Tournament Draw
The Grand Open
Men 4.5 Pool 2 Singles

HC=Harvard Club, YC=Yale Club, PC=Princeton Club, EQ=Equinox, EAC=Eastern Athletic Club

 

Round 32
Knapp,Geoff [Darien,CT]    
 
Bye    
Curley,Morgan [Red Hook,NY]    
Ct HC 6, Fri, 1/13 7:00PM  
Tatti,Nicholas [New York,NY]    
Tiltmann,Erik [New York,NY]    
 
Bye    
Bye    
 
Berger,Alex [New York,NY]    
Shapiro,Robert M. [Brooklyn,NY]    
 
10  Bye    
11  Joublin,Matthieu [Simsbury,CT]    
Ct HC 4, Fri, 1/13 7:40PM  
12  Roger,Michel [Brooklyn,NY]    
13  Ashfaq,Arif [Lexington,SC]    
Ct HC 5, Fri, 1/13 7:40PM  
14  Bekic,Michael [Pickering,ON]    
15  Bye    
 
16  Chun,Hunter [White Plains,NY]    
17  Sunderland,Bradford [East Greenwich,RI]    
 
18  Bye    
19  Charbonneau,Trevor [Pickering,ON]    
Ct HC 6, Fri, 1/13 7:40PM  
20  Tiger,Alexander E [Green Pond,NJ]    
21  Garrett,Benjamin [Forest Hills,NY]    
Ct HC 4, Fri, 1/13 8:20PM  
22  Vadera,Sameer [Pickering,NJ]    
23  Bye    
 
24  Moadel,Samantha [Old Westbury,NY]    
25  Zolnosky,Eric [Woodbury,MN]    
 
26  Bye    
27  Lambert,John-Paul [Whitby,ON]    
Ct HC 5, Fri, 1/13 8:20PM  
28  Duffy,Liam H [Richmond,VA]    
29  Warner,Andrew [Brooklyn,NY]    
Ct HC 6, Fri, 1/13 8:20PM  
30  Osborne,Robert C.    
31  Bye    
 
32  Swanson,Daniel [New York,NY]    
Round 16
Knapp,G  
 
Ct HC 4, Sat, 1/14 11:20AM  
Curley,M  
  7,(8),10,(8),9 
Tiltmann,E  
 
Ct HC 5, Sat, 1/14 11:20AM  
Berger,A  
   
Shapiro,R  
 
Ct HC 6, Sat, 1/14 11:20AM  
Joublin,M  
  6,9,(9),(7),9 
Bekic,M  
 7,5,13
Ct HC 7, Sat, 1/14 11:20AM  
Chun,H  
   
Sunderland,B  
 
Ct HC 4, Sat, 1/14 12:00PM  
Charbonneau,T  
  9,3,(6),3 
Vadera,S  
 9,7,(5),7
Ct HC 5, Sat, 1/14 12:00PM  
Moadel,S  
   
Zolnosky,E  
 
Ct HC 6, Sat, 1/14 12:00PM  
Duffy,L  
  (6),11,9,(5),8 
Warner,A  
 (8),(7),10,5,8
Ct HC 6, Sat, 1/14 12:40PM  
Swanson,D  
   
Quarters
Knapp,G  
 7,(8),3,7
Ct HC 4, Sat, 1/14 3:20PM  
Tiltmann,E  
  9,8,(5),9 
Shapiro,R  
 9,6,6
Ct HC 5, Sat, 1/14 3:20PM  
Chun,H  
  1,1,4 
Sunderland,B  
 7,2,(9),4
Ct HC 6, Sat, 1/14 3:20PM  
Vadera,S  
  7,7,9 
Zolnosky,E  
 9,8,7
Ct HC 4, Sat, 1/14 4:00PM  
Swanson,D  
  3,6,3 
Semis
Tiltmann,E  
 8,8,5
Ct YC 1, Sat, 1/14 6:40PM  
Chun,H  
  9,7,(9),14 
Vadera,S  
 6,(9),10,12
Ct YC 2, Sat, 1/14 6:40PM  
Zolnosky,E  
  16,(12),6,6 
Finals
Chun,H  
 9,3,(9),5
Winner: Chun,H
(11),3,3,(7),11
Ct HC 5, Sun, 1/15 10:00AM  
Zolnosky,E  
  (9),10,9,8