Tournament Draw
Round 32
Hughes,Josh [Malvern,PA] / McGuinness,Andrew [Merion Sta,PA]    
 
Bye    
 
Shin,Philip [Baltimore,MD] / Reichenstein,Stefan [Chicago,IL]    
Ct RCOP, Fri, 10/10 8:45PM  
Donnelly,Garrett [Atlanta,GA] / Saleem,Arhum    
 
Cordell,Neil [Baltimore,MD] / Yanez,Mario M [Mexico,ME]    
 
Bye    
 
Bye    
 
Kang,Samuel / Leizman,Ben B. [Princeton,NJ]    
 
Bertocchi,Michelangelo [Reggio Emilia,NY] / Riedelsheimer,Christian W [Caledon,ON]    
 
10  Bye    
 
11  Bye    
 
12  Robinson,Huw [New Haven,CT] / Cheong,Kah Wah [New Haven,CT]    
 
13  Vestrich-Shade,Nathan [Towson,MD] / Ward,J. Laurenson [Philadelphia,PA]    
 
14  Bye    
 
15  Bye    
 
16  Fenwick,Sam [Cardiff,CT] / Roberts,Joseph L [New York,NY]    
 
17  Fazelbhoy,Rahil [Philadelphia,PA] / Lemmon,George [New York,NY]    
 
18  Bye    
 
19  Advani,Aditya [Medford,MA] / Schweitzer,Zachary [Huntingdon Valley,PA]    
Ct RCOP, Fri, 10/10 5:00PM  
20  Abd ElMawla,Karim N. [Cairo, Maadi,NY] / Advani,Ishan [Lancaster,PA]    
 
21  Zarazua,Miled / Hamada,Moustafa O [Lawrence Twp,NJ]    
 
22  Bye    
 
23  Bye    
 
24  Herold,Jack [Chicago,IL] / Beck,Randy [Lafayette Hill,PA]    
 
25  De Almeida,Pedro V. [Lancaster,PA] / Cunningham,Dylan M [Philadelphia,PA]    
 
26  Bye    
 
27  Bye    
 
28  Nalle,Alex B. [Philadelphia,PA] / Tandon,Rishi [New York,NY]    
 
29  Sekhar,Joshua J [Etobicoke,ON] / Kono,Ryo T. [Mamaroneck,NY]    
Ct RCOP, Fri, 10/10 5:45PM  
30  Hitchenor,Gavan [South Boston,MA] / Osborne,Cole [Kingston,ON]    
 
31  Bye    
 
32  Kacergis,James M. [Malvern,PA] / Kacergis,Billy [Malvern,PA]    
 
Round 16
Hughes,J / McGuinness,A  
 
Ct GCC 1, Sat, 10/11 9:15AM  
Shin,P / Reichenstein,S  
  14,13,14 
Cordell,N / Yanez,M  
 
Ct RCOP, Fri, 10/10 6:30PM  
Kang,S / Leizman,B  
   
Bertocchi,M / Riedelsheimer,C  
 
Ct RCOP, Fri, 10/10 7:15PM  
Robinson,H / Cheong,K  
   
Vestrich-Shade,N / Ward,J  
 
Ct RCOP, Fri, 10/10 8:00PM  
Fenwick,S / Roberts,J  
   
Fazelbhoy,R / Lemmon,G  
 
Ct GCC 1, Sat, 10/11 8:30AM  
Abd ElMawla,K / Advani,I  
  0,(0),0,0 
Zarazua,M / Hamada,M  
 
Ct GCC 2, Sat, 10/11 8:30AM  
Herold,J / Beck,R  
   
De Almeida,P / Cunningham,D  
 
Ct RCOP, Fri, 10/10 9:30PM  
Nalle,A / Tandon,R  
   
Hitchenor,G / Osborne,C  
 13,13,2
Ct GCC 2, Sat, 10/11 9:15AM  
Kacergis,J / Kacergis,B  
   
Quarters
Hughes,J / McGuinness,A  
 4,5,10
Ct GCC 2, Sat, 10/11 10:00AM  
Cordell,N / Yanez,M  
  11,(14),9,10 
Bertocchi,M / Riedelsheimer,C  
 9,8,(11),(12),11
Ct GCC 2, Sat, 10/11 12:15PM  
Fenwick,S / Roberts,J  
  4,5,8 
Fazelbhoy,R / Lemmon,G  
 0,0,0
Ct GCC 2, Sat, 10/11 11:30AM  
Herold,J / Beck,R  
  5,12,12 
De Almeida,P / Cunningham,D  
 6,10,7
Ct GCC 2, Sat, 10/11 10:45AM  
Kacergis,J / Kacergis,B  
  10,13,10 
Semis
Cordell,N / Yanez,M  
 (6),8,(12),14,10
Ct GCC 2, Sat, 10/11 4:00PM  
Bertocchi,M / Riedelsheimer,C  
  (12),10,14,7 
Herold,J / Beck,R  
 10,13,(11),(12),9
Ct GCC 2, Sat, 10/11 4:45PM  
Kacergis,J / Kacergis,B  
  11,11,14 
Finals
Cordell,N / Yanez,M  
 12,(13),9,12
Winner: Cordell,N / Yanez,M
10,(10),7,11
Ct RCOP, Sun, 10/12 1:30PM  
Kacergis,J / Kacergis,B  
  11,(14),12,(10),14