Tournament Draw
Round 32
Gopal,Tajus V. [Skillman,NJ]    
Ct BER1, Fri, 4/11 1:00PM  
Martinson,Dodge [Yardley,PA]    
Gunton,John [Lawrenceville,NJ]    
Ct BER2, Fri, 4/11 1:00PM  
Lovallo,Eric [Mc Lean,VA]    
Orr,Alexander E. [Haverford,PA]    
Ct BER1, Fri, 4/11 2:30PM  
French,Joseph [Brooklyn,NY]    
Anzilotti,Wyeth [Greenville,DE]    
Ct BER2, Fri, 4/11 2:30PM  
Lichstein,Will [Brooklyn,NY]    
Lim,Peter J [Haverford,PA]    
Ct BER1, Fri, 4/11 1:30PM  
10  Kiernan,Sean M [Brooklyn,NY]    
11  Benstock,Ethan M. [Wynnewood,PA]    
Ct BER2, Fri, 4/11 1:30PM  
12  Kirby,Spencer [Houston,TX]    
13  Merrill,James G. [Locust Valley,NY]    
Ct BER3, Fri, 4/11 1:30PM  
14  Vorbach,Peter C [Bronxville,NY]    
15  Clifford,Brooks P. [Bronxville,NY]    
Ct BER4, Fri, 4/11 1:30PM  
16  Friz,Charlie [Wilmington,DE]    
17  Leahy,Cyril D. [Wayne,PA]    
Ct BER5, Fri, 4/11 1:30PM  
18  Shatzman,Chase [Newtown Sq,PA]    
19  Smith,Fritz V [Greenwich,CT]    
Ct BER6, Fri, 4/11 1:30PM  
20  Burt,Wills [Newtown Sq,PA]    
21  Narasimhan,Arjun [Greenwich,CT]    
Ct BER1, Fri, 4/11 2:00PM  
22  Clifford,Charlie [Bronxville,NY]    
23  Rastogi,Gaurav K. [Greenville,DE]    
Ct BER2, Fri, 4/11 2:00PM  
24  Kaplan,Ronin [Bronxville,NY]    
25  Monteiro,Ashton [Riverside,CT]    
Ct BER3, Fri, 4/11 2:00PM  
26  Korengold,Benjamin [Bronxville,NY]    
27  Wyman,Tyler [Purchase,NY]    
Ct BER4, Fri, 4/11 2:00PM  
28  Shende,Avinash [Penn Valley,PA]    
29  Grissom JR,Jacob [Louisville,KY]    
Ct BER5, Fri, 4/11 2:00PM  
30  Restivo,Jared [Phoenixville,PA]    
31  Seshadri,Pratyush [Phoenixville,PA]    
Ct BER6, Fri, 4/11 2:00PM  
32  Page,Bo C. [Wayne,PA]    
Round 16
Gopal,T  
 1,2,5
Ct BER2, Sat, 4/12 10:05AM  
Gunton,J  
  5,(10),1,3 
Orr,A  
 8,11,9
Ct BER3, Sat, 4/12 10:05AM  
Lichstein,W  
  6,7,2 
Lim,P  
 3,12,5
Ct BER4, Sat, 4/12 10:05AM  
Benstock,E  
  6,(7),7,6 
Vorbach,P  
 (3),2,9,9
Ct BER5, Sat, 4/12 10:05AM  
Friz,C  
  3,7,2 
Leahy,C  
 4,3,0
Ct BER6, Sat, 4/12 10:05AM  
Burt,W  
  5,4,6 
Narasimhan,A  
 2,(10),5,9
Ct BER1, Sat, 4/12 10:40AM  
Kaplan,R  
  (2),7,7,8 
Monteiro,A  
 6,3,7
Ct BER2, Sat, 4/12 10:40AM  
Shende,A  
  4,5,4 
Restivo,J  
 2,3,2
Ct BER3, Sat, 4/12 10:40AM  
Page,B  
  4,(8),4,6 
Quarters
Gopal,T  
 8,11,9
Ct BER1, Sat, 4/12 2:45PM  
Lichstein,W  
  12,9,6 
Lim,P  
 9,9,(0),(0),7
Ct BER2, Sat, 4/12 2:45PM  
Vorbach,P  
  6,7,8 
Leahy,C  
 (7),9,8,(7),8
Ct BER3, Sat, 4/12 2:45PM  
Kaplan,R  
  11,7,4 
Shende,A  
 5,(5),(4),8,2
Ct BER4, Sat, 4/12 2:45PM  
Restivo,J  
  (3),(2),7,11,7 
Semis
Lichstein,W  
 5,3,4
Ct BER1, Sat, 4/12 6:15PM  
Lim,P  
  5,4,7 
Kaplan,R  
 DF
Ct BER2, Sat, 4/12 6:15PM  
Restivo,J  
  4,(10),8,7 
Finals
Lichstein,W  
 10,4,10
Winner: Lichstein,W
6,2,6
Ct EA2, Sun, 4/13 10:15AM  
Kaplan,R  
  (3),9,5,5 
3/4 Playoff
Lim,P  
 
Winner: Restivo,J
3,7,2
Ct EA1, Sun, 4/13 11:00AM  
Restivo,J