Tournament Draw
Round 32
Stait,Jamie [Ardmore,PA]    
Ct 12, Fri, 4/7 8:35AM  
Bruder,Richard [Malvern,PA]    
Collins,Gray [Villanova,PA]    
Ct 11, Fri, 4/7 10:20AM  
Jafri,Hamza [South Barrington,IL]    
Dartnell,Alexander [Greenwich,CT]    
Ct 14, Fri, 4/7 8:35AM  
Price,Jason [New Haven,CT]    
Maschler,William [Princeton,NJ]    
Ct 12, Fri, 4/7 9:10AM  
Edmands,Ike [New York,NY]    
Nieves,Alex [Princeton,NJ]    
Ct 13, Fri, 4/7 9:10AM  
10  bruder,paul [Malvern,PA]    
11  Yan,Evan [New Haven,CT]    
Ct 14, Fri, 4/7 9:10AM  
12  Hecker,Oscar [Westport,CT]    
13  Applebaum,Joey [Cleveland Heights,OH]    
Ct 12, Fri, 4/7 9:45AM  
14  Wiegand,Finn [Belmont,MA]    
15  Pride,Oliver [Villanova,PA]    
Ct 13, Fri, 4/7 9:45AM  
16  Walden,Lucas M [Brooklyn,NY]    
17  Plimpton,Walter [Lawrenceville,NJ]    
Ct 14, Fri, 4/7 9:45AM  
18  Kitchel,Read [Bryn Mawr,PA]    
19  Sharma,Rishabh [Houston,TX]    
Ct 12, Fri, 4/7 10:20AM  
20  Gupta,Rohan [Brooklyn,NY]    
21  Mathew,Arjith [Vienna,VA]    
Ct 13, Fri, 4/7 10:20AM  
22  Johnson,Logan [New York,NY]    
23  Voloshin,Marc [Pittsford,NY]    
Ct 14, Fri, 4/7 10:20AM  
24  Chung,Jesse [Riverside,CT]    
25  Ross,Bennett [Newton Center,MA]    
Ct 12, Fri, 4/7 10:55AM  
26  Bitar,Lucas [Mc Lean,VA]    
27  Dartnell,Philip [Greenwich,CT]    
Ct 13, Fri, 4/7 10:55AM  
28  Wang,Brandon [Millburn,NJ]    
29  Dahan,Isaac [Allentown,PA]    
Ct 14, Fri, 4/7 10:55AM  
30  Uppuluri,Ajay N [Short Hills,NJ]    
31  De Simone,Eli [Pittsburgh,PA]    
Ct 14, Fri, 4/7 11:30AM  
32  Newman,Will [Greenwich,CT]    
Round 16
Stait,J  
 1,2,4
Ct 14, Fri, 4/7 12:40PM  
Collins,G  
  8,8,(5),(6),2 
Dartnell,A  
 3,6,5
Ct 14, Fri, 4/7 1:15PM  
Edmands,I  
  5,8,(6),6 
Nieves,A  
 9,7,5
Ct 14, Fri, 4/7 1:50PM  
Hecker,O  
  DF 
Applebaum,J  
 1,8,5
Ct 13, Fri, 4/7 2:25PM  
Walden,L  
  2,1,(9),4 
Plimpton,W  
 8,3,11
Ct 14, Fri, 4/7 2:25PM  
Gupta,R  
  (8),9,4,(5),6 
Mathew,A  
 5,6,8
Ct 13, Fri, 4/7 3:00PM  
Chung,J  
  4,8,6 
Ross,B  
 (8),4,6,4
Ct 14, Fri, 4/7 3:00PM  
Wang,B  
  7,2,9 
Dahan,I  
 10,4,6
Ct 14, Fri, 4/7 3:35PM  
Newman,W  
  5,6,2 
Quarters
Stait,J  
 (6),6,(11),8,4
Ct 1, Sat, 4/8 8:35AM  
Dartnell,A  
  2,1,5 
Hecker,O  
 3,4,8
Ct 2, Sat, 4/8 8:35AM  
Walden,L  
  4,9,9 
Plimpton,W  
 (3),9,11,11
Ct 3, Sat, 4/8 8:35AM  
Chung,J  
  9,9,6 
Wang,B  
 6,6,6
Ct 4, Sat, 4/8 8:35AM  
Newman,W  
  9,5,4 
Semis
Dartnell,A  
 5,(6),3,4
Ct 1, Sat, 4/8 4:50PM  
Walden,L  
  7,5,3 
Chung,J  
 (4),6,4,(8),8
Ct 2, Sat, 4/8 4:50PM  
Newman,W  
  4,6,(9),5 
Finals
Dartnell,A  
 7,8,(6),8
Winner: Dartnell,A
2,12,2
Ct 3, Sun, 4/9 9:30AM  
Newman,W  
  4,3,8 
3/4 Playoff
Walden,L  
 
Winner: Walden,L
3,5,(11),6
Ct 4, Sun, 4/9 9:30AM  
Chung,J