Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bourell, James | Fri 4:20pm, 7 | Westwood | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cha, Jude | Fri 4:20pm, 2 | Boston | MA | United States | ||||
2. Fort, Roger | Fri 1:00pm, 11 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Gaddam, Simrith | Fri 4:20pm, 6 | Lexington | MA | United States | ||||
4. Jacobs, Colton | Fri 1:00pm, 9 | Boston | MA | United States | ||||
5. Koehler, Nathan | Fri 1:00pm, 12 | New York | NY | United States | ||||
6. Lim, Alex | Fri 1:20pm, 5 | Vienna | VA | United States | ||||
7. Russell, John | Fri 1:00pm, 9 | Cockeysville | MD | United States | ||||
8. Smith, Colin | Fri 1:00pm, 11 | Concord | NH | United States | ||||
9. Ubina, Alberto | Fri 4:20pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Velasco, Luke | Fri 1:20pm, 5 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Venkateswaran, Arjun | Fri 1:00pm, 12 | Princeton | NJ | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barrow, Hudson | Fri 1:20pm, 11 | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Beck, Carson | Fri 4:20pm, 10 | Darien | CT | United States | ||||
3. Carlson, Lucas Y | Fri 1:20pm, 2 | Old Greenwich | CT | Brazil | ||||
4. Carney, Thomas | Fri 4:20pm, 12 | New Canaan | CT | United States | ||||
5. Chan, Ethan | Fri 1:20pm, 6 | Short Hills | NJ | United States | ||||
6. Chen, Eric | Fri 1:20pm, 7 | Livingston | NJ | United States | ||||
7. Cook, Thomas | Fri 1:20pm, 3 | Summit | NJ | United States | ||||
8. Eielson, John | Fri 1:20pm, 11 | Boston | MA | United States | ||||
9. Eielson, William P | Fri 1:20pm, 4 | Boston | MA | United States | ||||
10. Gertsen, Lars | Fri 4:45pm, 2 | Boca Raton | FL | United States | ||||
11. Gillott, Miles W | Fri 1:20pm, 10 | Greenwich | CT | United States | ||||
12. Gopinath, Shrikar K | Fri 1:20pm, 1 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
13. Guo, Justin | Fri 1:20pm, 7 | Stamford | CT | United States | ||||
14. Ibrahim, Dean | Fri 1:20pm, 1 | Squantum | MA | United States | ||||
15. Khera, Parth | Fri 4:20pm, 9 | Princeton | NJ | United States | ||||
16. Mathias, Chris | Fri 4:45pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
17. Mattessich, Stefano J | Fri 1:20pm, 3 | Cambridge | MA | England | ||||
18. Necco, Pablo M | Fri 1:20pm, 2 | Sandy Hook | CT | United States | ||||
19. Rao, Arman | Fri 4:45pm, 5 | Lawrenceville | NJ | Greece | ||||
20. Sana, Arman | Fri 1:20pm, 6 | Reston | VA | United States | ||||
21. Shap, Aiden | Fri 1:20pm, 10 | BROOKLYN | NY | United States | ||||
22. Starr, Elias | Fri 4:45pm, 1 | Avon | CT | United States | ||||
23. Velasco, Oliver | Fri 4:20pm, 11 | Greenwich | CT | United States | ||||
24. Wang, Clement | Fri 1:20pm, 4 | Boston | MA | Hong Kong | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhatia, Rohan | Fri 2:15pm, 1 | Potomac | MD | United States | ||||
2. Boulan, Anden | Fri 2:15pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Carlson, Nicolas | Fri 2:15pm, 6 | Old Greenwich | CT | Brazil | ||||
4. Clifford, Charlie | Fri 2:15pm, 10 | Bronxville | NY | United States | ||||
5. Cline, Cole | Fri 2:15pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Cukierman, Nathan | Fri 5:45pm, 1 | West Hartford | CT | United States | ||||
7. Gillooly, Johnny | Fri 2:15pm, 7 | Milton | MA | United States | ||||
8. Gliklich, Ben R. | Fri 5:15pm, 8 | Weston | MA | United States | ||||
9. Ibrahim, Adam | Fri 2:15pm, 10 | Squantum | MA | United States | ||||
10. Lee, Marcus J | Fri 2:15pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Levy, Eli | Fri 2:15pm, 6 | Williamstown | MA | United States | ||||
12. Mathias, Ben | Fri 2:15pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
13. Mehnert, Alex C | Fri 5:45pm, 5 | Houston | TX | United States | ||||
14. Moxham, Maddox | Fri 2:15pm, 2 | Darien | CT | Belgium | ||||
15. Newton, William | Fri 2:15pm, 11 | Greenwich | CT | United States | ||||
