Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fishman, Teddy | Brooklyn | NY | ||||||
2. Gaddam, Simrith | Lexington | MA | United States | |||||
3. Goulding, Reed | Greenwich | CT | United States | |||||
4. Hilal, Maverick | Fort Lee | NJ | United States | |||||
5. Krizek, Blake | Wayne | PA | Australia | |||||
6. McCracken, Killian C | Darien | CT | United States | |||||
7. Ramirez, Griffin | Wellesley | MA | United States | |||||
8. Roberson, Owen | Rye, New York | NY | United States | |||||
9. Srivastava, Neil | Berwyn | PA | United States | |||||
10. Ubina, Alberto | Greenwich | CT | United States | |||||
11. Velasco, Luke | Greenwich | CT | United States | |||||
12. Vitrano, Knox | Bronxville | NY | United States | |||||
13. Wetzel, Rowan | Haverford | PA | United States | |||||
14. Zaky, Youssef | Paramus | NJ | United States | |||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Capella, Carlton | Tuxedo Park | NY | United States | |||||
2. Carlson, Lucas Y | Old Greenwich | CT | Brazil | |||||
3. Cheng, Gabriel | NY | United States | ||||||
4. Chiang, Aiden | Princeton | NJ | United States | |||||
5. Chung, Jesse | Old Greenwich | CT | United States | |||||
6. Dartnell, Philip | Delray Beach | FL | United States | |||||
7. Donne, Alexander | Pennington | NJ | United States | |||||
8. Fishman, Samuel | Brooklyn | NY | United States | |||||
9. Gertsen, Lars | Boca Raton | FL | United States | |||||
10. Guo, Justin | Stamford | CT | United States | |||||
11. Harsh, Kyle | Weston | MA | United States | |||||
12. Hecker, Oscar | Westport | CT | United States | |||||
13. Hecker, Owen | Westport | CT | United States | |||||
14. Kazemekaitis, Lukas | Southport | CT | United States | |||||
15. Mathias, Chris | Greenwich | CT | United States | |||||
16. Metrailler, Winn | Rye | NY | United States | |||||
17. Rao, Arman | Lawrenceville | NJ | Greece | |||||
18. Roberts, Sean | Darien | CT | United States | |||||
19. Rose, Winston C | Greenwich | CT | United States | |||||
20. Sana, Arman | Reston | VA | United States | |||||
21. Schwarz, Rubens | Malvern | PA | United States | |||||
22. Starr, Elias | Avon | CT | United States | |||||
23. Sun, Yancy | Greenwich | CT | United States | |||||
24. Tangri, Tanish | Malvern | PA | United States | |||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ashcraft, Marcus | Darien | CT | United States | |||||
2. Athar, Imad H | Avon | CT | United States | |||||
3. Athar, Omair | Avon | CT | United States | |||||
4. Capella, Lucas C | Tuxedo Park | NY | United States | |||||
5. Clifford, Charlie | Bronxville | NY | United States | |||||
6. Cukierman, Nathan | West Hartford | CT | United States | |||||
7. Dartnell, Alexander W. | Delray Beach | FL | United States | |||||
8. Farr, Bryce | Rye | NY | United States | |||||
9. Gliklich, Ben R. | Weston | MA | United States | |||||
10. Gupta, Rohan | Brooklyn | NY | United States | |||||
11. Kim, Ryan | New York | NY | United States | |||||
12. King, Daniel S | Bethesda | MD | United States | |||||
13. Klein, Max P. | Brooklyn | NY | United States | |||||
14. Levy, Eli | Williamstown | MA | United States | |||||
15. Liu, Ethan | Wayne | PA | United States | |||||
16. Mathias, Ben | Greenwich | CT | United States | |||||
17. Mukhin, Artemy | New York | NY | United States | |||||
18. Murphy, James P | Bronxville | NY | United States | |||||
19. Picheny, Lucas M | Chattanooga | TN | United States | |||||
20. Poirier, Hudson | Wellesley | MA | United States | |||||
21. Sheumack, Thomas | Bronxville | NY | United States | |||||
22. Taylor, Charlie | Maynard | MA | Jersey | |||||
23. Wen, Evan | Short Hills | NJ | United States | |||||
24. Zhao, David S | Darien | CT | United States | |||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Avram, Robert | New York | NY | United States | |||||
2. Ayres, Beck | New York | NY | United States | |||||
3. Boateng, Caleb | Bronx | NY | United States | |||||
4. Capella, Christian H | Tuxedo Park | NY | United States | |||||
5. Dunn, Hudson F. | Narragansett | RI | United States | |||||
6. Farr, Ewan | Rye | NY | United States | |||||
7. French, Joseph | Brooklyn | NY | United States | |||||
8. Huffman, Walter | Greenwich | CT | United States | |||||
9. Kardestuncer, Kian | Lyme | CT | United States | |||||
10. Kitchel, Billy | Bryn Mawr | PA | United States | |||||
