Tournaments - Entrants by division

2019 Jimmy Dunn

Entrants by division

Men 2.0 Singles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Archbold, John PA United States
 2.  Arcot, Haren Springfield PA United States
 3.  Barr, Timothy (Randy) Philadelphia PA United States
 4.  Button, Kevin Philadelphia PA United States
 5.  Dougherty, Kevin
 6.  Einfeldt, Brian United States
 7.  Folkestad, Christian L Philadelphia PA United States
 8.  Green, William J Philadelphia PA United States
 9.  Hayes, Megan Philadelphia PA United States
 10.  Inglis, Scott Glen Mills PA United States
 11.  Lang, Kristin Philadelphia PA
 12.  M., Rachel-Paige Philadelphia PA United States
 13.  McSenn, Morgan Philadelphia PA United States
 14.  Person, Priscilla Wilmington DE United States
 15.  Prabhu, Lokesh Philadelphia PA United States
 16.  Reap, Kyle Philadelphia PA United States
 17.  Rice, Carlie Princeton NJ United States
 18.  Rich, Allegra
 19.  Santiago, Luis Boston MA United States
 20.  Smith, Charlotte United States
 21.  Sy, Andrew
 22.  Whitlock, Jeff
 23.  Williams, Samantha
 24.  Yesim, Ayca United States
Men 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Beaumont, Mark Newton
 2.  Bordon, Jose M. Philadelphia PA United States
 3.  Brodo, Robert S. Narberth PA United States
 4.  Cancio, Omar Philadelphia PA United States
 5.  Comalli, Derik Philadelphia PA United States
 6.  Deakin, India
 7.  Dougherty, Kevin
 8.  Friedman, Vijay United States
 9.  Horning, CJ Devon PA United States
 10.  Lambert, Michael North Wales PA
 11.  Lawlor, Garrett United States
 12.  Levine, Eliott Boston MA United States
 13.  McSenn, Jonathan Philadelphia PA United States
 14.  Paolini, Michael A Philadelphia PA United States
 15.  Prim, Marian Philadelphia PA United States
 16.  Scott, Victoria A Philadelphia PA United States
 17.  Shetty, Sushil Philadelphia PA United States
 18.  Silva, Curtis B Newtown Square PA United States
 19.  Tomasevich, Chris Boston MA United States
 20.  Whitlock, Jeff
 21.  Wickes, Schuyler Berwyn PA United States
Men 4.0 Singles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Barnes, Thomas J Lower Gwynedd PA United States
 2.  Barrus, Chris
 3.  Barton, Michael Philadelphia PA United States
 4.  Barton, Murphy M. Villanova PA United States
 5.  Bolling, Hunter Wilmington DE United States
 6.  Bordon, Jose M. Philadelphia PA United States
 7.  Brownlie, Tom Philadelphia PA United States
 8.  Bullitt, Christian Haverford PA United States
 9.  Callahan, Matthew H. Princeton NJ United States
 10.  Flynn, Peter GLADWYNE PA United States
 11.  Hillen, James A. Philadelphia PA United States
 12.  Hnat, Jack United States
 13.  Horning, CJ Devon PA United States
 14.  Hudson, Ben Allston United States
 15.  McIlvain, Wick Philadelphia PA United States
 16.  O'connor, Rory D. Haverford PA United States
 17.  Roberts, Andrew P. Boston MA United States
 18.  Shetty, Sushil Philadelphia PA United States
 19.  Spence, Alex D Charlestown MA United States
 20.  Ursprung, Brad West Hartford CT United States
 21.  Vecchione, Tim New York NY United States
 22.  Ward, Laurenson United States
 23.  Williams, Bradley Philadelphia PA United States
 24.  Winmill, William NY United States
Men 40+ Singles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Barnes, Thomas J Lower Gwynedd PA United States
 2.  Barton, Murphy M. Villanova PA United States
 3.  Brodo, Robert S. Narberth PA United States
 4.  Brownlie, Tom Philadelphia PA United States
 5.  Bullitt, Christian Haverford PA United States
 6.  Tedeschi, David R Boston MA United States
 7.  Whitehouse, Robert J Philadelphia PA United States
 8.  Zug, James W Wilmington DE United States
Men 5.0 Singles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Avellino, Matt Philadelphia PA United States
 2.  bevan, benjamin Philadelphia PA United States
 3.  Engman, Kelsey Philadelphia PA
 4.  Harris, Patrick S Havertown PA United States
 5.  Luque, Aaron J Atlanta GA United States
 6.  Neel, Seth Philadelphia PA United States
 7.  Perry, Madeline Bryn Mawr Ireland
 8.  Schreffler, Matthew Philadelphia PA United States
 9.  Thompson, Brad Philadelphia PA
 10.  Ward, Dylan Philadelphia PA United States
Men A Doubles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Asher, James
     /Virgona, Steven
Philadelphia
/Chicago

