Tournament Draw
Round 32
Kwass,Benjamin [Newton,MA]    
Ct GCC3, Fri, 4/11 12:35PM  
Dravid,Arjun [Broomall,PA]    
Ortmeyer,Henry [Gladwyne,PA]    
Ct GCC4, Fri, 4/11 12:35PM  
Buendia,Jack [Bronxville,NY]    
Weinik,Max [Baltimore,MD]    
Ct GCC5, Fri, 4/11 12:35PM  
Soslow,Jonathan L. [Bryn Mawr,PA]    
Rothenberg,Garon G. [Brooklyn,NY]    
Ct GCC1, Fri, 4/11 1:10PM  
Bubrosky,Killian [New Canaan,CT]    
Bubrosky,Grayson P. [New Canaan,CT]    
Ct GCC2, Fri, 4/11 1:10PM  
10  Park,Joshua J. [Lutherville,MD]    
11  Rouan,Connor W. [Cincinnati,OH]    
Ct GCC3, Fri, 4/11 1:10PM  
12  Gross,Elliot A [Penn Valley,PA]    
13  Khanna,Sumair [New York,NY]    
Ct GCC4, Fri, 4/11 1:10PM  
14  Kacergis,John [Malvern,PA]    
15  Butler,Satya P [Philadelphia,PA]    
Ct GCC5, Fri, 4/11 1:10PM  
16  Mendez,Theodore [Arlington,VA]    
17  Grady,William [Atlanta,GA]    
Ct GCC1, Fri, 4/11 1:45PM  
18  Czachor,Bruce [Madison,NJ]    
19  Frantz,Matthew J. [Bala Cynwyd,PA]    
Ct GCC2, Fri, 4/11 1:45PM  
20  Strudwick,Andrew T. [Lake Forest,IL]    
21  Quayle,Zachary F. [Bryn Mawr,PA]    
Ct GCC3, Fri, 4/11 1:45PM  
22  Megherby,Christian [New Canaan,CT]    
23  Griggs,Peter A. [New York,NY]    
Ct GCC4, Fri, 4/11 1:45PM  
24  Bassil,Gabriel [Brooklyn,NY]    
25  Ackerman,Grant A. [Hastings-On-Hudson,NY]    
Ct GCC5, Fri, 4/11 1:45PM  
26  Warzecha,Vincent [Chester Springs,PA]    
27  Butler,Anand M. [Philadelphia,PA]    
Ct GCC1, Fri, 4/11 2:20PM  
28  Yuen,Peter [Riverside,CT]    
29  Song,Stephen K. [Greenwich,CT]    
Ct GCC2, Fri, 4/11 2:20PM  
30  Geocadin,Ginno G [Baltimore,MD]    
31  Krosuri,Saaketh [Allentown,NJ]    
Ct GCC3, Fri, 4/11 2:20PM  
32  Demeulenaere,Philip [Chicago,IL]    
Round 16
Kwass,B  
 2,3,5
Ct GCC5, Fri, 4/11 6:25PM  
Ortmeyer,H  
  9,2,5 
Weinik,M  
 10,8,(5),(6),9
Ct GCC1, Fri, 4/11 7:00PM  
Bubrosky,K  
  5,2,6 
Bubrosky,G  
 6,5,6
Ct GCC4, Fri, 4/11 7:00PM  
Gross,E  
  6,0,5 
Kacergis,J  
 5,8,(9),4
Ct GCC5, Fri, 4/11 7:00PM  
Mendez,T  
  (9),5,2,8 
Grady,W  
 6,(7),3,5
Ct GCC1, Fri, 4/11 7:35PM  
Strudwick,A  
  (12),6,7,2 
Quayle,Z  
 4,4,(10),11
Ct GCC4, Fri, 4/11 7:35PM  
Bassil,G  
  2,9,4 
Ackerman,G  
 5,4,(7),7
Ct GCC5, Fri, 4/11 7:35PM  
Yuen,P  
  9,7,(5),4 
Song,S  
 9,3,8
Ct GCC4, Fri, 4/11 8:10PM  
Demeulenaere,P  
  8,5,3 
Quarters
Kwass,B  
 3,3,1
Ct EA3, Sat, 4/12 1:40PM  
Bubrosky,K  
  4,5,3 
Bubrosky,G  
 6,4,7
Ct EA4, Sat, 4/12 1:40PM  
Mendez,T  
  5,(9),7,5 
Grady,W  
 11,(4),5,3
Ct EA6, Sat, 4/12 1:40PM  
Quayle,Z  
  10,10,(8),7 
Ackerman,G  
 9,2,(7),5
Ct EA9, Sat, 4/12 1:40PM  
Demeulenaere,P  
  3,6,5 
Semis
Kwass,B  
 9,(7),7,6
Ct EA2, Sat, 4/12 7:00PM  
Bubrosky,G  
  4,(1),9,(8),9 
Quayle,Z  
 6,8,6
Ct EA7, Sat, 4/12 7:00PM  
Demeulenaere,P  
  8,2,7 
Finals
Bubrosky,G  
 (4),10,3,(6),7
Winner: Bubrosky,G
2,3,5
Ct EA4, Sun, 4/13 12:30PM  
Quayle,Z  
  7,5,(5),7 
3/4 Playoff
Kwass,B  
 
Winner: Kwass,B
10,5,(6),9
Ct EA5, Sun, 4/13 11:45AM  
Demeulenaere,P