Tournaments - Entrants by division

2019 U.S. Intercollegiate Doubles Championships

Entrants by division

Men Open Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Jeeva, Sanjay
     /Abbas, Shamseldeen A
Sat 3:00pm, 2 Sterrebeek
/Lancaster
PA
/PA
Belgium
/Egypt
 2.  Sehrawat, Rahul
     /Kapur, Krish
Sat 4:00pm, 2 Oakville
/kolkata
ON
/NY
Canada
/United States
 3.  Senkel, Yannis
     /Bassett, Kingman
Sat 11:00am, 1 New York
/Buffalo
NY
/NY

/United States
 4.  Parekh, Aryan
     /Eill, Teddy
Sat 11:00am, 2 MUMBAI
/Malvern

/PA
India
/United States
 5.  Fehn, Nicholas G
     /Kachur, Dylan
Sat 10:00am, 2 Cleveland Heights
/Bethlehem
OH
/CT
United States
/United States
 6.  Kacergis, Michael P
     /Lentz, Jonathan R
Sat 2:00pm, 1 Malvern
/Philadelphia
PA
/PA
United States
/United States
 7.  Davis, Owen
     /Prager, Gus
Sat 10:00am, 1 Rydal
/New York
PA
/NY
United States
/United States
 8.  Dukarm, Matthew
     /Polikoff, Boden B.
Sat 10:00am, 2 Buffalo
/New Canaan
NY
/CT
United States
/United States
 9.  Advani, Raunak
     /Hinostroza, Flavio
Sat 10:00am, 1 Mumbai
/Pottstown
CT
/PA
India
/Ecuador
 10.  Kankariya, Aditya
     /Patel, Vishan
Sat 9:00am, 1 Cupertino
/Atlanta
CA
/GA
United States
/United States
 11.  Pitaro, Nicholas L
     /Boyer, Harrison
Sat 11:00am, 1 Brooklyn
/Brooklyn
NY
/NY
United States
/United States
 12.  York, Ryan
     /Randell, Millen
Sat 11:00am, 2 Hunt Valley
/Chicago
MD
/IL
United States
/United States
 13.  Reed III, Winthrop
     /Fitzgerald, Griffin D
Sat 9:00am, 1
/North Palm Beach
MO
/FL
United States
/United States
Mixed Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Parekh, Aryan
     /Knapp, Emily
 , MUMBAI
/Norwalk

/CT
India
/United States
 2.  Sterman, Grant H
     /Kearns, Isabella
Sat 1:00pm, 1 Radnor
/Brooklyn
PA
/NY
United States
/United States
 3.  Dukarm, Matthew
     /Knapp, Emily
Sat 11:00am, 2 Buffalo
/Norwalk
NY
/CT
United States
/United States
 4.  Buchholz, Julia D
     /Flynn, James
Sat 6:30pm, 1 Flourtown
/Toronto
PA
/ON
United States
/Canada
 5.  Young, Isabel
     /Boyer, Harrison
Sat 11:00am, 2 Annapolis
/Brooklyn
MD
/NY
United States
/United States
 6.  Seckendorf, Hannah
     /Pitaro, Nicholas L
Sat 1:00pm, 2 New York
/Brooklyn
NY
/NY
United States
/United States
 7.  Berling, Audrey C
     /Jeeva, Sanjay
Sat 2:00pm, 2 Toledo
/Sterrebeek
OH
/PA
United States
/Belgium
 8.  Bartos, Emily S.
     /Tompkins, Allen C.
Sat 2:00pm, 2 Merion
/Buffalo
PA
/NY
United States
/United States
Women Open Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Stanley, Lindsay H.
     /Davis, Jessica
Sat 12:00pm, 1 Summit
/Manchester
NJ
/
United States
/United States
 2.  Young, Isabel
     /Seckendorf, Hannah
Sat 12:00pm, 2 Annapolis
/New York
MD
/NY
United States
/United States
 3.  Kearns, Isabella
     /Syed, Sara
Sat 12:00pm, 1 Brooklyn
/Malvern
NY
/PA
United States
/United States
 4.  Kearns, Isabella
     /Syed, Sara
Sat 12:00pm, 2 Brooklyn
/Malvern
NY
/PA
United States
/United States
 5.  Knapp, Emily
     /Bartos, Emily S.
Sat 12:00pm, 2 Norwalk
/Merion
CT
/PA
United States
/United States
 6.  Knapp, Emily
     /Bartos, Emily S.
Sat 12:00pm, 2 Norwalk
/Merion
CT
/PA
United States
/United States