Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cha, Jude | Sat 8:00am, 4 | Boston | MA | United States | ||||
2. Chou-Belden, Justin | Sat 8:00am, 6 | San Francisco | CA | United States | ||||
3. Goulding, Miles | Sat 8:00am, 6 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Goulding, Reed | Sat 8:00am, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Jacobs, Colton | Sat 8:00am, 4 | Boston | MA | United States | ||||
6. Khanna, Vijay S | Sat 8:00am, 1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
7. Kramer, Hugh | Sat 8:00am, 1 | Westport | CT | United States | ||||
8. Morris, Reed | Sat 8:00am, 5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
9. Pozios, Narinn | Sat 8:00am, 2 | Grosse Pointe | MI | United States | ||||
10. Price, Jacob | Sat 8:00am, 3 | New Haven | CT | United States | ||||
11. Ramirez, Griffin | Sat 8:00am, 2 | Wellesley | MA | United States | ||||
12. Shalaby, Yaseen | Sat 12:15pm, 5 | New York | NY | United States | ||||
13. Shroff, Kiran | Sat 11:35am, 6 | Stirling | NJ | United States | ||||
14. Zhang, Eric | Sat 8:00am, 5 | Princeton | NJ | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Apthorpe, Rex | Fri 5:00pm, 10 | Brooklyn, Ny | NY | United States | ||||
2. Barrow, Hudson | Fri 5:00pm, 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Bitar, Lucas | Fri 5:00pm, 9 | Mc Lean | VA | United States | ||||
4. Bourell, James | Fri 5:00pm, 6 | Westwood | MA | United States | ||||
5. Brown, Nicholas | Fri 5:00pm, 2 | Dover | MA | United States | ||||
6. Carlson, Lucas Y | Fri 5:00pm, 10 | Old Greenwich | CT | Brazil | ||||
7. Carney, Thomas | Sat 8:25am, 2 | New Canaan | CT | United States | ||||
8. Eielson, John | Fri 5:00pm, 3 | Boston | MA | United States | ||||
9. Eielson, William P | Fri 5:00pm, 7 | Boston | MA | United States | ||||
10. Elriani, Jack | Sat 8:25am, 1 | Gladwyne | PA | United States | ||||
11. Fishman, Samuel | Fri 5:00pm, 6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
12. Fogel, Henry B | Fri 5:00pm, 2 | Rye | NY | United States | ||||
13. Gillooly, Johnny | Sat 8:25am, 4 | Milton | MA | United States | ||||
14. Guo, Maxwell R | Fri 5:00pm, 8 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
15. Gupta, Rohan | Sat 8:25am, 7 | Brooklyn | NY | United States | ||||
16. Handa, Rishabh | Fri 5:00pm, 9 | Short Hills | NJ | United States | ||||
17. King, Daniel S | Fri 5:00pm, 8 | Bethesda | MD | United States | ||||
18. Ko, Andrew | Fri 5:00pm, 5 | MD | United States | |||||
19. McLaughlin, Colten | Fri 5:00pm, 3 | Newtown | PA | United States | ||||
20. Nagar, Rishaan | Fri 5:00pm, 1 | Newtown Square | PA | United States | ||||
21. Rao, Arman | Fri 5:00pm, 7 | Lawrenceville | NJ | Greece | ||||
22. Slattery, Maximus | Fri 5:00pm, 5 | Newtown Square | PA | United States | ||||
23. Tagliarini, Brendan | Sat 8:25am, 5 | New Haven | CT | United States | ||||
24. Walden, Lucas M | Sat 8:25am, 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
25. Weissman, Will | Fri 5:00pm, 4 | North Andover | MA | United States | ||||
