Tournament Draw
Round 32
O'Connor,Joe C. [Madison,NJ]    
 
Bye    
Mackle,Jack T. [New Canaan,CT]    
Ct 3, Fri, 9/27 6:30PM  
Shuck,Carl W. [Rye,NY]    
Sall,Henry [Greenwich,CT]    
Ct 4, Fri, 9/27 6:30PM  
Hitt,Sam [Milton,MA]    
Champa,John Paul [Boston,MA]    
Ct 5, Fri, 9/27 6:30PM  
O'Dowd,Colin M [Philadelphia,PA]    
Kacergis,Michael P [Malvern,PA]    
 
10  Bye    
11  Holappa,Hal S. [New Canaan,CT]    
Ct 6, Fri, 9/27 6:30PM  
12  Leslie,Ryan [Sylvania,OH]    
13  Huang,Michael [Wildwood,MO]    
Ct 7, Fri, 9/27 6:30PM  
14  Barnes,Jeremy C. [Bethesda,MD]    
15  Bye    
 
16  Monroe,Drew [New Canaan,CT]    
17  Douglas,Andrew P. [Brooklyn,NY]    
 
18  Bye    
19  Bell,James [Boston,MA]    
Ct 8, Fri, 9/27 6:30PM  
20  Bassil,Jacob [Brooklyn,NY]    
21  Lamp,Avery [Short Hills,NJ]    
Ct 9, Fri, 9/27 6:30PM  
22  Dudzik,James G [Greenwich,CT]    
23  Dewey,Robert [New Canaan,CT]    
Ct 10, Fri, 9/27 6:30PM  
24  Boyer,Harrison [Brooklyn,NY]    
25  Anderson,Reg [Brookline,MA]    
Ct 4, Fri, 9/27 7:25PM  
26  quinn,kevin    
27  Dravid,Arjun [Broomall,PA]    
Ct 9, Fri, 9/27 7:00PM  
28  Kjorlien,James O [Greenwich,CT]    
29  Caraballo,Ben [Philadelphia,PA]    
Ct 10, Fri, 9/27 7:00PM  
30  Das,Neel [Needham,MA]    
31  Bye    
 
32  Gilbert-Bono,Blake A [Wellesley,MA]    
Round 16
O'Connor,J  
 
Ct 9, Sat, 9/28 10:40AM  
Shuck,C  
  2,2,6 
Sall,H  
 4,(9),4,2
Ct 8, Sat, 9/28 10:40AM  
O'Dowd,C  
  7,1,0 
Kacergis,M  
 
Ct 7, Sat, 9/28 10:40AM  
Holappa,H  
  10,7,9 
Huang,M  
 6,7,9
Ct 6, Sat, 9/28 10:40AM  
Monroe,D  
   
Douglas,A  
 
Ct 5, Sat, 9/28 10:40AM  
Bell,J  
  5,(8),6,(7),9 
Lamp,A  
 8,(10),6,3
Ct 4, Sat, 9/28 10:40AM  
Boyer,H  
  7,3,2 
Anderson,R  
 0,3,6
Ct 3, Sat, 9/28 10:40AM  
Kjorlien,J  
  9,2,7 
Caraballo,B  
 6,8,11
Ct 2, Sat, 9/28 10:40AM  
Gilbert-Bono,B  
   
Quarters
O'Connor,J  
 9,(4),5,(6),7
Ct 1, Sat, 9/28 4:00PM  
O'Dowd,C  
  6,(9),5,1 
Kacergis,M  
 9,9,9
Ct 2, Sat, 9/28 4:00PM  
Monroe,D  
  (14),3,3,9 
Douglas,A  
 1,5,3
Ct 3, Sat, 9/28 4:00PM  
Boyer,H  
  5,5,9 
Anderson,R  
 (3),6,4,10
Ct 1, Sat, 9/28 4:40PM  
Gilbert-Bono,B  
  7,6,7 
Semis
O'Connor,J  
 (9),5,7,3
Ct 9, Sun, 9/29 10:00AM  
Monroe,D  
  (8),5,6,10 
Douglas,A  
 7,0,(11),6
Ct 10, Sun, 9/29 10:00AM  
Anderson,R  
  (9),10,8,8 
Finals
O'Connor,J  
 2,6,8
Winner: O'Connor,J
6,8,2
Sun, 9/29   
Douglas,A  
  8,9,6 
3/4 Playoff
Monroe,D  
 
Winner: Monroe,D
5,7,4
Ct 8, Sun, 9/29 1:20PM  
Anderson,R