Tournament Draw
Round 32
Martin,Max M [New Haven,CT]    
 
Bye    
Donnelly,Garrett [Atlanta,GA]    
Ct 3, Fri, 3/1 7:15PM  
Styles,Mark [Lincoln,MA]    
Agger,Oliver [Brooklyn,NY]    
Ct 7, Fri, 3/1 7:15PM  
Kacergis,John [Malvern,PA]    
O'Dowd,Colin M [Philadelphia,PA]    
Ct 5, Fri, 3/1 7:40PM  
Ubina,Senen [Greenwich,CT]    
Blasberg,Charlie [Boston,MA]    
Ct 8, Fri, 3/1 7:40PM  
10  Jacobson,Evan [Westbury,NY]    
11  Heumann,Alvin [Southport,NY]    
Ct 10, Thu, 2/28 7:40PM  
12  Walker,Thomas E [Malvern,PA]    
13  Muran,Andrew C. [Brookville,NY]    
Ct 11, Fri, 3/1 7:40PM  
14  Berner,Billy [New York,NY]    
15  Berrios,Michael [New Haven,CT]    
Ct 12, Fri, 3/1 7:40PM  
16  Hsue,Derek [Warren,NJ]    
17  Giegerich,Brian A [Wyndmoor,PA]    
Ct 13, Fri, 3/1 7:40PM  
18  Schaffer,Douglas L. [New Haven,CT]    
19  Monrad,Stephen S [Newton,MA]    
Ct 14, Fri, 3/1 7:50PM  
20  Sweeney,Dylan F. [New York,NY]    
21  Ehsani,Darian [Greenwich,CT]    
Ct 15, Fri, 3/1 7:50PM  
22  Demeulenaere,Alex [New York,NY]    
23  Rastegar,Nader A. [Weston,CT]    
Ct 3, Fri, 3/1 7:50PM  
24  Zeitels,Jonathan M [Warren,NJ]    
25  Michas,Gordon [New York,NY]    
Ct 2, Fri, 3/1 7:50PM  
26  Voon,Ryan Y. [Groton,MA]    
27  Merkel,David E. [Brooklyn,NY]    
Ct 1, Fri, 3/1 7:50PM  
28  Kaelin,Tripp [Boston,MA]    
29  Harvey,Jack J. [new York,NY]    
Ct 13, Fri, 3/1 8:30PM  
30  Bassil,Gabriel [Brooklyn,NY]    
31  Bye    
 
32  Turner,Benton [Greenwich,CT]    
Round 16
Martin,M  
 
Ct 8, Sat, 3/2 9:20AM  
Styles,M  
  9,4,9 
Agger,O  
 7,2,8
Ct 9, Sat, 3/2 9:20AM  
Ubina,S  
  4,10,2 
Blasberg,C  
 DF
Ct 12, Sat, 3/2 12:50PM  
Heumann,A  
  DF 
Muran,A  
 3,10,(9),(2),6
Ct 13, Sat, 3/2 12:50PM  
Hsue,D  
  1,3,5 
Giegerich,B  
 2,4,1
Ct 14, Sat, 3/2 12:50PM  
Sweeney,D  
  5,11,8 
Ehsani,D  
 7,3,(6),(11),6
Ct 1, Sat, 3/2 12:50PM  
Zeitels,J  
  1,4,4 
Michas,G  
 3,1,8
Ct 2, Sat, 3/2 9:55AM  
Merkel,D  
  RE-5-11,14-12,11-9,3-2 
Harvey,J  
 3,3,3
Ct 1, Sat, 3/2 9:55AM  
Turner,B  
   
Quarters
Martin,M  
 5,5,0
Ct 3, Sat, 3/2 6:05PM  
Ubina,S  
  2,1,8 
Heumann,A  
 1,3,11
Ct 1, Sat, 3/2 7:40PM  
Hsue,D  
  (9),8,8,(4),9 
Giegerich,B  
 5,8,(4),9
Ct 15, Sat, 3/2 7:40PM  
Zeitels,J  
  6,8,5 
Michas,G  
 (9),9,6,6
Ct 9, Sat, 3/2 7:40PM  
Turner,B  
  9,11,(7),9 
Semis
Martin,M  
 (4),6,3,5
Ct 14, Sun, 3/3 11:00AM  
Hsue,D  
  (11),4,(11),7,4 
Zeitels,J  
 (7),9,(10),9,7
Ct 15, Sun, 3/3 11:00AM  
Turner,B  
  8,2,(14),1 
Finals
Hsue,D  
 5,5,5
Winner: Hsue,D
(5),2,7,7
Ct 1, Sun, 3/3 2:00PM  
Turner,B  
  5,8,11 
3/4 Playoff
Martin,M  
 
Winner: Zeitels,J
DF
Ct 3, Sun, 3/3 2:00PM  
Zeitels,J