16. Poirier, Hudson | Fri 2:15pm, 7 | Wellesley | MA | United States | ||||
17. Raine, Henry W. | Fri 5:45pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
18. Starr, Zachary | Fri 5:15pm, 12 | Rockton | IL | United States | ||||
19. Taylor, Charlie | Fri 5:45pm, 2 | Maynard | MA | Jersey | ||||
20. Voloshin, Marc | Fri 5:15pm, 9 | Rochester | NY | United States | ||||
21. Walden, Lucas M | Fri 2:15pm, 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
22. Wiser, Rustin D | Fri 5:15pm, 11 | Bronxville | NY | United States | ||||
23. Xue, Eddie | Fri 2:15pm, 11 | Westport | CT | United States | ||||
24. Zhao, David S | Fri 2:15pm, 4 | Darien | CT | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Albani, Robert | Fri 5:45pm, 7 | Newtown Square | PA | United States | ||||
2. Ayaz, Mustafa | Fri 2:50pm, 2 | Cambridge | MA | United States | ||||
3. Bhavsar, Atreyus A | Fri 2:50pm, 12 | Hamel | MN | United States | ||||
4. Brew, Jesse | Fri 2:50pm, 2 | Bronx | NY | United States | ||||
5. Chin, Jared | Fri 5:45pm, 12 | New York | NY | United States | ||||
6. French, Joseph | Fri 2:50pm, 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
7. Huffman, Walter | Fri 2:50pm, 12 | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Idinopulos, Zachary | Fri 2:50pm, 4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
9. Jacobs, Dietrich A. | Fri 2:15pm, 12 | Boston | MA | United States | ||||
10. Kang, Christopher | Fri 2:15pm, 9 | Vienna | VA | United States | ||||
11. Kenny, Christopher | Fri 5:45pm, 8 | Greenwich | CT | United States | ||||
12. Kini, Nimai | Fri 2:50pm, 1 | Medfield | MA | United States | ||||
13. Kogan, Theo | Fri 2:50pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
14. Leavy, Asher | Fri 5:45pm, 6 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
15. Merrill, James G. | Fri 2:15pm, 12 | Locust Valley | NY | United States | ||||
16. Mullarkey, Tighe | Fri 5:45pm, 9 | Long Island | NY | United States | ||||
17. Okurowski, William | Fri 5:45pm, 10 | Concord | MA | United States | ||||
18. Robertson, Hollis | Fri 5:45pm, 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
19. Santoro, Will | Fri 2:15pm, 8 | Boston | MA | United States | ||||
20. Serrano-Wu, Henry | Fri 2:50pm, 1 | Belmont | MA | United States | ||||
21. Subramaniam, Sen | Fri 2:15pm, 8 | New York | NY | United States | ||||
22. Wang, Brandon | Fri 5:45pm, 11 | Millburn | NJ | United States | ||||
23. Wang, Emerson | Fri 2:15pm, 9 | Boston | MA | Hong Kong | ||||
24. Zafiriou, Fotis | Fri 2:50pm, 3 | Somerville | MA | Greece | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Clayton, Taylor B. | Fri 7:15pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
2. Conigliaro, Douglas A | Fri 6:25pm, 8 | Dedham | MA | United States | ||||
3. Crawford, Preston | Fri 3:25pm, 11 | Marblehead | MA | United States | ||||
4. Eielson, Oliver J | Fri 3:25pm, 2 | Boston | MA | United States | ||||
5. Feinstein, Nathan H | Fri 7:15pm, 6 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
6. Fournaris, Thomas R | Fri 6:25pm, 11 | Philadelphia | PA | United States | ||||
7. Freed, Samuel | Fri 3:25pm, 7 | Wellesley | MA | United States | ||||
8. Griffin, Mikael | Fri 3:25pm, 3 | Chicago | IL | United States | ||||
9. Hallowell, Rory | Fri 3:25pm, 2 | Brookline | MA | United States | ||||
10. Hennessy, Bradley J | Fri 3:25pm, 6 | New Canaan | CT | United States | ||||
11. Hoque, Mohammed | Fri 3:25pm, 10 | New Haven | CT | United States | ||||
12. Koeppel, Jacob | Fri 6:25pm, 12 | Boston | MA | United States | ||||
13. Korn, Rohan | Fri 6:25pm, 9 | Stevenson | MD | United States | ||||
14. Lampley, Bryant | Fri 3:25pm, 11 | Chicago | IL | United States | ||||
15. Lazor, Andrew J. | Fri 3:25pm, 3 | Westwood | MA | United States | ||||
16. Lazor, Matthew | Fri 3:25pm, 4 | W Hartford | CT | United States | ||||