11. Kogan, Theo | New York | NY | United States | |||||
12. Leavy, Asher | Philadelphia | PA | United States | |||||
13. Lichstein, Will | Brooklyn | NY | United States | |||||
14. Manning, Freddy Q. | Rye | NY | United States | |||||
15. McMahon, Quinn G | Westport | CT | United States | |||||
16. Monteiro, Ashton | Riverside | CT | United States | |||||
17. Mullarkey, Tighe | Long Island | NY | United States | |||||
18. Muller, Simon | Morristown | NJ | United States | |||||
19. Nicholson, John P | Greenwich | CT | United States | |||||
20. Price, Philip Hyun Su | Philadelphia | PA | United States | |||||
21. Sarbinowski, William | Darien | CT | United States | |||||
22. Sosa, Federico | Kent | Mexico | ||||||
23. Sprecher, Jordan D. | Rye Brook | NY | United States | |||||
24. Wang, Brandon | Millburn | NJ | United States | |||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aube, Andrew H. | Rye | NY | United States | |||||
2. Bloch, Toby | Westport | CT | United States | |||||
3. Castillo, Adrian | Kent | Guatemala | ||||||
4. Chin, Jared | New York | NY | United States | |||||
5. De La Mora, Gonzalo | New Haven | CT | United States | |||||
6. Eielson, Oliver J | Boston | MA | United States | |||||
7. Glaser, Andrew T | Haverford | PA | United States | |||||
8. Heath, Charles S | Greenwich | CT | United States | |||||
9. Hemingson, Josh C | Short Hills | NJ | United States | |||||
10. Hennessy, Bradley J | New Canaan | CT | United States | |||||
11. Joyce, Graham | Haverford | PA | United States | |||||
12. Kang, Matthew | Malvern | PA | United States | |||||
13. Khafaji, Karrar I | Hilliard | OH | Iraq | |||||
14. Koeppel, Jacob | Boston | MA | United States | |||||
15. Lehv, Peter | New York | NY | United States | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sampath, Rohan | Lincoln | RI | United States | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sandoval, Julian | Kent | CT | Guatemala | |||||
2. Sosa, Jonathan | Queretaro | QUE | Mexico | |||||
3. Sparkman, Henry | New York | NY | United States | |||||
4. Srivastava, Rishi | Berwyn | PA | United States | |||||
5. Wen, Collin | Short Hills | NJ | United States | |||||
6. Wenberg, Garrett | Greenwich | CT | United States | |||||
7. Zhuang, Austin W | Collegeville | PA | United States | |||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anderson Rahimtula, Sara | Old Greenwich | CT | United States | |||||
2. Barrett, Willa | BROOKLYN | NY | United States | |||||
3. Bullitt, Beatrice | Haverford | PA | United States | |||||
4. Burke, Charlotte | BROOKLYN | NY | United States | |||||
5. Chen, Chelsea | Darien | CT | United States | |||||
6. Giannoulias, Flora | Brooklyn | NY | United States | |||||
7. Gillott, Claire | Greenwich | CT | United States | |||||
8. Grace, Annabelle | New York | NY | United States | |||||
9. Haines, Sophie | Brooklyn | NY | United States | |||||
10. Israelov, Anna | New Canaan | CT | United States | |||||
11. Miner, Maggie | Bronxville | NY | United States | |||||
12. Moshi, Trinity | Washington | DC | United States | |||||
13. Murphy, Georgina | Bronxville | NY | United States | |||||
14. Nallagongu, Tanvi | LongIsland City | NY | United States | |||||
15. Oakley, Eloise | BROOKLYN | NY | United States | |||||
16. Sze, Vivienne A. | Wellesley | MA | United States | |||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Baillie, Charlotte | New York | NY | United States | |||||
2. Borges, Alix | Greenwich | CT | Brazil | |||||
3. Buford, Caitlin | Rye | NY | United States | |||||
4. Chin, Alexandra | New York | NY | United States | |||||
5. Doe, Kaitlyn | Waban | MA | United States | |||||
6. Fallon, Daphne | Rye | NY | United States | |||||
7. Feng, Aurelia | Darien | CT | United States | |||||
8. Goyal, Anisha | Rumson | NJ | United States | |||||
9. Gupta, Layla | Brooklyn | NY | United States | |||||
10. Israelov, Ellie | New Canaan | CT | United States | |||||
11. Moshi, Makeda A | Washington | DC | United States | |||||
12. Poirier, Kaili | Wellesley | MA | United States | |||||
13. Shalaby, Lamees | New York | NY | United States | |||||
14. Tiedemann, Catherine | Old Greenwich | CT | United States | |||||
15. Wood, Helen | New York | NY | United States | |||||
16. Yeon, Emma | Bronxville | NY | United States | |||||
17. Yeon, Isabel | Bronxville | NY | United States | |||||
