Hang on there...
close
close
close
close
Men 40+ Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aguilar, Edwin | Fri 7:30pm, 5 | Kingston | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bigaignon, Nicolas | Fri 7:30pm, 2 | |||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Blumas, Chris | Fri 7:30pm, 5 | Toronto | ON | Canada | ||||
2. Cheng, Bernard | Fri 8:00pm, 6 | Kingston | ON | Canada | ||||
3. collins, mark | Fri 8:00pm, 5 | London | ON | Canada | ||||
4. Gormley, Scott | Fri 7:30pm, 2 | Whitby | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Nicholls, Jamie | Fri 8:00pm, 5 | Toronto | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Oh, Sean | Fri 8:00pm, 6 | Cambridge | ON | Canada | ||||
Men 45+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gagliano, Anthony | Fri 6:00pm, 1 | Toronto | ON | |||||
2. Gorizzan, Adrian | Fri 7:00pm, 2 | Toronto | ON | |||||
3. Hughes, Chad | Fri 6:30pm, 1 | Aurora | ON | Canada | ||||
4. Kemp-Gee, Scott | Fri 6:30pm, 1 | Toronto | ON | Canada | ||||
5. Lee, Don | Sat 11:00am, 4 | Toronto | ON | Trinidad and Tobago | ||||
6. Marrison, Bruce | Fri 6:00pm, 1 | Markham | ON | Canada | ||||
7. Zaremba, Christopher | Fri 7:00pm, 2 | South Frontenac | ON | Canada | ||||
Men 50+ B/C Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arndt, Trevor | Fri 7:00pm, 6 | Brampton | ON | |||||
2. Carroll, David | Fri 7:00pm, 5 | Whitby | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chan, Leon | Fri 5:30pm, 6 | Markham | ON | Canada | ||||
2. Fisher, Shannon | Fri 7:00pm, 5 | Kingston | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Leacock, Hayden | Fri 5:30pm, 5 | Ajax | ON | Canada | ||||
2. Lee, Hugh | Fri 5:30pm, 5 | Toronto | ON | Canada | ||||
3. Offer, Jason | Fri 7:00pm, 6 | Fergus | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Wieckowski, Jerzy | Fri 5:30pm, 6 | Toronto | ON | Poland | ||||
Men 50+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Armitage, Derek | Fri 5:30pm, 2 | Waterloo | ON | Canada | ||||
2. Ascroft, Mike | Fri 5:30pm, 1 | Thornhill | ON | Canada | ||||
3. Fishburn, David | Sat 10:30am, 2 | Guelph | ON | |||||
4. Haase, Trent A | Fri 5:30pm, 2 | Toronto | ON | Canada | ||||
5. Horton, Jonathan | Fri 5:30pm, 1 | Vaughan | ON | |||||
6. Sly, David | Sat 10:30am, 1 | Kingston | Canada | |||||
Men 55+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Allen, Jamie | Fri 7:30pm, 4 | Kitchener | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Benson, Scott | Fri 4:30pm, 2 | Toronto | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bentley, Walter | Fri 7:00pm, 4 | Mississauga | ON | Canada | ||||
2. Delavigne, Gary | Fri 8:30pm, 6 | Sarnia | ON | Canada | ||||
3. Forrest, Patrick | Fri 4:30pm, 1 | Oakville | ON | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Frymire, Eliot | Fri 4:30pm, 2 | |||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Murphy, Thomas M | Fri 4:30pm, 1 | Uxbridge | ON | Canada | ||||
2. Petrovich, Louis | Fri 7:00pm, 4 | Toronto | ON | Canada | ||||
3. Powers, Tom | Fri 8:30pm, 5 | St. Catharines | ON | Canada | ||||
4. Pye, Wayne F | Fri 7:30pm, 4 | Pickering | ON | Canada | ||||
Men 60+ Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
No Players Found | ||||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bertin, Michael | Fri 8:30pm, 4 | Mississauga | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ellwood, Mark | Fri 4:30pm, 5 | Toronto | ON | Canada | ||||
2. Garrah, Dale | Fri 4:30pm, 6 | Bath | ON | Canada | ||||
3. Goodman, David | Fri 4:30pm, 6 | Newmarket | ON | Canada | ||||