17. Lee, Andrew J. | Fri 3:25pm, 10 | Weston | MA | United States | ||||
18. Makell, James | Fri 3:25pm, 7 | Baltimore | MD | United States | ||||
19. Pardo, Louis A. | Fri 3:25pm, 6 | Cambridge | MA | United States | ||||
20. Park, Winston | Fri 7:00pm, 4 | Baltimore | MD | United States | ||||
21. Sawyers, Robert | Fri 3:25pm, 1 | New York | NY | United States | ||||
22. Singh, Aryan C | Fri 3:25pm, 4 | Hoboken | NJ | India | ||||
23. Wenberg, Garrett | Fri 3:25pm, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
24. Wilkinson, Nick J. | Fri 7:00pm, 2 | New Haven | CT | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barrett, Willa | Fri 1:00pm, 2 | BROOKLYN | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhatia, Akaisha | Fri 1:00pm, 10 | Potomac | MD | United States | ||||
2. Chen, Chelsea | Fri 1:00pm, 3 | Darien | CT | United States | ||||
3. Fazzinga, Frances | Fri 1:00pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Gillott, Claire | Fri 1:00pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Grace, Annabelle | Fri 1:00pm, 7 | New York | NY | United States | ||||
6. Israelov, Anna | Fri 1:00pm, 7 | New Canaan | CT | United States | ||||
7. Kung, Ava | Fri 1:00pm, 2 | Andover | MA | United States | ||||
8. Lazor, Sophia | Fri 1:00pm, 10 | West Hartford | CT | |||||
9. Liu, Judy A | Fri 1:00pm, 1 | Boston | MA | United States | ||||
10. Robertson, Josie | Fri 4:00pm, 10 | Brooklyn | NY | United States | ||||
11. Ross, Ella | Fri 1:00pm, 6 | Newton Center | MA | United States | ||||
12. Slovin, Georgia | Fri 1:00pm, 6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
13. Sze, Vivienne A. | Fri 1:00pm, 1 | Wellesley | MA | United States | ||||
14. Wadhwa, Ayushi | Fri 1:00pm, 4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chin, Alexandra | Fri 4:20pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
2. Israelov, Ellie | Fri 4:20pm, 4 | New Canaan | CT | United States | ||||
3. Kluzak, Marina | Fri 4:00pm, 9 | Boston | United States | |||||
4. Lincou , Paola A | Fri 4:00pm, 11 | Needham | MA | France | ||||
5. MacDermott, Maeve | Fri 4:00pm, 11 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Mehnert, Charlotte | Fri 7:00pm, 7 | Houston | TX | United States | ||||
7. Moxham, Savannah | Fri 7:00pm, 3 | Darien | CT | Belgium | ||||
8. Poirier, Kaili | Fri 4:00pm, 12 | Wellesley | MA | United States | ||||
9. Ross, Madeline | Fri 4:00pm, 12 | Newton Center | MA | United States | ||||
10. Showalter, Lillian | Fri 4:20pm, 1 | Charlottesville | VA | United States | ||||
11. Sze, Charlotte O. | Fri 7:00pm, 10 | Wellesley | MA | United States | ||||
12. Tan, Alexie | Fri 4:20pm, 1 | Boston | MA | United States | ||||
13. Yim, Calla S | Fri 4:00pm, 9 | McLean | VA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aston, Ashleigh | Fri 4:45pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
2. Aston, Bracie | Fri 4:45pm, 11 | New York | NY | United States | ||||
3. Bramen, Samantha | Fri 1:45pm, 4 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
4. Clifford, Eleanor T. | Fri 4:45pm, 10 | Bronxville | NY | United States | ||||
5. Curran, Cecilia | Fri 1:20pm, 8 | Haverford | PA | United States | ||||
6. El-Masry, Claudia | Fri 1:20pm, 12 | Bronxville | NY | United States | ||||
7. Fazzinga, Grace E | Fri 1:45pm, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Feigenberg, Isabelle | Fri 1:45pm, 2 | Haverford | PA | United States | ||||
9. Fox, Kitsy D | Fri 1:45pm, 2 | Wellesley | MA | United States | ||||
10. Gibbs, Tattie | Fri 1:20pm, 8 | Boston | MA | United States | ||||
11. Jones, Charlotte | Fri 4:45pm, 7 | Rydal | PA | United States | ||||
12. Kluzak, Alexandra | Fri 1:20pm, 9 | Boston | MA | United States | ||||
13. Koehler, Sophia | Fri 4:45pm, 6 | New York | NY | United States | ||||
14. Li, Catherine | Fri 1:45pm, 3 | New York | NY | China | ||||
15. Mahaffy, Anniston | Fri 1:45pm, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