/IL
United States
/
 2.  Avellino, Matt
     /Harris, Patrick S
Philadelphia
/Havertown
PA
/PA
United States
/United States
 3.  Cipriano, Peter N.
     /Tanfield, Barney
New York
/Forest Hills
NY
/NY
United States
/United States
 4.  Crowell, Jonathan
     /Ward, Dylan
Philadelphia
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 5.  Granade, Erik
     /Luque, Aaron J
Atlanta
/Atlanta
GA
/GA
United States
/United States
 6.  Hoffberger, Douglas
     /O'Connell, Ryan
Baltimore
/Brooklyn
MD
/NY
United States
/United States
 7.  Hughes, Ben
     /Pearson, Duncan
Malvern
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 8.  Park, Gregory O
     /Whitehouse, Robert J
Somers Point
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
Men B Doubles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Asher, Mark
     /Edwards, Austin D.
Jenkintown
/Charleston
PA
/SC
United States
/
 2.  Auerbach, Jonathan
     /Edson, Howard S
Philadelphia
/Ambler
PA
/PA
United States
/United States
 3.  Bolling, Hunter
     /Ursprung, Brad
Wilmington
/West Hartford
DE
/CT
United States
/United States
 4.  Carson, Kathleen M.
     /Purvis, Morgan
Philadelphia
/Atlanta
PA
/GA
United States
/United States
 5.  Cipriano, Gaetano P.
     /Howe, Jerry
Franklin Lakes
/Chevy Chase
NJ
/MD
United States
/United States
 6.  Gorsen, Michael S.
     /Hillen, James A.
Voorhees
/Philadelphia
NJ
/PA
United States
/United States
 7.  Haselkorn, Adam
     /Roberts, Andrew P.
Brookline
/Boston
MA
/MA
United States
/United States
 8.  Hnat, Jack
     /Williams, Bradley

/Philadelphia

/PA
United States
/United States
 9.  McIlvain, Wick
     /Stewardson, Robert
Philadelphia
/Boston
PA
/MA
United States
/United States
Men C Doubles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Barnes, Thomas J
     /Lambert, Michael
Lower Gwynedd
/North Wales
PA
/PA
United States
/
 2.  Cancio, Omar
     /McManus, Tim
Philadelphia
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 3.  Deakin, India
     /Silva, Curtis B

/Newtown Square

/PA

/United States
 4.  Foley, John J.
     /Friedman, Vijay
Collegeville
/
PA
/
United States
/United States
 5.  Griffith, Peter
     /Lawlor, Garrett

/

/
United States
/United States
 6.  Griffith III, Richard
     /Wickes, Schuyler

/Berwyn

/PA
United States
/United States
 7.  Levine, Eliott
     /Soosaar, Alvar
Boston
/Narberth
MA
/PA
United States
/Estonia
 8.  Levis, John
     /Rimmler, Philipp
Boston
/Boston
MA
/MA
United States
/United States
 9.  Paolini, Michael A
     /Straus, Phil
Philadelphia
/
PA
/
United States
/United States
Men D Doubles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Barr, Timothy (Randy)
     /Thompson, Jeremy
Philadelphia
/
PA
/
United States
/United States
 2.  Certo, Greg
     /Spofford, EJ
Philadelphia
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 3.  Einfeldt, Brian
     /M., Rachel-Paige

/Philadelphia

/PA
United States
/United States
 4.  Hodges, Sewall
     /Standish, Baird M.
Brooklyn
/Wyndmoor
NY
/PA
United States
/United States
 5.  McSenn, Jonathan
     /McSenn, Morgan
Philadelphia
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 6.  Prim, Marian
     /Scott, Victoria A
Philadelphia
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
Men Super B Doubles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Auerbach, Jonathan
     /Avellino, Matt
Philadelphia
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 2.  Barker, B.
     /Edson, Howard S

/Ambler

/PA

/United States
 3.  Barton, Michael
     /Soffer, Kenny
Philadelphia
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 4.  Barton, Murphy M.
     /Morsell, Mike W.
Villanova
/Haverford
PA
/PA
United States
/United States
 5.  bevan, benjamin
     /Schreffler, Matthew
Philadelphia
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 6.  Crowell, Jonathan
     /Edwards, John
Philadelphia
/
PA
/
United States
/United Kingdom
 7.  Flynn, Peter
     /O'connor, Rory D.
GLADWYNE
/Haverford
PA
/PA
United States
/United States
 8.  Gundlach, Rob
     /MacIntosh, Lachlan
Doylestown
/
PA
/ON
United States
/Canada
 9.  Neel, Seth
     /Ward, Laurenson
Philadelphia
/
PA
/
United States
/United States
 10.  Perry, Madeline
     /Vecchione, Tim
Bryn Mawr
/New York

/NY
Ireland
/United States
 11.  Roberts, Andrew P.
     /Tedeschi, David R
Boston
/Boston
MA
/MA
United States
/United States
Women B Singles   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Gorson, Kaytlynn
 2.  Hayes, Megan Philadelphia PA United States
 3.  Lang, Kristin Philadelphia PA
 4.  M., Rachel-Paige Philadelphia PA United States
 5.  McSenn, Morgan Philadelphia PA United States
 6.  Person, Priscilla Wilmington DE United States
 7.  Prim, Marian Philadelphia PA United States
 8.  Rice, Carlie Princeton NJ United States
 9.  Rich, Allegra
 10.  Scott, Victoria A Philadelphia PA United States
 11.  Smith, Charlotte United States
 12.  Whitehouse, Kara K. Pottstown PA United States
 13.  Williams, Samantha
 14.  Yesim, Ayca United States
Women D Singles   View Draw  
Name City State Country of Citizenship  
No Players Found