Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahmad, Rayan | Sat 8:00am, 5 | Guilford | CT | United States | ||||
2. Ahmad, Zaydan | Sat 8:00am, 7 | Guilford | CT | United States | ||||
3. Estill, Finnegan | Sat 8:00am, 7 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Waltner, Leon | Sat 8:40am, 2 | Villanova | PA | |||||
5. Wu, Kevin J | Sat 12:00pm, 1 | Sudbury | MA | United States | ||||
6. Hegyi, Max | Sat 12:00pm, 7 | CT | United States | |||||
7. Lingashi, Ryan | Sat 12:00pm, 3 | West Hartford | CT | United States | ||||
8. Urbanek, Henry | Sat 8:40am, 2 | Darien | CT | United States | ||||
9. Gish, Davis | Sat 8:40am, 1 | Lake Forest | IL | United States | ||||
10. Nekkanti, Krish | Sat 8:00am, 6 | Holmdel | NJ | United States | ||||
11. Bhor, Aarav | Sat 8:00am, 5 | Unionville | CT | |||||
12. Hamoda, Ali | Sat 8:40am, 1 | Milton | MA | |||||
13. Liu, Jack Andrew | Sat 8:00am, 6 | MA | United States | |||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bourell, James | Sat 9:20am, 3 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Carreras, Keith | Fri 7:10pm, 4 | West Hartford | CT | United States | ||||
3. Choi-Seem, William | Sat 9:20am, 6 | Franklin Lakes | NJ | United States | ||||
4. Farag, Kareem | Fri 7:10pm, 3 | |||||||
5. Gupta, Shaurya | Fri 7:10pm, 7 | Darien | CT | United States | ||||
6. Levy, Noah | Fri 7:10pm, 2 | |||||||
7. Light, Max | Fri 7:10pm, 6 | Philadelphia | United States | |||||
8. Moolchandani, Yash | Sat 8:40am, 3 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
9. Velasco, Luke | Sat 8:40am, 7 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Waldron, Quinn | Fri 7:10pm, 6 | West Hartford | CT | United States | ||||
11. Amin, Adam | Sat 9:20am, 2 | Milton | MA | United States | ||||
12. Gaddam, Simrith | Sat 9:20am, 1 | Lexington | MA | United States | ||||
13. Fort, Roger | Sat 9:20am, 5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
14. Ramirez, Griffin | Sat 9:20am, 7 | Wellesley | MA | United States | ||||
15. Liem, Mattias | Fri 7:10pm, 7 | Belmont | MA | United States | ||||
16. Salzman, David | Fri 7:10pm, 3 | NJ | United States | |||||
17. Nekkanti, Suhas | Fri 7:10pm, 5 | Holmdel | NJ | United States | ||||
18. Wang, Joza | Fri 7:10pm, 8 | Needham | MA | |||||
19. Salzman, Alek | Fri 7:10pm, 8 | NJ | United States | |||||
20. Mir, Saifan | Fri 7:10pm, 5 | Greenwich | CT | United States | ||||
21. Kozol, Franklin A | Sat 8:40am, 7 | Brookline | MA | United States | ||||
22. Lanning, Ian | Fri 7:10pm, 4 | New Canaan | CT | United States | ||||
23. Suttiratana, Elan | Fri 7:10pm, 2 | Stamford | CT | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gondi, Rohan A | Sat 10:40am, 2 | Ashburn | VA | United States | ||||
2. Lee, Blake H | Sat 11:20am, 1 | Media | PA | United States | ||||
3. Matuch, Xan | Fri 4:30pm, 6 | Haverford | PA | United States | ||||
4. Moadel, Ryan | Fri 4:30pm, 1 | NY | United States | |||||
5. Tangri, Tanish | Sat 11:20am, 7 | Malvern | PA | United States | ||||
6. Edmands, Ike | Fri 5:10pm, 1 | New York | NY | United States | ||||
7. Carney, Thomas | Fri 4:30pm, 9 | New Canaan | CT | United States | ||||
8. Stait, Jamie | Sat 10:40am, 6 | Ardmore | PA | United States | ||||
