Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Daggett, Vance A | Sat 12:00pm, 4 | Haverford | PA | United States | ||||
2. Kantesaria, Dylan | Sat 9:30am, 5 | PA | United States | |||||
3. Light, Max | Sat 9:30am, 5 | Philadelphia | United States | |||||
4. Montemarano, Dangiso S | Sat 9:30am, 4 | Lancaster | PA | United States | ||||
5. Wilkins, Ramzi | Sat 9:30am, 4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bai, Christopher | Sat 10:00am, 3 | Newtown | PA | United States | ||||
2. Bin, Brandon | Sat 10:00am, 2 | Newtown Square | PA | United States | ||||
3. Donne, Alexander | Sat 10:00am, 5 | Pennington | NJ | United States | ||||
4. Engelman, Eli | Sat 10:00am, 5 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
5. Gopinath, Shrikar K | Sat 9:30am, 3 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
6. Helgerson, Teddy | Sat 9:30am, 2 | United States | ||||||
7. Kaiser, Dean | Sat 9:30am, 1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
8. Kaiser, Wills | Sat 10:00am, 2 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
9. Kawlekar, Ayan | Sat 10:00am, 4 | Robbinsville | NJ | United States | ||||
10. Lee, Devin J | Sat 9:30am, 3 | Lower Gwynedd | PA | United States | ||||
11. Luo, John-Jayden | Sat 10:00am, 1 | Ringoes | NJ | United States | ||||
12. Marvin, James | Sat 9:30am, 2 | Haverford | PA | United States | ||||
13. Matuch, Xan | Sat 10:00am, 4 | Haverford | PA | United States | ||||
14. Raven, Charlie | Sat 9:30am, 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
15. Russell, John | Sat 10:00am, 3 | Cockeysville | MD | United States | ||||
16. Zhu, Kevin | Sat 10:00am, 1 | Glen Mills | PA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Dahan, Isaac | Sat 11:00am, 2 | Allentown | PA | United States | ||||
2. Feigenberg, Matthew | Sat 11:00am, 2 | Haverford | PA | United States | ||||
3. Fogel, Henry B | Sat 10:30am, 4 | Rye | NY | United States | ||||
4. Ford, Render E. | Sat 10:30am, 5 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
5. Gaghan, Jack | Sat 10:30am, 5 | Philadelphia | PA | United States | ||||
6. Luo, Sean-Winston | Sat 10:30am, 2 | Ringoes | NJ | United States | ||||
7. Maschler, William | Sat 10:30am, 3 | Princeton | NJ | United States | ||||
8. Merkel, Leo | Sat 10:30am, 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
9. Newton, William | Sat 11:00am, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Nieves, Alex | Sat 11:00am, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
11. Pride, Oliver | Sat 10:30am, 1 | Villanova | PA | United States | ||||
12. Shankar, Amogh | Sat 11:00am, 3 | Skillman | NJ | United States | ||||
13. Tierney Jr., Michael | Sat 10:30am, 4 | Berwyn | PA | United States | ||||
14. Tran, Benjamin C. | Sat 11:00am, 1 | Warren | NJ | United States | ||||
15. Uppuluri, Avinash | Sat 10:30am, 2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
16. Venugopalan, Arudra | Sat 10:30am, 3 | Malvern | PA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anwar, Omar | Sat 11:30am, 4 | NJ | United States | |||||
2. Bauhs, Adam | Sat 11:00am, 5 | Summit | NJ | United States | ||||
3. Cossrow, Ben | Sat 11:30am, 3 | Jenkintown | PA | United States | ||||
4. Cotsarelis, Sam | Sat 11:30am, 5 | Berwyn | PA | United States | ||||
5. Gan, Alexander | Sat 12:00pm, 1 | Wayne | PA | United States | ||||
6. Lenfest, Chase A. | Sat 11:00am, 5 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
7. Liu, Ethan | Sat 11:30am, 1 | Wayne | PA | United States | ||||
8. Moutsatsos, Constantine | Sat 11:30am, 3 | Wilmington | DE | United States | ||||
9. Nayak, Adi | Sat 11:00am, 4 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
10. Proffitt, Edward M. | Sat 11:30am, 2 | Lancaster | PA | United States | ||||
11. Russell, Peter | Sat 11:30am, 2 | Lancaster | PA | United States | ||||
12. Shankaran, Nayan | Sat 11:30am, 5 | Newtown Square | PA | United States | ||||
13. Tan, Jeffrey | Sat 11:00am, 4 | Malvern | PA | United States | ||||
14. Thakur, Shrivatsa | Sat 11:30am, 1 | Skillman | United States | |||||
15. Thin, Gabriel M | Sat 12:00pm, 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
16. Vincent, Will | Sat 11:30am, 4 | Baltimore | United States | |||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Islam, Anthony | Sat 3:00pm, 1 | Philadelphia | PA | Guyana | ||||
2. Islam, Daniel | Sat 3:00pm, 1 | Philadelphia | Guyana | |||||
3. Mazzarelli, Christian | Sat 2:30pm, 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
4. McCullough, Jimmy | Sat 12:00pm, 3 | PA | United States | |||||
