Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fu, Albert | Sat 8:55am, FP4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Grieve, Brady | Sat 8:30am, FP2 | Plymouth Meeting | PA | United States | ||||
3. Huang, Alan | Sat 11:45am, FP4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
4. Liu, Jonas | Sat 11:15am, FP4 | Bridgewater | NJ | United States | ||||
5. Rughwani, Nikhil | Sat 11:15am, FP3 | NY | England | |||||
6. Saini, Ansh | Sat 8:55am, FP4 | monmouth jct | NJ | United States | ||||
7. Salzman, Alek | Sat 8:30am, FP2 | NJ | United States | |||||
8. Salzman, David | Sat 8:30am, FP1 | NJ | United States | |||||
9. Spiegel, Broden | Sat 8:30am, FP1 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bai, Christopher | Sat 9:20am, FP4 | Newtown | PA | United States | ||||
2. Bas, Jude | Sat 9:20am, FP3 | Millburn | NJ | Philippines | ||||
3. Bergam, Holden J | Sat 9:45am, FP4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
4. Castro, Rafael (Ignacio) I | Sat 9:20am, FP2 | Bronxville | NY | United States | ||||
5. Chen, Eric | Sat 8:55am, FP2 | Livingston | NJ | United States | ||||
6. Chen, Evan | Sat 8:55am, FP2 | Livingston | NJ | United States | ||||
7. Khan, Moeed | Sat 9:20am, FP1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
8. Kotsen, James | Sat 8:55am, FP3 | Warren | NJ | United States | ||||
9. Krasnick, John | Sat 9:45am, FP4 | United States | ||||||
10. Luo, John-Jayden | Sat 8:55am, FP3 | Ringoes | NJ | United States | ||||
11. Russell, John | Sat 9:20am, FP3 | Cockeysville | MD | United States | ||||
12. Santry, Hayden D. | Sat 8:55am, FP1 | Greenwich, | CT | United States | ||||
13. Underkofler, Dylan | Sat 9:20am, FP2 | New Haven | CT | United States | ||||
14. Wiegenfeld, Gilad | Sat 9:20am, FP4 | Kfar Shmaryahu | TA | Israel | ||||
15. Zhang, Eric | Sat 9:20am, FP1 | Princeton | NJ | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ashcraft, Marcus | Sat 9:45am, FP1 | Darien | CT | United States | ||||
2. Carrieri, Matthew | Sat 10:45am, FP4 | Green Brook | NJ | United States | ||||
3. Chen, Eddy | Sat 10:15am, FP1 | Livingston | NJ | United States | ||||
4. Dahan, Isaac | Sat 10:15am, FP1 | Allentown | PA | United States | ||||
5. Donne, Alexander | Sat 10:15am, FP4 | Pennington | NJ | United States | ||||
6. George, Noah L | Sat 10:15am, FP4 | Garden City | NY | United States | ||||
7. Hepp, Charlie | Sat 10:15am, FP3 | Green Village | NJ | United States | ||||
8. Lightburn, Carter | Sat 9:45am, FP1 | New Canaan | CT | United States | ||||
9. Luo, Sean-Winston | Sat 9:45am, FP3 | Ringoes | NJ | United States | ||||
10. Masucci, Dylan | Sat 10:15am, FP3 | Rye | NY | United States | ||||
11. Pahwa, Rohan | Sat 9:45am, FP2 | New York | NY | United States | ||||
12. Picheny, Lucas M | Sat 10:15am, FP2 | Chattanooga | TN | United States | ||||
13. Shankar, Amogh | Sat 9:45am, FP2 | Skillman | NJ | United States | ||||
14. Uppuluri, Avinash | Sat 10:45am, FP4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
15. Variankaval, Rohan | Sat 9:45am, FP3 | NJ | United States | |||||
16. Zhang, Hansen | Sat 10:15am, FP2 | United States | ||||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bloch, Toby | Sat 11:15am, FP2 | Westport | CT | United States | ||||
2. Bulbulia, Dylan | Sat 10:45am, FP3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
3. Dahan, Benjamin | Sat 1:45pm, FP3 | Allentown | PA | United States | ||||
4. Davis, Blake | Sat 10:45am, FP1 | Harrison | NY | United States | ||||
5. Isserow, David | Sat 11:15am, FP1 | Stirling | NJ | United States | ||||
6. Isserow, Michael | Sat 10:45am, FP2 | Stirling | NJ | United States | ||||