9. Price, Jacob | Fri 4:30pm, 3 | New Haven | CT | United States | ||||
10. Starr, Elias | Fri 4:30pm, 4 | Avon | CT | United States | ||||
11. Carlson, Lucas Y | Fri 5:10pm, 2 | Old Greenwich | CT | Brazil | ||||
12. Morgan, Grayson | Fri 4:30pm, 5 | Haverford | PA | United States | ||||
13. Underkofler, Dylan | Fri 4:30pm, 2 | New Haven | CT | United States | ||||
14. Murphy, James P | Fri 4:30pm, 8 | Bronxville | NY | United States | ||||
15. Gould, Archer | Fri 5:10pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
16. Shap, Aiden | Fri 4:30pm, 6 | BROOKLYN | NY | United States | ||||
17. Brown, Nicholas | Fri 4:30pm, 7 | Dover | MA | United States | ||||
18. Dayle , Matthew W | Fri 5:10pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
19. Karam, Mahdy | Fri 4:30pm, 1 | Newcastle | WA | United States | ||||
20. Ma, Alexander | Fri 4:30pm, 7 | Wellesley | MA | United States | ||||
21. Yao, Albert | Fri 4:30pm, 8 | Short Hills | NJ | United States | ||||
22. Ibrahim, Dean | Fri 5:10pm, 2 | Squantum | MA | United States | ||||
23. Sana, Arman | Fri 4:30pm, 5 | Reston | VA | United States | ||||
24. Eielson, William P | Fri 4:30pm, 2 | Boston | MA | United States | ||||
25. Eielson, John | Fri 4:30pm, 9 | Boston | MA | United States | ||||
26. Roberts, Sean | Fri 5:10pm, 1 | Darien | CT | United States | ||||
27. Calhoun, Griffin | Fri 4:30pm, 3 | Brookline | MA | United States | ||||
28. Gish, Alex | Fri 4:30pm, 4 | Lake Forest | IL | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ashcraft, Marcus | Fri 5:50pm, 8 | Darien | CT | United States | ||||
2. Bourell, Will | Fri 5:50pm, 3 | Westwood | MA | United States | ||||
3. Korengold, Benjamin | Fri 5:10pm, 6 | Bronxville | NY | United States | ||||
4. Nagar, Ronak | Fri 5:50pm, 1 | Newtown Square | PA | United States | ||||
5. Taylor, Charlie | Fri 5:10pm, 4 | Maynard | MA | Jersey | ||||
6. Chen, Albert | Fri 5:50pm, 3 | Devon | PA | United States | ||||
7. Graziano, Christian | Fri 5:50pm, 7 | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Kaplan, Ronin | Fri 5:50pm, 2 | Bronxville | NY | United States | ||||
9. Zhao, David S | Fri 5:50pm, 6 | Darien | CT | United States | ||||
10. Fuloria, Varun S. | Fri 5:50pm, 5 | Los Altos | CA | United States | ||||
11. Herbert, Graeme G | Fri 5:10pm, 8 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
12. Zafiriou, Fotis | Fri 5:10pm, 7 | Somerville | MA | Greece | ||||
13. Rosenzweig, Nathan | Fri 6:30pm, 2 | Silver Spring | MD | United States | ||||
14. Zhang, Eric | Fri 6:30pm, 1 | Warren | NJ | United States | ||||
15. Capella, Lucas C | Fri 5:10pm, 9 | Tuxedo Park | NY | United States | ||||
16. Boulan, Anden | Fri 5:10pm, 5 | Greenwich | CT | United States | ||||
17. Uppuluri, Avinash | Fri 6:30pm, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
18. Kothari, Aditya | Fri 5:10pm, 5 | Newton Center | MA | United States | ||||
19. Calhoun, Leighton | Fri 5:50pm, 8 | Brookline | MA | United States | ||||
20. Hochberg, Daniel | Fri 5:50pm, 4 | Scarsdale | NY | United States | ||||
21. Ross, Bennett | Fri 5:50pm, 4 | Newton Center | MA | United States | ||||
22. Carlson, Nicolas | Fri 5:50pm, 1 | Old Greenwich | CT | Brazil | ||||