26. Wolf, Turner | Fri 5:00pm, 1 | NY | United States | |||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bourell, Will | Fri 5:55pm, 3 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Carlson, Nicolas | Fri 5:25pm, 1 | Old Greenwich | CT | Brazil | ||||
3. Cossrow, Ben | Fri 5:25pm, 1 | Jenkintown | PA | United States | ||||
4. Farr, Bryce | Fri 5:55pm, 2 | Rye | NY | United States | ||||
5. Jacobs, Dietrich A. | Fri 5:25pm, 9 | Boston | MA | United States | ||||
6. Kaplan, Ronin | Fri 5:25pm, 11 | Bronxville | NY | United States | ||||
7. Klein, Bennett | Fri 5:25pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Kothari, Aditya | Fri 5:25pm, 8 | Newton Center | MA | United States | ||||
9. Levy, Eli | Fri 5:55pm, 3 | Williamstown | MA | United States | ||||
10. Lichstein, Ellis | Fri 5:25pm, 6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
11. Menin, Mason | Sat 8:55am, 3 | New York | NY | United States | ||||
12. Mitchell, Isaac L | Fri 5:25pm, 8 | Baltimore | MD | United States | ||||
13. Mukhin, Artemy | Fri 5:25pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
14. Mullaly, Owen | Fri 5:55pm, 1 | Providence | RI | United States | ||||
15. Nagar, Ronak | Fri 5:25pm, 11 | Newtown Square | PA | United States | ||||
16. Nieves, Alex | Fri 5:25pm, 7 | Princeton | NJ | United States | ||||
17. O'connor, James | Fri 5:25pm, 9 | Greenwich | CT | United States | ||||
18. Okurowski, Hayden | Fri 5:25pm, 2 | Concord | MA | United States | ||||
19. Poirier, Hudson | Fri 5:25pm, 5 | Wellesley | MA | United States | ||||
20. Rosini, Justin M | Sat 9:25am, 3 | Gladwyne | PA | United States | ||||
21. Santoro, Will | Fri 5:25pm, 5 | Boston | MA | United States | ||||
22. Sheumack, Thomas | Fri 5:55pm, 2 | Bronxville | NY | United States | ||||
23. Sidhu, Kabir S | Fri 5:25pm, 4 | South Plainfield | NJ | United States | ||||
24. Soltanian, Thomas R | Fri 5:25pm, 3 | Hunt Valley | MD | United States | ||||
25. Taylor, Charlie | Fri 5:25pm, 7 | Maynard | MA | Jersey | ||||
26. Weissman, Andrew V | Fri 5:25pm, 10 | North Andover | MA | United States | ||||
27. Werner, Henry G | Fri 5:25pm, 4 | Hanover | NH | United States | ||||
28. Wiser, Rustin D | Fri 5:55pm, 1 | Bronxville | NY | United States | ||||
29. Woo, Caleb | Fri 5:25pm, 6 | Lutherville | MD | United States | ||||
30. Zhuang, Austin W | Fri 5:25pm, 10 | Collegeville | PA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aube, Andrew H. | Fri 6:30pm, 3 | Rye | NY | United States | ||||
2. Bhavsar, Auggie H | Fri 6:30pm, 1 | New York | NY | United States | ||||
3. Braff, Charles E | Fri 6:30pm, 6 | West Palm Beach | FL | United States | ||||
4. Crawford, Preston | Fri 6:30pm, 8 | Marblehead | MA | United States | ||||
5. Cruikshank, Robert P | Fri 5:55pm, 11 | Bronxville | NY | United States | ||||
6. DiGiovanni, William | Fri 6:30pm, 5 | Milton | MA | United States | ||||
7. Dunn, Hudson F. | Fri 6:30pm, 8 | Narragansett | RI | United States | ||||
8. Eielson, Oliver J | Fri 5:55pm, 5 | Boston | MA | United States | ||||
9. Farr, Ewan | Fri 5:55pm, 9 | Rye | NY | United States | ||||
10. Feinstein, Nathan H | Fri 5:55pm, 9 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
11. French, Joseph | Fri 6:30pm, 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