16. McKee, Cassidy | Fri 1:45pm, 3 | Darien | CT | United States | ||||
17. Misra, Debanshi | Fri 1:20pm, 9 | Robbinsville | NJ | United States | ||||
18. Pandit, Rhea | Fri 4:45pm, 8 | New York | NY | United States | ||||
19. Perez-Perez, Gwyneth | Fri 1:45pm, 7 | New Haven | CT | United States | ||||
20. Shroff, Maya | Fri 4:45pm, 12 | Stirling | NJ | United States | ||||
21. Tangri, Eshika | Fri 1:20pm, 12 | Malvern | PA | United States | ||||
22. Venkateswaran, Shreya | Fri 1:45pm, 4 | Princeton | NJ | United States | ||||
23. Voloshin, Maya | Fri 4:45pm, 9 | Rochester | NY | United States | ||||
24. Wadhwa, Ishani | Fri 1:45pm, 7 | Short Hills | NJ | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abbrecht, Kelsey | Fri 5:15pm, 7 | Wellesley | MA | United States | ||||
2. Arseniev, Sofia L. | Fri 5:15pm, 10 | Washington Dc | DC | United States | ||||
3. Bramen, Sydney | Fri 1:45pm, 10 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
4. Burnham, Lindsey | Fri 5:15pm, 6 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
5. Chang, Supriya | Fri 5:15pm, 4 | Orange | CT | United States | ||||
6. Ciriaco, Giselle | Fri 1:45pm, 6 | Bronx | NY | |||||
7. Cuccolo, Valentina | Fri 1:45pm, 11 | Darien | CT | United States | ||||
8. Holding, Abby | Fri 5:15pm, 1 | Wellesley | MA | United States | ||||
9. Karanja, Sora | Fri 1:45pm, 12 | Belmont | MA | United States | ||||
10. Kay, Christa C | Fri 5:15pm, 2 | Haverford | PA | United States | ||||
11. Kim, Yvonne | Fri 2:15pm, 5 | Salt Lake City | UT | United States | ||||
12. Korengold, Gainsley | Fri 1:45pm, 12 | Bronxville | NY | United States | ||||
13. Love, Juliette | Fri 1:45pm, 11 | Boston | MA | United States | ||||
14. Narvaez Dardon, Mariana | Fri 5:15pm, 7 | Middlebury | CT | Mexico | ||||
15. Park, Avery | Fri 5:15pm, 3 | Baltimore | MD | United States | ||||
16. Pearson, Lucy C. | Fri 1:45pm, 6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
17. Prokes, Ava | Fri 5:15pm, 5 | Rego Park | NY | United States | ||||
18. Schuster, Kaitlin | Fri 1:45pm, 10 | Sudbury | MA | United States | ||||
19. Schutt, Bridget A | Fri 5:15pm, 6 | Wilmington | DE | United States | ||||
20. Sheth, Tia | Fri 2:15pm, 5 | Boston | MA | United States | ||||
21. Worth, Callie | Fri 5:15pm, 4 | Mill Neck | NY | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bardorf, Maya R | Fri 6:25pm, 4 | Newport | RI | United States | ||||
2. Bell, Charlotte E | Fri 6:25pm, 5 | Wellesley | MA | United States | ||||
3. Chen, Natalie J | Fri 2:50pm, 11 | Lexington | MA | United States | ||||
4. Chin, Caroline | Fri 6:25pm, 6 | New York | NY | United States | ||||
5. Dominguez, Aileen | Fri 2:50pm, 10 | Mexico | ||||||
6. Dyson, Sadie | Fri 3:25pm, 9 | New York | NY | United States | ||||
7. Eielson, Caroline M | Fri 6:25pm, 3 | Boston | MA | United States | ||||
8. Kang, Elise | Fri 2:50pm, 6 | Bethesda | MD | United States | ||||
9. Kewalramani, Anika | Fri 3:25pm, 9 | New York | NY | United States | ||||
10. Kewalramani, Laila | Fri 2:50pm, 6 | New York | NY | United States | ||||
11. Martagon, Andrea | Fri 6:25pm, 10 | CT | Mexico | |||||
12. Matamoros, Rachel | Fri 3:25pm, 12 | New Haven | CT | United States | ||||
13. Nelson, Connie | Fri 6:25pm, 6 | Cincinnati | OH | United States | ||||
14. Odegard, Celine M. | Fri 2:50pm, 11 | Weston | MA | United States | ||||
15. Pearson, Maggie Y | Fri 6:25pm, 7 | Philadelphia | PA | United States | ||||
16. Sao, Ami B | Fri 6:25pm, 4 | Sudbury | MA | United States | ||||
17. Sayed Ahmed, Basmala M | Fri 6:25pm, 2 | Alexandria | ALX | Egypt | ||||
18. Spaulding, Skyler H | Fri 3:25pm, 12 | Portland | ME | United States | ||||
19. Walden, Tessa M. | Fri 6:25pm, 7 | Brooklyn | NY | United States | ||||
20. Wang, Melanie W. | Fri 6:25pm, 1 | Millburn | NJ | United States | ||||
21. Wilcox, Caroline | Fri 2:50pm, 10 | West Hartford | CT | United States |