23. Shah, Andrew | Fri 5:50pm, 5 | Bronxville | NY | United States | ||||
24. Li, Eddie | Fri 5:10pm, 9 | New Canaan | CT | United States | ||||
25. Pride, Oliver | Fri 5:10pm, 7 | Villanova | PA | United States | ||||
26. Jessop, Cooper | Fri 5:50pm, 6 | New Canaan | CT | United States | ||||
27. Krishnan, Arvin | Fri 5:10pm, 6 | Easton | CT | United States | ||||
28. Variankaval, Rohan | Fri 5:10pm, 8 | NJ | United States | |||||
29. Ibrahim, Adam | Fri 5:50pm, 7 | Squantum | MA | United States | ||||
30. El Nesr, Omar | Fri 6:30pm, 2 | Southborough | MA | United States | ||||
31. Hamoda, Omar | Fri 5:50pm, 2 | Canton | MA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Albani, Robert | Sat 11:45am, 8 | Newtown Square | PA | United States | ||||
2. Cui, Hao R | Sat 4:40pm, 8 | Baltimore | MD | United States | ||||
3. Kulsakdinun, Ryan | Sat 12:00pm, 4 | Armonk | NY | United States | ||||
4. Mullaly, Owen | Sat 11:20am, 11 | Providence | RI | United States | ||||
5. Waldron, Christian | Sat 12:00pm, 4 | West Hartford | CT | United States | ||||
6. Kogan, Theo | Sat 11:20am, 11 | New York | NY | United States | ||||
7. Dunn, Hudson F. | Sat 11:20am, 10 | Narragansett | RI | United States | ||||
8. French, Joseph | Sat 12:00pm, 8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
9. Chiu, Nicholas | Sat 11:20am, 8 | Beaverton | OR | United States | ||||
10. Fenwick Iv, Charlie | Sat 12:00pm, 8 | Cockeysville | MD | United States | ||||
11. Mehrish, Devan | Sat 11:20am, 9 | New York | NY | United States | ||||
12. Taylor, Griffin P. | Sat 12:00pm, 9 | Warwick | RI | United States | ||||
13. Hussain, Muhammad Mavia | Sat 11:20am, 8 | Peabody | MA | Pakistan | ||||
14. Mongia-Gasper, Kavi | Sat 11:20am, 10 | Providence | RI | |||||
15. Khalil, Waleed | Sat 11:20am, 9 | McLean | VA | Pakistan | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chung, Kathryn | Sat 8:00am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
2. Fazzinga, Frances | Sat 8:00am, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Handy, Grace H. | Sat 8:00am, 3 | CT | United States | |||||
4. Ni, Sophia | Sat 11:20am, 5 | Newtown Square | PA | United States | ||||
5. Israelov, Anna | Sat 8:00am, 1 | New Canaan | CT | United States | ||||
6. Ramirez, Emily | Sat 8:00am, 2 | Wellesley | MA | United States | ||||
7. Underkofler, Devyani P | Sat 11:20am, 6 | New Haven | CT | United States | ||||
8. Sze, Juliette V. | Sat 12:00pm, 6 | Wellesley | MA | United States | ||||
9. Quan, Sarah | Sat 8:00am, 2 | Southborough | MA | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Buford, Caitlin | Sat 12:40pm, 5 | Rye | NY | United States | ||||
2. Gabel, Julia | Sat 12:40pm, 6 | Rochester | NY | United States | ||||
3. Nallagongu, Tanvi | Sat 12:40pm, 7 | LongIsland City | NY | United States | ||||
4. Sze, Vivienne A. | Sat 12:40pm, 3 | Wellesley | MA | United States | ||||
5. Liu, Judy A | Sat 12:40pm, 7 | Boston | MA | United States | ||||
6. Bullitt, Beatrice | Sat 8:40am, 6 | Haverford | PA | United States | ||||
7. Ross, Ella | Sat 12:40pm, 5 | Newton Center | MA | United States | ||||
8. Clark, Pippa | Sat 8:40am, 5 | Sharon | CT | United States | ||||
9. Miner, Maggie | Sat 8:40am, 5 | Bronxville | NY | United States | ||||
