Tournament Draw
Round 32
Chen,Megan N. [Bedford,NY]    
Ct BER1, Fri, 4/11 10:30AM  
Krishnamurthy,Mia [Westport,CT]    
Arena,Caroline G [Brooklyn,NY]    
Ct BER2, Fri, 4/11 10:30AM  
Schafer,Natalia Z [Gulph Mills,PA]    
Caraballo,Caroline H. [Philadelphia,PA]    
Ct BER3, Fri, 4/11 10:30AM  
Fry,Phoebe J. [Haverford,PA]    
Syed,Sara [Malvern,PA]    
Ct BER4, Fri, 4/11 10:30AM  
Lentz,Elizabeth [Philadelphia,PA]    
Tyla,Mckenzie [Bronx,NY]    
Ct BER1, Fri, 4/11 11:00AM  
10  Davey,Namita [Warren,NJ]    
11  Chen,Rachel [Florham Park,NJ]    
Ct BER2, Fri, 4/11 11:00AM  
12  Hinckley,Sasha [Newport,RI]    
13  Seymour,Grace [Brooklyn,NY]    
Ct BER3, Fri, 4/11 11:00AM  
14  Shammash,Naomi [Tenafly,NJ]    
15  Sall,Evie G. [Greenwich,CT]    
Ct BER4, Fri, 4/11 11:00AM  
16  Dichter,Abigail [Wayne,PA]    
17  Fox,Bunny K [Wellesley,MA]    
Ct BER5, Fri, 4/11 11:00AM  
18  Chokshi,Alisa A. [Short Hills,NJ]    
19  Tan,Stephanie [Short Hills,NJ]    
Ct BER6, Fri, 4/11 11:00AM  
20  Wright,Kathryn A. [Riverside,CT]    
21  Gopalakrishnan,Manaswini [Fremont,CA]    
Ct BER1, Fri, 4/11 11:30AM  
22  Schneider,Isabella [Gladwyne,PA]    
23  Zhang,Ivy [Pennington,NJ]    
Ct BER2, Fri, 4/11 11:30AM  
24  Gildea,Darden [Stevenson,MD]    
25  Mawji,Ashira [Naples,FL]    
Ct BER3, Fri, 4/11 11:30AM  
26  Elshentenawy,Haya [Piscataway,NJ]    
27  Galambos,Emma L. [Baltimore,MD]    
Ct BER4, Fri, 4/11 11:30AM  
28  Chen,Madison K. [West Harrison,NY]    
29  Selman,Alison J. [Gates Mills,OH]    
Ct BER5, Fri, 4/11 11:30AM  
30  Weber,Ainsley T [Newport,RI]    
31  Osborn,Keeley R. [Chadds Ford,PA]    
Ct BER6, Fri, 4/11 11:30AM  
32  Herman,Nina N. [Berwyn,PA]    
Round 16
Chen,M  
 8,3,5
Ct BER1, Fri, 4/11 6:25PM  
Arena,C  
  3,8,8 
Caraballo,C  
 5,(9),7,9
Ct BER2, Fri, 4/11 6:25PM  
Lentz,E  
  4,5,6 
Tyla,M  
 2,4,3
Ct BER3, Fri, 4/11 6:25PM  
Hinckley,S  
  7,(9),0,8 
Seymour,G  
 (6),9,10,7
Ct BER4, Fri, 4/11 6:25PM  
Dichter,A  
  6,4,0 
Fox,B  
 2,2,3
Ct BER5, Fri, 4/11 6:25PM  
Tan,S  
  6,6,7 
Schneider,I  
 4,10,9
Ct BER6, Fri, 4/11 6:25PM  
Gildea,D  
  4,9,6 
Elshentenawy,H  
 (9),2,7,6
Ct BER1, Fri, 4/11 7:00PM  
Chen,M  
  9,8,7 
Weber,A  
 5,5,2
Ct BER2, Fri, 4/11 7:00PM  
Herman,N  
  3,1,2 
Quarters
Arena,C  
 4,10,(7),3
Ct EA2, Sat, 4/12 10:40AM  
Lentz,E  
  6,4,2 
Tyla,M  
 9,(8),10,5
Ct EA4, Sat, 4/12 10:40AM  
Dichter,A  
  9,9,(9),3 
Fox,B  
 8,(7),0,5
Ct EA7, Sat, 4/12 10:40AM  
Gildea,D  
  10,10,7 
Chen,M  
 4,(8),4,9
Ct EA9, Sat, 4/12 10:40AM  
Herman,N  
  6,(3),(6),6,10 
Semis
Lentz,E  
 4,4,5
Ct EA2, Sat, 4/12 3:40PM  
Dichter,A  
  3,(4),10,(8),4 
Fox,B  
 3,3,7
Ct EA7, Sat, 4/12 3:40PM  
Herman,N  
  11,8,(11),9 
Finals
Lentz,E  
 6,9,5
Winner: Fox,B
7,8,10
Ct EA7, Sun, 4/13 11:45AM  
Fox,B  
  5,4,17 
3/4 Playoff
Dichter,A  
 
Winner: Herman,N
(6),7,6,6
Ct EA6, Sun, 4/13 12:30PM  
Herman,N