12. Gilman, Nicholas | Fri 5:55pm, 10 | Lutherville | MD | United States | ||||
13. Glaser, Andrew T | Fri 6:30pm, 2 | Haverford | PA | United States | ||||
14. Granovsky, Matthew | Fri 5:55pm, 7 | McLean | VA | United States | ||||
15. Hajek, Francis E. | Fri 6:30pm, 7 | Charlottesville | VA | United States | ||||
16. Huffman, Walter | Fri 6:30pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
17. Katzer, Noah | Fri 6:30pm, 7 | Brooklyn | NY | United States | ||||
18. Kini, Nimai | Fri 6:30pm, 3 | Medfield | MA | United States | ||||
19. Klein, Warren | Fri 5:55pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
20. Kontulis, | Fri 5:55pm, 8 | New Canaan | CT | United States | ||||
21. Leavy, Asher | Fri 5:55pm, 7 | Philadelphia | PA | United States | ||||
22. Manning, Freddy Q. | Fri 5:55pm, 8 | Rye | NY | United States | ||||
23. Menin, Maxwell L | Fri 5:55pm, 10 | New York | NY | United States | ||||
24. Nandakumar, Siddharth | Fri 5:55pm, 6 | Cincinnati | OH | United States | ||||
25. Nisar, Waleed N. | Fri 5:55pm, 4 | Warren | NJ | United States | ||||
26. Okurowski, William | Fri 5:55pm, 11 | Concord | MA | United States | ||||
27. Page, Bo C. | Fri 5:55pm, 6 | Wayne | PA | United States | ||||
28. Park, Winston | Fri 6:30pm, 2 | Baltimore | MD | United States | ||||
29. Sampath, Rohan | Fri 5:55pm, 5 | Lincoln | RI | United States | ||||
30. Sinha, Siddhant N | Fri 6:30pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
31. Subramaniam, Sen | Fri 6:30pm, 5 | New York | NY | United States | ||||
32. Wang, James H | Fri 6:30pm, 6 | Villanova | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lanza, John | , | Newport | RI | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aube, William (Mac) | Sat 11:35am, 5 | Rye | NY | United States | ||||
2. Conigliaro, Douglas A | Sat 11:00am, 7 | Dedham | MA | United States | ||||
3. Crawford, Quinton Ayres | Sat 11:35am, 3 | Marblehead | MA | United States | ||||
4. Dobron, Sebastian | Fri 7:00pm, 1 | Barrington | RI | United States | ||||
5. Freed, Samuel | Fri 7:00pm, 1 | Wellesley | MA | United States | ||||
6. Hadar, Aaron J | Fri 7:00pm, 4 | Dover | MA | United States | ||||
7. Henderson, Pierce P | Sat 11:35am, 4 | Greenwich | CT | Uganda | ||||
8. Kiwan, Omar | Sat 11:00am, 5 | cairo | C | Egypt | ||||
9. Koeppel, Jacob | Sat 11:00am, 7 | Boston | MA | United States | ||||
10. Kovas, Reed | Sat 11:00am, 6 | Lake Bluff | IL | United States | ||||
11. Lee, Jack | Fri 7:00pm, 4 | San Francisco | CA | United States | ||||
12. Maguire, Tyler | Sat 11:00am, 6 | Middletown | RI | United States | ||||
13. Raskin Lantos, Joey | Sat 11:35am, 3 | Cambridge | MA | United States | ||||
14. Shah, Anourag | Sat 11:35am, 5 | New York | NY | United States | ||||
15. Sparkman, Henry | Sat 11:35am, 2 | New York | NY | United States | ||||
16. Tobin, John W. | Sat 11:35am, 2 | Lake Forest | IL | United States | ||||
17. Van Liew, Bennett | Fri 7:00pm, 5 | Middletown | RI | United States | ||||
18. Wang, Erik | Fri 7:00pm, 5 | Atlanta | GA | United States | ||||
