Hang on there...
close
close
close
close
Men 40+ Doubles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Coleman, Shane /Grant, Alan A |
Fri 7:30pm, Pierc | Bala Cynwyd
/Ambler |
PA
/PA |
United States
/Canada |
||||
2. Edson, Howard S /McIntosh, Lachlan T. |
Fri 7:30pm, Pierc | Ambler
/Harleysville |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
3. Jaffe, Kenneth D /Dearnley, Tim |
Fri 6:30pm, | Ambler
/Mount Laurel |
PA
/NJ |
United States
/United States |
||||
4. Kronfeld, Andrew /Eisenstein, Andrew V. |
Fri 6:30pm, | Wynnewood
/Philadelphia |
PA
/PA |
United States
/ |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Noll, Michael /Whitehouse, Robert J |
Sat 4:00pm, Pierc | Berwyn
/Philadelphia |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdullah, Zafar | , | Wynnewood | PA | United States | ||||
2. Eisenstein, Andrew V. | , | Philadelphia | PA | |||||
Men 40+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdullah, Zafar | Fri 6:20pm, 1 | Wynnewood | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Basch, Elie | Fri 7:00pm, 5 | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
2. Bastien, Pierre L | Sat 2:10pm, 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
3. Costa, Paul | Sat 1:30pm, 4 | |||||||
4. Gattuso, Brian | Fri 6:20pm, 1 | United States | ||||||
5. Hillis, Matthew | Fri 7:00pm, 5 | Merion Station | PA | |||||
6. Todd, Shad | Sat 1:30pm, 4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
Men 40+/50+ Div 2 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gattuso, Brian /Foster, Eric |
Sat 3:00pm, Old |
/ |
/ |
United States
/United States |
||||
2. Hamrahi, Don /Sultan, Eric |
Fri 7:30pm, Old | Philadelphia
/Bryn Mawr |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
3. Lohr, James /Velho, David |
Sat 3:00pm, Old | Hellertown
/Bethlehem |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
4. Meredith, Charles Ty /Silva, Curt |
, | Gulph Mills
/Newtown Square |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
5. Muhly, Ty /Abdullah, Zafar |
Fri 7:30pm, Old |
/Wynnewood |
/PA |
/United States |
||||
Men 50+ Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anderson, Todd P. /Harrity, Thomas W. |
Sat 9:00am, Old | Wilmington
/Philadelphia |
DE
/PA |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Connelly, George M /Jaffe, Kenneth D |
Sat 2:00pm, Pierc | Erdenheim
/Ambler |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kronfeld, Andrew /Lubowitz, Peter |
Sat 2:00pm, Pierc | Wynnewood
/Philadelphia |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Spahr, Wesley W. /Herrmann, David |
Sat 9:00am, Old | Newtown Square
/Wayne |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
Men 50+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Alewijnse, Roderik | Fri 7:00pm, 4 | Ardmore | PA | United States | ||||
2. Amin, Reda | Sat 10:50am, 4 | Lancaster | PA | United States | ||||
3. Foster, Eric | , | United States | ||||||
4. Glanfield, Richard | Sat 10:10am, 5 | Carlisle | PA | England | ||||
5. Hamrahi, Don | Fri 6:20pm, 4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
6. Jaffe, Kenneth D | Fri 7:00pm, 4 | Ambler | PA | United States | ||||
7. Lubowitz, Peter | Sat 10:50am, 4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
8. Reason, Philip J | Sat 10:10am, 4 | Downingtown | PA | England | ||||
9. Riesenfeld, Mark H. | Thu 6:20pm, | Newtown Square | PA | United States | ||||
10. Sultan, Eric | Thu 6:20pm, | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
11. Wright, Paul | Fri 6:20pm, 4 | Ardmore | PA | United States | ||||
Men 60+ Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Baird, Douglas H /Boucher, Bruce |
Fri 6:30pm, Old | Lansdale
/North Wales |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Berlinghof, William /Simonton, Jeffrey |
Fri 6:30pm, Old | Dresher
