Tournament Draw
Round 32
Lovejoy,Spencer W. [Branford,CT]    
 
Bye    
Ewan,Cameron [Brooklyn,NY]    
Ct 1, Fri, 3/1 6:35PM  
Parkhurst,Henry C. [Greenwich,CT]    
Demeulenaere,Philip [Chicago,IL]    
Ct 2, Fri, 3/1 6:35PM  
Lawrence,Derek [New Haven,CT]    
Rubinoff,Jackson [Boston,MA]    
Ct 3, Fri, 3/1 6:35PM  
Litman,Cory [Bronx,NY]    
Hyer,Greg E. [Tenafly,NJ]    
Ct 7, Fri, 3/1 6:35PM  
10  Reyes,Carmelo [New Haven,CT]    
11  Pitfield,Ben [Toronto,ON]    
Ct 5, Fri, 3/1 6:35PM  
12  Boyer,Harrison [Brooklyn,NY]    
13  Somany,Aadit [Short Hills,NJ]    
Ct 6, Fri, 3/1 6:35PM  
14  Pantle,William [Bronx,NY]    
15  Ouro-Aguy,Moubarak [New Haven,CT]    
Ct 4, Fri, 3/1 6:35PM  
16  Gill,Harrison [Darien,CT]    
17  Epley,Samuel C. [Old Greenwich,CT]    
 
18  Bye    
19  Dudley,Peter [Charlottesville,VA]    
Ct 8, Fri, 3/1 6:35PM  
20  Litman,Alan [Philadelphia,MA]    
21  Curtis,Samuel W [Summit,NJ]    
Ct 6, Fri, 3/1 7:10PM  
22  Burton,Cameron [Sag Harbor,NY]    
23  Rodriguez,Michael [New Haven,CT]    
Ct 2, Fri, 3/1 7:10PM  
24  Fitzgerald,John C    
25  Shayegan,Komron J [Princeton,NJ]    
Ct 1, Fri, 3/1 7:10PM  
26  D'amil,Leondre [Bronx,NY]    
27  Bassil,Jacob [Brooklyn,NY]    
Ct 4, Fri, 3/1 7:10PM  
28  Carney,Tyler M. [New Canaan,CT]    
29  Shannon,Jack [Old Lyme,NY]    
Ct 8, Fri, 3/1 7:10PM  
30  Grady,William [Atlanta,GA]    
31  Bye    
 
32  Giegerich,Matthew [Wyndmoor,PA]    
Round 16
Lovejoy,S  
 
Ct 9, Sat, 3/2 8:40AM  
Parkhurst,H  
  (9),5,6,9 
Demeulenaere,P  
 5,5,3
Ct 6, Sat, 3/2 9:10AM  
Litman,C  
  (8),(9),11,6,9 
Hyer,G  
 5,4,2
Ct 7, Sat, 3/2 9:10AM  
Pitfield,B  
  9,8,6 
Pantle,W  
 7,6,7
Ct 2, Sat, 3/2 9:10AM  
Gill,H  
  3,2,1 
Epley,S  
 
Ct 1, Sat, 3/2 9:10AM  
Litman,A  
  4,4,9 
Curtis,S  
 (9),7,4,7
Ct 3, Sat, 3/2 9:10AM  
Fitzgerald,J  
  3,6,4 
Shayegan,K  
 6,10,1
Ct 4, Sat, 3/2 9:15AM  
Carney,T  
  9,4,6 
Grady,W  
 9,8,6
Ct 5, Sat, 3/2 9:15AM  
Giegerich,M  
   
Quarters
Lovejoy,S  
 (8),6,12,7
Ct 9, Sat, 3/2 6:35PM  
Demeulenaere,P  
  10,7,(3),(7),7 
Pitfield,B  
 (2),11,(9),6,3
Ct 11, Sat, 3/2 6:35PM  
Gill,H  
  7,5,6 
Epley,S  
 3,4,(9),(9),7
Ct 1, Sat, 3/2 6:35PM  
Fitzgerald,J  
  (9),5,4,9 
Shayegan,K  
 (7),9,7,3
Ct 13, Sat, 3/2 6:35PM  
Giegerich,M  
  6,(9),9,4 
Semis
Lovejoy,S  
 6,6,3
Ct 1, Sun, 3/3 10:00AM  
Gill,H  
  3,10,(4),5 
Epley,S  
 9,9,13
Ct 3, Sun, 3/3 10:00AM  
Giegerich,M  
  7,8,8 
Finals
Lovejoy,S  
 5,8,4
Winner: Lovejoy,S
(9),4,10,(5),9
Ct 1, Sun, 3/3 1:00PM  
Epley,S  
  5,(5),6,10 
3/4 Playoff
Gill,H  
 
Winner: Giegerich,M
6,8,4
Ct 3, Sun, 3/3 1:00PM  
Giegerich,M