Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Awan, Shiraz | Sat 9:30am, 1 | Ossining | NY | United States | ||||
2. Chai, Elliott H. | Sat 12:30pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cline, Cole | Sat 9:00am, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Friedman, Charles | Sat 9:00am, 1 | NY | United States | |||||
2. Gantcher, Billy | Sat 12:00pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gliklich, Ben R. | Sat 12:00pm, 3 | Weston | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kapp, Peter | Sat 9:00am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
2. Marra, James | Sat 9:00am, 3 | United States | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Rosenthal, Yoav G | Sat 9:00am, 2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Seth, Anik | Sat 9:30am, 1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Thin, Gabriel M | Sat 12:30pm, 2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Weinbach, Aaron | Sat 9:00am, 2 | Larchmont | NY | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Agboatwalla, Daanyal | Sat 12:00pm, 1 | Mount Vernon | NY | United States | ||||
2. Chang, Marc M. | Sat 11:00am, 3 | Englewood Cliffs | NJ | United States | ||||
3. Chiang, Alex | Sat 11:30am, 1 | East Hanover | NJ | United States | ||||
4. Falcon, Ross M. | Sat 4:30pm, 1 | Stamford | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Jacobsson, Nicholas | Sat 11:25am, 3 | NY | United States | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lefkort, Jason R | Sat 10:00am, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Luke, Euan | Sat 10:00am, 1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Marra, Ben | Sat 11:30am, 2 | United States | ||||||
2. Miller, Michael | Sat 4:30pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Platt, Ben | Sat 11:00am, 3 | New York | NY | United States | ||||
4. Schoenholtz, Teddy | Sat 11:30am, 2 | New Canaan | CT | United States | ||||
5. Seth, Aaron | Sat 11:25am, 3 | New York | NY | United States | ||||
6. Sprecher, Jordan D. | Sat 12:00pm, 1 | Rye Brook | NY | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Dye, Charles M. | Sat 11:00am, 1 | New York | NY | United States | ||||
2. Michaca, Axel | Sat 8:30am, 2 | Bronx | NY | United States | ||||
3. Ortega, Brandon | Sat 8:30am, 1 | Bronx | NY | United States | ||||
4. Routhier, Owen D. | Sat 8:30am, 1 | Hastings On Hudson | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Xiao, Jeffrey | Sat 8:30am, 2 | Warren | NJ | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abukhadra, Sam | Fri 10:00am, 3 | Bronxville | NY | United States | ||||
2. Andy, Flores | Sat 10:00am, 2 | Bronx | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Baylis, Jack | Sat 10:00am, 1 | Darien | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Licursi, Matthew | Sat 10:00am, 1 | Rye | NY | United States | ||||
2. McNulty, George | Sat 10:00am, 2 | New York | NY | United States | ||||
3. Miller, Matthew J. | Sat 10:30am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Nakamura, Kenneth | Sat 10:30am, 1 | Rye | NY | United States | ||||
5. Shipman, Henry M. | Fri 10:00am, 3 | Harrison | NY | United States | ||||
BU19 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ronda, Lucy O. | Sat 1:30pm, 2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Sasson, Sonya | Sat 1:30pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
3. Sprecher, Nili | Sat 1:30pm, 2 | Rye Brook | NY | United States | ||||
4. Worth, Callie | Sat 1:30pm, 3 | Mill Neck | NY | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chen, Natalie J | Sat 10:30am, 2 | Lexington | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hodulik, Sarah E. | Sat 10:30am, 2 | Rye | NY | United States | ||||
2. Monderer, Nieve | Sat 10:30am, 3 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ruperto, Anne | Sat 2:00pm, 3 | Jacksonville | FL | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Weise, Elizabeth I. | Sat 10:30am, 3 | New York | NY | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Alexe, Cassandra | , | Tenafly | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bowen, Kate | , | Scarsdale | NY | United States | ||||
2. Glazer, Rita | , | Larchmont | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ripley, Hawthorne R. | , | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Sipp, Grace | , | NY | United States | |||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arnavat, Gabriela | , | Larchmont | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cabrera, Giselle | , | Bronx | NY | |||||
2. Kohutnicki, Emily | , | United States | ||||||
3. Lara, Genesis | , | Bronx | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lara, Nicole | , | Bronx | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Mongia, Manavi | , | Roslyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gillis, Clarissa J. | , | Greenwich | CT | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Maceda, Stacy | , | Bronx | NY | United States |