4. Gordon, Guy | Fri 8:30pm, 1 | Markham | ON | Canada | ||||
5. Jarko, Frank | Fri 4:30pm, 4 | East Gwillimbury | ON | Canada | ||||
6. McBride, Dave | Fri 6:00pm, 4 | Waterloo | ON | Canada | ||||
7. Pleckaitis, Peter | Fri 4:30pm, 5 | Markham | ON | Canada | ||||
8. Robitaille, Chris | Fri 8:30pm, 2 | North York | ON | |||||
9. White, Steve | Fri 6:00pm, 4 | Ottawa | ON | Canada | ||||
Men 65+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bodwell, Reed | Fri 4:00pm, 1 | Singhampton | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Boundy, Ian | Fri 6:00pm, 2 | London | ON | Canada | ||||
2. Brooks, Rob | Fri 4:00pm, 4 | Toronto | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Caird, Glenn | Fri 6:00pm, 2 | Lansdowne | ON | |||||
2. Dubois, Gabriel | Fri 8:00pm, 4 | Niagara-on-the-Lake | ON | |||||
3. Evans, Derek | Fri 4:00pm, 2 | Kingston | ON | Canada | ||||
4. Jacobs, Tim | Fri 4:00pm, 4 | Stratford | ON | Canada | ||||
5. Kerslake, Ray | Fri 8:00pm, 2 | Peterborough | ON | |||||
6. Riley, Derek | Fri 4:00pm, 1 | Toronto | ON | Canada | ||||
7. Smith, Ian | Fri 8:00pm, 1 | Toronto | ON | Canada | ||||
8. Waddington, Brian | Fri 4:00pm, 2 | Wasaga Beach | ON | Canada | ||||
Men 70+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Benoit, Ken | Fri 5:00pm, 4 | Angus | ON | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Faustino, Albert | Fri 5:00pm, 4 | Oshawa | ON | Canada | ||||
2. Forkes, Douglas | Fri 5:00pm, 6 | Toronto | ON | Canada | ||||
3. Mansbridge, Robert | Fri 5:00pm, 5 | Caledon | ON | Canada | ||||
4. Marshall, Mike | Fri 5:30pm, 4 | London | ON | Canada | ||||
5. Murray, Brian | Fri 5:00pm, 6 | Collingwood | ON | Canada | ||||
6. Strineka, Nikola | Fri 5:30pm, 4 | newmarket | ON | Canada | ||||
7. Wheeler, Chris | Fri 5:00pm, 5 | Toronto | ON | Canada | ||||
Men 75+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Armitage, Howard | Fri 5:00pm, 1 | Waterloo | ON | Canada | ||||
2. Grant, Gary | Fri 5:00pm, 2 | Amaranth Ontario | ON | Canada | ||||
3. Nault, Dennis | Fri 5:00pm, 1 | Etobicoke | ON | Canada | ||||
4. Taylor, Vincent K. | Fri 5:00pm, 2 | Ottawa | ON | Canada | ||||
Women 30+ B/CSingles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. El Ayoubi, Hania | Fri 7:30pm, 7 | Toronto | ON | Canada | ||||
2. Jennex, Nicole | Fri 6:30pm, 6 | Toronto | ON | |||||
3. Rougas, Natalya | Fri 6:00pm, 6 | Toronto | ON | Canada | ||||
4. Schenk, Susan | Fri 7:30pm, 6 | Orangeville | ON | Canada | ||||
5. Tomei, Anna | Fri 7:30pm, 7 | Richmond Hill | ON | Canada | ||||
6. Train, Wendy | Fri 7:30pm, 6 | Toronto | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Truong, Jenny | Fri 6:00pm, 6 | Etobicoke | ON | Canada | ||||
2. Vijayaratnam, Kowsiya | Fri 6:30pm, 6 | Toronto | ON | Canada | ||||
Women 50+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bogdan, Lisa M | Fri 7:30pm, 1 | London | ON | Canada | ||||
2. Coates, Lisa | Fri 7:30pm, 1 | Kingston | ON | Canada | ||||
3. Kao, Dolly | Fri 7:00pm, 1 | Toronto | ON | Canada | ||||
4. Markus, Elka | Fri 7:00pm, 1 | Schomberg | ON | Canada | ||||
Women 55+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cowper, Kathryn M | Sat 10:00am, 1 | Moorefield | ON | Canada | ||||
2. Horner, Christine | Fri 6:00pm, 5 | Brampton | ON | Canada | ||||
3. Jure, Vivienne | Fri 6:30pm, 5 | Niagara on the Lake | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Le Ber, Alison | Fri 6:30pm, 5 | Pickering | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Tetreault, Lorraine | Fri 6:00pm, 5 | Ottawa | ON | Canada | ||||
2. Waddington, Alison | Sat 10:00am, 2 | Wasaga Beach | ON | Canada |