:45pm, 4 | Dresher | PA | |||||
3. Cosmi, John | Fri 12:45pm, 8 | Wayne | NJ | United States | ||||
4. Folman, Bob S | Fri 12:45pm, 8 | Easton | CT | United States | ||||
5. Gann, Richard G | Fri 12:45pm, 4 | Silver Spring | MD | United States | ||||
6. Hogan, Dan B | Wed 12:45pm, 7 | Cambridge | MA | United States | ||||
7. Kornyei, Norbert J | Fri 12:45pm, 10 | Salt Lake City | UT | United States | ||||
8. LeBrun, Scott W | Wed 12:45pm, 7 | Middletown | RI | United States | ||||
9. Monaghan, Ned | Fri 12:00pm, 1 | New Canaan | CT | United States | ||||
10. Simons-Morton, Bruce G. | Fri 12:45pm, 3 | Washington | DC | United States | ||||
11. Smith, Jonathan E. | Wed 12:00pm, 9 | Wellesley | MA | United States | ||||
12. Smith, Tefft | Fri 12:45pm, 3 | Washington | United States | |||||
13. Souza, Daniel M. | Fri 12:45pm, 10 | Westport | CT | United States | ||||
14. Steinberg, Stephen P. | Fri 12:00pm, 2 | Concord | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Strasfogel, Andrew l. | Fri 12:00pm, 2 | Washington | DC | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Zaidi, Hamid | Fri 12:00pm, 1 | Reno | NV | United States | ||||
Men 70+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brown, Tim | Wed 12:00pm, 7 | Denver | CO | United States | ||||
2. Carman, Ted | Wed 12:00pm, 4 | Jamaica Plain | MA | United States | ||||
3. Hetherington, Rev. Robert | Fri 12:00pm, 3 | Richmond | VA | United States | ||||
4. Hodges, Wayne | Wed 12:00pm, 4 | Amherst | NH | United States | ||||
5. Hollick, John R. | Fri 12:00pm, 11 | Owings Mills | MD | United States | ||||
6. Hubbard, Bill | Fri 12:00pm, 11 | New York | NY | United States | ||||
7. Katsky, David | Fri 12:00pm, 10 | New York | NY | United States | ||||
8. Keating, Michael | Wed 12:00pm, 7 | Boston | MA | United States | ||||
9. Kreitler, Robert P. | Fri 12:00pm, 3 | Easton | CT | United States | ||||
10. Nelson, John G | Fri 4:30pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
11. Poulton, Gerald A | Fri 4:30pm, 8 | Victoria | BC | Canada | ||||
12. Taylor, Vincent K. | Fri 12:00pm, 8 | Ottawa | ON | Canada | ||||
13. Weber, Stephen F | Fri 12:00pm, 8 | Ashburn | VA | United States | ||||
14. Young, J. Warren | Fri 12:00pm, 10 | Dallas | TX | United States | ||||
Men 75+ Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
No Players Found | ||||||||
2. Burlingame, Edward L | Sat 9:50am, 7 | N. Salem | NY | United States | ||||
3. Greco, John | Sat 9:50am, 2 | New York | NY | United States | ||||
4. Holmes, Lewis B | Sat 9:50am, 4 | Wellesley | MA | United States | ||||
5. Laikind, Jeffrey | Sat 9:50am, 3 | New York | NY | United States | ||||
6. Macdonald, Robert S. | Sat 9:50am, 4 | New York | NY | United States | ||||
7. Robertson, Gordon | Sat 9:50am, 7 | Orangeville | ON | Canada | ||||
8. Segal, Paul L. | Sat 9:50am, 2 | Delray Beach | FL | United States | ||||
Men 80+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Allen, Doug | Fri 3:00pm, 10 | Richmond Hill | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Butt, Charles | Fri 3:00pm, 10 | Harpswell | ME | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Engler, Lee | Fri 3:00pm, 3 | Auburndale | MA | United States | ||||
2. Leis, Philip E | Fri 3:00pm, 3 | Providence | RI | United States | ||||
Men 85+ Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women 35+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chou Collet, Lulu | Sat 9:10am, 6 | Seattle | WA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gorman, Marie | Sat 9:50am, 8 | Rowayton | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Prockop, Hope Nichols | Sat 9:10am, 6 | Providence | RI | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Schmitz, De Anna | Sat 9:50am, 8 | Lake Hopatcong | NJ | United States | ||||
Women 40+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Connolly, Leslie A | Sat 9:10am, 10 | Asheville | NC | United States | ||||
2. Gomersall, Claire E. | Sat 9:50am, 6 | Seattle | WA | United States | ||||
3. Gorman, Marie | Sat 9:10am, 8 | Rowayton | CT | United States | ||||
4. Khan, Shabana | Sat 9:10am, 10 | Seattle | WA | United States | ||||
5. Lilien, Julie L. | Sat 9:10am, 7 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Prockop, Hope Nichols | Sat 9:50am, 6 | Providence | RI | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Robertson, Nina | Sat 9:10am, 8 | Barrington | RI | |||||
2. Schmitz, De Anna | Sat 9:10am, 7 | Lake Hopatcong | NJ | United States | ||||
Women 45+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Blasberg, Jeanne M | Sat 8:30am, 9 | Westerly | RI | United States | ||||
2. Elfenbein, Elizabeth | Sat 8:30am, 8 | Wilton | CT | United States | ||||
3. Gabler, Jennifer K | Sat 8:30am, 7 | Westport | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Keil, Barbara | Sat 8:30am, 10 | Wayne | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kessler, Julie | Sat 8:30am, 8 | Ivyland | PA | United States | ||||
2. Lefebvre, Louise | Sat 8:30am, 10 | Montreal | QC | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lilien, Julie L. | Sat 8:30am, 7 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Solovay, Elizabeth | Sat 8:30am, 9 | Westport | CT | United States | ||||
Women 50+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bachman, Laura | Fri 3:00pm, 5 | Seattle | United States | |||||
2. Copeland, Annesley (aj) W | Fri 3:00pm, 5 | Washington | DC | United States | ||||
3. Cowper, Kathryn M | Fri 3:00pm, 9 | Moorefield | ON | Canada | ||||
4. Fedorowich, Beth Ann | Fri 3:00pm, 2 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
5. Greene, Susan M | Fri 3:45pm, 3 | Auburndale | MA | United States | ||||
6. Grunberg, Carole A | Fri 3:45pm, 7 | Washington | DC | United States | ||||
7. Hodes, Deb | Fri 3:45pm, 4 | Westport | CT | United States | ||||
8. Kardon, Kara | Fri 3:00pm, 6 | Boston | MA | United States | ||||
9. Keil, Barbara | Fri 3:45pm, 8 | Wayne | NJ | United States | ||||
10. Lake, Rhonda | Fri 3:00pm, 2 | Phippsburg | ME | United States | ||||
11. Lawrence, Susan | Fri 3:45pm, 8 | Baltimore | MD | United States | ||||
12. Le Ber, Alison | Fri 3:45pm, 3 | Pickering | ON | Canada | ||||
13. Popovitch, Catherine | Fri 3:00pm, 9 | West Chester | PA | United States | ||||
14. Posy, Dominique P | Fri 3:45pm, 4 | Seattle | WA | United States | ||||
15. Rose, Susan | Fri 3:45pm, 7 | NY | United States | |||||
16. Segall, Jane B | Fri 3:00pm, 6 | Norwalk | CT | United States | ||||
Women 55+ Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found |