Tournament Draw
Round 32
Reed,Max D [Lebanon,NH]    
 
Bye    
Hailu,Abel [Roxbury Crossing,MA]    
Ct 1, Fri, 9/27 4:30PM  
Bubrosky,Killian [New Canaan,CT]    
Kwass,Benjamin [Newton,MA]    
Ct 2, Fri, 9/27 4:30PM  
Brown,Scott J [Old Greenwich,CT]    
Phillimore,Robert W. [Acton,MA]    
Ct 3, Fri, 9/27 4:30PM  
Havran,Jamie E. [Madison,CT]    
Styles,Mark [Lincoln,MA]    
Ct 4, Fri, 9/27 4:30PM  
10  Blecher,Thomas [Port Hope,ON]    
11  Quayle,Zachary F. [Bryn Mawr,PA]    
Ct 5, Fri, 9/27 4:30PM  
12  Brownell,Timmy [Belmont,MA]    
13  Sanquintin,Benny [Roxbury Crossing,MA]    
Ct 6, Fri, 9/27 4:30PM  
14  Demeulenaere,Philip [Chicago,IL]    
15  Bye    
 
16  Woodworth,Charles K [Weston,MA]    
17  Muran,Andrew C. [Brookville,NY]    
 
18  Bye    
19  Cohen,Alexander R. [Chestnut Hill,MA]    
Ct 7, Fri, 9/27 4:30PM  
20  Bubrosky,Grayson P. [New Canaan,CT]    
21  Monrad,Stephen S [Newton,MA]    
Ct 8, Fri, 9/27 4:30PM  
22  Smith,Ryan [New York,NY]    
23  Coss,Aaron [Roxbury Crossing,MA]    
Ct 3, Fri, 9/27 5:00PM  
24  Losty,James A [Radnor,PA]    
25  Harvey,Jack J. [new York,NY]    
Ct 4, Fri, 9/27 5:00PM  
26  Kontulis,Clay    
27  Murrell,Kadeem [Roxbury Crossing,MA]    
Ct 5, Fri, 9/27 5:00PM  
28  Bassil,Gabriel [Brooklyn,NY]    
29  Kacergis,John [Malvern,PA]    
Ct 6, Fri, 9/27 5:00PM  
30  Smith,Chris B. [Hingham,MA]    
31  Bye    
 
32  Epley,Samuel C. [Old Greenwich,CT]    
Round 16
Reed,M  
 
Ct 7, Sat, 9/28 10:00AM  
Bubrosky,K  
  1,2,6 
Kwass,B  
 7,2,9
Ct 6, Sat, 9/28 10:00AM  
Havran,J  
  3,5,6 
Blecher,T  
 (13),5,8,8
Ct 5, Sat, 9/28 10:00AM  
Brownell,T  
  9,4,6 
Demeulenaere,P  
 2,3,8
Ct 4, Sat, 9/28 10:00AM  
Woodworth,C  
   
Muran,A  
 
Ct 3, Sat, 9/28 10:00AM  
Bubrosky,G  
  2,6,7 
Smith,R  
 5,7,6
Ct 2, Sat, 9/28 10:00AM  
Losty,J  
  4,2,4 
Harvey,J  
 2,3,3
Ct 1, Sat, 9/28 10:00AM  
Bassil,G  
  1,3,9 
Kacergis,J  
 2,6,4
Ct 10, Sat, 9/28 9:30AM  
Epley,S  
   
Quarters
Reed,M  
 6,8,3
Ct 9, Sat, 9/28 4:40PM  
Kwass,B  
  10,(7),9,9 
Brownell,T  
 8,8,(9),6
Ct 8, Sat, 9/28 4:40PM  
Woodworth,C  
  3,(9),9,6 
Muran,A  
 9,1,(7),9
Ct 7, Sat, 9/28 4:40PM  
Losty,J  
  6,3,(9),8 
Harvey,J  
 8,4,6
Ct 6, Sat, 9/28 4:40PM  
Epley,S  
  9,2,5 
Semis
Reed,M  
 7,7,6
Ct 9, Sun, 9/29 10:40AM  
Brownell,T  
  5,(9),7,8 
Muran,A  
 9,10,8
Ct 10, Sun, 9/29 10:40AM  
Epley,S  
  (8),(9),10,8,5 
Finals
Reed,M  
 (13),(8),7,3,5
Winner: Reed,M
8,6,4
Sun, 9/29   
Epley,S  
  10,3,(6),9 
3/4 Playoff
Brownell,T  
 
Winner: Muran,A
DF
Ct 8, Sun, 9/29 2:00PM  
Muran,A