19. Winston, Thomas (Jack) | Sat 11:35am, 1 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anderson Rahimtula, Sara | Sat 8:00am, 9 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
2. Gupta, Layla | Sat 8:00am, 8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Ogden, Piper Adelaide | Sat 12:15pm, 8 | New York | NY | United States | ||||
4. Pierce, Lucy | Sat 8:00am, 10 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
5. Purtuc, Lily | Sat 8:00am, 10 | Pennington | NJ | United States | ||||
6. Santoro, Lucy | Sat 8:00am, 9 | Boston | MA | United States | ||||
7. Santoro, Riley | Sat 12:15pm, 10 | Boston | MA | United States | ||||
8. Sze, Charlotte O. | Sat 12:15pm, 9 | Wellesley | MA | United States | ||||
9. Sze, Vivienne A. | Sat 8:00am, 8 | Wellesley | MA | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. A. Zaidi, Zaina | Sat 8:55am, 8 | Houston | TX | United States | ||||
2. Brooks, Frances | Sat 8:55am, 9 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Bunn, Eleanor | Sat 8:25am, 8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Camacho, Bella | Fri 5:00pm, 11 | Wayland | MA | United States | ||||
5. Chen, Alicia J | Sat 8:25am, 11 | Lexington | MA | United States | ||||
6. Chung, Ellis | Sat 8:25am, 9 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
7. Curran, Cecilia | Sat 8:00am, 11 | Haverford | PA | United States | ||||
8. Khanna, Ishani V | Sat 8:25am, 10 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
9. Lincou , Paola A | Sat 8:55am, 9 | Needham | MA | France | ||||
10. Page, Britty | Sat 8:55am, 10 | Wayne | PA | United States | ||||
11. Page, Lucy | Fri 5:00pm, 11 | Wayne | PA | United States | ||||
12. Poirier, Kaili | Sat 8:55am, 8 | Wellesley | MA | United States | ||||
13. Ronda, Lucy O. | Sat 8:55am, 10 | Brooklyn | NY | United States | ||||
14. Saksena, Anya | Sat 8:25am, 9 | San Jose | CA | United States | ||||
15. Shah, Anika | Sat 8:25am, 11 | New York | NY | United States | ||||
16. Shalaby, Lamees | Sat 8:25am, 8 | New York | NY | United States | ||||
17. Tan, Alexie | Sat 8:25am, 10 | Boston | MA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aston, Ashleigh | Sat 9:25am, 10 | New York | NY | United States | ||||
2. Bourell, Lily | Sat 8:55am, 11 | Westwood | MA | United States | ||||
3. Bunn, Anne C. | Sat 1:40pm, 11 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Chun, Yuni | Sat 9:25am, 9 | Chestnut Hill | United States | |||||
5. Karanja, Sora | Sat 9:55am, 11 | Belmont | MA | United States | ||||
6. Lanza, Tess | Sat 9:25am, 10 | Newport | RI | United States | ||||
7. McAuliffe, Madeline | Sat 9:25am, 11 | BROOKLYN | NY | United States | ||||
8. Nasr, Layah | Sat 9:25am, 11 | McLean | VA | United States | ||||
9. Park, Avery | Sat 9:25am, 9 | Baltimore | MD | United States | ||||
10. Rosier, Eleanor | Sat 9:55am, 11 | MA | France | |||||
11. Subramanian, Mina | Sat 9:25am, 8 | Newton | MA | United States | ||||
12. Taylor, Nathalie | Sat 1:10pm, 8 | Philadelphia | PA | United States | ||||
13. Vermani, Sohni | Sat 8:55am, 11 | Stamford | CT | United States | ||||
