Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fu, Albert | Sat 8:30am, FP4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Koehler, Nathan | Sat 8:30am, FP3 | New York | NY | United States | ||||
3. Meng, Daniel | Sat 8:30am, FP3 | NJ | United States | |||||
4. Parr, Grayson | Sat 8:55am, FP4 | New York | NY | United States | ||||
5. Pavelski, Billy | Sat 8:55am, FP3 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Saini, Ansh | Sat 8:55am, FP4 | monmouth jct | NJ | United States | ||||
7. Salzman, Alek | Sat 8:30am, FP4 | NJ | United States | |||||
8. Salzman, David | Sat 8:55am, FP3 | NJ | United States | |||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ali, Ahmed | Sat 10:10am, FP3 | Brooklyn | NY | Egypt | ||||
2. Bas, Jude | Sat 9:45am, FP4 | Millburn | NJ | Philippines | ||||
3. Bergam, Holden J | Sat 9:45am, FP3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
4. Emery, Harrison | Sat 11:00am, FP4 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Fawcett, Richard C | Sat 10:10am, FP3 | Scarsdale | NY | United States | ||||
6. Gopinath, Shrikar K | Sat 9:45am, FP4 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
7. Husain, Asher | Sat 11:00am, FP3 | New York | NY | United States | ||||
8. Illick, Dwyer | Sat 10:35am, FP4 | New Haven | CT | United States | ||||
9. Khan, Moeed | Sat 10:35am, FP3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
10. Kotsen, James | Sat 10:35am, FP4 | Warren | NJ | United States | ||||
11. Sakr, Zack | Sat 9:45am, FP3 | New York | NY | United States | ||||
12. Shah, Sidharth | Sat 11:00am, FP3 | South Plainfield | NJ | United States | ||||
13. Shroff, Kiran | Sat 10:10am, FP4 | Stirling | NJ | United States | ||||
14. Tampi, Ary | Sat 10:10am, FP4 | United States | ||||||
15. Yao, Albert | Sat 11:00am, FP4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
16. Zhang, Eric | Sat 10:35am, FP3 | Princeton | NJ | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Apthorpe, Rex | Sat 9:00am, BKH2 | Brooklyn, Ny | NY | United States | ||||
2. Athwal, Nik | Sat 9:30am, BKH1 | Devon | PA | United States | ||||
3. Carrieri, Matthew | Sat 9:00am, BKH3 | Green Brook | NJ | United States | ||||
4. Cheng-Slater, Ronan | Sat 8:30am, BKH1 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Fogel, Henry B | Sat 9:30am, BKH2 | Rye | NY | United States | ||||
6. Hepp, Charlie | Sat 9:00am, BKH3 | Green Village | NJ | United States | ||||
7. Krishnan, Arvin | Sat 9:00am, BKH4 | Easton | CT | United States | ||||
8. Li, Eddie | Sat 8:30am, BKH2 | New Canaan | CT | United States | ||||
9. Lou, Eddie | Sat 8:30am, BKH2 | Whitehouse Station | NJ | United States | ||||
10. Masucci, Dylan | Sat 9:30am, BKH2 | Rye | NY | United States | ||||
11. McCann, Beckett G | Sat 9:00am, BKH1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
12. Ross, Bennett | Sat 9:30am, BKH1 | Newton Center | MA | United States | ||||
13. Shankar, Amogh | Sat 9:00am, BKH2 | Skillman | NJ | United States | ||||
14. Variankaval, Rohan | Sat 9:00am, BKH1 | NJ | United States | |||||
15. Walden, Lucas M | Sat 8:30am, BKH1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
16. Wang, Michael | Sat 9:00am, BKH4 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bauhs, Adam | Sat 10:00am, BKH1 | Summit | NJ | United States | ||||
2. Bulbulia, Dylan | Sat 10:30am, BKH2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
3. Galit, Noah | Sat 9:30am, BKH4 | New York | NY | United States | ||||
4. Jahng, Spencer | Sat 10:00am, BKH4 | Livingston | NJ | United States | ||||
5. Kulsakdinun, Ryan | Sat 10:30am, BKH2 | Armonk | NY | United States | ||||
