Tournament Draw
Round 32
Sosa,Federico [Kent,CT]    
 
Bye    
kogan,theo [New York,NY]    
Ct FC1, Fri, 11/1 4:35PM  
Sarbinowski,William [Darien,CT]    
Dunn,Hudson F. [Narragansett,RI]    
Ct FC2, Fri, 11/1 4:35PM  
Farr,Ewan [Rye,NY]    
Bye    
 
Monteiro,Ashton [Riverside,CT]    
Wang,Brandon [Millburn,NJ]    
 
10  Bye    
11  McMahon,Quinn G [Westport,CT]    
Ct FC1, Fri, 11/1 5:10PM  
12  Mullarkey,Tighe [Locust Valley,NY]    
13  Capella,Christian H [Tuxedo Park,NY]    
Ct FC2, Fri, 11/1 5:10PM  
14  Huffman,Walter [Greenwich,CT]    
15  Bye    
 
16  Avram,Robert [New York,NY]    
17  Sprecher,Jordan D. [Rye Brook,NY]    
 
18  Bye    
19  Muller,Simon [Morristown,NJ]    
Ct FC3, Fri, 11/1 5:10PM  
20  Nicholson,John P [Greenwich,CT]    
21  Price,Philip Hyun Su [Philadelphia,PA]    
Ct FC4, Fri, 11/1 5:10PM  
22  Kitchel,Billy [Bryn Mawr,PA]    
23  Bye    
 
24  Boateng,Caleb [Bronx,NY]    
25  Leavy,Asher [Wayne,PA]    
 
26  Bye    
27  Kardestuncer,Kian [Lyme,CT]    
Ct FC5, Fri, 11/1 5:10PM  
28  Ayres,Beck [New York,NY]    
29  Manning,Freddy Q. [Rye,NY]    
Ct FC1, Fri, 11/1 5:45PM  
30  French,Joseph [Brooklyn,NY]    
31  Bye    
 
32  Lichstein,Will [Brooklyn,NY]    
Round 16
Sosa,F  
 
Ct FC4, Sat, 11/2 9:50AM  
kogan,t  
  7,8,9 
Dunn,H  
 8,8,9
Ct FC5, Sat, 11/2 9:50AM  
Monteiro,A  
   
Wang,B  
 
Ct FC1, Sat, 11/2 10:30AM  
Mullarkey,T  
  2,3,5 
Capella,C  
 6,(3),9,2
Ct FC2, Sat, 11/2 10:30AM  
Avram,R  
   
Sprecher,J  
 
Ct FC3, Sat, 11/2 10:30AM  
Nicholson,J  
  (4),7,(9),3,5 
Price,P  
 6,4,6
Ct FC4, Sat, 11/2 10:30AM  
Boateng,C  
   
Leavy,A  
 
Ct FC5, Sat, 11/2 10:30AM  
Ayres,B  
  6,(9),11,9 
Manning,F  
 9,(12),3,5
Ct FC1, Sat, 11/2 11:10AM  
Lichstein,W  
   
Quarters
Sosa,F  
 3,1,2
Ct FC4, Sat, 11/2 4:15PM  
Monteiro,A  
  (9),(7),8,11,8 
Wang,B  
 2,(7),5,7
Ct FC5, Sat, 11/2 4:15PM  
Capella,C  
  6,(9),8,(9),4 
Sprecher,J  
 1,5,1
Ct FC4, Sat, 11/2 4:50PM  
Price,P  
  4,6,4 
Ayres,B  
 (8),5,8,(2),11
Ct FC5, Sat, 11/2 4:50PM  
Lichstein,W  
  9,3,(9),7 
Semis
Monteiro,A  
 RE-11-13
Ct FC1, Sun, 11/3 11:00AM  
Wang,B  
  RE- 
Sprecher,J  
 4,(8),2,(8),5
Ct FC2, Sun, 11/3 11:00AM  
Lichstein,W  
  (8),4,6,8 
Finals
Wang,B  
 9,6,(4),(9),10
Winner: Sprecher,J
12,9,7
Ct FC3, Sun, 11/3 2:35PM  
Sprecher,J  
  (9),5,11,10 
3/4 Playoff
Monteiro,A  
 
Winner: Monteiro,A
RE-
Ct FC5, Sun, 11/3 1:50PM  
Lichstein,W