18. Yim, Calla S | McLean | VA | United States | |||||
19. Zhou, Claire | PA | United States | ||||||
20. Zimmerman, Jade | Westport | CT | United States | |||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anwar, Mariam | Fairfield | CT | United States | |||||
2. Ball, Sabine M | Haverford | PA | United States | |||||
3. Burke, Campbell | Brooklyn | NY | United States | |||||
4. Chen, Ying-Chu | Greenwich | CT | United States | |||||
5. Clifford, Eleanor T. | Bronxville | NY | United States | |||||
6. El-Masry, Claudia | Bronxville | NY | United States | |||||
7. Fox, Kitsy D | Wellesley | MA | United States | |||||
8. Hennessy, Katie | Bronxville | NY | United States | |||||
9. Jones, Charlotte | Rydal | PA | United States | |||||
10. Khoday, Alveena | Bala Cynwyd | PA | United States | |||||
11. Koehler, Sophia | New York | NY | United States | |||||
12. Nasr, Layah | McLean | VA | United States | |||||
13. Oh, Madeline | Greenwich | CT | United States | |||||
14. Salvatore, Celia | New Canaan | CT | United States | |||||
15. Schwarz, Madeline T | Rye | NY | United States | |||||
16. Schwarz, Sabrina | Rye | NY | United States | |||||
17. Shroff, Maya | Stirling | NJ | United States | |||||
18. Shumway, Anna | Palm Beach | FL | United States | |||||
19. Singh, Saranya | Berwyn | PA | United States | |||||
20. Sprecher, Nili | Rye Brook | NY | United States | |||||
21. Voloshin, Maya | Rochester | NY | United States | |||||
22. Von Oiste, Patricia D | Brooklyn | NY | United States | |||||
23. Wadhwa, Ishani | Short Hills | NJ | United States | |||||
24. Zhao, Liz C. | Princeton Jct | NJ | United States | |||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bondy, Piper L | Lattingtown | NY | United States | |||||
2. Burnham, Lindsey | Bryn Mawr | PA | United States | |||||
3. Chang, Supriya | Orange | CT | United States | |||||
4. Chowdhry, Ria | New York | NY | United States | |||||
5. Cuccolo, Valentina | Darien | CT | United States | |||||
6. Dichter, Jaclyn I. | Wayne | PA | United States | |||||
7. Fazzinga, Grace E | Greenwich | CT | United States | |||||
8. Gallo, Barrett | Providence | RI | United States | |||||
9. Gulick, Paloma | New York | NY | United States | |||||
10. Hashmi, Nasreen | Belvedere | CA | United States | |||||
11. Hill, Dixon | Willoughby | OH | United States | |||||
12. Iqbal, Deena | St Louis | MO | United States | |||||
13. Kim, Kylie E | New York | NY | United States | |||||
14. King, Alana | Bethesda | MD | United States | |||||
15. Korengold, Gainsley | Bronxville | NY | United States | |||||
16. Lesperance, Devon A | New York | NY | United States | |||||
17. Mollenkopf, Kacey | Pittsford | NY | United States | |||||
18. Narvaez Dardon, Mariana | Middlebury | CT | Mexico | |||||
19. Neild, Elaine C | Bronxville | NY | United States | |||||
20. Pastel, Charlotte | Greenwich | CT | United States | |||||
21. Pollack, Sadie | Greenwich | CT | United States | |||||
22. Popat, Sarita | Short Hills | NJ | United States | |||||
23. Safy, Jana | Kent | CT | Egypt | |||||
24. Wood, Mary R | New York | NY | United States | |||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | City | State | Country of Citizenship | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ackerman, Ellie | Westwood | MA | United States | |||||
2. Delalio, Callie B | Syosset | NY | United States | |||||
3. Delalio, Tana R. | Syosset | NY | United States | |||||
4. Dominguez, Aileen | Mexico | |||||||
5. Duffy, Mary E | Darien | CT | United States | |||||
6. Dyson, Sadie | New York | NY | United States | |||||
7. Gallo, Brittan | Providence | RI | United States | |||||
8. Goldman, Ellissa | Penn Valley | PA | United States | |||||
9. Hemani, Mahek | Watchung | NJ | United States | |||||
10. Kuthari, Aarohi | Short Hills | NJ | United States | |||||
11. Lehv, Clara | New York | NY | United States | |||||
12. Lodge, Grace | Darien | CT | United States | |||||
13. Monderer, Nieve | New York | NY | United States | |||||
14. Salvatore, Carolina | New Canaan | CT | United States | |||||
15. Sayed Ahmed, Basmala M | Alexandria | ALX | Egypt | |||||
16. Solecki, Ariana | Brooklyn | NY | United States | |||||
17. Stefanoni, Lucie M. | Darien | CT | United States | |||||
18. Tilney-Sandberg, Isabelle A | Princeton | NJ | United States | |||||
19. Wang, Melanie W. | Millburn | NJ | United States |