5. Park, Sean | Sat 3:00pm, 2 | Blue Bell | PA | United States | ||||
6. Paul, Elias | Sat 12:00pm, 3 | Frontenac | MO | United States | ||||
7. Potluri, Rakesh | Sat 12:00pm, 2 | Skillman | NJ | United States | ||||
8. Rebak, Andrew | Sun 1:30pm, 2 | Princeton | NJ | United States | ||||
9. Sorkin, Jude | Sat 12:00pm, 2 | Saint Louis | MO | United States | ||||
10. Williams, Jared | Sat 3:00pm, 2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chin, Kayla | Sat 9:30am, 6 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Corrigan, Dwyer | Sat 9:30am, 6 | United States | ||||||
3. Lukens, Robin | Sat 9:30am, 7 | Philadelphia | PA | United States | ||||
4. Matuch, Isa | Sat 1:00pm, 6 | Wayne | PA | United States | ||||
5. Slovin, Georgia | Sat 9:30am, 7 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Soldatovich, Eva | Sat 9:30am, 8 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
7. Ulrich, Kate | Sat 9:30am, 8 | Bryn Mawr | PA | |||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bullitt, Beatrice | Sat 10:30am, 8 | Haverford | PA | United States | ||||
2. Choo, Olivia | Sat 1:30pm, 8 | PA | United States | |||||
3. Flynn, Charlotte | Sat 2:00pm, 6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
4. Green, Charlotte | Sat 10:00am, 7 | Narberth | PA | |||||
5. Hamrahi, Ame | Sat 10:00am, 6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
6. Kawlekar, Anya | Sat 2:00pm, 7 | Robbinsville | NJ | United States | ||||
7. Methi, Diya | Sat 10:00am, 8 | |||||||
8. Soldatovich, Maya | Sat 10:00am, 6 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
9. Soldatovich, Sofia | Sat 10:00am, 8 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
10. Suchak, Aria | Sat 10:30am, 8 | United States | ||||||
11. Thakur, Sanjana | Sat 1:30pm, 7 | Skillman | NJ | United States | ||||
12. Turner, Gabrielle L | Sat 10:00am, 7 | Haverford | PA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abernethy, Savannah | Sat 11:00am, 7 | Glenside | PA | |||||
2. Bin, Isabella | Sat 11:00am, 6 | Newtown Square | PA | United States | ||||
3. Collins, Grace | Sat 11:30am, 8 | Baltimore | MD | United States | ||||
4. Fournaris, Helena C | Sat 11:30am, 8 | Philadelphia | PA | United States | ||||
5. Goyal, Anika | Sat 11:00am, 7 | Rumson | NJ | United States | ||||
6. Guenther, Frances | Sat 11:00am, 8 | Gladwyne | PA | United States | ||||
7. Li, Catherine | Sat 10:30am, 7 | New York | NY | China | ||||
8. Matuch, Amelie | Sat 11:00am, 6 | Wayne | PA | United States | ||||
9. McAuliffe, Madeline | Sat 11:30am, 7 | BROOKLYN | NY | United States | ||||
10. Purtuc, Lily | Sat 11:30am, 6 | Pennington | NJ | United States | ||||
11. Schafer, Amelia V | Sat 11:00am, 8 | Gulph Mills | PA | United States | ||||
12. Schall, Madeleine | Sat 11:30am, 6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
13. Stephan, Olivia | Sat 10:30am, 7 | Wynnewood | PA | United States | ||||
14. Zhao, Liz C. | Sat 10:30am, 6 | Princeton Jct | NJ | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bahadori, Mina Z | Sat 12:00pm, 6 | Great Falls | VA | United States | ||||
2. Banks, Alliyah | Sat 12:00pm, 6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
3. Jain, Rhea | Sat 12:00pm, 7 | Malvern | PA | United States | ||||
4. Jones, Sierra | Sat 3:30pm, 6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
5. Lee, Sophia | Sat 4:00pm, 8 | Media | PA | United States | ||||
6. Misra, Debanshi | Sat 3:30pm, 7 | Robbinsville | NJ | United States | ||||
7. Moloy, Theresa | Sat 12:00pm, 7 | Philadelphia | PA | United States | ||||
8. Rutter, Grace | Sat 12:00pm, 8 | York | PA | United States | ||||
9. Schutt, Bridget A | Sat 3:30pm, 5 | Wilmington | DE | United States | ||||
10. Stoddard, Alexandra K | Sat 3:30pm, 6 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
11. Tangri, Eshika | Sat 12:00pm, 8 | Malvern | PA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burgos, Kat | Sat 9:00am, 5 | Philadelphia | PA | United States | ||||
2. Giegerich, Nicole | Sat 9:00am, 7 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
3. Hamill, Reilly | Sat 9:00am, 7 | Buffalo | NY | United States | ||||
4. Jones, Charlotte | Sat 9:00am, 5 | Rydal | PA | United States | ||||
5. Kim, Esther | Sat 9:00am, 8 | Yorktown | VA | United States | ||||
6. Lenhard, Abby | Sat 9:00am, 6 | Villanova | PA | United States | ||||
7. Santos, Melliah | Sat 9:00am, 6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
8. Stevens, Ali | Sat 9:00am, 8 | Buffalo | NY | United States |