Tournaments - Entrants by division

Life Time Boston West Summer Silver (16-Player Draws)

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Brown, Nicholas Sat 12:10pm, 3 Dover MA United States
 2.  Guo, Maxwell R Sat 12:40pm, 2 Chestnut Hill MA United States
 3.  Underkofler, Dylan K Sat 12:40pm, 1 New Haven CT United States
 4.  Ma, Alexander Sat 12:10pm, 4 Wellesley MA United States
 5.  Karande, Jai Sat 12:10pm, 4 Mendham NJ United States
 6.  Venkateswaran, Arjun Sat 10:00am, 3 United States
 7.  Ramirez, Griffin Sat 10:00am, 2 Wellesley MA United States
 8.  Bianchi, L.J. Sat 10:00am, 2 United States
 9.  Hinckley, Hudson J. Sat 12:40pm, 1 Newport RI United States
 10.  Singodia, Sebastian Sat 10:00am, 3 Toronto ON Canada
BU15 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Crawford, Preston Sat 1:50pm, 1 Boston MA United States
 2.  Bhavsar, Atreyus A Sat 1:50pm, 4 Hamel MN United States
 3.  Gaisford, Cameron Sat 1:50pm, 3 West Newton MA United States
 4.  Callaway, Harrison Sat 11:00am, 3 Port Chester NY United States
 5.  Majmudar, Anand Sat 11:00am, 1 United States
 6.  Vincent, Will Sat 11:35am, 1 Baltimore United States
 7.  Egan, Christopher C Sat 11:00am, 1 United States
 8.  LaCerda-Jones, Juan Carlos Sat 11:00am, 2 Chicago IL United States
 9.  Kothari, Aditya Sat 11:00am, 4 Newton Center MA United States
 10.  Burgin, Tate Sat 11:00am, 4 Bronxville NY United States
 11.  Van Liew, Bennett Sat 11:35am, 1 Middletown RI United States
 12.  Flynn, Liam P. Sat 11:00am, 2 Greenwich CT United States
 13.  Myers, Hagen Sat 11:00am, 3 ME
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Wenberg, Garrett Sat 11:35am, 2 Greenwich CT United States
 2.  Freed, Samuel Sat 2:30pm, 1 Wellesley MA United States
 3.  Grant, Adam Sat 11:35am, 3 Boston MA United States
 4.  Dobron, Sebastian E. Sat 11:35am, 3 Barrington RI United States
 5.  Majmudar, Adam Sat 11:35am, 2 United States
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
GU13 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Venkateswaran, Shreya Sat 9:30am, 1 Princeton NJ United States
 2.  Gibbs, Tattie Sat 9:30am, 2 Boston MA United States
 3.  Gibbs, Lele Sat 10:00am, 1 MA United States
 4.  Thill, Victoria R Sat 9:30am, 1 Chestnut Hill MA United States
 5.  Camacho, Bella Sat 9:30am, 2 Wayland MA United States
 6.  He, Amanda Sat 11:35am, 4 Wellesley MA United States
 7.  Burton, Alexa Sat 10:00am, 1 Boston MA United States
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Fox, Kitsy D. Sat 12:40pm, 3 Wellesley MA United States
 2.  Dey-Kohli, Mehak Sat 1:15pm, 2 Chicago IL United States
 3.  Love, Juliette Sat 1:15pm, 1 Waban MA United States
 4.  Schumacher, Isabel S Sat 10:30am, 2 Briarcliff Manor NY United States
 5.  Schuster, Kaitlin Sat 10:30am, 4 Sudbury MA United States
 6.  Karande, Mira Sat 10:30am, 1 Mendham NJ United States
 7.  Collins, Suzanne Sat 10:30am, 3 Brookline MA United States
 8.  Venkateswaran, Shreya Sat 10:00am, 4 Princeton NJ United States
 9.  Cuccolo, Valentina Sat 10:30am, 4 Darien CT Italy
 10.  Gibbs, Tattie Sat 10:00am, 4 Boston MA United States
 11.  Gibbs, Lele Sat 10:30am, 1 MA United States
 12.  Williams, Sydni Sat 10:30am, 3 United States
 13.  Fortin, Catherine Sat 10:30am, 2
GU19 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found