10. Calhoun, Rowan | Sat 8:40am, 6 | Brookline | MA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chen, Alicia J | Sat 10:00am, 7 | Lexington | MA | United States | ||||
2. Choo, Olivia | Sat 10:00am, 3 | PA | United States | |||||
3. Fakhoury, Alessandra | Sat 10:00am, 7 | Bloomfield Hills | MI | United States | ||||
4. Goyal, Anisha | Sat 10:00am, 6 | Rumson | NJ | United States | ||||
5. Kim, Migyu | Sat 10:00am, 3 | Berwyn | PA | United States | ||||
6. Sabah, Noureen | Sat 10:00am, 5 | Frisco | TX | United States | ||||
7. Tan, Alexie | Sat 10:00am, 5 | Boston | MA | United States | ||||
8. Wang, Joya | Sat 10:00am, 6 | Needham | MA | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burke, Campbell | Fri 6:30pm, 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Goverdhanam, Rashi | Sat 8:00am, 4 | Wayne | PA | United States | ||||
3. Goyal, Anika | Fri 6:30pm, 4 | Rumson | NJ | United States | ||||
4. Usman, Zayna A. | Sat 8:00am, 10 | Dayton | OH | United States | ||||
5. Vermani, Sohni | Sat 8:00am, 8 | Stamford | CT | United States | ||||
6. Voloshin, Maya | Sat 8:00am, 11 | Rochester | NY | United States | ||||
7. Kacergis, Mary | Sat 8:40am, 9 | Malvern | PA | United States | ||||
8. Koehler, Sophia | Sat 8:00am, 9 | New York | NY | United States | ||||
9. Yen, Christina F | Sat 8:40am, 4 | Andover | MA | United States | ||||
10. Fazzinga, Grace E | Sat 8:40am, 8 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Stoddard, Alexandra K | Fri 6:30pm, 8 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
12. Salvatore, Celia | Fri 6:30pm, 7 | New Canaan | CT | United States | ||||
13. Jefferson-Sambanis, Naomi | Sat 8:00am, 8 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
14. Levitzky, Lily S. | Fri 7:10pm, 1 | Wellesley | MA | United States | ||||
15. Bergam, Chloe B. | Fri 6:30pm, 6 | Short Hills | NJ | United States | ||||
16. Subramanian, Mina | Fri 6:30pm, 3 | Newton | MA | United States | ||||
17. Gallo, Barrett | Fri 6:30pm, 5 | Providence | RI | United States | ||||
18. Rosier, Eleanor | Fri 6:30pm, 6 | MA | France | |||||
19. Kim, Mia | Fri 7:10pm, 1 | Newton Center | MA | United States | ||||
20. Sana, Yasmine Keana | Fri 6:30pm, 5 | Reston | VA | United States | ||||
21. Kelsey, Alexandra | Fri 6:30pm, 8 | Old Lyme | CT | United States | ||||
22. McQuaid, Bailey | Fri 6:30pm, 7 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
23. Thill, Victoria (Tori) | Fri 6:30pm, 4 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anwar, Mariam | Sat 10:40am, 11 | Fairfield | CT | United States | ||||
2. Bell, Charlotte E | Sat 4:00pm, 4 | Wellesley | MA | United States | ||||
3. Cuccolo, Valentina | Sat 11:20am, 4 | Darien | CT | United States | ||||
4. Karanja, Sora | Sat 4:00pm, 8 | Belmont | MA | United States | ||||
5. Todd, Mia | Sat 4:00pm, 9 | Kingston | 1 | Jamaica | ||||
6. Weber, Darcy E | Sat 4:00pm, 9 | Newport | RI | United States | ||||
7. Eielson, Caroline M | Sat 4:00pm, 10 | Boston | MA | United States | ||||
8. Fox, Kitsy D | Sat 4:00pm, 8 | Wellesley | MA | United States | ||||
9. Wood, Mary R | Sat 10:40am, 11 | New York | NY | United States | ||||
10. Smith, Nicole | Sat 11:20am, 4 | TX | United States |