7. Mehrish, Devan | Sat 11:15am, FP2 | New York | NY | United States | ||||
8. Muller, Simon | Sat 1:45pm, FP1 | Morristown | NJ | United States | ||||
9. Near, Brendan | Sat 10:45am, FP1 | NJ | United States | |||||
10. Poddar, Neil | Sat 2:25pm, FP4 | Atlanta | GA | United States | ||||
11. Singh, Aryan C | Sat 10:45am, FP3 | Hoboken | NJ | India | ||||
12. Thakur, Shrivatsa | Sat 11:15am, FP1 | Skillman | United States | |||||
13. Thompson, Merrick | Sat 10:45am, FP2 | St. Paul | MN | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arjoon, Avery | Sat 11:00am, BH2 | Millburn | NJ | United States | ||||
2. Castro, Valentina | Sat 11:00am, BH2 | United States | ||||||
3. Chan, Ella | Sat 11:00am, BH1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
4. DeRosa, Sonia | Sat 11:00am, BH1 | Rumson | NJ | United States | ||||
5. Krasnick, Kayla | Sat 11:20am, BH3 | United States | ||||||
6. Qin, Erika | Sat 11:20am, BH3 | Basking Ridge | NJ | United States | ||||
7. Wadhwa, Ayushi | Sat 11:00am, BH3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
8. White, Lucy Paige | Sat 11:00am, BH3 | New Haven | CT | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Baillie, Charlotte | Sat 11:20am, BH1 | New York | NY | United States | ||||
2. Hoh, Caroline | Sat 8:30am, BH1 | New York | NY | United States | ||||
3. McAuliffe, Chloe | Sat 8:55am, BH3 | New York | NY | United States | ||||
4. Oakley, Ava | Sat 11:20am, BH2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
5. Spiegel, Clara | Sat 8:30am, BH2 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
6. Thakur, Sanjana | Sat 11:45am, BH3 | Skillman | NJ | United States | ||||
7. Varma, Vaani | Sat 8:30am, BH2 | |||||||
8. White, Mary Caroline | Sat 8:55am, BH3 | New Haven | CT | United States | ||||
9. Wood, Helen | Sat 8:30am, BH1 | New York | NY | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhagavathula, Anushka | Sat 9:25am, BH2 | Princeton | NJ | United States | ||||
2. Bowen, Dani | Sat 9:55am, BH2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
3. Cao, Kelly | Sat 8:55am, BH1 | Short Hills | NJ | |||||
4. Collins, Grace | Sat 9:55am, BH2 | Baltimore | MD | United States | ||||
5. Hermer, Carlota | Sat 9:55am, BH3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Hoh, Audrey | Sat 8:55am, BH2 | New York | NY | United States | ||||
7. Houser, Caroline | Sat 8:55am, BH1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
8. Jain, Ria | Sat 9:25am, BH3 | Morris Plains | NJ | United States | ||||
9. Khan, Meher | Sat 9:55am, BH3 | Warren | NJ | United States | ||||
10. LaForge, Megan | Sat 9:25am, BH2 | New York | NY | United States | ||||
11. LaForge, Paige | Sat 9:55am, BH1 | New York | NY | United States | ||||
12. McAuliffe, Madeline | Sat 8:55am, BH2 | BROOKLYN | NY | United States | ||||
13. Menon, Sanah | Sat 9:25am, BH3 | Edison | NJ | United States | ||||
14. Spahn, Kyra | Sat 9:25am, BH1 | |||||||
15. Teller, Charly | Sat 9:55am, BH1 | United States | ||||||
16. Wood, Virginia | Sat 9:25am, BH1 | New York | NY | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bergam, Chloe B. | Sat 10:25am, BH3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Chen, Ying-Chu | Sat 10:25am, BH1 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Cohen, Phoebe | Sat 1:15pm, BH1 | New York | NY | United States | ||||
4. Ellison, Ainsley K. | Sat 10:25am, BH3 | Westfield | NJ | United States | ||||
5. Hennessy, Katie | Sat 10:25am, BH2 | Bronxville | NY | United States | ||||
6. Hermer, Gala | Sat 10:25am, BH1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship |