Tournament Draw
Round 64
Abdel Maksoud,Mohamed M [Cairo,QH]    
 
Bye    
Jung,Christopher A [Mercer Island,WA]    
Ct 2,Fri, 3/1 9:00am  
Advani,Aditya [Medford,MA]    
Browne,Noah [Taunton,MA]    
Ct 3,Fri, 3/1 9:00am  
Harris,Jacob D. [Washington,DC]    
Bye    
 
Hoffman,David G. [Lutherville,MD]    
Maycock,Robert W G [New York,NY]    
 
10  Bye    
11  Hill,James M. [Singapore]    
Ct 4,Fri, 3/1 9:00am  
12  Dolan,Jay W    
13  Hilboldt,Andrew J [New Canaan,CT]    
Ct 5,Fri, 3/1 9:00am  
14  Baldock,Christopher A [Greenwich,CT]    
15  Bye    
 
16  Lopez,Oscar    
17  Dinodia,Vivek [Princeton,NJ]    
 
18  Bye    
19  Greer,Alexander J. [Berwyn,PA]    
Ct 6,Fri, 3/1 9:00am  
20  Mackin,Matthew A [Greenwich,CT]    
21  Arjoon,Alexander P [New York,NY]    
Ct 2,Fri, 3/1 9:45am  
22  Smith,Cj [Locust Valley,NY]    
23  Bye    
 
24  Mullaney,Tom P [Santa Barbara,CA]    
25  Wyatt,Charlie St C [Seer Green]    
 
26  Bye    
27  Bawden,Martin T [Short Hills,NJ]    
Ct 3,Fri, 3/1 9:45am  
28  Singh,Justin    
29  Jayasuriya,Binura U. [Colombo]    
Ct 4,Fri, 3/1 9:45am  
30  Cabot III,Walter M. [Dover,MA]    
31  Bye    
 
32  Elshorfy,Zeyad    
33  McGuinness,Andrew [Merion Sta,PA]    
 
34  Bye    
35  Ogilvy,Kyle H. [Ottawa,ON]    
Ct 5,Fri, 3/1 9:45am  
36  Muldoon,Kristian [Paget]    
37  Marks,Nick [Portland,OR]    
Ct 6,Fri, 3/1 9:45am  
38  McComas,Andrew [Wallingford,CT]    
39  Bye    
 
40  Hamada,Moustafa O. [Hartford,CT]    
41  Kumar,Karm [New Delhi]    
 
42  Bye    
43  Roberts,Joseph L [Belfast,NI]    
Ct 2,Fri, 3/1 10:30am  
44  Garza,Caleb [Seaville,NJ]    
45  Bakir,Ibrahim H. [Cairo]    
Ct 3,Fri, 3/1 10:30am  
46  LeBlanc,Michael A [West Hartford,CT]    
47  Bye    
 
48  Khan,Ibrahim O. [Canton,NY]    
49  Riedelsheimer,Sebastian S. [Caledon,ON]    
 
50  Bye    
51  Zou,Anthony H [Short Hills,NJ]    
Ct 4,Fri, 3/1 10:30am  
52  Hurst,Parker A. [Greenwich,CT]    
53  Steele,John R. [Merion,PA]    
Ct 5,Fri, 3/1 10:30am  
54  Mohr,William C. [Menlo Park,CA]    
55  Bye    
 
56  Todd,Ryan C [King City,ON]    
57  Almeida,Pedro V. [Lancaster,PA]    
 
58  Bye    
59  Riley,Gray [Wellesley,MA]    
Ct 6,Fri, 3/1 10:30am  
60  Caine,Eric B [McLean,VA]    
61  Kacergis,James M. [Malvern,PA]    
Ct 6,Fri, 3/1 11:20am  
62  De La Torre,Antonio [GUATEMALA]    
63  Bye    
 
64  Reinson,Blake A. [Edmonton,AB]    
Round 32
Abdel Maksoud,M  
 
Ct 4,Fri, 3/1 1:50pm  
Advani,A  
  6,(8),8,(8),8 
Browne,N  
 8,6,3
Ct 5,Fri, 3/1 1:50pm  
Hoffman,D  
   
Maycock,R  
 
Ct 6,Fri, 3/1 1:50pm  
Dolan,J  
  8,14,6 
Hilboldt,A  
 9,2,4
Ct 2,Fri, 3/1 2:40pm  
Lopez,O  
   
Dinodia,V  
 
Ct 3,Fri, 3/1 2:40pm  
Greer,A  
  (13),4,11,3 
Arjoon,A  
 8,3,5
Ct 4,Fri, 3/1 2:40pm  
Mullaney,T  
   
Wyatt,C  
 
Ct 5,Fri, 3/1 2:40pm  
Singh,J  
  4,5,7 
Jayasuriya,B  
 9,8,6
Ct 6,Fri, 3/1 2:40pm  
Elshorfy,Z  
   
McGuinness,A  
 
Ct 2,Fri, 3/1 3:30pm  
Ogilvy,K  
  11,6,6 
Marks,N  
 7,5,2
Ct 3,Fri, 3/1 3:30pm  
Hamada,M  
   
Kumar,K  
 
Ct 4,Fri, 3/1 3:30pm  
Garza,C  
  6,8,6 
Bakir,I  
 6,(5),(13),10,1
Ct 5,Fri, 3/1 3:30pm  
Khan,I  
   
Riedelsheimer,S  
 
Ct 2,Fri, 3/1 4:20pm  
Hurst,P  
  (8),8,7,6 
Steele,J  
 5,3,12
Ct 3,Fri, 3/1 4:20pm  
Todd,R  
   
Almeida,P  
 
Ct 4,Fri, 3/1 4:20pm  
Caine,E  
  5,4,3 
Kacergis,J  
 8,6,6
Ct 5,Fri, 3/1 4:20pm  
Reinson,B  
   
Round 16
Abdel Maksoud,M  
 7,12,(9),10
Ct 3,Sat, 3/2 10:40am  
Browne,N  
  5,10,(8),15 
Maycock,R  
 (3),4,9,1
Ct 6,Sat, 3/2 10:40am  
Hilboldt,A  
  4,4,6 
Dinodia,V  
 (6),6,9,7
Ct 2,Sat, 3/2 10:40am  
Mullaney,T  
  (7),8,9,(10),9 
Singh,J  
 4,5,3
Ct 2,Sat, 3/2 11:30am  
Jayasuriya,B  
  (11),10,8,2 
McGuinness,A  
 8,15,8
Ct 3,Sat, 3/2 11:30am  
Marks,N  
  4,(9),9,(6),6 
Kumar,K  
 4,9,11
Ct 4,Sat, 3/2 11:30am  
Khan,I  
  (8),8,9,(3),9 
Riedelsheimer,S  
 8,2,8
Ct 5,Sat, 3/2 11:30am  
Steele,J  
  (9),(4),6,5,12 
Almeida,P  
 10,6,7
Ct 6,Sat, 3/2 11:30am  
Reinson,B  
  (5),8,5,4 
Quarters
Browne,N  
 6,(9),3,11
Ct 2,Sat, 3/2 3:30pm  
Maycock,R  
  10,6,4 
Dinodia,V  
 7,6,6
Ct 6,Sat, 3/2 4:30pm  
Jayasuriya,B  
  7,5,8 
Marks,N  
 (9),2,6,(9),7
Ct 5,Sat, 3/2 4:30pm  
Kumar,K  
  10,(9),6,7 
Steele,J  
 9,(5),9,(7),2
Ct 2,Sat, 3/2 4:30pm  
Reinson,B  
  8,(6),(9),1,9 
Semis
Maycock,R  
 3,9,(5),11
Ct 2,Sun, 3/3 9:00am  
Dinodia,V  
  10,(9),(12),9,4 
Kumar,K  
 9,(9),8,(8),8
Ct 6,Sun, 3/3 9:00am  
Reinson,B  
  (9),9,2,4 
Finals
Dinodia,V  
 6,(6),7,7
Winner: Dinodia,V
(9),5,(11),10,11
Ct 2,Sun, 3/3 1:00pm  
Reinson,B  
  8,6,5