14. Wang, Melanie W. | Sat 9:25am, 8 | Millburn | NJ | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ackerman, Ellie | Sat 10:25am, 11 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Bhavsar, Jhansi D | Sat 11:00am, 11 | New York | NY | United States | ||||
3. Carter, Emma | Sat 9:55am, 8 | Chicago | IL | United States | ||||
4. Chang, Supriya | Fri 7:00pm, 11 | Orange | CT | United States | ||||
5. Chin, Caroline | Fri 6:30pm, 10 | New York | NY | United States | ||||
6. Fox, Kitsy D | Fri 6:30pm, 9 | Wellesley | MA | United States | ||||
7. Gallo, Barrett | Fri 7:00pm, 9 | Providence | RI | United States | ||||
8. Gallo, Brittan | Fri 6:30pm, 10 | Providence | RI | United States | ||||
9. Goldman, Ellissa | Fri 6:30pm, 9 | Penn Valley | PA | United States | ||||
10. Handa, Maya | Sat 9:55am, 9 | Short Hills | United States | |||||
11. Hemani, Mahek | Sat 9:55am, 10 | Watchung | NJ | United States | ||||
12. Kay, Theresa F | Sat 10:25am, 8 | Haverford | PA | United States | ||||
13. Koehler, Sophia | Fri 7:00pm, 10 | New York | NY | United States | ||||
14. Korengold, Gainsley | Fri 6:30pm, 11 | Bronxville | NY | United States | ||||
15. Mollenkopf, Kacey | Sat 10:25am, 9 | Pittsford | NY | United States | ||||
16. Neild, Elaine C | Fri 6:30pm, 11 | Bronxville | NY | United States | ||||
17. Prokes, Ava | Sat 10:25am, 11 | Rego Park | NY | United States | ||||
18. Ronda, Isabella A. | Sat 10:25am, 10 | Brooklyn | NY | United States | ||||
19. Schuster, Kaitlin | Fri 7:00pm, 11 | Sudbury | MA | United States | ||||
20. Tilney-Sandberg, Isabelle A | Fri 7:00pm, 9 | Princeton | NJ | United States | ||||
21. Walden, Tessa M. | Fri 7:00pm, 10 | Brooklyn | NY | United States | ||||
22. Weber, Darcy E | Sat 9:55am, 9 | Newport | RI | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aston, Bracie | Fri 7:00pm, 8 | New York | NY | United States | ||||
2. Bell, Charlotte E | Sat 11:35am, 10 | Wellesley | MA | United States | ||||
3. Bretl, Ariane L. | Fri 7:00pm, 6 | Concord | MA | United States | ||||
4. Burhan, Aleezah | Fri 7:00pm, 7 | Wayne | PA | United States | ||||
5. Hatstadt, Ashley | Sat 11:00am, 10 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
6. Kay, Christa C | Sat 11:35am, 8 | Haverford | PA | United States | ||||
7. King, Delphine | Fri 7:00pm, 7 | Providence | United States | |||||
8. McGuire, Marina | Sat 11:35am, 11 | Cambridge | MA | United States | ||||
9. Mital, Nina | Sat 11:35am, 9 | West Harrison | NY | United States | ||||
10. Patel, Aariya | Sat 11:35am, 11 | Watertown | India | |||||
11. Seckendorf, Lily | Sat 12:15pm, 11 | New York | NY | United States | ||||
12. Singh, Saachi | Sat 11:00am, 10 | Berwyn | PA | United States | ||||
13. Stanchina, Natalie | Fri 7:00pm, 6 | Barrington | RI | United States | ||||
14. Stefanoni, Lucie M. | Sat 11:00am, 8 | Darien | CT | United States | ||||
15. Valvani, Naaz | Fri 7:00pm, 8 | New York | NY | United States | ||||
16. Valvani, Noor | Sat 11:00am, 9 | New York City | NY | United States | ||||
17. Varma, Lara | Sat 11:35am, 10 | Cos Cob | CT | United States | ||||
18. Velazquez, Sophia | Sat 11:00am, 9 | Brooklyn | NY | United States | ||||
19. Wolf, Emma V | Sat 11:35am, 8 | Bethesda | MD | United States |