/Greenville |
PA
/DE |
/United States |
||||
3. LePore, Nicholas /McGuinness, Vincent R. |
Sat 12:00pm, Pierc | Philadelphia
/Merion Station |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
4. Matison, Charles A. /Willson, Bruce |
Sat 12:00pm, Pierc | Margate
/Dorothy |
NJ
/NJ |
United States
/United States |
||||
5. Pagon, Marshall W. /Classen, peter |
Sat 12:00pm, Old | Haverford
/Wayne |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Simonton, Jeffrey | , | Greenville | DE | United States | ||||
Men 60+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Adamson, William G | Fri 5:40pm, 1 | Haverford | PA | United States | ||||
2. Barnes, Thomas J | Fri 5:40pm, 5 | Lower Gwynedd | PA | United States | ||||
3. Berlinghof, William | Fri 5:40pm, 4 | Dresher | PA | |||||
4. Kelly, Bruce L. | , | Wallingford | PA | United States | ||||
5. Pagon, Marshall W. | Fri 5:40pm, 4 | Haverford | PA | United States | ||||
6. Plessett, Alex | Fri 5:40pm, 5 | Lafayette Hill | PA | United States | ||||
7. Simonton, Jeffrey | Fri 5:40pm, 1 | Greenville | DE | United States | ||||
8. Yeager, Gary E. | Fri 6:20pm, 5 | Blue Bell | PA | United States | ||||
9. Zug, James W. | Fri 6:20pm, 5 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
Men U25 Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Segal, Eli B | , | Ardmore | PA | United States | ||||
Men U25 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Men U40 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kacergis, Robert J | Sat 12:50pm, 4 | Glenside | PA | United States | ||||
2. Mateer, Trevor | Sat 12:10pm, 5 | Berwyn | PA | United States | ||||
3. Mohiuddin, Kamran | Sat 12:50pm, 4 | Hamilton | PA | United States | ||||
4. Segal, Eli B | Sat 12:10pm, 5 | Ardmore | PA | United States | ||||
Women 25+ Doubles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Grant, Kathryn C. /West, Lauren |
Sat 3:00pm, Pierc | Gladwyne
/ |
PA
/ |
United States
/England |
||||
2. Gray, Dawn E. /Milanek, Amy C. |
Sat 1:00pm, Pierc | Norristown
/Malvern |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kessler, Julie /Erasmus, Chanel |
Sat 10:00am, Pierc | Ivyland
/Pottstown |
PA
/PA |
United States
/South Africa |
||||
2. Miller, Sakora /Stoker, Georgina |
Sat 9:00am, Pierc | Philadelphia
/ |
PA
/LIV |
United States
/England |
||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Platt, Pamela H /Rux, Margaret P |
Sat 10:00am, Pierc | Newtown Square
/Wyndmoor |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
2. Roller, Whitney A /Vengels, Kellen A |
Sat 9:00am, Pierc | Philadelphia
/Bryn Mawr |
PA
/PA |
United States
/United States |
||||
Women 25+ Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women 40+ Doubles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women 40+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gagnon, Alison | Fri 6:20pm, | Wayne | PA | United States | ||||
2. Kessler, Julie | Sat 11:30am, 5 | Ivyland | PA | United States | ||||
3. MacDonald, Kathryn | Fri 5:40pm, 2 | Sandwich | NH | United States | ||||
4. Waddell, Rebecca | Fri 5:40pm, 2 | Berwyn | PA | United States | ||||
5. Wong, Tuyet | Fri 6:20pm, | Radnor | PA | United States | ||||
Women 50+ Doubles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women 50+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Women 60+ Doubles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women 60+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Davenport, Joyce V | Sat 10:10am, 2 | Wayne | PA | United States | ||||
2. MacDonald, Kathryn | Sat 10:10am, 2 | Sandwich | NH | United States | ||||
3. Spackman, Patti M | Sat 1:30pm, 5 | Chester Springs | PA | United States | ||||
Women U25 Doubles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
Women U25 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found |