Tournament Draw
Round 32
Shatzman,Alexis [Newtown Square,PA]    
Ct 4, Fri, 4/7 11:30AM  
Vander,Caroline A [Villanova,PA]    
Dowling,Katherine [Lutherville,MD]    
Ct 6, Fri, 4/7 11:30AM  
Lehv,Clara [New York,NY]    
McDonough,Maya S [Manakin Sabot,VA]    
Ct 7, Fri, 4/7 11:30AM  
Arasappan,Dhivya [Berwyn,PA]    
Mancuso,Margo [Philadelphia,PA]    
Ct 9, Fri, 4/7 11:30AM  
Syed,Sara [Malvern,PA]    
Weil,Lauren M. [Wayne,PA]    
Ct 10, Fri, 4/7 11:30AM  
10  Bakayoko,Zeinab A [New York,NY]    
11  Bednar,Sydney C. [Greenwich,CT]    
Ct 11, Fri, 4/7 11:30AM  
12  LaDow,Ania [Evergreen,CO]    
13  Herman,Nina N. [Berwyn,PA]    
Ct 4, Fri, 4/7 12:05PM  
14  Lyng-Olsen,Helena [Westport,CT]    
15  Solecki,Amanda J. [Brooklyn,NY]    
Ct 6, Fri, 4/7 12:05PM  
16  Woodward,Harbour [Bedford Corners,NY]    
17  Valvani,Noor [New York City,NY]    
Ct 7, Fri, 4/7 12:05PM  
18  Yang,Angela [Downingtown,PA]    
19  Quayle,Zoe A. [Bryn Mawr,PA]    
Ct 10, Fri, 4/7 12:05PM  
20  Vissapragada,Sanjana [Redwood City,CA]    
21  Lungstrum,Ella [Brooklyn,NY]    
Ct 11, Fri, 4/7 12:05PM  
22  Bardorf,Maya R [Newport,RI]    
23  Pearson,Margaret Y [Philadelphia,PA]    
Ct 4, Fri, 4/7 12:40PM  
24  Singh,Saachi [Berwyn,PA]    
25  Ervasti,Lark [Brooklyn,NY]    
Ct 6, Fri, 4/7 12:40PM  
26  Srivastava,Nikita [Redwood City,CA]    
27  Jemiolo,Andrea C [Stamford,CT]    
Ct 7, Fri, 4/7 12:40PM  
28  Bartos,Emily S. [Merion,PA]    
29  Fink,Julia [New York,NY]    
Ct 10, Fri, 4/7 12:40PM  
30  Glaser,Caroline J [Bryn Mawr,PA]    
31  Yablon,Isabelle [New York,NY]    
Ct 2, Fri, 4/7 1:15PM  
32  Berling,Audrey C [Toledo,OH]    
Round 16
Shatzman,A  
 0,5,3
Ct 4, Fri, 4/7 5:55PM  
Lehv,C  
  5,8,9 
Arasappan,D  
 4,8,5
Ct 5, Fri, 4/7 5:55PM  
Syed,S  
  7,4,6 
Weil,L  
 6,3,9
Ct 6, Fri, 4/7 5:55PM  
LaDow,A  
  6,4,4 
Herman,N  
 2,3,7
Ct 7, Fri, 4/7 5:55PM  
Woodward,H  
  5,6,3 
Valvani,N  
 9,1,6
Ct 4, Fri, 4/7 6:30PM  
Vissapragada,S  
  (12),(9),13,5,3 
Lungstrum,E  
 12,3,8
Ct 5, Fri, 4/7 6:30PM  
Singh,S  
  3,9,5 
Ervasti,L  
 3,7,(8),5
Ct 6, Fri, 4/7 6:30PM  
Bartos,E  
  6,2,9 
Fink,J  
 11,(5),6,8
Ct 7, Fri, 4/7 6:30PM  
Berling,A  
  9,1,6 
Quarters
Shatzman,A  
 3,3,9
Ct 1, Sat, 4/8 11:30AM  
Syed,S  
  15,7,(5),5 
Weil,L  
 2,(5),9,6
Ct 2, Sat, 4/8 11:30AM  
Woodward,H  
  7,(5),6,(3),6 
Valvani,N  
 7,7,(6),8
Ct 3, Sat, 4/8 11:30AM  
Singh,S  
  10,(10),5,8 
Bartos,E  
 6,8,7
Ct 4, Sat, 4/8 11:30AM  
Berling,A  
  2,1,6 
Semis
Shatzman,A  
 (10),10,7,2
Ct 3, Sat, 4/8 6:50PM  
Weil,L  
  10,8,(5),6 
Valvani,N  
 (11),7,9,(4),7
Ct 4, Sat, 4/8 6:50PM  
Berling,A  
  8,9,4 
Finals
Shatzman,A  
 2,(8),(7),8,9
Winner: Berling,A
6,7,12
Ct 2, Sun, 4/9 11:45AM  
Berling,A  
  9,1,5 
3/4 Playoff
Weil,L  
 
Winner: Weil,L
2,1,7
Ct 1, Sun, 4/9 11:45AM  
Valvani,N