Tournament Draw
Round 32
Young,Isabel [Annapolis,MD]    
 
Bye    
Ellen,David G [New York,NY]    
Ct HC1, Fri, 5/2 6:00PM  
Malik,Hammad [Edison,NJ]    
Key,Jamel [New York,NY]    
 
Bye    
Bye    
 
Stefanoni,Marina E [Darien,CT]    
Fu,Andrew C. [New York,NY]    
 
10  Bye    
11  Mansfield,Ian [New York,NY]    
Ct HC2, Fri, 5/2 6:00PM  
12  Shariff,Hariz [New York,NY]    
13  Pulles,Sergio [Chestnut Ridge,NY]    
Ct HC3, Fri, 5/2 6:00PM  
14  Kochhar,Aditya [New York,NY]    
15  Bye    
 
16  Entwistle,Daniel J [New York,NY]    
17  Prokes,Ona [Rego Park,NY]    
 
18  Bye    
19  Evans,Dane M. [New York,NY]    
Ct HC4, Fri, 5/2 6:00PM  
20  Law,Arthur [Astoria,NY]    
21  Singh,Rohan [New York,NY]    
Ct HC1, Fri, 5/2 6:30PM  
22  Wilhelm,Charles C. [Yorktown,NY]    
23  Bye    
 
24  Powell,Brendan [New York,NY]    
25  Nathanson,Reuben P. [New York,NY]    
 
26  Bye    
27  Bye    
 
28  Macleod,William B [Ny,NY]    
29  Fu,Aaron    
Ct HC2, Fri, 5/2 6:30PM  
30  Eisemann,Zach [New York,NY]    
31  Bye    
 
32  Lorenzo,Timon F. [New York,NY]    
Round 16
Young,I  
 
Ct HC1, Sat, 5/3 10:30AM  
Ellen,D  
  7,4,9 
Key,J  
 
Ct HC2, Sat, 5/3 10:30AM  
Stefanoni,M  
   
Fu,A  
 
Ct HC3, Sat, 5/3 10:30AM  
Shariff,H  
  (11),7,9,6 
Kochhar,A  
 (9),8,3,5
Ct HC4, Sat, 5/3 10:30AM  
Entwistle,D  
   
Prokes,O  
 
Ct HC1, Sat, 5/3 11:00AM  
Law,A  
  5,9,9 
Singh,R  
 7,7,(10),2
Ct HC2, Sat, 5/3 11:00AM  
Powell,B  
   
Nathanson,R  
 
Ct HC3, Sat, 5/3 11:00AM  
Macleod,W  
   
Fu,A  
 4,4,3
Ct HC4, Sat, 5/3 11:00AM  
Lorenzo,T  
   
Quarters
Young,I  
 9,11,8
Ct HC1, Sat, 5/3 2:00PM  
Stefanoni,M  
  7,(3),(6),8,6 
Fu,A  
 6,7,7
Ct HC2, Sat, 5/3 2:00PM  
Entwistle,D  
  8,8,(12),11 
Law,A  
 (4),3,9,(5),9
Ct HC3, Sat, 5/3 2:00PM  
Singh,R  
  7,4,(5),1 
Nathanson,R  
 (5),6,4,6
Ct HC4, Sat, 5/3 2:00PM  
Fu,A  
  (7),5,9,(11),8 
Semis
Stefanoni,M  
 9,9,(9),(9),7
Ct HC1, Sun, 5/4 10:00AM  
Fu,A  
  9,6,6 
Singh,R  
 (8),9,(2),3,7
Ct HC2, Sun, 5/4 10:00AM  
Nathanson,R  
  (12),5,(9),2,4 
Finals
Fu,A  
 (9),11,(10),6,9
Winner: Fu,A
9,2,(7),2
Ct SCLA1, Sun, 5/4 1:30PM  
Singh,R  
  6,6,(9),9 
3/4 Playoff
Stefanoni,M  
 
Winner: Stefanoni,M
4,7,8
Ct SCLA2, Sun, 5/4 1:30PM  
Nathanson,R