Tournament Draw
Round 32
Bhagwati,Arav V. [Hillsborough,CA]    
Ct CP1, Sat, 1/18 9:45AM  
Suratt,Tobey [Brooklyn,NY]    
Mian,Hamza [Princeton,NJ]    
Ct CP2, Sat, 1/18 9:45AM  
Wang,Matthew [Malvern,PA]    
Menin,Maxwell L [New York,NY]    
Ct CP1, Sat, 1/18 10:25AM  
Nayak,Mitav [Malvern,PA]    
Okurowski,William [Concord,MA]    
Ct CP2, Sat, 1/18 10:25AM  
Beeson,David [Riverside,CT]    
Bhavsar,Auggie H [New York,NY]    
Ct CP3, Sat, 1/18 10:25AM  
10  Kang,Matthew [Malvern,PA]    
11  Lichstein,Will [Brooklyn,NY]    
Ct CP4, Sat, 1/18 10:25AM  
12  Baldini,Cj [West Hartford,CT]    
13  Park,Winston [Baltimore,MD]    
Ct CP5, Sat, 1/18 10:25AM  
14  Ezzo,Youssef [Milton,MA]    
15  Monteiro,Ashton [Riverside,CT]    
Ct CP1, Sat, 1/18 11:05AM  
16  Sutton,Lachlan [Cambridge,MA]    
17  De La Mora,Gonzalo [New Haven,CT]    
Ct CP2, Sat, 1/18 11:05AM  
18  Leavy,Asher [Bryn Mawr,PA]    
19  Kumar,Shivin [Redwood City,CA]    
Ct CP3, Sat, 1/18 11:05AM  
20  Agarwal,Avi [West Windsor,NJ]    
21  Gopalakrishnan,Mukunth [Fremont,CA]    
Ct CP4, Sat, 1/18 11:05AM  
22  Lim,Peter J [Haverford,PA]    
23  Herbert,Grady G [Bryn Mawr,PA]    
Ct CP5, Sat, 1/18 11:05AM  
24  Keller,Patrick [Rye,NY]    
25  Luthra,Rehan [Kirkland,WA]    
Ct CP1, Sat, 1/18 11:45AM  
26  Akbari,Alex [Mc Lean,VA]    
27  Kenny,Christopher [Greenwich,CT]    
Ct CP2, Sat, 1/18 11:45AM  
28  Chitturi,Varun [Fremont,CA]    
29  Braff,Charles E [Locust Valley,NY]    
Ct CP3, Sat, 1/18 11:45AM  
30  Thakkar,Rana K [Dallas,TX]    
31  Venkatesan,Callan [San Francisco,CA]    
Ct CP11, Sat, 1/18 11:45AM  
32  Carney,Tad E. [New Canaan,CT]    
Round 16
Bhagwati,A  
 8,9,7
Ct CP6, Sat, 1/18 4:25PM  
Wang,M  
  (7),(6),6,10,10 
Menin,M  
 14,3,6
Ct CP7, Sat, 1/18 4:25PM  
Beeson,D  
  4,3,4 
Bhavsar,A  
 (9),2,2,0
Ct CP6, Sat, 1/18 5:05PM  
Baldini,C  
  4,2,3 
Park,W  
 12,8,(10),10
Ct CP7, Sat, 1/18 5:05PM  
Sutton,L  
  2,3,(10),4 
De La Mora,G  
 7,8,8
Ct CP8, Sat, 1/18 5:05PM  
Agarwal,A  
  2,6,7 
Gopalakrishnan,M  
 8,(3),5,5
Ct CP6, Sat, 1/18 5:45PM  
Keller,P  
  11,8,(3),6 
Luthra,R  
 8,5,8
Ct CP7, Sat, 1/18 5:45PM  
Chitturi,V  
  6,9,9 
Braff,C  
 6,6,(1),5
Ct CP9, Sat, 1/18 6:25PM  
Carney,T  
  (7),4,(10),3,4 
Quarters
Bhagwati,A  
 4,7,10
Ct CP4, Sun, 1/19 11:40AM  
Beeson,D  
  9,(9),5,(7),9 
Baldini,C  
 1,6,(9),(6),5
Ct CP5, Sun, 1/19 11:40AM  
Sutton,L  
  5,6,5 
De La Mora,G  
 9,6,1
Ct CP4, Sun, 1/19 12:30PM  
Keller,P  
  (5),8,(8),10,9 
Luthra,R  
 6,12,(9),5
Ct CP5, Sun, 1/19 12:30PM  
Braff,C  
  7,(8),(4),7,10 
Semis
Bhagwati,A  
 10,(8),5,(3),10
Ct CP6, Sun, 1/19 4:50PM  
Sutton,L  
  11,3,10 
Keller,P  
 2,(8),4,11
Ct CP6, Sun, 1/19 5:40PM  
Luthra,R  
  10,7,7 
Finals
Bhagwati,A  
 (5),3,12,2
Winner: Bhagwati,A
7,(6),5,(8),8
Ct CP6, Mon, 1/20 11:00AM  
Keller,P  
  9,5,(1),12 
3/4 Playoff
Sutton,L  
 
Winner: Sutton,L
7,(4),7,7
Ct CP5, Mon, 1/20 11:00AM  
Luthra,R