6. Majmudar, Anand | Sat 10:30am, BKH1 | NJ | United States | |||||
7. Mehrish, Devan | Sat 10:00am, BKH1 | New York | NY | United States | ||||
8. Merkel, Leo | Sat 10:30am, BKH1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
9. Rao, Arman | Sat 10:00am, BKH4 | Lawrenceville | NJ | Greece | ||||
10. Rosenthal, Jb | Sat 12:30pm, BKH1 | Chappaqua | NY | United States | ||||
11. Shankaran, Nayan | Sat 10:00am, BKH2 | Newtown Square | PA | United States | ||||
12. Wadhera, Sidharth | Sat 9:30am, BKH4 | United States | ||||||
13. Wong, Mark | Sat 10:00am, BKH3 | Scarsdale | NY | United States | ||||
14. Woo, Ethan J | Sat 10:00am, BKH2 | United States | ||||||
15. Yanni, Daniel | Sat 10:00am, BKH3 | Monroe | NJ | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bose, Siddharth | Sat 1:30pm, BKH1 | Green Brook | NJ | United States | ||||
2. Fish, Noah Y | Sat 10:30am, BKH3 | Dobbs Ferry | NY | Japan | ||||
3. Li, Brian | Sat 10:30am, BKH4 | Warren | NJ | United States | ||||
4. Near, Brendan | Sat 10:30am, BKH4 | NJ | United States | |||||
5. Rodilosso, Dylan | Sat 10:30am, BKH3 | Rye | NY | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ali, Rokaya | Sat 9:20am, FP4 | Brooklyn | NY | Egypt | ||||
2. Arjoon, Avery | Sat 9:20am, FP3 | Millburn | NJ | United States | ||||
3. Castro, Valentina | Sat 12:40pm, FP1 | United States | ||||||
4. Clark, Pippa | Sat 12:40pm, FP2 | Sharon | CT | United States | ||||
5. Fan, Keira | Sat 12:40pm, FP1 | Armonk | NY | United States | ||||
6. Fawcett, Clara S | Sat 9:20am, FP3 | Scarsdale | NY | United States | ||||
7. Jain, Sanvi | Sat 9:20am, FP4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
8. Kahlon, Ayona | Sat 12:15pm, FP2 | Princeton | NJ | United States | ||||
9. Robakidze, Gabriela | Sat 12:15pm, FP2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
10. Wadhwa, Ayushi | Sat 12:15pm, FP1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Atluri, Riya | Sat 11:20am, BKH1 | NJ | United States | |||||
2. Bowen, Dani | Sat 11:00am, BKH2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
3. Cao, Kelly | Sat 11:00am, BKH1 | Short Hills | NJ | |||||
4. Desai, Jiya | Sat 11:00am, BKH3 | |||||||
5. Didden, Caroline | Sat 11:20am, BKH1 | Scarborough | NY | United States | ||||
6. Jain, Ria | Sat 11:00am, BKH2 | Morris Plains | NJ | United States | ||||
7. Lee, Charlie | Sat 11:00am, BKH4 | Madison | CT | United States | ||||
8. McAuliffe, Madeline | Sat 11:00am, BKH1 | BROOKLYN | NY | United States | ||||
9. Menon, Sanah | Sat 11:00am, BKH3 | Edison | NJ | United States | ||||
10. Purtuc, Lily | Sat 11:00am, BKH4 | Pennington | NJ | United States | ||||
11. Schminke, Henriette | Sat 2:00pm, BKH2 | West Lafayette | IN | Germany | ||||
12. Tangri, Eshika | Sat 3:00pm, BKH4 | Malvern | PA | United States | ||||
13. Venkateswaran, Shreya | Sat 2:30pm, BKH4 | Princeton | NJ | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bauhs, Sasha | Sun 8:50am, BKH2 | Summit | NJ | United States | ||||
2. Bergam, Chloe B. | Sun 8:50am, BKH1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
3. Brail, Lindsey K. | Sun 8:30am, BKH1 | New York | NY | United States | ||||
4. Ketchum, Catherine F | Sun 8:30am, BKH1 | Ny | NY | United States | ||||
5. Kuthari, Saachi | Sun 8:50am, BKH1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
6. Mei, Tina | Sun 8:30am, BKH2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
7. Shalaby, Lamees | Sun 8:30am, BKH2 | New York | NY | United States | ||||
8. Wang, Catherine | Sun 8:50am, BKH2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship |