Tournament Draw
The Grand Open
Men 3.5 Singles

HC=Harvard Club, YC=Yale Club, PC=Princeton Club, EQ=Equinox, EAC=Eastern Athletic Club

 

Round 32
Esposito,Joseph [New York,NY]    
 
Bye    
Habib,Philippe [New York,NY]    
Ct YC 1, Fri, 1/13 5:00PM  
Krawczyk,Peter    
Didwania,Aneesh [Rego Park,NY]    
Ct YC 3, Fri, 1/13 5:00PM  
Gerstein,Alan [Mount Kisco,NY]    
Bye    
 
Von Rosenbach,Alexander [Brooklyn,NY]    
Rodermond,Justin [New York,NY]    
 
10  Bye    
11  Valles,Kevin [New York,NY]    
Ct YC 1, Fri, 1/13 5:40PM  
12  Garcia,Humberto [New York,NY]    
13  Dunaif,Anthony [Brooklyn,NY]    
Ct YC 3, Fri, 1/13 5:40PM  
14  Kubarych,Tim [New York,NY]    
15  Bye    
 
16  Istel,John F. [Brooklyn,NY]    
17  Libert,Peter [New York,NY]    
 
18  Bye    
19  Rossi,Laurent [Manhattan,NY]    
Ct YC 1, Fri, 1/13 6:20PM  
20  Baird,Aaron M [Brooklyn,NY]    
21  Burns,Brian A [New York,NY]    
Ct YC 3, Fri, 1/13 6:20PM  
22  Vemuri,Amit [Brooklyn,NY]    
23  Bye    
 
24  Burlingame,Edward L [N. Salem,NY]    
25  McGeoch,Cameron [Houston,TX]    
 
26  Bye    
27  Mayrock,Bennett A. [New York,NY]    
Ct YC 1, Fri, 1/13 7:00PM  
28  Liftin,Eric    
29  Leece,Jamie O [Pleasantville,NY]    
Ct YC 3, Fri, 1/13 7:00PM  
30  Khosla,Nikhil [Brooklyn,WA]    
31  Bye    
 
32  Malinowitz,Michael [Clifton Park,NY]    
Round 16
Esposito,J  
 
Ct YC 1, Sat, 1/14 8:00AM  
Krawczyk,P  
  8,12,9 
Gerstein,A  
 5,(11),5,6
Ct YC 2, Sat, 1/14 8:00AM  
Von Rosenbach,A  
   
Rodermond,J  
 
Ct YC 3, Sat, 1/14 8:00AM  
Garcia,H  
  7,(9),6,6 
Dunaif,A  
 3,7,4
Ct YC 1, Sat, 1/14 8:40AM  
Istel,J  
   
Libert,P  
 
Ct YC 2, Sat, 1/14 8:40AM  
Rossi,L  
  (9),8,5,(8),7 
Vemuri,A  
 6,11,(9),8
Ct YC 3, Sat, 1/14 8:40AM  
Burlingame,E  
   
McGeoch,C  
 
Ct YC 1, Sat, 1/14 9:20AM  
Liftin,E  
  0,0,0 
Leece,J  
 (5),5,8,10
Ct YC 2, Sat, 1/14 9:20AM  
Malinowitz,M  
   
Quarters
Krawczyk,P  
 8,9,(10),(2),7
Ct YC 1, Sat, 1/14 2:40PM  
Gerstein,A  
  11,11,4 
Garcia,H  
 9,11,8
Ct YC 3, Sat, 1/14 2:40PM  
Dunaif,A  
  5,7,(7),5 
Rossi,L  
 9,1,9
Ct YC 1, Sat, 1/14 2:00PM  
Vemuri,A  
  4,2,4 
McGeoch,C  
 5,8,3
Ct YC 3, Sat, 1/14 2:00PM  
Malinowitz,M  
  0,0,0 
Semis
Gerstein,A  
 2,3,9
Ct YC 1, Sun, 1/15 9:20AM  
Dunaif,A  
  (9),(8),7,4,9 
Rossi,L  
 9,3,9
Ct YC 3, Sun, 1/15 9:20AM  
McGeoch,C  
  5,7,8 
Finals
Gerstein,A  
 5,8,7
Winner: McGeoch,C
8,8,(8),9
Ct YC 1, Sun, 1/15 12:40PM  
McGeoch,C  
  (11),7,10,9 
3/4 Playoff
Dunaif,A  
 
Winner: Rossi,L
(8),(8),8,10,4
Ct YC 3, Sun, 1/15 12:40PM  
Rossi,L