Tournament Draw
Round 32
Ali,Labeeb [Plano,TX]    
Ct 1, Fri, 4/7 9:45AM  
Shatzman,Morgan [Newtown Square,PA]    
Eielson,Oliver J [Boston,MA]    
Ct 2, Fri, 4/7 9:45AM  
Chin,Jared E [New York,NY]    
Orr,Alexander E. [Haverford,PA]    
Ct 3, Fri, 4/7 9:45AM  
Lim,Peter J. [Haverford,PA]    
Mian,Hamza [Princeton,NJ]    
Ct 5, Fri, 4/7 9:45AM  
Barr,Justin D [Bronxville,NY]    
Lamp,Alden B. [Short Hills,NJ]    
Ct 9, Fri, 4/7 9:45AM  
10  Falcon,Ross M. [Stamford,CT]    
11  Mullarkey,Tighe [Locust Valley,NY]    
Ct 1, Fri, 4/7 10:20AM  
12  Hodgson,Johan [Riverside,CT]    
13  Gampala,Roshan [Cupertino,CA]    
Ct 2, Fri, 4/7 10:20AM  
14  Kovas,Reed [Lake Forest,IL]    
15  Kang,Christopher [Vienna,VA]    
Ct 3, Fri, 4/7 10:20AM  
16  Saxena,Sameer [Newtown Square,PA]    
17  Park,Winston [Baltimore,MD]    
Ct 5, Fri, 4/7 10:20AM  
18  Boateng,Caleb [Bronx,NY]    
19  Okurowski,William [Concord,MA]    
Ct 8, Fri, 4/7 10:20AM  
20  Kakarla,Nikhil V [Villanova,PA]    
21  Huffman,Walter [Greenwich,CT]    
Ct 9, Fri, 4/7 10:20AM  
22  Granovsky,Matthew [McLean,VA]    
23  Grissom JR,Peter [Chicago,IL]    
Ct 1, Fri, 4/7 10:55AM  
24  Freed,Samuel [Wellesley,MA]    
25  Thakkar,Rana K [Dallas,TX]    
Ct 2, Fri, 4/7 10:55AM  
26  Lungstrum,Jack [Brooklyn,NY]    
27  Brew,Jesse Sarfo [Bronx,NY]    
Ct 3, Fri, 4/7 10:55AM  
28  Lichstein,Will [Brooklyn,NY]    
29  Bryan,John H [Baltimore,MD]    
Ct 5, Fri, 4/7 10:55AM  
30  Nandakumar,Siddharth [Cincinnati,OH]    
31  Yan,Ethan [New Haven,CT]    
Ct 8, Fri, 4/7 10:55AM  
32  Broadhurst,Kyle [Pittsburgh,PA]    
Round 16
Ali,L  
 8,7,9
Ct 1, Fri, 4/7 4:45PM  
Chin,J  
  6,(9),10,6 
Lim,P  
 6,6,8
Ct 2, Fri, 4/7 4:45PM  
Barr,J  
  (9),6,12,10 
Lamp,A  
 5,2,3
Ct 3, Fri, 4/7 4:45PM  
Mullarkey,T  
  1,5,9 
Gampala,R  
 5,10,13
Ct 1, Fri, 4/7 5:20PM  
Saxena,S  
  8,2,8 
Park,W  
 2,7,7
Ct 2, Fri, 4/7 5:20PM  
Kakarla,N  
  11,3,5 
Huffman,W  
 9,6,8
Ct 3, Fri, 4/7 5:20PM  
Freed,S  
  4,9,5 
Thakkar,R  
 10,2,2
Ct 8, Fri, 4/7 5:20PM  
Lichstein,W  
  (9),7,10,3 
Nandakumar,S  
 7,(10),8,6
Ct 9, Fri, 4/7 5:20PM  
Broadhurst,K  
  4,11,4 
Quarters
Ali,L  
 8,6,3
Ct 1, Sat, 4/8 10:55AM  
Lim,P  
  (5),10,(5),8,11 
Lamp,A  
 9,6,2
Ct 2, Sat, 4/8 10:55AM  
Saxena,S  
  7,5,7 
Kakarla,N  
 8,9,(7),8
Ct 3, Sat, 4/8 10:55AM  
Freed,S  
  5,(7),11,9 
Thakkar,R  
 4,6,4
Ct 4, Sat, 4/8 10:55AM  
Broadhurst,K  
  6,7,6 
Semis
Ali,L  
 4,10,8
Ct 1, Sat, 4/8 6:10PM  
Saxena,S  
  (9),7,10,(10),4 
Kakarla,N  
 6,9,5
Ct 2, Sat, 4/8 6:10PM  
Broadhurst,K  
  7,(7),8,(12),7 
Finals
Saxena,S  
 7,(9),4,(8),7
Winner: Saxena,S
(7),5,8,4
Ct 3, Sun, 4/9 11:00AM  
Broadhurst,K  
  5,(13),(4),8,7 
3/4 Playoff
Ali,L  
 
Winner: Kakarla,N
6,9,(7),10
Ct 4, Sun, 4/9 11:00AM  
Kakarla,N