Tournament Draw
Round 32
Sharp,Dane [Philadelphia,PA]    
 
Bye    
Smith III,Hillen [Baltimore,MD]    
Ct 3, Fri, 1/4 7:00PM  
Desai,Sunil B [Haverford,PA]    
Bown,Christopher W. [Flourtown,PA]    
 
Bye    
Bye    
 
DiSesa,Verdi J [San Francisco,CA]    
McLaughlin,Devin H. [Villanova,PA]    
 
10  Bye    
11  Johnson,Alexander F. [Alexandria,VA]    
Ct 4, Fri, 1/4 6:30PM  
12  Dougherty,James F [Villanova,PA]    
13  Bye    
 
14  Nolan,Michael C [Bryn Mawr,PA]    
15  Bye    
 
16  Ward,Dylan [Philadelphia,PA]    
17  Khan,Karamatullah [Wayne,PA]    
 
18  Bye    
19  Hamrahi,Don [Philadelphia,PA]    
Ct 4, Fri, 1/4 7:00PM  
20  Barnes,Thomas J [Lower Gwynedd,PA]    
21  Smith,Henry B. [Haverford, Pa,PA]    
 
22  Bye    
23  Bye    
 
24  Miller,Peter C [Bryn Mawr,PA]    
25  Lemmon,George [New York,NY]    
 
26  Bye    
27  Bye    
 
28  Nolan,Peter [Montclair,NJ]    
29  Harris,Patrick S [Havertown,PA]    
Ct 3, Fri, 1/4 8:00PM  
30  Miller,Wallace T [Philadelphia,PA]    
31  Bye    
 
32  Dembinski,Thomas J [Hamden,CT]    
Round 16
Sharp,D  
 
Ct 3, Sat, 1/5 1:00PM  
Desai,S  
  8,4,7 
Bown,C  
 
Ct 1, Sat, 1/5 1:00PM  
DiSesa,V  
   
McLaughlin,D  
 
Ct 1, Sat, 1/5 12:00PM  
Dougherty,J  
  3,2,2 
Nolan,M  
 
Ct 2, Sat, 1/5 12:00PM  
Ward,D  
   
Khan,K  
 
Ct 3, Sat, 1/5 12:00PM  
Hamrahi,D  
  6,12,(6),10 
Smith,H  
 
Ct 4, Sat, 1/5 12:00PM  
Miller,P  
   
Lemmon,G  
 
Ct 2, Sat, 1/5 1:00PM  
Nolan,P  
   
Miller,W  
 5,9,4
Ct 4, Sat, 1/5 1:00PM  
Dembinski,T  
   
Quarters
Sharp,D  
 4,3,3
Ct 1, Sat, 1/5 4:00PM  
DiSesa,V  
  9,3,10 
McLaughlin,D  
 5,7,9
Ct 2, Sat, 1/5 4:00PM  
Ward,D  
  7,7,7 
Khan,K  
 6,2,5
Ct 3, Sat, 1/5 4:00PM  
Smith,H  
  7,8,11 
Lemmon,G  
 7,(7),7,7
Ct 4, Sat, 1/5 4:00PM  
Dembinski,T  
  0,5,4 
Semis
Sharp,D  
 7,7,7
Sun, 1/6 9:00AM  
Ward,D  
  8,(9),9,5 
Khan,K  
 7,7,11
Sun, 1/6 9:00AM  
Dembinski,T  
  6,8,8 
Finals
Sharp,D  
 6,9,10
Winner: Sharp,D
5,10,4
Ct 4, Sun, 1/6 12:00PM  
Dembinski,T  
  3,3,10 
3/4 Playoff
Ward,D  
 
Fri, 1/4 12:00AM  
Khan,K