Tournament Draw
Round 32
Chen,Rick [Lansdale,PA]    
Ct 1, Fri, 4/20 8:00AM  
Ketchum,S. Wilson [New York,NY]    
Newton,William [Greenwich,CT]    
Ct 7, Fri, 4/20 8:00AM  
Ashcraft,Marcus C [Darien,CT]    
Bhatia,Rohan [Potomac,MD]    
Ct 11, Fri, 4/20 8:00AM  
Klein,Bennett [Greenwich,CT]    
Walden,Lucas M [Brooklyn,NY]    
Ct 1, Fri, 4/20 8:35AM  
Caffuzzi,Carlo [Brooklyn,NY]    
Sheumack,Thomas [Bronxville,NY]    
Ct 4, Fri, 4/20 8:35AM  
10  Cha,Noah C [McLean,VA]    
11  Gillooly,Johnny [Milton,MA]    
Ct 6, Fri, 4/20 8:35AM  
12  Murphy,James P [Bronxville,NY]    
13  Mathew,Arjith [Vienna,VA]    
Ct 7, Fri, 4/20 8:35AM  
14  Ford,Render E. [Bryn Mawr,PA]    
15  Okurowski,Hayden [Concord,MA]    
Ct 11, Fri, 4/20 8:35AM  
16  Lee,Ethan H [Villanova,PA]    
17  Friedman,Milo [Los Angeles,CA]    
Ct 13, Fri, 4/20 8:35AM  
18  Dahan,Isaac [Allentown,PA]    
19  Hecker,Oscar [Westport,CT]    
Ct 14, Fri, 4/20 8:35AM  
20  Applebaum,Joey [Cleveland Heights,OH]    
21  Vissapragada,Sachith [Redwood City,CA]    
Ct 1, Fri, 4/20 9:10AM  
22  Maschler,William [Princeton,NJ]    
23  Graziano,Christian [Greenwich,CT]    
Ct 4, Fri, 4/20 9:10AM  
24  Kim,Ryan [New York,NY]    
25  Sipp,Cameron [New York,NY]    
Ct 6, Fri, 4/20 9:10AM  
26  Mital,Nevin [West Harrison,NY]    
27  Bitar,Lucas [Mc Lean,VA]    
Ct 7, Fri, 4/20 9:10AM  
28  Carlson,Nicolas [Old Greenwich,CT]    
29  Clifford,Brooks P. [Bronxville,NY]    
Ct 11, Fri, 4/20 9:10AM  
30  Choksi,Andrew [Penn Valley,PA]    
31  Picheny,Lucas [Westport,CT]    
Ct 13, Fri, 4/20 9:10AM  
32  Jolly,Shan [Palo Alto,CA]    
Round 16
Chen,R  
 7,4,0
Ct 1, Fri, 4/20 2:20PM  
Ashcraft,M  
  (9),8,5,8 
Bhatia,R  
 (8),4,5,5
Ct 4, Fri, 4/20 2:20PM  
Caffuzzi,C  
  (6),10,4,3 
Sheumack,T  
 6,9,6
Ct 7, Fri, 4/20 2:20PM  
Murphy,J  
  (9),8,(3),9,8 
Ford,R  
 (8),4,8,8
Ct 1, Fri, 4/20 2:55PM  
Lee,E  
  5,8,(10),6 
Friedman,M  
 5,7,(4),9
Ct 4, Fri, 4/20 2:55PM  
Hecker,O  
  7,(6),8,7 
Vissapragada,S  
 (9),6,7,6
Ct 7, Fri, 4/20 2:55PM  
Kim,R  
  0,6,7 
Sipp,C  
 8,8,8
Ct 1, Fri, 4/20 3:30PM  
Carlson,N  
  8,6,4 
Clifford,B  
 (2),5,8,8
Ct 7, Fri, 4/20 3:30PM  
Jolly,S  
  7,7,7 
Quarters
Chen,R  
 6,7,8
Ct 1, Sat, 4/21 9:45AM  
Bhatia,R  
  4,8,9 
Sheumack,T  
 5,4,7
Ct 3, Sat, 4/21 9:45AM  
Lee,E  
  9,7,6 
Friedman,M  
 8,13,4
Ct 4, Sat, 4/21 9:45AM  
Kim,R  
  (9),6,6,5 
Sipp,C  
 9,8,6
Ct 5, Sat, 4/21 9:45AM  
Jolly,S  
  7,(5),3,6 
Semis
Chen,R  
 5,6,11
Ct 4, Sat, 4/21 3:45PM  
Sheumack,T  
  5,(12),10,(4),10 
Friedman,M  
 8,8,7
Ct 5, Sat, 4/21 3:45PM  
Jolly,S  
  3,5,5 
Finals
Chen,R  
 1,6,8
Winner: Chen,R
(3),4,4,(10),6
Ct 4, Sun, 4/22 11:15AM  
Jolly,S  
  8,4,11 
3/4 Playoff
Sheumack,T  
 
Winner: Friedman,M
3,(9),12,10
Ct 3, Sun, 4/22 11:15AM  
Friedman,M