Tournament Draw
Round 32
Vilas,Alfredo R. [Houston,TX]    
Ct MCS 1, Fri, 1/10 9:15PM  
Ridout,David    
 
McConnell,Michael P [Brooklyn,NY]    
Ct MCS 2, Fri, 1/10 9:15PM  
Simpson,David [New York,NY]    
 
Brooke,Will [Brooklyn,NY]    
Ct MCS 3, Fri, 1/10 8:45PM  
Arnold,Rolf [New York,NY]    
 
Bomberowitz,Ian [Salem,MA]    
Ct MCS 2, Fri, 1/10 8:45PM  
Limaye,Atul [New York,NY]    
 
Abood,George    
Ct MCS 1, Fri, 1/10 8:45PM  
10  Berlin,Ken    
 
11  Pulles,Sergio [Chestnut Ridge,NY]    
Ct MCS 3, Fri, 1/10 8:15PM  
12  Osborne,Robert C.    
 
13  Belmadani,Driss [Woodside,NY]    
Ct HC 5, Fri, 1/10 6:40PM  
14  McGeoch,Stuart [Houston,TX]    
 
15  Gabler,Jennifer K [Westport,CT]    
Ct HC 6, Fri, 1/10 6:40PM  
16  McGeoch,Cameron [Houston,TX]    
 
17  Lawrence,Joe [Maynard,MA]    
Ct MCS 2, Fri, 1/10 8:15PM  
18  Kankkunen,Marcus [Boston,MA]    
 
19  Falcone,Carmen [Belmont,MA]    
Ct HC 4, Fri, 1/10 6:40PM  
20  Didwania,Saumya [New York,NY]    
 
21  Burns,Kyle J [New York,NY]    
Ct HC 4, Fri, 1/10 6:05PM  
22  Chopra,Manish [New York,NY]    
 
23  Alavi,Naj [New York,NY]    
Ct HC 5, Fri, 1/10 6:05PM  
24  Provizor,Erez [Kingston,ON]    
 
25  Luke,Timothy F. [New York,NY]    
Ct HC 6, Fri, 1/10 6:05PM  
26  Roger,Michel [Brooklyn,NY]    
 
27  De Silva,Thissa    
Ct HC 6, Fri, 1/10 5:30PM  
28  Miller,Gregory R. [New York,NY]    
 
29  Rothschild,Aaron L [Ridgefield,CT]    
Ct HC 4, Fri, 1/10 5:30PM  
30  Popere,Bhooshan [Marlborough,MA]    
 
31  Buechler,Matthew [Long Island City,NY]    
Ct HC 5, Fri, 1/10 5:30PM  
32  paskulin,marc [Carmichael,CA]    
 
Round 16
Vilas,A  
 4,6,7
Ct HC 4, Sat, 1/11 12:55PM  
McConnell,M  
  (8),5,7,(7),3 
Arnold,R  
 (8),10,3,10
Ct HC 6, Sat, 1/11 12:20PM  
Limaye,A  
  5,(6),6,(9),5 
Abood,G  
 (4),6,7,4
Ct HC 5, Sat, 1/11 12:20PM  
Osborne,R  
  4,10,3 
Belmadani,D  
 3,5,6
Ct HC 4, Sat, 1/11 12:20PM  
Gabler,J  
  7,(7),5,4 
Kankkunen,M  
 (3),(6),7,7,6
Ct HC 4, Sat, 1/11 11:45AM  
Didwania,S  
  7,13,4 
Burns,K  
 9,7,5
Ct HC 5, Sat, 1/11 11:45AM  
Provizor,E  
  6,3,8 
Luke,T  
 6,3,8
Ct EQ 4, Sat, 1/11 11:45AM  
Miller,G  
  3,7,(9),6 
Popere,B  
 9,(10),10,4
Ct MCS 1, Sat, 1/11 11:10AM  
paskulin,m  
  8,9,8 
Quarters
Vilas,A  
 6,8,(0),5
Ct HC 4, Sat, 1/11 4:20PM  
Limaye,A  
  7,5,(8),5 
Abood,G  
 6,2,7
Ct HC 5, Sat, 1/11 4:20PM  
Gabler,J  
  (8),8,10,(7),7 
Kankkunen,M  
 8,(7),11,(3),5
Ct HC 5, Sat, 1/11 3:45PM  
Provizor,E  
  3,4,10 
Luke,T  
 RE-11-3,11-7,8-11,6-4
Ct HC 6, Sat, 1/11 3:45PM  
paskulin,m  
  4,5,(7),5 
Semis
Vilas,A  
 2,3,8
Ct EQ 4, Sun, 1/12 11:05AM  
Abood,G  
  6,5,6 
Provizor,E  
 6,5,9
Ct EQ 5, Sun, 1/12 11:05AM  
paskulin,m  
  8,7,10 
Finals
Abood,G  
 6,3,(8),4
Winner: Abood,G
DF
Sun, 1/12 3:45PM  
Provizor,E  
  11,5,5 
3/4 Playoff
Vilas,A  
 
Winner: paskulin,m
DF
Sun, 1/12 3:45PM  
paskulin,m