Tournament Draw
Round 32
Melby,M. Grayson [Wyndmoor,PA]    
 
Bye    
Chilton,Sawyer [Wilmington,DE]    
Ct 7, Fri, 3/1 6:00PM  
Whittemore,Eliza B. [Greenwich,CT]    
Munn,Cameron D [New York,NY]    
Ct 4, Fri, 3/1 6:00PM  
Reisley,Danielle D. [Philadelphia,PA]    
Durfee,Virginia [Bedford Hills,NY]    
Ct 6, Fri, 3/1 6:00PM  
Zhang,Sarah [Lexington,MA]    
Ezratty,Isabelle [Greenwich,CT]    
 
10  Bye    
11  Zirinis,Alexandra C. [Greenwich,CT]    
Ct 9, Sat, 3/2 8:00AM  
12  Dugel,Tara A [Paradise Valley,AZ]    
13  Cunningham,Lauren E. [Moreland Hills,OH]    
Ct 10, Fri, 3/1 6:00PM  
14  Ouro-Aguy,Rafiatou [New Haven,CT]    
15  Bye    
 
16  Martin,Lucy [Brooklyn,NY]    
17  Northrop,Katrina [Brooklyn,NY]    
 
18  Bye    
19  Premutico,Nina M [Brooklyn,NY]    
Ct 11, Fri, 3/1 6:00PM  
20  Jahrling,Caroline [Lincoln,MA]    
21  Yacobucci,Jessica M [Greenwich,CT]    
Ct 12, Fri, 3/1 6:00PM  
22  Haroche,Juliette A. [New York,NY]    
23  Bye    
 
24  Friedman,Nicole T. [Great Neck,NY]    
25  Blasberg,Anne [Boston,MA]    
Ct 8, Fri, 3/1 8:15PM  
26  Rimmler,Sara H [Buffalo,NY]    
27  Thompson,Julia W [Newtown Square,PA]    
Ct 13, Fri, 3/1 6:00PM  
28  Ganti,Manjari [Acton,MA]    
29  Feldman,Brooke E [Margate,NJ]    
Ct 14, Fri, 3/1 6:00PM  
30  Safford,Hannah C. [Cambridge,MA]    
31  Bye    
 
32  Stanley,Lindsay H. [Summit,NJ]    
Round 16
Melby,M  
 
Ct 9, Sat, 3/2 2:00PM  
Whittemore,E  
  6,(9),7,7 
Munn,C  
 8,2,4
Ct 14, Sat, 3/2 2:10PM  
Zhang,S  
  (16),6,7,2 
Ezratty,I  
 
Ct 15, Sat, 3/2 2:10PM  
Dugel,T  
  1,10,11 
Cunningham,L  
 12,(8),9,10
Ct 1, Sat, 3/2 2:10PM  
Martin,L  
   
Northrop,K  
 
Ct 2, Sat, 3/2 2:10PM  
Jahrling,C  
  11,7,4 
Yacobucci,J  
 6,5,3
Ct 3, Sat, 3/2 2:10PM  
Friedman,N  
   
Blasberg,A  
 5,7,5
Ct 4, Sat, 3/2 2:10PM  
Thompson,J  
  10,8,8 
Feldman,B  
 3,4,(7),10
Ct 5, Sat, 3/2 2:15PM  
Stanley,L  
   
Quarters
Melby,M  
 8,10,11
Ct 1, Sat, 3/2 5:10PM  
Zhang,S  
  8,4,7 
Ezratty,I  
 6,6,6
Ct 2, Sat, 3/2 5:10PM  
Martin,L  
  2,5,6 
Northrop,K  
 3,5,3
Ct 3, Sat, 3/2 5:10PM  
Yacobucci,J  
  10,6,8 
Thompson,J  
 4,(5),(8),8,11
Ct 4, Sat, 3/2 5:15PM  
Stanley,L  
  (12),2,5,1 
Semis
Melby,M  
 5,(10),(7),3,4
Ct 1, Sun, 3/3 9:20AM  
Martin,L  
  (10),(6),5,6,9 
Northrop,K  
 11,9,8
Ct 3, Sun, 3/3 9:20AM  
Stanley,L  
  7,4,10 
Finals
Melby,M  
 8,5,7
Winner: Melby,M
8,(6),9,13
Ct 1, Sun, 3/3 12:20PM  
Stanley,L  
  (5),9,2,5 
3/4 Playoff
Martin,L  
 
Winner: Northrop,K
7,9,(9),6
Ct 3, Sun, 3/3 12:20PM  
Northrop,K